Jump to content
FAS Goran
Baltazar34

Naplata materijalne i nematerijalne štete

Recommended Posts

2 hours ago, Comi90 said:

Od stete sam imao: krilo, haubu, branik, far, ulubljena vrata sitno i polustranicu. Ostecenja su sva sitna sem krila i razbijenog fara. 

Agencija je to naplatila 196 hiljada minus procenat.

:thumbsup: 

 

Agencije mogu više da naplate što je mlađi auto (veća mu vrednost u momentu udesa). Što je auto stariji u momentu udesa, to mu je manja vrednost na dan udesa, što dalje znači da je manji iznos štete dovoljan da Osiguranje proglasi totalnu ekonomsku štetu (popravka ekonomski neisplativa) na autu, i onda ide skroz drugačiji obračun gde ne zavisi mnogo od umešnosti bilo koje Agencije. Još ako imate neki specifičan paket opreme kojeg nema u katalogu AMSS, pa samim tim ne može da se tačno utvrdi novonabavna vrednost, plus nemate naravno ni fiskalni kao dokaz koliko je plaćen auto kada je bio nov, onda Osiguranja imaju još više prostora da računaju u startu nižu osnovicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2018 at 4:04 PM, Miki.Zvrk said:

Prijavio stetu u ponedeljak danas otisao i slikao 14 dana je rok da mi uplate. Evo sta je navedeno na zapisniku posle slikanja.

 

IMG_20180322_160234.jpgIMG_20180322_160243.jpg

Update 44307 din.

Da angazujem advokata ili ne? -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle nedelje sam kupio i montirao prednje gume u Beogumi i jutros mi se odvrnu u putu tri brenzona i jedan otkine ,zvao sam beogumu cekaju snimke sa kamera da vide gde je radnik pogresio,u vezi naplate stete ,da li je neko imao iskustva sa tim ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

To im je ustaljena praksa izgleda u poslednje vreme. Bratu su pre nekih 20tak dana prevrteli/sjebali lozu na sva četiri šrafa na jednom točku. Morala glavčina da se menja a imali su sreće da je buraz mirna duša i pristao on da plati istu, doduše oni mu nisu naplatili radove na demontaži i montaži guma kao i balansiranje.

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao srece sto sam vozio sporednom ulicom polako i felna je spala pod disk,iskrivio sam krilo polomio potkrilo i ostetio felnu ,sutra idem da pregledam snimak valjda cu uspeti da naplatim stetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2018 at 7:07 PM, Markobgd said:
To im je ustaljena praksa izgleda u poslednje vreme. Bratu su pre nekih 20tak dana prevrteli/sjebali lozu na sva četiri šrafa na jednom točku. Morala glavčina da se menja a imali su sreće da je buraz mirna duša i pristao on da plati istu, doduše oni mu nisu naplatili radove na demontaži i montaži guma kao i balansiranje.

 

To se i meni jednom desilo...

Treba prvo ručno zavrnu šraf pa onda kompresorom.Oni samo stave šraf i odmah kompresorom i prehebu navoje....Meni stradala 2 brezona,auto počeo da klati ali sam nekako stigao do majstora.Naravno nova glavčina sa abs....Astra G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam višem šta je sa tim odvrtanjem i pucanjem brezona!? Sreća je da niko nije povređen. Da biste ostvarili svoje pravo na naknadu štete, potrebno je da imate zapisnik o proceni štete na vozilu ili da samostalno angažujete veštaka koji bi procenio štetu. Svakako bi trebalo da podnesete odštetni zahtev u pisanoj formi servisu, tu nema mesta pristupu - ma rešićemo ti, časna reč. Najbitnije je da ne radite ništa na oštećenom vozilu dok šteta nije utvrđena od strane stručnog lica, jer je zapisnik o proceni štete - ili veštačenje, jedini dokaz koji na pouzdan način može da prikaže stepen oštećenja i visinu nastale materijalne štete. Eventualna ponuda servisa da Vam poprave nastala oštećenja umesto isplate u novcu bila bi u skladu sa zakonom. Naravno, pod uslovom da prihvate da u celosti saniraju sva oštećenja nastala kao posledica odvrtanja točka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je pre 2 meseca imao udes, cigan hteo da skrene levo i naglo zakocio, nije mu radio migavac, drugar zakocio i dobio udarac od pozadi. Tom prilikom je naleteo na prvi auto i nasao se u sendvicu. Taksista koji ga je udario je krenuo sa pricom da mu da 100, 200eur, to mu je dovoljno. Zvao je neke ljude i rekli su mu da zove agenciju i policiju, sto je i uradio. Nije velika brzina bila u pitanju i nisam siguran sta mu je sve bilo osteceno na autu, uglavnom, proglasili su totalnu stetu. Isao je preko agencije i mislim da su mu isplatili nesto preko 160000din na racun, minus provizija koju uzuma agencija. Takodje je imao i kragnu, rekli su mu da je mogao jos da uzme da je hteo da se cima po bolnicama, za pretpljen dusevni bol, mucnicnu, povracanje ali ga je mrzelo to da radi.

