Jump to content
FAS Goran
Dzoni_m

Veliki italijanski auto :) - Ulysse / Nuova Croma / Stilo MW / Lancia Phedra

Recommended Posts

Stilo je dobio naslednika a Chroma je aktualna!

Izmedju ta dva ako pare nisu problem glasao bih za Chromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale je vozio Fiat Ulysse, sada vozi Lanciu Zetu i prezadovoljan je , kaze ne bi ti dao ta kola da mi das Thesisa i da mi doplatis :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto hoces da kupis auto u Srbistanu buduci da si vecinu vremena po Jevropi?

Zato sto sam u Belorusiji. Uvozne takse su odprilike 2 eur po kubiku. Kola su im PRESKUPA. Da registrujem na nekog u EU i vozim stranca nije problem ali ne volim da vozim auto na tudje ime i isto tako ne volim kada prodam auto da neko vozi na moje ime. Cist racun duga ljubav. Ovako mi je jednostavnije + ne znam koliko ostajem ovde. Mozda jos godinu-dve mozda odem dalje.......

Za Kromu skupljam jos informacija, koliko shvatam uglavnom je OK ako odmah "ubijem" DPF i proverim ono osnovno (veliki servis, turbo, vesanje). Neko je spomenuo sajle menjaca? Nije valjda da je to jos uvek problem? Mnogi se zale na to na Puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroma nema nikakvih problema vezanih konkretno samo za nju, Dpf kao i kod svakog drugog auta, sajle menjaca nisu problem ni kod punta a ni kod ijednog Fiata, to su samo price. Garantujem da na punticu prvih barem 10god niko nije imao problem sa sajlama menjaca, a oni koji odrzavaju auto valjano nece ih imati skoro pa nikada. Ja sam imao Ducato 96 i 98god pa nikada nisam imao problem sa sajlom menjaca, a ovaj 98-o godista je kod mene presao 500+ hkm, a i moje kolege nikad nisu problem imale. Sve su to samo price ljudi koji ne voze Fiata. Ovde si na pravom i mozes da saznas za svakog Fiata bukvalno sve sto te interesuje i dobices pravu istinu i iskustva ljudi koji voze takve automobile, plus sto imamo i strucnih lica na forumu, potrazi na forumu sve sto te interesuje, sto ne nadjes pitaj i dobices valjane odgovore :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ontopic:

kroma je bolji izbor od stila, noviji I savremeniji auto :)

offtopic:

ne znam koliko ostajem ovde. Mozda jos godinu-dve mozda odem dalje.......

blago tebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK da istina. Naslusao sam se svega i svacega oko Punta npr. A ja samo sipam vozim i redovan servis. Evo zima ovde -30 pali ko mina, prebacuje na plin (doduse samo do -35 ispod toga ume da se pravi blesav :) ) ma bre nikakav problem. Tacno, nov je ali opet, po pricama ja na put dalji od 50 km ne bih smeo da krenem.

@ MS PK vidim lokaciju Prokuplje, lepe uspomene na taj grad, ziveo sam tamo 2 godine (do 2010) dok sam radio tu.

Videcemo za tu Kromu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti jedan auto sa pristojnom kilometrazom nema problema sa DPF,FAP....i kako se sve zovu, ukoliko se vozi na otvorenom i po autoputu.

Tko retko izlazi iz grada ubrzo ce i sa novim autom imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlasnik sam crome 2.4 mjtd ,prethodno stilo 1.9 jtd a u firmi (mojoj) imamo ulisse 2.2 hdi Sve sto te zanima pitaj - presao sam sa njima jako puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu ta 2.4 mjet mi se svdja. Odprilike to i gledam, mada ih kod nas nema mnogo. Uglavnom su 1.9 mjet. Ima jedna na oglasima ali je automatic, sto ne uzimam (iako bih voleo) jer znam da su ti menjaci problematicni. Interesuje me pravi li problem DPF? Jel' skinut? Koliko si presao sa Cromom?

Znam da je Croma generalno bolji (mladji) auto, ali meni posao zavrsava i Stilo karavan. Reci mi da li je Croma manja pozadi? Po fotkama bih rekao da jeste. Sta ti kazes?

Ulysse polako ispada ih kombinacije. Najvise zbog ozloglasenog FAP-a i cudljvih dizni.

Mada kao sto sam rekao vise ce biti problem naci kombinaciju za zamenu. Meni licno sve jedno Stilo ili Croma ne patim da mora da bude noviji model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je bio karavan presao sam sa njim oko 30hkm,gepek je kockast ravnog poda tako da deluje malo veci nego u Cromi.Motor pouzdan,mali potrosac 6.5l prosek na otvorenom,kabina osetljiva na prljanje,sedista prednja nisu za duzi put a zadnja klupa je katastrofa.valjda naustrb gepeka ravna i tvrda?!Prednji trap izdrzljiv a zadnji osetljiv.tri puta menjao silene!Sve u svemu dobar auto za te pare.

