Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Armend

Lancia Thesis 2.4 JTD - klasični amortizeri na njega?

Recommended Posts

Drustvo, kako ste?

Imam jedno pitanje za one koji su imali iskustvo ili znaju nesto oko toga; Prednji amortizeri Thesisa, juce sam ih proveravao i izgleda da trebam jedan zaminiti (rezultat "dobrih" puteva Srbije). No, pitanje je: kakva su iskustva da se stavljaju obicni amortizeri? Jel bolje zameniti iste ali sa polovnim (posto novi su prilicno skupi) ili staviti nove ali obicne amortizere, bez nivelizatora, ili kako vec se zove to. I naravno, ako znate da ima negde da se kupe polovni ali u dobrom stanju, javite :)))

Koristilo bi meni i svima nama koje voze Thesis da znamo malo vise oko ovoga.

Hvala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaš zamjenske amortizere za Thesis, samo original, nove ili rabljene.

ako uzimaš rabljene probaj viditi da nisu stariji od 2005 godine. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino znam da su novi amortizeri skupi mozda 600e tako je bilo na Ebay-u kada sam listao delove za Thesisa....Moji su hvala Bogu dobri :D Pitaj Nikolu tj Martini nick da li ima neke polovne za prodaju?

Edited by Miladinkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mijenjaju se minimum u paru ako već ne možeš sva 4. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi kostaju 70,000 RSD po komadu i ja sam juce dobio polovne amortizere (naravno u paru) pa cu ih montirati sutra i videcemo kakvu srecu sam imao. Nego, u servisu za amortizere su mi ponudili da njegove amortizere remontiram i dobijem obicne (bez struje) sa garancijom od dve godine, sa dobrom cenom. Ali, problem je sto ce da pokazuje failure na sistemu i nisam siguran da moze se to ugasiti kompjuterom.

Napisacu kako sam prosao :smoke::guitar:

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisi kako si prosao i ako nije problem i cenu polovnih amortizera eto da znaju ljudi ako zatreba ne daj Boze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi kostaju 70,000 RSD po komadu i ja sam juce dobio polovne amortizere (naravno u paru) pa cu ih montirati sutra i videcemo kakvu srecu sam imao. Nego, u servisu za amortizere su mi ponudili da njegove amortizere remontiram i dobijem obicne (bez struje) sa garancijom od dve godine, sa dobrom cenom. Ali, problem je sto ce da pokazuje failure na sistemu i nisam siguran da moze se to ugasiti kompjuterom.

Napisacu kako sam prosao :smoke::guitar:

Pozz

čekamo izvještaj. :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciao people,

Uzeo polovne (80 E po komadu) i stavio, bolji su od starijih za 25% (tako masina je pokazala) i sve je uredu (ne tropa vise levi amortizer kao ranije), medjutim kad su ih izvadili videli smo da su i pogacice (jastuci) amortizera poceli da spustaju (ocepaju) pa i to treba u buduce zameniti. Tako da za sve vas koje trebate zameniti omaritzere OBAVEZNO kupiti i nove pogacice da ih zajedno zamenite.

Mislim da moze slobodno da se stavljaju fabrikovani amortizeri samo kad bi imali dobar softwer koji omogucava da ugasite vesanje i da ne prepoznaje elektricne amortizere. Kako kod, i u servisu su mi rekli da bolje je kupiti polovne (ako ne nove) i ostaviti da funksionise vrhunski Skyhook sistem Thesisa.

Sada mi je lakse i sve je u redu osim jedne rame na predjem levom trapu, al prvo moram da nadjem dobrog majstora trapa koji zna trap Thesisa i da resim i taj problem. Ako neko zna dobrog servisera trapa koji zna sistem Thesisa, plz javite.

