Jump to content
FAS Goran
miladjo

Lancia Nuova Delta - naknadna ugradnja navigacije? / mape za navigaciju

Recommended Posts

Da li postoji mogucnost da se u Lancia Delta 2008,koja ima obican cd player, ubaci originalna navigacija?

Ako moze kako moze, a ako ne moze zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada ta navigacija neće raditi bolje od aftermarket navigacije čak i da može da se naknadno ugradi. ;)

Nego, evo ti ovaj link:

http://www.newdeltaclub.it/phpBB3/viewtopic.php?f=22&t=1799

Traže da se registruješ kako bi mogao da vidiš sadržaj, ali...kada se pogleda taj link preko Google keša, plus Google translate, onda se vidi ovo:

Hi all.

I bought a spear delta 1.6 gold used in 2008, unfortunately without the navigation satellite. I was wondering if it was possible and above all convenient, both in terms of cost and feasibility, to remove the radio series and fit the browser 's satellite launches, which I can not remember the name.

Thanks in advance for your answers.

Onda dolazi njihov Admin i daje link ka temi gde to već ima objašnjeno, ali pogađaš..opet ne može da se vidi bez registracije kod njih.

Dakle, registruj se (ili gledaj Google keš memoriju) i pogledaj šta to piše na temi koju je njihov Admin dao:

http://www.newdeltaclub.it/phpBB3/viewtopic.php?f=32&t=154

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je mozda od neke pomoci, na Nuova Bravo sigurno moze naknadno da se ugradi Connect Nav.

Procedura je apsolutno ista kao i kod Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, onda bi trebalo da može, ionako je kod Delte sve preuzeto od Brava. :)

Koliko sam malo guglao na onom sajtu, Delta ima dve varijante navigacije, neku osnovnu i neku sa browserom...možda i tu može da bude neke razlike. U svakom slučaju treba guglati jer kod nas to teško da je neko već uradio na novoj Delti imajući u vidu koliko je još redak auto na našim ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nazalost ce i ostati tako.

Znam da dele mnogo toga, zato sam coveku i napomenuo.

Za Nuova Bravo nemam slika, ali pokusacu kasnije da nadjem link, da ne corim preko moba.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2013 at 5:48 PM, miladjo said:

Hvala na odgovorima. :scooter:

Sta mislite da se ja ne bakcem sa tim nego da uzmem ovo

 

Zaboravi apsolutno na naknadnu ugradnju! Moze to da se uradi ali je problem u updateu karata nakon 5 godina.

Uzmi ovo i resio si problem!

Imas li link tko to kod nas prodaje? ako ima i ja kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Nuova Bravo nemam slika, ali pokusacu kasnije da nadjem link, da ne corim preko moba.

Ostao sam duzan za link - instalacija Connect Nav + na Nuova Bravo: http://www.fiatforum...-nav-bravo.html

Posto je, kao sto rekoh, instalacija ista kao i na Stilu, od koristi je i odavno prezvakano detaljno uputstvo za njega: http://www.fiatforum...stallation.html

Od koristi su i ove nase teme: http://www.fiat-lanc...showtopic=42500 i http://www.fiat-lanc...showtopic=32233

E sad, apsolutno ste u pravu da je CN+ zastareo uredjaj (nedostatak mapa za Srbiju, posebna GSM kartica...), s druge strane dobija se fabricki izgled, ispis podataka sa board-a, veliki ekran, MP3 player, telefon sa posebnom karticom, navigacija za oblasti koje su podrzane sa detaljnim kartama...

U svakom slucaju, funkcionalno su aftermarket (narocito 2DIN) multimedijalne varijante apsolutno u prednosti, pa ko sta voli ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se navigacije na Fiatu tice nemam iskustava ali znam kakva je situacija sa Peugeotom. Nije problem ugraditi je iz donorskog auta i sve radi jedino je problem sto od navigacije apsolutno nema koristi!

Navodno koliko cujem podrska prestaje nakon 5 godina kod vecine proizvodjaca :thumbdown:

Aftermarket varijante su extra i u apsolutnoj su prednosti ali nema ispisa na ekranu podataka sa bord kompa. Navodno se mogu naci neki kabeli pa da se i to omoguci ali....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako doći do mape na sd kartici za navigaciju blue and me nav. U pitanju je lancia delta 2009. godište. Ja sam skinuo neke mape i prebacio na sd karticu ali mi uređaj traži aktivaciju... Možda postoji neki key generator... :)

 

Unapred hvala... Pozz.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,

 

