Jump to content
FAS Goran
kolega.jankovic

Fiat Stilo - sređivanje krovne lajsne?

Recommended Posts

Nisam video nigde temu o ovome, komentarisalo se tu i tamo po nesto pa...

Sta uraditi sa krovnom lajsnom? Kako reparirati? Kako vratiti u pocetno stanje?

Ostećenje lajsne je najčešće ovakvo:

IMG_20130228_125124.jpg

IMG_20130228_125139.jpg

tj oguli se farba odnosno koliko mogu na dodir da procenim, nije to ni obicna farba, ni obicna plastifikacija, lici mi na powder coating.

Lajsna je koliko vidim od aluminijuma sto je jako vazno.

Za krov je vezana pomocu 7 plasticnih kopči. da bi se bilo sta uradilo mora se skinuti - 7 kopči, 2 čepa na krajevima, 2 mehanizma za kačenje krovnih nosača čiji su poklopci od plastike!

Razmisljao sam o plastificiranju ali mi kazu da deo mora biti cist, tj ociscen od ove crne mase skroz, sto je već priča za sebe.

Palo mi je na pamet i poliranje ali ne ide mi beo auto, poliran alu na krovu sa sve crnim cepovima...

Ostaje i farbanje ali posto je alu, ima majstor da me odere-da skine ovo crno pa prajm pa farba pa..... ufff.

Ima li ko kakav ekonomski opravdan predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do kraja, skinuo svoju lajsnu, samo levu, desna i nije losa, industrijskim fenom rastopio i skinuo deo plastike, onda sa nekom cetkicom struganje do besvesti.

Sutra smirgla pa ako stignem na plastificiranje.

bice sutra slicice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mene opet....

Znaci, elektricnim biaxom, sa nastavkom u obliku celicne cetke kasnije i smirgle, skinuta sva plastika, potom sa smirglom granulacije 220 sredjena povrsina.

Zasto 220, zato sto sam nju imao a i dovoljno je glatka povrsina za plastifikaciju.

U slici:

IMG_20130301_092327.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako danas odem kod coveka za plastificiranje, kaze moze, 700din po lajsni + on je u kovinu. Onda odem kod ovih sto lepe folije, naravno problem je sto je usko a dugacko, tako da cena sa buvljak folijom oko 1000din za obe lajsne, ako hocu foliju koja ce da traje bar neko vreme, cena ide gore....

onda se setim nekog farbara, kad on kaze nema problema, 1500din obe lajsne, skini i ovu drugu, ja cu da je ocistim , obe prajmom za alu, pa spric git pa crna preko i ko bombona.

naravno odlucim se da necu foliju jer hocu kvalitet, i onda odustanem i od plastike, jer me isto kosta a moram ja da cistim lajsnu, i jos da se dva puta geguljam do kovina.

tako da druga lajsna skinuta, odneto sve na farbanje, kaze farbar bice sutra, mada kako svi farbari lazu, verovatno tek u ponedeljak uzimam lajsne...

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o tome, ali onda moram i one poklopce da farbam, pa se onda vidi prljavo ispod lajsne katastrofa, a i nije to to, stavio sam ovu ociscenu lajsnu, na levu stranu a crnu na desnu i brate ipak mi je lepse u crno. Tu je i ono sto ipak ostaje fabrika, i niko me nikad nece pitati "a sto su mu farbane lajsne, nji nji, nja nja" i ostalo....

hteo sam prvo da ispoliram aluminijum, ali ne stoji lepo, hteo belo, pa neku nijansu sive, cak razmisljao o nekoj jarkoj boji, ali zbog cepova na krajevima lajsne i poklopcima gde se kace nosaci ipak ostaje crno...

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si kod Baneta karbon foliju da staviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se ali.... po iskustvu druga, karbon sa buvljaka bi izbledeo nakon godinu dana, od soli sunca i sl.

folija koja ne bi izbledela kosta puno. Takodje, auto perem u perionici sa cetkama tako da ako joj puska ne bi dosla glave, onda bi je cetka unistila...

hocu da bude sto kvalitetnije uradjeno.

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika kanala - levi kanal od gepeka ka vetrobranu:

IMG_20130302_074102.jpg IMG_20130302_074112.jpg IMG_20130302_074121.jpg IMG_20130302_074128.jpg IMG_20130302_074134.jpg

a za nove naraštaje evo i slika žabica koje drze lajsnu, kao i mehanizma sa poklopcem za pristup sistemu za kacenje krovnog nosača.

Svaka lajsna ima 2 poklopca (crno), sa pripadajucim nosacem (belo pravougaono) i ukupno 7 žabica (belo kvadratno):

IMG_20130302_074204.jpg IMG_20130302_074218.jpg

Takođe ima i 2 čepa na krajevima koji gle čuda nisu isti za napred i za nazad:

IMG_20130302_074947.jpg IMG_20130302_074956.jpg

Toliko od mene, kad stignu lajsne sa farbanja, postaviću slike lajsni, a postaviću celu ovu pricu, ali ukratko, kao i slike auta sa 'novim' lajsnama u mojoj temi

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisi razmisljao da mozes i te plasticne krajeve da ofarbas u belo i da bi tad to mnogo lepse izgledalo sa belim lajsnama jer kako si njih ofarbao tako si mogao i te krajeve?

I jos da raspalis krbon foliju preko belog krova nemas pojma koliko auto u beloj boji postane atraktivniji.

Bele rucke i lajsne , crni krov i zatamnjena stakla pa auto postane atraktivaniji daleko od fabrikane. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imaju poklopci od plastike, njih bih i ofarbao, a cepovi na krajevima su od neke gume, tako da bi na svaku promenu temp. ispucala farba. Ovako je sve crno, ako stavim crnu foliju, taman ce da se uklopi do crnih lajsni ;)

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice fantasticno. Malo posla, mnogo zadovoljstva! Ovo je ono sto neko kao mi ovde moze da primeti, a svi ostali tj vecina nece primetiti o cemu se radi a ipak ima nesto zbog cega je lepsi.

Ali zato svi primete onako odrane i ofucane lajsne!!!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:clap: Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...