Pozdrav veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogace ili jastuci su verovatno mi majstori zovemo "solje amortizera". Vrlo cest problem na Thesisu i nikako ne savetujem da se stavlja polovna. Vrlo je tesko naci dobru polovnu,a moze da se desi i da se osteti prilikom skidanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Martini,

ne zelim ni ja da stavljam stare "solje amortizera" ali ne znam gde ih nabaviti nove, isto neke druge delove prednjice, konkrento meni trebaju rame prednja leva gornja nazad (tako mi je reko majstor), oba stabilizatora za obe strane i oba solja amortizera. Ako neko od vas zna gde nabaviti njih po prostojnoj ceni ili dobar majstor trapa, please javite pa da se ja pozabavim trapom malo.

Hvala veliko :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari,od pre neki dan sam i ja vlasnik jednog Thesisa(ona iz NS sto je bili prosle god na oglasima za 12500). Citam ovde svasta o pomenutom vozilu pa ni sam nisam pametan kakav sam potez napravio,ali vreme ce pokazati....,ovde je tema bila o obicnim amortizerima ako ovaj sistem bude pravio problem jel postoji resenje da se iskljuci sustem i stave obicni klasicni i da to lepo radi kao na primer na AR 166 koju takodje imam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stigla masina i stvarno sam odusevljen..... :laughing: jedino je napred mnogo niska ali bas izmedju tocka i krila nema mesta,vrlo malo,u voznji je udobna i ne prijavljuje nikakvu gresku,sta bi moglo biti,opruge da su lose ili......hvala na odgovorima a i ne znam gde bi u a BG to mogao i da odrzavam molim za predloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Da li si i kako rešio problem?  Istu  situaciju imam i ja vec dve godine, a saznao sam to kada sam radio optiku trapa, jer se tim, kada oslabe opruge ili šta već otkaže, poremeti nagib točkova. Gume ne pokazuje neravnomerno habanje, pa ništa ne diram, ali ako se pogorša... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra u servisu mijenjam prednje opruge, danas sam kod kuće skinuo onu plastiku što pokriva amort u motornom prostoru, ...zanima me kako se odpoje kablovi koji idu na iste?

 

Hvala.

 

edit.riješio uz pomoć epera..thx.

 

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pohvalim da sam sam, uz pomoć zračnih alata, promijenio danas prednje opruge...ujedno i ulje i filter ulja....jedini problem na koji sam naišao je to da nisam mogao izvuči filter ulja dok nisam skinuo katalizator...srećom pa nije komplicirano, 3 vijka odole i obujmica sa turba...izvuči kpl amortizer i oprugu nije baš jednostavno, ali sam uspio...jeeeee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta da slikam?..uglavnom evo impresija nakoj jedne duže vožnje. Auto je osjetno udobniji , nije više tako nervozan, bolje drži pravac. 

Mislim da sam dobio na kvaliteti vožnje zamjenom tih opruga koje su me koštale 85 eura...ruke ne računam jer sam sam radio.

Plus što je na prednjoj osovini višlji za 1.5 cm...mjerene prije i poslije ugradnje.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je kasno, jer si već uradio posao. Sve se razmišljam, da i sam uradim što i ti, ali me je strah da nešto u neznanju upropastim, kažu, šolje kad se skidaju da mogu da se oštete. Mislio sam na slike postupka rada. Od kojeg auta si stavio opruge, šta je kompatibilno? Kod nas kada sam tražio u Novom Sadu, svi mi odgovaraju da opruga samih nema, samo orginal u kompletu...Kada si vratio sve na svoje mesto, da li ti prijavljuje neku grešku, ili si sve odradio bez dijagnostike? Hvala unapred!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

opruge su original za tesis, kupio preko SILUX-a...https://www.silux.hr/proizvodi/ovjes-i-pogon?car=220901

 

sam posao je nezahtjevan, tko imalo barata mehanikom i ima pristup alatu i dizalici to odradi bez problema.

 

sa šoljama nije bilo problema, vratio ih na svoje mjesto...nije bilo nikakvih grešaka nakon montaže.

 

pOz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...