Jump to content
FAS Goran
Baltazar34

Naplata materijalne i nematerijalne štete

Recommended Posts

Prerano sam se obradovao.
"Fini" gospodin je mnogo "fin" preko telefona. Danas sam dobio papir od njih, kao i listu servisa 

 

SPISAK SERVISA KOJI IMAJU POTPISAN UGOVOR SA MILENIJUM OSIGURANJEM :

BEOGRAD:

  1. AUTO DEKI“, ŽELEZNIK, ul.Svete Milutinovića 2, 062/77-15-25

  1. AUTO SERVIS „DRAGAN“, KALUĐERICA, ul.Žikice Jovanovića Španca 15F, 065/8545-937

  2. AUTO KUĆA „KOLE“, ZEMUN, ul.Cara Dušana 209,011 3136700

  1. BOGUNOVIĆ DOO“, NOVI BEOGRAD, ul.Tošin Bunar 92b, 011 3190168

6 „LEDINE NBG“, NOVI BEOGRAD, ul.Surčinska 7b, 011 3185654

 

 

Servisi za zamenu i popravku stakala:

 

  1. N GLASS SERVIS 011/241-29-99

  2. AUTO GLAS IVANIĆ 011/3076-757

  3. EURO GLASS 011/3290-721

 

 

, ali ima jedna sitnica napisana u samom donjem levom uglu koja kaze da zapisnik ne obavezuje osiguravaca na isplatu stete.
Cak me "fini" gospodin telefonom ubedjivao da ne moram da cekam njihovu pravnu sluzbu i da mogu odmah da popravljam auto. na moje pitanje ko ce da plati popravku ukoliko pravna sluzba ne dozvoli to, ladno mi je odgovorio da cu ja da je platim.
Dobro je za njega sto je razgovor bio preko telefona, a ne oci u oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

isao sam danas u DDOR na procenu stete i procenili na 22.000.. uracunali su branik, krilo, vrata, migavac i felnu koja je oguljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni procena jos nije zavrsena :(

Procena se uglavnom izvrši u danu kad si predao zapisnik ili ako imaju gužvu dođu sutradan.Kad si predao zapisnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre godinu i nešto naplaćivao.Odneo im Evropski nisam ni stigao do zgrade zove procenitelj kaže tu sam za 10 min.Slikao sve napisao sve realno,i za 7 dana pare legle na račun.

 

Delta generali je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saobracajka je bila 03.12. procenitelj je dosao 22.12, ali jos nisu odlucili popravlja li se auto ili se ide na totalku. Zvao sam danas opet, rekose da ce biti u toku dana poslato na mail, ali opet nista nije stiglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi baš odugovlače,još punto jednim pozivom saznaju cene delova,popravke i uporede sa stanjem tvog auta.

 

Sledeći put kad pozoveš pripreti advokatom i da ćeš da tražiš naknadu i što si već toliko dugo bez auta i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pripreti advokatom i da ćeš da tražiš naknadu i što si već toliko dugo bez auta i slično.

 

Oni imaju tim advokata koji radi za njih i ne ''pecaju'' se na takve pretnje, koje su inače dozvoljene.

Nadoknadu za vreme bez auta može da dobije jedino ako je auto na firmu i služi za obavljanje privredne delatnosti. Ali, ni tada nije 100% sigurno da će dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne košta ga ništa sem kredita na mobilnom,a može da pripomogne.

Meni su ispaltili 2.000 din zato što nisam mogao da koristim vozilo.Iveco ej u pitanju udario me taksista iz sporedne ulice. Svakako im je manji rizik da ubrzaju procenu, nego da rizikuju sa parnicom.

 

Naš narod se "plaši" osiguravajućih kuća i igra onako kako im oni diktiraju,a ne tražiš im ništa sem da ti nadoknade štetu. Ja sam doveo svog majstora uz onog kog je poveo procenitelj.I sve je teklo onako kako treba,on kaže jedno ako se moj majstor složi,može ako en idemo ispočetka. Uz to majstor mu prvo poturi vizitku ispdo nosa,pa kad vidi da  nije dunđer i izvršitelj promeni pesmu.

 

Nisu oni nikakvi doktori nauka, nego hvataju na brzinu ne nedovoljno obavešten narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saobracajka je bila 03.12. procenitelj je dosao 22.12

 

Nije bitan datum udesa, nijedan rok za Osiguranje se ne računa od njega. Bitan je datum kad je šteta prijavljena Osiguranju krivca za udes. Od datum prijave štete i podnošenja zahteva za naknadu štete počinju da teku rokovi za postupanje osiguravajućih kuća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostao sam duzan informaciju da je naplacena totalna steta (ne pokriva vracanje punta u predjasnje stanje), a za povredu vrata ce razgovarati sa advokatom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ekonomska totalna šteta. Njen iznos, plus vrednost Punta u stanju kakvom je posle udesa (vrednost ostatka), mora da bude jednak procenjenoj vrednosti Punta na dan udesa.

Povrede mogu da se naplate jedino ako imaš odgovarajuću medicinsku dokumentaciju. Ne sećam se da li si ranije pisao o tome imaš li je.

