Jump to content
FAS Goran
kolega.jankovic

Fiat Stilo - sređivanje krovne lajsne?

Recommended Posts

Odlicno izgleda.Na belom tek dolazi do izrazaja :thumbup:

Kod mene je jedna u losijem stanju i razmisljam da ovo uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, i ja sam se razmisljao, hocu-necu, pa da ne polomim zabice, pa da ne iskrivim lajsnu..... i tako jedan dan resim samo da pogledam kakva je to zabica, pa pocnem da klatim tamo ovamo i skinem jednu zabicu. Onda provalim kako i ne da djavo mira nego cackao cackao i skinem celu lajsnu.

isto tako sam skinuo i plastifikaciju. I onda majstori redom pa reko aj kad radim vec uradicu obe! I meni je jedna, leva, bila odrana dok je desna bila ok.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treća slaba tačka Stila. :harhar:

Baš ovih dana gledam Stildžane s visine i dosta lajsni se ljušti.

Jankoviću u patent zavod registruj i pare zarađuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pristalica farbanja lajsni u boju karoserije!

tako sam ja moje odradio i uklapaju se u krov fantasticno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su razliciti... Kao i u slucaju price o farbanju bocnih lajsni u boju vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sve mislim ima nesto novo , kao , ofarbao u roze ili slicno ... Ma smorio si vise i ti i tvoje lajsne ! :harhar:

Ima da ih zamazem u nevidjenu boju , ponavljam, u nevidjenu iako su sad u boji auta ! Neces ih ni videti kad ih ofarbam ! :rofl:

p.s.

Nadam se da nisam bio grub ? ;):D

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo izlomis majstora...

u stvari, prvo kazes majstoru da ti nadje kopce u roku od 7dana, pa ako ne nadje, onda ga tek izlomis....

onda majstor dobije kopce a ti mu ih izlomis...

probaj po otpadima mada sumnjam da ce ti dati samo zabice + da ih skines a ne polomis... djavolja rabota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imamo neke dobre zajednicke prijatelje, pa glupo da dizem frku. Pitao sam kod ovlascenih - 825 din po komadu. UBICE.

 

Kaze majstor sredice. Videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene sijalice za osvetljenje klime bacio sm se na farbanje krovnih lajsni.

Malo sam se raspitao i informisao na forumu i evo kako sam ja to odradio.

Naime, pazario sam prajmer za aluminijum i pocnkovani lim, akrilnu crnu farbu u spreju i vodene smirgle P500 i P1000.

Dobro sam zastitio auto i bacio se na smirglanje. Da naglasim da nisam zeleo da rizikujem sa skidanjem lajsni kako ne bih nesto slomio,

Prvo sam smirglao sa grubljom smirglom P500 i uvideo da se ostatak farbe tesko skida. Izravnao sam prelaze i neravnine a zatim i finijom P1000 dodatno upicanio.

Ona dva vratanca na kojima se stavljaju krovni nosaci nisam dirao jer im je originalna arba u super stanju pa sam ih samo prelepio trakom.

Povrsinu sam zatim ostavio da se osusi i krenuo sa nanosenjem prajmera. Prajmer je zute boje i nanosi se u 2 3 sloja (jedan sloj u liniji sa lajsnom a druga dva cik-cak :)), zatim sam ostavio da se sve osusi jedno desetak minuta i stupio u farbanje bojom. Muckao sam ja tako i muckao sprej i posle 2 minute muckanja krenuo u nanosenje boje. Savet je da prvo krenete od mesta pored lajsne jer taj prvi mlaz izbaci neravnomerno boju i tek potom krenete preko lajsne. Nije lose ispalo, mada malo vise rutine nije na odmet imati u ovakvim situacijama. Posebno obratiti paznju na coskice oko tih vratanaca da se sve lepo obuhvati sprejem.... i voila, slike na uvid. Iz nekih uglova na dnevnom svetlu se vidi prelaz sa mesta gde je sam aluminium i mesto gde je ostao sloj stare farbe ali zanemarljivo u odnosu kako je bilo. Ko zeli brzo i efikasno da se resi problema ovo je prava stvar a ko zeli da bude kao iz fabrike onda mora da skine lajsne i nosi farbaru.

pozdrav 

 

IMAG1210.jpg IMAG1211.jpg
 
IMAG1212.jpg IMAG1213.jpg
 
IMAG1214.jpg IMAG1215.jpg IMAG1216.jpg IMAG1217.jpg IMAG1218.jpg IMAG1219.jpg IMAG1220.jpg IMAG1221.jpg IMAG1225.jpg IMAG1226.jpg IMAG1227.jpg IMAG1228.jpg
Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, ja se iskreno nadam da nisam zakasnio (pre mesec dana sam uzeo svog prvog stila)...i odusevljen sam autom 1.9 JTD. Znam da se ovde auto ne predstavlja, ali to ima veze sa mojim pitanjem. Uzeo sam 2004 god 1.9 JTD 115 ks, auto je kao casa. Evo i slike. Ali posto sam ja perfekcionista hocu da prefarbam ove izbledele lajsne.

 

Ubio sam se na netu da nadjem uputstvo za skidanje istih, 2 limara su odbila da ih skinu, samo me salju kod drugih limara (koji kao navodno imaju vise iskustva u tome), svi se plase da ih ne polome. Jurim svoj rep, video sam da je jedan Stilista ovde skidao i farbao lajsne a mene zanima kako da ih skinem da ne ostetim lajsne zabice itd.  Kako da krenem uopste?

 

Hvala puno, Djordje

 

IMG_20160726_163631.jpgIMG_20160726_163611.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zavlacio prste izmedju krova i lajsne i polako natezao ka vratima i tako ides celom duzinom, na svu srecu ni jednu nisam polomio.

Da ne bi smirglao kao lud ono sto je ostalo odnstare boje a i tako napravio dodatne riseve, kupi u maloj konzervici skidol, namazes cetkom pa posle par minuta proletis spahlom, pa ponovis gde se nije skinulo, a pre toga sini sa lajsni one gumene cepove na krajevima i ona vratanca za nosace da ih skidol ne bi nagrizao.

Posle toga blago izmatiras celu lajsnu sa smirglom 240 i posle toga uzmes body texturni bamper sprej, izgleda kao fabricki a neverovatno je otporan, ne skida se, ne grebe se i ne bledi.

 

zza4015.jpgzza4016.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...