Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
deniob86

Stilo 1.6 16v '02

Recommended Posts

Evo da i ja "predstavim" mog Stila, uzet na brzinu, jer nisam ni gledao Stila, već neka druga kola tog godišta, pretežno Renoe, jer imam jednu četvorkicu koja čeka malo ulaganja u nju, a pokazala se kao izuzetan auto.

I tako, negde krajem decembra, na ćaletov nagovor, uzmemo mi ovog Stila, u ne tako zavidnom stanju: očešan nazad iznad točka, pa je malo zarđao, maska napukla, polomljena ručica brisača, prljav katastrofalno iznutra, pali sijalicu air-baga, napred hauba malo zakrivljena (izgleda od sudara), branik sav u peckicama od kamenčića, levi far zuji. Ima naslon za ruku i naknadno ugrađene parking senzore. Navodnih 132.000 km, što se naravno pokazalo da nije tačno. Ali mu je cena bila prihvatljiva, a meni je bilo bitno da imam auto da se prevezem dok ne prođe zima, pa da mogu opet da vozim četvorkicu.

Kaže prošli vlasnik da mu samo zamenim ulje i da ga vozim, međutim, išli novogodišnji praznici, pređem 800 km sa njim, potroši 1800ml Selenije Gold (to je prošli vlasnik, doktor inače po struci, sipao), što me je naravno izludelo.

I polako se krene u popravke, prvo mehanika: očišćen usis, neki MAP senzor, počeo normalno da prima gas, zamenjeni svi filteri, kaiševi, jedna viljuška (rame), sajle ručne, koje su skroz propale, pa mi je jednom blokirao točak. I od tada sam prešao 1300 km i ulje je i dalje na maksimumu. Potrošnja neverovatno velika u odnosu na prethodni auto, po putu oko 7-8, po gradu preko 10. Primetio sam da ne voli kada se gnjavi na manjem broju obrtaja. Neudobniji je od prošlog auta, ali mi se brzo dopao.

U planu je sređivanje svega što ne valja, eventualno neke alu-felne, one fabričke, i ostaje stock :)

Za sada samo jedna sličica :rambo: Pozdrav!

cxca5060.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrodoslica :wine: prvo popravke, pa sve ostalo polako :thumbup: :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si ga opisao dok nisam video sliku mislio sam da je neka teska lesina :D Meni iz ovog ugla izgleda skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam ga i slikao tako :laughing:

Dobro, nije toliko loš auto... Zaboravio sam da kažem da nije imao ni dole onu centralnu ni desnu plastiku koje štite motor, pa sam i to montirao :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, kako covek pise pomislio sam da smo u paralelnom univerzumu :laughing: ! Da nismo i mi blizanci kad su nam Fiat-i 'vaki ? :cheers:

Ma samo opusteno i polako. Ja se sada vec smorio, a kako mi lepo bilo kad bar svaki drugi dan cujem ono"pip-pip" ! :D

Dobrodosao i srecni kilometri ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, posle par meseci vožnje, mogu da kažem da sam zadovoljan.
Stalno nešto pišti, te jedna sijalica, te druga, te vrata, ali navikao sam se da klikćem na one dugmiće levo čim sednem u njega, čak mi se nekad desi da kad sednem u Renoa, krenem rukom levo od volana :laughing:
I ukapirao sam kako da ga vozim da troši relativno malo. Ulje više ne troši, prešao sam oko 5.000 km, samo imam jedan problem: opet ne prima dobro gas :2guns: U principu, nemam neki problem sa tim, ne ganjam ga, ne vozim preko 90 (osim kad pretičem), ali pomalo nervira, stisnem gas, bude knedla, onda zabruji.
Evo dve sličice sa Kosmaja, pre nego što je vrisnula baterija na fotkaću:

sam9560.jpg

sam9559.jpg

Edited by deniob86

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaha... ma odlican jos ako si ga uzeo za male pare ladovina imam slican primerak cak ista boja takodje je malo mlitav ali ide ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ,lep stildza ,sto se tice potrosnje ako ga lozis preko 3k obrtaja mora da srce ,ako ga gnjavis na 2 k i ispod manje trosi ali se gusi ,sve ima svoje ,inace je extra 1.6 ,benz je zakon :smoke: ,e da ako vec nisi ,odradi mu izmestanje ecu ,imas posebno temu o tome ,procitaj i bice ti sve jasno ,sve cestitke na kupovini i puno predjenih km :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, otpao mi je poklopac sa rezervoara i da bih je poručio, moram da znam boju auta, u dokumentima pišu svakojake budalaštine, od maslinaste do metalik sive, kako da saznam koja mi je tačna boja? Išao sam na eper-e, izbacuje samo boju unutrašnjosti, boja auta mi je unidentified?
Hvala unapred na odgovoru :smoke:

Edited by deniob86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plocica sa unutrasnje strane haube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIn stilic, nadam se da nisi ti ugradjivao one zadnje parking senzore ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto nisu postavljeni u lajsnu branika.Ovako bi bilo dobro da se ofarbaju u boju auta.

 

 

Upravo sam to hteo da kazem, kad sam skidao kod mene lajsnu i video sam predvidenje rupe na braniku koje se sad ne vide zbog lajsne i gledam koj q sluze ove rupe mislio sam mozda su tu srafovi branika i odna se setim ma da 100% je za parking senzore !

 

Ko god da je ugradjivao stvarno je idiot kad moram tako da kazem :thumbdown:  em busio branik, em bode oci sacuvaj boze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, našao sam gde je :beer:
Nisam ja stavljao, auto je uzet sa time, i meni dosta upadaju u oči :2guns: Mada, rade posao, nisam siguran da bih sad umeo da se uparkiram bez njih.

Hvala na pohvalama za Stila, nažalost, nikako da se srede još neke stvarčice, pa da baš bude kompletan auto :scooter:
Elem, juče da krenem kod električara da remontujem alternator  i vidim da mi je iscurilo ulje iz menjača, baš se oseća. Do električara i nazad se nije ništa čudno dešavalo, sasvim sve normalno, sad čekam vikend i malo slobodnog vremena da odem kod majstora da vidim šta je u pitanju.

Edited by deniob86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces moci nigde iz originala/nov poklopac da kupis u boji,svi su u prajmeru/svetlo sivi!

Sro se tice parking senzora tako je prica i kod punta mk2b,a sto se tice curenja ulja iz motora,moze da bude na sto mesta,proveri,pa javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno. Ako je dim iz auspuha cudan tu ti siba ulje i(li) voda,a svuda ostalo mozes da vidis da li curi negde.
da, i na mom stilu je menjan taj poklopac i ofarban je u fabricku boju. Takvog sam ga kupio pa ne znam koliko kosta to farbanje da ti kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sro se tice parking senzora tako je prica i kod punta mk2b :)

 

Na Stilo postoji predvidjeno mesto za parking senzore, jer postoji Stilo koji ima fabricke. Kad se skine ova lajsna branika iza nje se vide rupe predvidjene za to. Znaci samo se busi lajsnica branika ali u pravu tih rupa naravno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne curi mi ulje iz motora, nego iz menjača, ima onaj miris neki specifičan, i sve je šus-pleh od ulja.
Moraću da prefarbam te senzore, sad kad ste me napržili :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam do majstora danas i ispostavilo se da je se izgleda zupčanik pete brzine raspao i probušio onaj poklopac sa leve strane (gledano iz pozicije vozača) na TRI mesta, te je ulje iscurilo zbog toga. Menjač je okvirno oko 150 e, skidanje i montiranje oko 50e, majstor predlaže da se popravi i da se proda auto, pošto je previše kod njega :gathering: I kaže da nikad nije video da na Stilu crkne menjač.
Ostalo je još klima i hladnjak da se poprave, planirao sam i ugradnju tempomata, ali sad izgleda odustajem od toga, jer smo izračunali da je samo ćale dao 3600e na Stila od 25.12.2013. godine (sam auto oko 2000e + novi diskovi, pločice, veliki servis, nekoliko malih, akumulator...)

Je l' zna neko nekog majstora za menjače? :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako dodje do te cifre?Jesi siguran da je uradjeno nekoliko malih servisa?

Mislim da ti se ne isplati sad da ga prodajes kad je toliko ulozeno.Sredi sta treba,znas sta si uradio i vozi.

Vecinu tih stvari su i drugi radili na svojim autima.Ipak je 12 god star auto...

Odlaze menjaci,ne tako cesto.Raspitaj se jos malo mozda je moguce tvoj popraviti bez kupovine novog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...