Ako je nemaš, može da ode i Toma Fila lično u tvoje ime :) , ima samo da mu kažu npr. ''iz dokumentacije koju ste podneli (a, nisi podneo ništa jer je npr. nemaš), ne vidi se da ste bili povređivani''. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petak, vozac sivog audija nije stao na STOP, kaze da me nije video. On je razbio glavu, ja sam sredio rame (pojas me lepo povukao, bolje bi bilo da nije bio vezan, pa mi je fiksirana ruka) i vrat (kragna). Posle se pojavila i modrica na ledjima, ne znam kako sam nju zaradio. Za razliku od gospodje iz decembra, ovaj decko se izvinjavao, nudio pomoc, ispao skroz korektan. Pokupila nas je hitna i odvezla u Vladimirce, pa u Sabac. TRI puta su mi vadili krv iako smo obojica duvali na licu mesta i rezultat je bio 0,00. Navodno jednom za analizu ne znam cega i dva puta jer je tako trazio tuzilac. Posto je decko bio stvarno maksimalno korektan (svakome moze da se dogodi da pogresi), postoji li nacin da se ovo resi (steta na vozilu), bez podnosenja krivicne prijave protiv njega?

 

WP_20160722_07_31_51_Pro.jpgWP_20160722_07_32_07_Pro.jpg

WP_20160726_19_33_38_Pro.jpgWP_20160726_19_34_55_Pro.jpgWP_20160724_00_13_55_Selfie.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Punto1.2 said:

postoji li nacin da se ovo resi (steta na vozilu), bez podnosenja krivicne prijave protiv njega?

 

Ne. Preciznije, neće se ni podnositi krivična prijava protiv njega zbog štete na vozilu, nego zbog povreda do kojih je došlo.

Čim ima povređenih u saobraćajnoj nesreći, Policija Zapisnik mora da dostavi tužiocu, a ovaj podnosi krivičnu prijavu, tj. vodi krivični postupak. Sve to ide po službenoj dužnosti i ne zavisi od bilo koga. Tako mora.

Ti, kao oštećeni, bićeš pozvan od strane tužioca kasnije u postupku da daš izjavu. Ako tužilac bude smatrao da ima osnova za primenu instituta odlaganja krivičnog gonjenja, tražiće saglasnost od tebe za to. To znači da će tužilac tražiti od tebe saglasnost da ne goni tog dečka krivično, nego da ovaj uplati nešto u dobrotvorne svrhe, ili obavi određeni broj sati društveno korisnog rada. Tu onda možeš da kažeš da se slažeš sa tim, pa samim tim taj dečko neće imatu krivični dosije (ako ga do sada već nije imao).

 

Quote

Institut odlaganja krivičnog gonjenja predstavlja ovlašćenje javnog tužioca da po svojoj oceni, u okviru zakonom propisanih uslova, ne pokrene krivični postupak protiv osumnjičenog, ukoliko ispuni jednu ili više zakonom propisanih mera čije ispunjenje mu je tužilac naložio.
...U obzir će biti uzeta ranija osuđivanost osumnjičenog, u nekim slučajevima i ranija prekršajna kažnjavanost, okolnosti pod kojima je delo izvršeno, lične i porodične prilike osumnjičenog, ali i priroda samog krivičnog dela. Takođe će tužilac uzeti u obzir i da li je ovaj institut već primenjen prema osumnjičenom...

 

Naravno, taj dečko će imati rok u kome treba da uradi to što mu tužilac odredi, i ako to ispuni u datom roku, biće odbačena krivična prijava protiv njega za nesreću koju je izazvao, tj. neće se voditi krivični postupak protiv njega. 

 

Quote

Kada osumnjičeni izvrši naloženu obavezu, tužilac će odbaciti krivičnu prijavu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,

i ja sam imao pre 20ak dana ostecenje auta :(

Na parkingu, nije mnogo, ogrebana zadnja leva vrata i zadnje levo krilo i ima malog ulubljenja vrata i krila, ali na ivici, na bas nezgodnom mestu.

 

Sve je proslo OK, nasao sam ko ga zakacio, popunili evropski, policija uradila belesku, ja sve to skupio, odstampao slike i poslao u osiguravajucu kucu. Dobio sam neku procenu ali u satima (ukupno 9,90 sati). Nemam pojma sta to znaci i niko mi nije pojasnio. Kazu sa tim papirom idem u servis a oni po tome sredjuju auto, daju mi racun i oni mi posle refundiraju.

E sad, prvi put sam u ovakvoj situaciji i ne znam sta da radim. Bio u servisu, oni mi dali predracun ja im poslao a oni mi opet kazu da treba da odradim auto i da im posaljem racun.

Znaci, ja moram moje pare da dam za opravku i ko mi garantuje da ce mi oni isplatiti stetu u celosti? Cak mi je lik preko telefona rekao da oni priznaju 1500 din. sat. ??? A pored svega toga SAVA osiguranje je u pitanju, a ovde nisam procitao nista dobro o njima.

 

I sta sad ako ja npr. imam druga koji ce to gratis da mi napravi, kako da im nadjem racun i prilozim kako bi mi isplatili stetu?

