Jump to content
FAS Goran
kolega.jankovic

Fiat Stilo - sređivanje krovne lajsne?

Recommended Posts

Ma jok, kad skines lajsnu onda ces videti kako da ih odvojis.

Polako idi na osecaj da ne pukne neka zabica, i kad vracas samo je postavis i lagano bez nekog napora samo stisnes na dole.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari doslo vreme i meni da sredim nase alu lajsne,bojim se skidanja ,ako neko zna najpametniji princip skidanja neka pomaze ,gledam slike ali ne kontam princip drzanja ovih zabica da bi skontao onda kako ih je najlakse skinuti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo procitaj prethodna 2 posta, pre tvog...ja ih jos nisam skinuo ali covek je objasnio, lagano natezes prstima ka vratima i ides jednu po jednu i super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ledjo nasao sam hvala i dobro prostudirao :) i veceras sam uspeo da skinem na svu srecu iz komada sve po uputstvu komse Kuvalje ,samo jos sa vidim cime da ofarbam i moram da vidim da li da skidam zabice sa lajsne dok budem smirglao staru farbu ,i moram da pitam komsu da li je stavljao neki prajmer pre nego sto je presao bamper sprejom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam kako da odradis, ako hoces sacekaj do sutra da pogledam da li mi je ostalo skidola pa cu ti to dati, i posle toga samo pretrcis sa smirglom 240 da boja ima zasta da se veze i sve prefarbas sa body bumper textur sprejom, imas ga u skoro svakoj boljoj farbari, mozda je malo skuplji od obicnih ali daleko kvalitetniji dobro se vezuje verovatno bas zbog te teksture, i onda ti ne treba nikakav prajmer....

 

Evo koji sprej 

 

zza4017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala komso na vrh detaljnom opisu :) i ja cu tako i svidja mi se kako je tebi ispalo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, ja skinuo i poslao na farbanje, ali sam se nasao u velikom problemu, zabice su mi se raspale cak i ovih par komada sto je ostalo jako je krto...samo sto nisu pukle, gde da kupim nove zabice, to je moje pitanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zabicama se vidi da su od neke krte plastike i da su vec od sunca i toplote postale porozne, zato treba bas bas laganao na osecaj da se vuku lajsne, a sad kad su pukle, ili na otpad ili kod ovlascenih, ali znam da se nove porucuju i cekaju desetak dana a i kostaju nesto papreno za jednu plasticnu zabicu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2016 at 9:40 PM, Ledjo85 said:

E ljudi, ja skinuo i poslao na farbanje, ali sam se nasao u velikom problemu, zabice su mi se raspale cak i ovih par komada sto je ostalo jako je krto...samo sto nisu pukle, gde da kupim nove zabice, to je moje pitanje?

 

Druze to je problem koliko ja znam da nema u maloj privredi tipa bubanj p. itd nego samo kod uvoznika i paoreno su skupi meni je par zabica pukli oni zubici sto se kace na karoseriju ali nabudzicu nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žabice za krovnu lajsnu su 453 dinara po komadu. Rok isporuke 12 dana. Delovi se poručuju po avansnoj uplati. 

Ovo je info od pre neki dan iz Bogunovića (jedan od ovlašćenih).

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshaoct said:

Žabice za krovnu lajsnu su 453 dinara po komadu. Rok isporuke 12 dana. Delovi se poručuju po avansnoj uplati. 

Ovo je info od pre neki dan iz Bogunovića (jedan od ovlašćenih).

