Jump to content
FAS Goran
markodjuka

Punto mk.2b - zamena instrument table

Recommended Posts

Evo kao što sam i obećao . Za rešavanje blinkanja kontrolne table sam koristio MultiECUScan,Elm327 interfejs,laptop i naravno Punto :laughing: ! Izaberete svoj model auta i kliknete na ŠASIJU . Tu obeležite CAN SETUP / PROXI ALIGNMENT PROCEDURE . Odete na F7,treća po redu je PROXI ALIGNMENT PROCEDURE i to obeležite i kliknete F10 - izvrši . Pita za nastavak i pritisnete Y . Sad on radi upisivanje PROXI PODATAKA . Kad je gotovo kaže vam da isključite kontakt i da stisnete Y . I to je cela nauka :thumbsup: ! Nemojte da vam uzimaju pare za ništa ;) !

Samo da potrvrdim da sam lično probao, nabavio kabl i odradio ovaj proces, i sve je kao opisano, radi sve normalno, nema više iritirajućeg blinkanja ekrana! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo kao što sam i obećao . Za rešavanje blinkanja kontrolne table sam koristio MultiECUScan,Elm327 interfejs,laptop i naravno Punto :laughing: ! Izaberete svoj model auta i kliknete na ŠASIJU . Tu obeležite CAN SETUP / PROXI ALIGNMENT PROCEDURE . Odete na F7,treća po redu je PROXI ALIGNMENT PROCEDURE i to obeležite i kliknete F10 - izvrši . Pita za nastavak i pritisnete Y . Sad on radi upisivanje PROXI PODATAKA . Kad je gotovo kaže vam da isključite kontakt i da stisnete Y . I to je cela nauka :thumbsup: ! Nemojte da vam uzimaju pare za ništa ;) !

Samo da potrvrdim da sam lično probao, nabavio kabl i odradio ovaj proces, i sve je kao opisano, radi sve normalno, nema više iritirajućeg blinkanja ekrana! :D

 

 

drugari, jel zna neko dal je ista procedura PROXI ALIGNMENT-a i na Alfi 147, kao i na Puntu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebal bi da jeste posto svi oni imaju "skoro" isti body, a i u MES-u (FES-u) imaju iste opcije i sve se isto odradjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na pomoci, cim budem pokusao javicu sta je bilo.

predpostavljam da ne mogu nista da pokvarim ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.Imam jedan problem,koji me neko vreme muci,ali ne znam kako da ga resim.Imam problem sa ins.tablom.

 

Znaci sta se desi.Dam kontakt,cekam da pogasi lampice i kad startujem motor,desi se neki put,a ne svaki,da mi izbaci gresku led erorr i kazaljka od rpm-a pobrljavi.Znaci pokazuje manje obrataja,nego sto jeste.Izlupam par puta rukom po tabli,ponovo startujem i bude sve ok.Pretpostavljam da negde gubi kontakt,ili slicno,ali ne znam kako da resim.  :(

 

Ima li neko ideju?

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da moze to biti?Bas je pocelo mnogo da me nervira.Ajde probacu sutra,ja se nadam da je to problem.Hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam danas sa dzekom i ok je bilo,tj koliko moze da udje.Jedino sam skinuo,malo isprskao,pa cemo videti.Od 5 paljenja,ni jednom nije zabagovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jutros sam imao ponovo problem sa tablom. Cim je krenuo da vergla,odmah je zabagovao i tabla izbacila led erorr. Nemam pojma sta moze da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam ludak,kojeg nerviraju sitnice,rasturim malopre dzek,koji ide na ins. tablu. Medjutim,zaboravim da skinem klemu. Slucajno napravim neki spoj i skinem klemu. Kad sam sve vratio,ukljucim ins. tablu i sad mi svetli crvena lampica airbaga i treperi zuta stalno. Sta li sam uradio sad,ko zna. Da li moze dijagnostikom to da se izbrise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ništa strašno. Ja sam 3x skidao ins. tablu, sva 3x zaboravim da skinem klemu i sva 3x mi palio lampicu airbaga. Sreća pa je tu dijagnostika da ispravlja naše greške. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari,bili ste u pravu.Otisao kod majstora i kaze da sam napravio masu na airbag-u.Samo je pobrisao i to je to.Naplatio mi je 500 kinti  :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras cak ni skidati klemu kad skidas tablu, ali ne smijes davati kontakt prije nego ukljucis nazad tablu, osim ako skidas i volan i airbag, onda obvezno klemu dolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas mi se ponovo javio problem sa tablom. Cim zaverglam,zabrljavi rpm i izbaci led erorr. Blinka 10-ak sek.,i onda pokazuje sve ok. Samo rpm,ne pokazuje koliko treba.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas mogucnosti da ti neko pozajmi drugu tablu probaj stavi i ako je sve ok kupis drugu i ne razmisljas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam jbg,u tome je problem.Jedino da kupim drugu tablu.Cuo sam da kosta 20e u Sabcu.Da li moze sa sportinga tabla mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da vidis ti moju ... obrtaji krecu od -500 a gorivo je debelo u minusu, juce sam se nervirao i pocupao pola delova sa nje sad trazim drugu da kupim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha...Znaci brate,ti i ja u isto vreme cemo kupiti tablu.Ja cu uzeti od sportinga.Verovatno moze,sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bas cu da je menjam, vise i ne obracam paznju, nego red je.da.pitam :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...