 

Eto, ukratko... ako treba jos detalja tu sam da pisem :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@urkelele

 

Imaš samo sate jer nema ništa za zamenu po njima. Nema delova, zato samo trošak radnih sati.

Trebalo bi da na osnovu predračuna iz ovlašćenog, Osiguranje pošalje njima garantno pismo da će platiti radove. Onda ovlašćeni uzima da radi tvoj auto iako nije video dinar. Ti naravno ne daješ ništa.

Osiguranje nema šta da prizna ili ne trošak rada do određene sume. Oni samo treba da procene koliko je to radnih sati, a tvoja je sloboda u koji servis ćeš odvesti auto i koliko košta radni sat kod njih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeh ti to kazes "trebalo bi" a citao sam kako si ti prosao sa Sava osiguranjem...

Nema delova za zamenu ali ima farbanje, a oni su napisali: rad: 4,00, farbanje 5,90 sto znaci da ima utroska materijala. E sad, meni ovlasceni servis napisao da rade toliko sati koliko su oni napisali u zapisniku i plus dodali materijal i to je izaslo... ohohooo... (40k dinara). E sad, meni se ne daju pare unapred, bez obzira imam ih ili ne... Pricali mi, u principu oni skinu pdv sa predracuna i priznaju toliku cenu, a sa time bi mislim mogao da sredim auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E opet ja :)

Danas dobijem dopis od osiguravajuce kuce gde kazu da su u postupku mog zahteva utvrdili da nedostaje dokaz: racun popravke sa uputstvom placanja. Izmedju ostalog stoji da trebam u roku od 14 dana da im dostavim racun i da "Osiguravac ce izvrsiti isplatu naknade iz osiguranja ukoliko se utvrdi pravni osnov odstetnog zahteva."

Pitam ja vas, ko koga ovde .... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi, resih... kada sam zvao i malo se naostrio rekose mi cifru i uplatise nekih 20ak 'iljada... pokrpice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce po onom lepom vremenu krenem sa Banovog Brda, sreca pa povezem i komsiju policajca na posao. Medjutim tacno kod sajma krecuci se levom trakom oko 40km/h momak sa pezoom 407 naglo da se prestroji udari direkt u mene u prednji desni deo i celu suvozacevu stranu. Pritom je zakacio i kola ispred u srednjoj traci.

Nazvali policiju, stigla patrola ali nas pomerila samo sa dogadjaja da ne stavaramo zastoj i da sacekamo sa strane dok ne dodje patrola da obavi uvidjaj.

Nakon dva sata stize patrola napravila uvidjaj i kazu u roku od 20 dana u ustanicku da dodjem, zvace me.

Od stete imam: krilo, razbijen far, branik oderan i puknut, suvazaceva vrata ulubljena i malo polustanica iza vrata i hauba pomerena.

Pritom sam primetio da mi svetla ne rade ( rade pozicija i maglenke) i da mi auto vergla prilikom paljenja. Policajac je to sve slikao po onom sinoc snegu i mraku boga pitaj sta se vidi.

Dok sam se vraca kucio primetio sam da mi auto vuce u desnu stranu i da moram da drzim polunamotan volan u levo da bih isao pravo.

Jutros prilikom pregleda auta snimim da su i prednja prsa ispucala susplehovi i da se hauba ne zatvara dobro.

Auto sam tek iz sedmog puta upalio posto sam dva puta dopunio akumulator. 

Kako sve ovo navesti kad dodju iz osiguracajuceg drustva i naplatiti?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Comi90 said:

Kako sve ovo navesti kad dodju iz osiguracajuceg drustva i naplatiti?

Kada se prijavi šteta Osiguranju krivca za udes, oni će poslati svog procenitelja da napravi zapisnik o oštećenjima na tvom autu.

Ne možeš prijaviti štetu Osiguranju krivca sve dok ne budeš imao Zapisnik, ili prvu stranu Zapisnika. Rok za Zapisnik je 10tak dana kada je samo materijalna šteta (nema povređenih lica), i 30 dana kada pored materijalne štete ima i povređenih lica. Imaš broj telefona u temi na koji možeš da zoveš, npr. već negde u sledeću sredu i po svom prezimenu pitaš da li je gotov Zapisnik. 

Bićeš prisutan kada dođe procenitelj iz osiguravajuće kuće, videćeš šta sve piše u Zapisnik. Sve što budeš video da on sam nije napisao, skreni mu pažnju i pokaži. Ako neće da upiše nešto iako ti smatraš da treba, nema nikakvih problema. Zapisnik svejedno nemoj potpisivati, a kada krene rad na popravci u servisu, on će doći da dopuni zapisnik na osnovu onoga što bude video u servisu. Dopuna zapisnika u servisu je normalna stvar, nije dokaz nikakvog pokušaja da nešto ne upišu kao oštećeno ili sl. Realno, teško će se dogoditi da ne upišu sva oštećenja. 

Igranka sa njima zato obično nije oko samog zapisnika o oštećenjima na vozilu, nego kasnije kada krene obračun štete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...