Ubacio sam mareli Instant Nav uredjaj umesto onog Bosch obicnog MP3 uredjaja. E sad, nakon nesto malo maltretiranja oko koda i onog fakra konektora uredjaj uredno radi, koliko vidim bar sto se tice onoga sto se broadcastuje po CAN magistrali cita uredno. Mogu na njemu da vidim one trip parametre, instantnu potrosnju prosjeke za A i B trip itd. Na onom displeju na bordu vidi se pesma ili id radio stanice. Ono sta je problem, je bilo koji vid promjene. Kad se uredjaj upali nudi promjenu jezika na engleski ali ak potvrdi - vrati mi gresku:

 

0-02-04-9b0a63a1266a560f3728366c53f1c3d3b21a5e80e3e8ce35b512f7cebc943d19_full.thumb.jpg.ad2ef0aba7065af657a0edcd7fb9342c.jpg 0-02-04-df707dab401b626c0495dd3f118d3bdf0b1677ea041c91f8a5928df24dfc6ea0_full.thumb.jpg.76530712cfe4e7e2d505470b73aee04e.jpg

 

Negdje sam citao da bi moglo biti do aktiviranja instant nav node-a na can magistrali, ali koliko videh u MES-u to je aktivirano. E sad jos jedino sta upada u oci je da pokusaj proxi aligmenta ne prolazi bar kroz MES:

 

0-02-04-3ca2408dc7ebe0cea9e6af1b9854f59602c136176a79e5ab6de2ee974f6ae548_full.thumb.jpg.6b9c87782f599bf524abd974a03240d0.jpg

 

Ima li neko ideju sta raditi/pokusati jos? Nesto sam prevodeci kroz chrome jurio po nekim italijanskim lancia/alfa forumima citao da postoji mogucnost da ipak mora da se uradi sa multiplexed MES-om ili examinerom/leonardom. 

 

Nego, da ne pametujem dalje :) ima li neko ideju sta bi jos moglo da se pokusa?

Hvala unaprijed!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Imam problem oko muzike u kolima.

 

Naime, u Lancia Delta 2008. godište, fabrički je bio običan CD. Ugrađena je njegova navigacija, unet kod, ali ima veliki problem.

Navigacija upola ima komunikaciju sa kolima. Na displeju pokazuje temperaturu, vreme, speed limit, ali ne da da se išta od toga promeni. Datum i vreme, jezik, baš ništa. Komande na volanu sve rade, ima ih 6, ali je najveći problem taj što navigacija nema zvuka.

 

U dijagnostici MES stoji greška samo za GPS. Sve je normalno, međutim kada uđem u dijagnostiku navigacije u MES, vrednosti programiranja (ISO kod, Fiat kod, hardverski kod, softverski kod ) brljave i ne ispišu se lepo sve dok 4. put ne uđem u dijagnostiku navigacije... Na nalepnici navigacije piše broj 735496005, što i jeste zapravo fabrički broj te navigacije, međutim kada u MES posle 4. puta ispiše vrednosti navigacije, taj broj je neki sasvim 10... Sve ostale module lepo pročita, dok kod navigacije brljavi.

 

Nema ni traga od zvuka sve dok se u kola ne vrati stari fabrički CD, tada sve normalno radi...

Ako neko zna u čemu bi mogao biti problem, bio bih mnogo zahvalan. Hvala svima. Pozdrav!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Acaa

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, a posebno ovaj post koji je napisao @zalutao. Vidim da je poslednji put bio na Forumu pre nekih nedelju dana, pa će sada svakako videti ovu notifikaciju...možda je uspeo da reši problem, koji je čini mi se isti koji i ti imaš nakon naknadnog ubacivanja fabričke navigacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Acaa

 

Na kraju nisam uspio da rijesim komunikaciju u drugom smjeru. Meni sasvim uredno radi sve kao i kod tebe (ocitava temperaturu sa can linije, predjene kilometre itd...) Ali sasvim normalno radi i zvuk. Ono sta ne radi au bilo kakve promjene inicirane sa same navigacije kao sto su reseti trip countera i slicno. Nekako sam na to navikao pa se kasnije nisam ni zezao vise sa tim.

 

Ako si iz Beograda mozemo se dogovoriti da probas da ukljucis tu navigaciju kod mene, da cisto eliminises neki drugi problem sa njom. Rad sam da pomognem, ako vidis da ima nekog smisla da probas i to.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz.

Hvala na odgovoru.

Iz Smedereva sam, a navigaciju sam pokušao da ugradim drugom čoveku, ali bezuspešno.

Navigacija nije više kod mene, ja sam pokušao svašta ali od zvuka ništa.

Došao je čovek po kola, valjda će u Beogradu da odnese nekome da proba da je sredi.

Hvala još jednom na ponudi, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...