 

Fiat Stilo 2006 je u pitanju.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAuE7mDd8SzxnooAeQ_QxJfjnSa0Od3cXQ4htsBV SAT: Kako izbeći probleme sa naplatom štete?

 

Od 05:50 do 08:20

  • ako popunjavate Evropski izveštaj (štete do 200.000 dinara), fotografišite mesto saobraćajne nesreće i obezbedite svedoke (ako ih ima).
  • kada je Policija dužna da obavi uviđaj? Uvek, treba joj poziv barem jednog učesnika saobraćajne nesreće. Nije od značaja kolika je šteta nastala u udesu.
  • koliko košta obavljanje uređaja? Nebitno, plaća ga ionako Osiguranje, a nikada pojedinac iz svog džepa.
  • koliko se čeka na uviđaj? Zavisi od trenutnog broja prijavljenih saobraćajnih nesreća, kao i udaljenosti od najbliže ekipe za uviđaje.
  • da li oštećeni može da traži podatke o krivcu? Po zakonu su sami učesnici dužni da razmene podatke, a ako to ne urade, Policija će dati broj polise i uputiti na odgovarajuće osiguravajuće društvo radi regulisanja štete.

Od 09:50 do 14:00 je priča o pravilnom popunjavanju Evropskog izveštaja i proceduri nadoknade šteta po njemu.

Od 14:48 do 18:06 ide procedura nakon predaje papira Osiguranju, kao i o popravci automobila.

Od 21:30 ide deo o visini naknade, tj. kako dobiti dovoljno novca i dovoljno brzo. To je deo sa gostima u studiju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih uvek zvao policiju jer sam citao ovde da ukoliko postoji samo evropski izvestaj, osiguravajuce kuce mogu da kazu svom klijentu da se kasnije izjasni da nije kriv i onda dolazi do problema.

 

Sve u zapisnik i posle nema sta da se menja u vezi iskaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeaseR

 

Tačno, zato ovde lik iz Policije i kaže da se slika mesto saobraćajne nesreće, da se obezbede svedoci, jer zna da će se Osiguranje uhvatiti za nešto samo ako namiriše da ima ''prostora'' (nije do kraja popunjen evropski, nije iz njega jasno da je njihov Osiguranik prihvatio krivicu za udes).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Ovako, imao sam udes 17.02. u Sapcu, mnogo bi mi znacilo ako bi neko mogao da me posavjetuje sta da radim u vezi naplate stete. Nisam upucen u ovu tematiku prvi mi je udes sa ocigledno vecom materijalnom stetom. Interesuje me da li da angazujem advokata ili neku agenciju, jer koliko znam osiguranja uvjek gledaju da sto bolje prodju po njih. Sutra dolazi procjenitelj iz Delta Generali da slika auto i da svoju procjenu, da li je to konacna stvar ili imam pravo da angazujem advokata pa neka on dalje radi svoj posao. Pitam Vas ovo iz razloga sto se plasim da ce procjeniti stetu manje nego sto jeste a po mojoj laickoj procjeni nije mala. E da, da ne zaboravim, kriv je drugi vozac i njegovo osiguranje naravno isplacuje odstetu. Ubacicu i par slika ostecenog auta.

Hvala svima unaprijed.

 

IMG_20190220_123718.jpgIMG_20190220_123729.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 15 god nikad nisam imao udes da kucnem u drvo, ali znam neke koji su imali. Moras da sacekas da vidis koliko ces dobiti pa tek onda da se zalis, imas pravo na to. Ne vredi ti "preventivno" da se zalis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, mislim da ne treba nista da se cimas, uglavnom steta koju osiguranje proceni ne bude nista manja od realne stete. Znam za par slucajeva gde su ljudi sa novcem koji su dobili od osiguranja sredili auto i jos im ostalo para. Bas pre neki dan je drugarov cale dobio odstetu 32.000 a popravku auta je platio 20.000 kod svog majstora.. Tako da verujem da neces biti ostecen u tom smislu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da ides u hitnu da kazes boli me ovo-ono dobijes zapisnik i tu plus dobijas odstetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca u nesreci je sto su se otvorili vazdusni jastuci pa je otisla i tabla. Mislim da kada procenjuju gledaju cenu novog dela a tabla sa airbagovima kosta boga oca. Uzmes pare i nadjes polovnu za 150 e i stavis sigurno 300-400 e sebi u dzep. Jos plus ovo ostalo, branik, farovi...treba videti da li su grede citave...Najbolje da sa tobom bude i neki iskusan majstor koji ce procenitelju dodatno skrenuti paznju sta je jos otislo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice nematerijalne odstete, u hitnu sam otisao odmah to vece i konstantovane su lakse tjelesne povrede, takodje sam otisao i kod psihijatra za pretrpljeni strah, sa advokatom sam pricao u vezi ovoga. 

Samo me brine osiguranje i tu me interesuju moja prava, sta potpisujem, da li smijem da potpisem i slicno.

 

Nisam nasao majstora da bude sa mnom ali ce biti drugar koji se mnogoooo bolje razumije u stila od mene.

Sutra je dan D. Pa cemo vidimo sta kaze.

 

Hvala ljudi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...