Znam i ja sam ih zvao i stvarno sam u problemu od 14 imam 2 cele, a treba mi bar 10...nasao sam na ebay-u, tj. ubio sam se da ih nadjem 10 komada a postarinom izadje 20 dolara, ako bih neko podelio iskustva kako nabudziti bez, bio bih mu zahvalan do groba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino da na ta mesta idu zabice nalijes silikona, ali je posle pitanje kako skinuti, ali ako dobro ofarbas da se ne ljusti onda nemas brige. I da mislio sam na crni silikon za soferke posto je on najjaci. Ostavi link sa ebay-a, mozda nekom zatreba pa da poruci. Mada ja bi za te pare cekao da dodje i da sve bude lepo namesteno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Kuvalja said:

Pa jedino da na ta mesta idu zabice nalijes silikona, ali je posle pitanje kako skinuti, ali ako dobro ofarbas da se ne ljusti onda nemas brige. I da mislio sam na crni silikon za soferke posto je on najjaci. Ostavi link sa ebay-a, mozda nekom zatreba pa da poruci. Mada ja bi za te pare cekao da dodje i da sve bude lepo namesteno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

http://www.ebay.com/itm/10X-FIAT-Stilo-SIDE-MOULDING-CLIPS-FASTENERS-REPLACEMENT-FOR-71740687-/252477505657?hash=item3ac8d50079:g:IhAAAOSwgQ9VzFPI

 

Sta moze da fali crnom silikonu, ako samo na par mesta stavis?

Ovo se ceka 20 dana, ja jos sada nemam para a idem u svatove za 15 dana....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece mu faliti nista, kazem da je on najjaci i da ce najbolje drzati, samo ces tesko ponovo skinuti lajsnu ako je sa njim zalepis, stavis na mesta gde inace i stoji zabica....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ledjo85 said:

http://www.ebay.com/itm/10X-FIAT-Stilo-SIDE-MOULDING-CLIPS-FASTENERS-REPLACEMENT-FOR-71740687-/252477505657?hash=item3ac8d50079:g:IhAAAOSwgQ9VzFPI

 

Sta moze da fali crnom silikonu, ako samo na par mesta stavis?

Ovo se ceka 20 dana, ja jos sada nemam para a idem u svatove za 15 dana....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

3 hours ago, Kuvalja said:

Nece mu faliti nista, kazem da je on najjaci i da ce najbolje drzati, samo ces tesko ponovo skinuti lajsnu ako je sa njim zalepis, stavis na mesta gde inace i stoji zabica....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Drugari vidim ovde neki post, hocemo li da podelimo lepak, mislim da kupimo zajedno, kosta 1200 din, meni za lajsne treba 8 tacaka otprilike, jel bi neko na pola. lajsne se lepe s njim extra :D

 

Mislim na M3 crni lepak(Silikon) za sofersajbne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji sliku Ledjo zabica koje su pukle i da li si sacuvao zubice ili delovi koji su pukli , pa cu ti reci kako sam ja lepio sredjivao puknute zubice sva sreca samo na 4 zabice, prajmer ti je podloga koja se nanese na ociscenu lajsnu da bi aluminijum bolje primio boju, a pokusaj da najes polovnu lajsnu sa ok zabicama krecese po lajsni oko 15 eura ,uzmes jednu bar da imas 7 celih zabica da te spasi bar po 3 zdrave po lajsni .

Edited by vuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sredicu stvar, dogovorio sam se sa jednim limarom da mi zalepi silikonom, lik za par dana lepi neke soferke pa smo se dogovorili da ostatkom zalepi i moje lajsne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si pokusao onako kako sam ti rekao, sa skidolom, za 10min obe budu goli alumunijum a da se ni ne oznojis.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nasao u ovoj nasoj farbari na stanici I preko puta pa pokusao ono spakla I smirgla na suvaka ,potrazicu sutra po zemunu,od koliko je najmanje pakovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh da javis ako ti treba da pogledam u podrumu da li mi je negde ostalo....videcu sutra pa cu javiti, inace mislim da sam sve to uzimao u farbari preko puta bs auta, dijagonalno od novih plitvica.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo mi bilo da te cimam za to iskreno,ako ti ostalo ok,ali nemoj da cimas ako trebas da trazis I rovaris puno po podrumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...