Jump to content
FAS Goran
markodjuka

Punto mk.2b - zamena instrument table

Recommended Posts

ja sam mislio da ti juris za mk2b pa sam ti rekao da pogledas kod Boleta... 

 

Ima neki lik iz Kraljeva prodaje za 800 dinara kao neispitanu ovu kao tvoju i moju, ako mozes da prepakujes tvoju, poslacu ti kontakt

 

ja ne bih da imam 3 koje ne sluze nicemu ... sacekacu Lakija pa kad bude zamenicu, i ja jurim onu od sportinga sa sivim prstenovima ... samo sto meni treba od dizela, a tebi od benzinca :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavljao sam negde na forumu,ali ajde i ovde,posto je ja mislim otvoreno vise tema za ins.tablu,ako se ne varam.U principu resio sam problem,tako sto sam kupio drugu tablu i to od sportinga kao sto sam planirao.Naravno,sve dobro radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odlucio da ubacim novu tablu e sad koja verzija ide (moj je fiat punto classic 1.2 (benzinac tabla bez obrtomera) ) i kolko sve to kosta i kako se stavlja trip dugme  posto je na tim tablama trip dugme je na rucici ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da ti imas opremu. Jel mozes da mi kazes koji fes ti zavrsava posao, posto se mnogi zale na novije verzije da ne rade kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna ko moze da uradi taj PROXI ALIGNMENT  u Sapcu ili blizini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja zamenih tablu na Zastavi 10 sa modelom 51703286. Namešteno TRIP dugme, senzor, kilometraža i ostalo je uparivanje table. Probao sam MES-om i ELM327 usb neće. Poveže se.pokrene procedura proxy alignment i na kraju izlazi poruka da je upisivanje u modul instrument ploče neuspešno, nepoznata greška, dok je upisivanje u body uspešno. Molim pomoć !

i.png

II.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradi Proxy Alignment sa nekom proverenom dijagnostikom (najbolje Examiner). Kolega je imao slican problem (pri ugradnji senzora spoljne temperature i nove table), posle setnje od majstora do majstora problem je resio kod Gorana sa MES (sa kojim si i ti pokusavao): Pogledaj zadnje 2 strane ove teme:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane hvala na savetu. Pročitao sam ranije kako je kolega rešio problem što me je i ohrabrilo da krenem u ovaj ,za mene poduhvat.

E sada najvažnije je da sam 2 minuta nakon što si odgovorio na moju molbu rešio problem. Trebalo je da se u podešavanjima za elm327 u MES i to 3.7 verziji  stavi elm327 1.3+ high speed. Predhodno  je kod mene bilo izabrano u opcijima bez high speed.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima gde imaju dobri cvarci i kavurma ovde? :D

 

Salu na stranu, imam Pandu II, a cenim da je identicna tabla sa Puntom, moze li to da se namesti na mojoj Pandi, moze li mi neko potvrditi? Da nadjem negde od Punta 1.3 tablu i stavim kod sebe, jos imam i blendu sa TRIP dugmetom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije potpuno identična sa Puntovom, razlikuju se u obliku tih dugmića sa strane, a moguće i u još nekim detaljima. Možda jedino da pozajmiš neku tablu od Punta i probaš da vidiš hoće li uopšte funkcionisati i da probaš prebaciti te dugmiće sa svoje na tu drugu, možda je ispod sve isto pa pasuje. No ovako napamet zaista ne možeš znati.

 

TT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/3/2017 at 7:43 AM, Sasa_NS said:

Nije potpuno identična sa Puntovom, razlikuju se u obliku tih dugmića sa strane, a moguće i u još nekim detaljima. Možda jedino da pozajmiš neku tablu od Punta i probaš da vidiš hoće li uopšte funkcionisati i da probaš prebaciti te dugmiće sa svoje na tu drugu, možda je ispod sve isto pa pasuje. No ovako napamet zaista ne možeš znati.

 

TT

 

 

 

 

Hvala, pokusacu da nagovorim drugara da skinemo sa njegovog punta (da se ne uplasi da cemo da je sprzimo :D ). Nisam te najbolje razumeo bas koji dugmici sa strane, ali probacu da nadjem negde da probam ako mi se ovaj stisne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni dugmići sa leve i desne strane table, kojima se podešava visina snopa farova (levo) i vrši podešavanje sata na tabli (desno). Kod Punta su oni zaobljeno-četvrtasti, a kod Pande okrugli i dosta tanji, tako da kada namestiš tablu ne bi mogao namestiti onu originalnu Pandinu plastiku okolo iz koje ti dugmići vire. No moguće da su plastike ispod tih dugmiće (preko kojih dugmići pritiskaju tastere unutar table) isti, tj. videćeš kada skineš da li je isto ili nije. I da li će ta Puntova tabla uopšte funkcionisati na Pandi kada je prikopčaš.:)

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/6/2017 at 2:25 PM, Sasa_NS said:

Oni dugmići sa leve i desne strane table, kojima se podešava visina snopa farova (levo) i vrši podešavanje sata na tabli (desno). Kod Punta su oni zaobljeno-četvrtasti, a kod Pande okrugli i dosta tanji, tako da kada namestiš tablu ne bi mogao namestiti onu originalnu Pandinu plastiku okolo iz koje ti dugmići vire. No moguće da su plastike ispod tih dugmiće (preko kojih dugmići pritiskaju tastere unutar table) isti, tj. videćeš kada skineš da li je isto ili nije. I da li će ta Puntova tabla uopšte funkcionisati na Pandi kada je prikopčaš.:)

A na to mislis :) Mislim da je samo plastika oko tastera ispod drugacijeg oblika, pa sam zato mislio da bi to moglo tako, ali probacu i javicu da li pasuje :) Hvala na savetu u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ce raditi tabla od punta benzinca na punta dizela 1.9d 44kw sem lampice grejaca naravno koja mi nije ni bitna u sustini. Pedja ima danas neku akciju pa bih iskoristio. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam tablu ali mi svetli greska za airbag. Fora je sto auto fabricki nije imao ni jedan airbag (punto 1.9d 44kw van).  E sad ne bi onda ni trebao da ima airbag kompjuter. Jel moze neko da mi kaze gde bi trebao da se nalazi taj kompjuter da pogledam. Ako ga ne bude bilo kako bih mogao da obrisem ovu gresku? Da li moze elm-om? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...