Jump to content
FAS Goran
volfivan

Tamnjenje stop svetala

Recommended Posts

Evo jos par slika, jako je vazno na ivicama podviti foliju i pregrejati fenom kako bi lepak pustio i bolje zalepio.

Slikacu sutra preko dana kako bi imali bolju uvid kako sve to izgleda, inace odlican kontrast u odnosu na crnu karoseriju
42ca291e68291003ac64f738bbc36ee3.jpg
671d62a02b5f85a93d878c87f429ca85.jpg29cdc2c7a033ec6eb2dd7dc50093ca4b.jpgf83cb89d939949a30cd0280a366e8ca5.jpg2d2c19ce78b6e318f2fe3a1ffd021e14.jpg

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jesam, malopre, sto je najbitnije ne remeti se rasveta, stopovi, pozicije, migavci, rikverc svetlo se odlicno vide i preko folije

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram ovih dana da uzmem sprej u sake i da ofarbam stopaljke na mom punticu...jel imate neki savet,mere opreza? mislio sam da ih skinem,ocistim od prljavstine i da krenem sa farbanjem...ne znam koliko slojeva je optimalno da nanesem i koliko da cekam izmedju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Punta potrosio celu bocicu, bilo je tamno, ali se videlo, uglavnom racunaj da ces morati bar 2 sloja da naneses, koliko se secam, prva ruka se jedva primeti. Cekas oko 10 minuta izmedju nanosenja i bilo bi dobro da radis u garazi gde je malo toplije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/16/2016 at 8:02 AM, bole-stilo.jtd said:

Folija - sam radio , stajalo 1 god. i lako se skida , sve probano ...... ;)

20160818_114807.jpg.666cb0e9ac7a090c61778d69d0405b09.jpg

 

bole, jel si tamnio stopove uz pomoc vode ili na suvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sada sam video. Sve na suvo i bez fena izpred zgrade - pola sata. Prvo opkrojio mallllo vise i pici. Doduse napolju je tad bilo 35 stepeni i moze , mada je bolje na fen ali ja to ne znam da razvlacim jer ako razvuces previse a zalepis i tako se moze sjebati. Zivci ispod nokta su me boleli danima jer moras da dobro stisnes sa oprostenjem da izadje vazduh. Pozzz

I da ova NE MOZE NA VODU - samo fen ili suvo jel je lepljiva kao nalepnica maltene sa zadnje strane , uopste nije isti princip kao za stakla. To su razlicite folije ...... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je receno da ova ne moze (samo fen ili suvo) jer nije uopste ista kao za stakla zbog grejanja svetlosnih grupa , e sad ako ti to radis i tvrdis da moze iako je lepjiva kao svaka nalepnica sa zadne strane i duplo je deblja , onda je OK  - pozdravljam ........... :)

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz ruke su mi prosle sve moguce folije, radim ovaj posao vec 10 god i veruj mi, svaka folija se moze zalepiti na vodu, osim samolepljivog papira

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Koja folija je u pitanju, proizvodjac i brojcana oznaka?
Garantujem, ako nadjem bas tu foliju, snimicu video klip kako je lepim na vodu.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam oznaku ali je namenjena samo za svetlosnu grupu , duplo je deblja od ove za stakla pod rukom - znam jer sam lepio i na stakla ovu drugu - nisam profesionalac , sam svoj majstor zato sam rekao da pozdravljam sve jer ti to radis ......... ja sam je lepio na suvo a da se lepi nenormalno sa zadnje strane tako je , ova za stakla je za nju glatka od pozadi ............ pozdrav ........... :)

 

i da u bgd-u ovi sto lepe stakla kao glass servis i ostali sa tim nece ni da rade , kad ih pitas samo kazu ne ......... :)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaku foliju je lakse zalepiti na vodu nego na suvo, nije nikakva nauka, treba imati spaklicu za lepljenje tkz rakel, fen, moze i kucni za kosu i malo strpljenja.
Pozdrav

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da zaboravih evo je ista i na farovima ........... isti princip lepljena , svetlo radi nocu kao i bez nje - potpuno isto - ovo je svetlo crna a ima i dark ........... ;)

 

 

20160818_114031.jpg.370dec21baf7b25f0949e0bce8c80a93.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par meseci sam rešila da umesto zatamnjivanja farova klasičnom folijom ili bojom u spreju iskoristim mrežastu "fly eye - mesh foliju" za farove i stop svetla. 

 

20170501_124453_HDR.thumb.jpg.95c391f98bbd656e848ccc14ff183f7e.jpg

 

 

20170501_124527_HDR.thumb.jpg.bca719eb1ad6e249f46d785290f9692b.jpg

 

Sama sam je zalepila za dva sata, a potrebno je samo dobro očistiti farove i bez upotrebe vode (kao kod većine folija) lepo zalepiti, previti preko ivica i malo jačim fenom (industrijskim fenom najbolje) bukvalno samo 2 - 3 minuta zagrejati foliju sa udaljenosti od 10 cm, da bi se zagrejao lepak i da sve legne kako treba. 

 

Što se tiče vidljivosti noću, nema neke razlike, sasvim normalno vidim i u neosvetljenim ulicama, sa standardnim farovima i sijalicama. 

 

Takođe, za sada nije bilo ni problema sa policijom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je to kod tebe samo slika ne moze da docara. Mnogo je bolje kad se vidi uzivo

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, već na dva metra od auta deluje kao da su skroz crni, a kada se pogleda izbliza vidi se kroz far sasvim dobro :)

 

Inače, do sada se nije odlepljivalo uopšte, prošlo je i kišu, pranje puškom, veeeelike vrućine i brzine. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...