Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dean9191

Fiat Bravo 1.6 - trza na plinu

Recommended Posts

Da objasnim sta se desava mom autu, auto trza na plin kad je kisno vrijeme ali nekad i ne.

Otisao danas kod majstora za plin da vidimo sta je i pise na racunaru greska u naponu oko 19 greski.Kao razlog je struja-vlaga, valjda kablovi bobina svjecice... ali auto na benzinu normalno radi.Ja zamjenim danas kablove i nista se nije promijenilo.Sa ovim svjecama nije predjeno 5000km, hoce majstor da promijenim bobinu ali zasto mijenjati kad radi na benzi sve kako treba a ona sam suva nema sanse tu da voda dodje....

Sad kad cu se vratiti kuci sve je radilo kako treba ali opet pocelo da trza, onda sam prebacio na benzin i vozio neko vrijeme i onda ponovo na plin i sve se vratilo u normalu. I tako stalno , nekad trza nekad ne. Imate li kakvih slicnih iskustava i kako ovo rijesiti, molim vas isao sam vec kod 2 majstora i ne znaju sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi plin je mnogo osetljiviji na probleme sa strujom nego benzin tako da ono sto se manifestuje na plinu nece uvek i na benzinu. Nadji nekoga ko ima osciloskop da moze da ti ispita rad bobine ili pozajmi od nekoga drugu pa probaj sa njom kako ce da radi . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe je problem 99,9 % bobina, jer ja sam imao do sada na par auta problem sa trzanjem na plin a na benzin da radi normalno i uvek je bila bobina jer kao sto je rekao kolega Ticma plin je mnogo osetljiviji, slabije zapaljiv i trazi mnogo precizniju varnicu od benzina. Inace se bavim ugradnjom i servisiranjem plina pa sam se susretao sa takvim problemima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadji bobinu i probaj na licu mesta da je nakacis,pa vidi sta se desava.To ti je najjednostavnije i odmah ces znati da li je do bobine.Moguce da nije skroz crkla vec da na nekim cilindrima baca slabije varnicu.Pregledaj svecice,preporucio bih ti BERRU,NGK,BRISK kostaju podosta ali su zakon .

druga varijanta moze da ti bude do dovoda vazduha,da ga ne dobija dovojlno ili da negde vuce fals.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala na odgovorima, danas cemo da probamo da stavimo novu bobinu pa da vidimo kako ce da se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se i sa MARKANOM, neka ti majstor proveri i kolicinu vazduha jer isto se desava trzanje u slucaju kad ima previse vazduha... Sinoc mi se spavalo pa se toga nisam ni setio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nisam htjeo da mijenjam bobinu jer se auto normalno ponasalo tako da ne bih mogao da usporedim da li je do bobine. Cekacu sljedeci put kad pocne da trza i onda da odletim do majstora.

@Mile Punto, kako se mjeri kolicina vazduha i gdje , jel mozes to malo da objasnis da se i ja malo obrazujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...