Jump to content
FAS Goran
lukatim

Bravo 1.9 JTD - odjednom izgubi "gas" u vožnji

Recommended Posts

Radi se o Fiat Bravo 1.9 jtd, juce je pocelo da mi se dogadja da kada normalno vozim, na pola gasa odjednom iako je papucica stisnuta on se ponasa kao da sam pustio gas odnosno usporava i gubi obrtaje, i kada pustim papucicu gasa za trenutak i opet je stisnem auto nastavlja normalno da vuce. To mi se desilo juce 3-4 puta u voznji?

Da napomenem da mi se nije palila lampica check engine.

Ima li neko iskustva sa ovakvim slucajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno se meni davno desilo, problem je bio u filteru nafte, zamenio ga i auto nastavio normalno da ide, moguce da je bilo vode u filteru pa da je zamrzavalo u njemu ili je bio mnogo prljav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P1555 - Accelerator/brake coherency

The ECU has detected an inconsistency between the Brake Switch and Accelerator Pedal Position signals, or both pedals have been depressed simultaneously.

Check the brake switch and the pedal position sensor for correct function as well as the associated wiring for opens, shorts and weak connections.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike ono sto sam ti rekao, znaci proveriti senzor polozaja papucice tj one dve trake, uz dodatak da proveris senzor tj prekidac za papucicu kocnice i ozicenje da nije negde hladan lem ili kratak spoj.

najlakse je ako imas nekoga da ti da polovnu papucicu, namontirate je za 20min i onda istestiras i tako najlakse otkrijes/uklonis problem.

Aj pa sa srecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znaci da treba da proveris prekidac kocnice tj. da li je dobro podesen. Kad ti auto normalno ide, dok kao i obicno u voznji drzis papucicu gasa levom nogom pritisni lagano kocnicu na oko 2 sekunde i trebalo bi isto da ti se dogodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio si u pravu, dogodilo se isto.

Samo ne znam da li to ima veze ili ima veze greska protokomer koju mi je poceo da javlja ali auto ne radi kako treba, ima neki cudan zvuk, kao da radi na 3 cilindra (zvuk kao traktor), jutros nisam mogao da ga upalim, kao da je akumulator mrtav, sve treperi, kazaljke skacu a akumulator nov 72ah, alternator pre 3 meseca remontovan. Posle sam probao opet i on je upalio normalno, samo dok sam isao poceo je da pali skoro sve lampice po tabli i taj cudan zvuk motora. Vratio sam se kuci i sad ne znam sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro remontovan. :thumbup:

Pa jesi resio problem, posto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio mi je regler, 6000 din nov sa zamenom. Kaze da je regler kupio u kit komercu 4300 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Fiat Bravo 1.9 jtd, juce je pocelo da mi se dogadja da kada normalno vozim, na pola gasa odjednom iako je papucica stisnuta on se ponasa kao da sam pustio gas odnosno usporava i gubi obrtaje, i kada pustim papucicu gasa za trenutak i opet je stisnem auto nastavlja normalno da vuce. To mi se desilo juce 3-4 puta u voznji?

Da napomenem da mi se nije palila lampica check engine.

Ima li neko iskustva sa ovakvim slucajem?

imam slucaj kao i ti vec neko vrijeme...samo se meni nekada upali a nekada ne upali lampica check engine...isto dijagnostika pokazuje papucicu gasa,ne pominje koherenciju :)

moze li taj potenciometar da se reparira,ocisti,sredi ili to bas mora da se mjenja...pretpostavljam da je to jedan od djelova koji se uzimaju polovni i rade do kad rade :)

lukatim,je li se tebi svaki problem rijesio alternatorom?

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da radi kao klizac tj na opelu je imao dve staze po kojima klizi klizac, menja vrednosti i comp prepoznaje polozaj. Kada se materijal staze (bakar valjda...mozda gresim) izlize postoje 2 opcije :

-reparacija staze

-druga papucica

U nedostatku majstora obicno se radi ovo drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ima li kakva slika toga kako izgleda? je li tesko to skinuti? da probam ocistiti da vidim kako i sta izgleda pa da znam na cemu sam...ranije se jednom u mjesec dva desavalo a sada pocelo da se desava mnogo cesce,vjerovatno skroz poslo :) svaki dan skoro da se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

E na to pitanje nemam odgovor. Znam da na focusu 2 (iako su napravili extra laku zamenu sijalica u faru za razliku od fiata) da bi zamenio filter klime/kabine moras da skines papucicu gasa! :blink::blink::blink:

Verujem da je nesto tipa 2srafa + 1dzek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj ovde:

http://www.fiatforum.com/stilo/72008-throttle-position-sensor-fault.html

radi se o nekom pokusaju da se prvo ispravi pomocu dijagnostike... (na stilu)

 

I ovaj koji je na bravi kao tvojoj ima problem kao tvoj:

http://www.fiatforum.com/bravo-brava/170396-throttle-position-sensor-jtd-105-1-9l.html

 

I jedan senzor sa brava 1.4(mozda su isti na jtd-ne znam)

http://www.fiatforum.com/bravo-brava/204546-looking-inside-1-4-12v-throttle-potentiometer-position-sensor.html

 

Evo kako izgledaju te staze i klizač:

 

DSCF18031.jpg DSCF18041.jpg

 

E sad, ovo je sve cisto da ti pomognem koliko umem, ali ne drzi se mnogo mojih reči - imam nekog iskustva ali nisam automehaničar ;)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...