Kada sam uzimao Cromu izbor je bio 1.9 ili 2.4.Nakon voznje oba nisam se vise dvoumio.Razlika izmedju ove dve je prilicna a porediti 2.4mjtd i Stila je kao da poredis TGV i brze pruge Srbije.Croma nudi osecaj luksuza,kabina prostrana,puna opreme,sedista udobna i napred i nazad,potrosnja sa 16" zimskim felnama prosek 7l na otvorenom a sa 18" 8l na otvorenom.Nijedan problem as DPF,presla 220hkm,motor pravi biser tehnike,voznja uglavnom auto put.Auto je kod nas podcenjen uglavnom zbog kubikaze i brenda ali ko god se provozao samnom u Cromi NE MOZE DA VERUJE koji je ovo auto i kakav je osecaj u voznji.bukvalno ide kao brzi voz a uz to je i porodican auto koji pruza mnogo vise nego sto kosta.Naime ova Croma je kostala kao i obicna 1.9 ali posle registracije,guma i servisa to izadje malo vise.

Menjac je aut.(made in Japan)free of maintenance i nikakvih problema za sada a u servisu kazu da ih nije ni bilo na popravci.Auto Inace zahteva iskusnog servisera a ne supa majstore.Sledeci auto ce biti samo novija 2.4 2008god i to planiram ovog leta kada se vratim sa odmora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam hteo reci kao moj zakljucak je da ako se dvoumis izmedju Stila i Crome najbolje da porovozas i jedan i drugi ali iz mog iskustva Croma za nesto vise para nudi mnooogo vise.Bilo da je 1.9 ili 2.4 vazno da je maximalno ocuvana.Ako ti gepek bude mali (500l) uvek mozes da nabacis krovni nosac koji ti ostaje btw. jos da dodam da u 2.4mjtd ugradjuju samo aut.menj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege, vlasnik sam Crome 2010.g. mjet. Auto je odličan i svakom bih ga preporučio. Nemojte se bojati ju kupiti. Nego da pređem na stvar. Moja se obitelj proširila, hvala Bogu, ali je sad problem što nas je 6 i Croma će morati otići i doći auto sa 7 sjedala. Stvarno ne znam što bih uzeo? Da li s-maxa,galaxy, phedru....vw neću. Možda Phedra. A koji motor bi mi preporučili? Iz Crome i 150 konja .....Na nešto manje? Teško se priviknuti. Ima tko iskustva sa 2.2 170 ks?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veruj mi :D Cak i za cromu je tesko
Koja ti je razlika izmedju sharan-a i galaxy-ja npr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne one jajaste,  blizance vw i forda. 2006 na dalje. Šteta što phedra nema fiatov motor, ne znam kakvi su ovi psa? To su HDI je li tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.3.2017. at 5:45 PM, 77mario said:

Poštovane kolege, vlasnik sam Crome 2010.g. mjet. Auto je odličan i svakom bih ga preporučio. Nemojte se bojati ju kupiti. Nego da pređem na stvar. Moja se obitelj proširila, hvala Bogu, ali je sad problem što nas je 6 i Croma će morati otići i doći auto sa 7 sjedala. Stvarno ne znam što bih uzeo? Da li s-maxa,galaxy, phedru....vw neću. Možda Phedra. A koji motor bi mi preporučili? Iz Crome i 150 konja .....Na nešto manje? Teško se priviknuti. Ima tko iskustva sa 2.2 170 ks?

Cromu s 2,2 motorom ima ovaj član foruma, pa ga možeš kontaktirati u vezi iskustva s njim, a ponešto tu i piše. A Phedre su kod nas veoma retke. Ne sećam se kad sam poslednji put neku video, a baš dosta krstarim gradom. Ponekad Fiat Ulysse

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, treba da je 2.2hdi. Ne znam nista konkretno da ti kazem za taj motor, samo neke price rekla-kazala i da nesto nije hvaljen uopste. Ja sam ga vozio u jednom autu na kratko i recimo nije bio potrosac, drugo ne znam. Raspitaj se po servisima, otpadima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, oni imaju  taj francuski motor. Ko hoce JTD  u  takvom vozilu naci ce ga u nekim Zafirama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nisam čak nikad niti vozio u Phedri. Kakav je osjećaj? U biti o njoj znam samo što sam pročitao na internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...