Jump to content
FAS Goran
Baltazar34

Naplata materijalne i nematerijalne štete

Recommended Posts

Mene je juce jedna gospodja dobro odvalila. Na autoputu kod hitne pomoci je bio zastoj. Sekundu ili dve nakon sto sam se zaustavio u mene se punom brzinom zakucala jedna gospodja koja nije videla zaustavvljenu kolonu i bacila me na auto ispred. Decka iz tog auta je odvezla hitna, mene je brat posle uvidjaja odvezao na VMA. Dobio sam kragnu i gomilu snimaka. Jos osecam bol u ledjima i vratu i kada pomeram levu ruku. Ono sto je ostalo od auta je...

Stradali su oba branika, peta vrata, prednji vezni lim, hauba, farovi, krila, a ispod auta sam pronasao nosac hladnjaka. Hauba se ne moze otvoriti pa ne znam kakvo je stanje ispod nje.

Danas me ceo dan zivkaju iz raznih agencija i nude usluge naplate materijalne i nematerijalne stete

Edited by Punto1.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno idi za te bolove kod lekara opet. 

Pomaže pri kasnijem utvrđivanju intenziteta povreda i bola koji si pretrpeo to što će moći da se pokažu papiri da si i u danima posle udesa išao kod lekara i žalio se na bolove koje ovde pominješ. Dakle, ne pričamo ni o kakvim izmišljenim bolovima, nego kad već kažeš da te stvarno boli, idi kod lekara da se to dokumentuje. U protivnom, kad dođe naplata štete za povrede/bol/strah (nematerijalnu štetu), advokat Osiguranja će reći da si imao lake telesne povrede, koje su prouzrokovale bol malog intenziteta, što najbolje pokazuje činjenica da se posle udesa više nisi javljao lekaru žaleći se na bolove, niti ti je data bilo kakva terapija (lekovi protiv bolova i/ili inekcija) za njih. Kazaće da si trpeo bol 3 dana posle udesa, još 3-5 dana posle toga bol lakog intenziteta, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pijem lekove protiv bolova pa gotovo da ih ne osecam. Jos ne smem da prekidam sa njima. Gore mi je sto imam vrtoglavice, a mislim da ih imam jer me kragna steze. Tesko mi je da jedem normalno, pijem uz pomoc slamcice opet zbog glupe kragne koja mi fiksira glavu. Trazio sam da mi je ne stavljaju, ali su rekli da moram da je nosim. Imao sam dva trzaja, kada sam udaren i kada sam udario auto ispred sebe. Dobio sam uout za VMA, ne znam kod koga treba da idem, nisam gledao. Zna li neko gde se ide, opet tamo gde sam bio ili na glavni ulaz pa negde gore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno ti je snimanje ako nisi bio, vrtoglavice nisu za salu pogotovu ako nisi siguran sta je uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimao sam, nema lomova, samo distorzija. Dobio sam uput za VMA, ali je zakazivanje samo radnim danima pa moram cekati ponedeljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti lekari nisu zdravi. Ortaka dok je radio spiči kamion odpozadi. On imao povrede vrata i još plus zakrčenja. Pati od gubitka svesti i jednostavno nije dobro. Komisija ga vrati za volan busa. A on i dalje ima gubitke svesti. Nenormalna situacija i sad se dovija pa odmor pa boljka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa distorzija je dovoljna da smanji cirkulaciju kroz vrat, pogotovu ako su gornji prsljenovi u pitanju.

Da sam na tvom mestu nakon skidanja kragne otisao bih kod nekog dobrog kiroprakticara na stelovanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam sudar, lik me udario sa strane, sjebano krilo, vrata i oguljena felna.. 
kakva je sad procedura?
pandur mi je samo rekao da dodjem za 20 dana u Ljermontovu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je sad procedura?

pandur mi je samo rekao da dodjem za 20 dana u Ljermontovu..

 

Čekaš zapisnik, ne diraš auto.

Kada bude gotov zapisnik i u njemu je prvo napisano ime tog drugog lika, prijavljuješ štetu njegovom Osiguranju i podnosiš zahtev za naknadu štete. Pisaće u Zapisniku kod kog je Osiguranja, i broj njegove polise.

Onda oni šalju svog čoveka da napravi zapisnik o oštećenjima na tvom autu. Obično on dođe u roku od 2-3 dana po prijavi štete Osiguranju.

Tih 20 dana je ustvari 10 radnih dana, ali je policajac za svaki slučaj dodao još par dana preko toga kad ti je rekao 20 dana. Ne ideš u Ljermontovu, nego u Ustaničku 128, zgrada Dunav Osiguranja. Tu MUP ima dva šaltera na kojima se uzimaju Zapisnici.

14:00-16:00 provera da li je Zapisnik gotov na fon 011/3477-427. Da ne bi išao džabe ako Zapisnik nije gotov, nazoveš prvo na ovaj fon za oko 14 dana i proveriš da li je gotov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da me ne uvate praznici posle.. 
a sto se tice tog procenitelja, sta ako mi zapadne neki debil i kaze a pa druze ovo ti je 50e a steta 200e? ne znam na koji nacin se to radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće on tu da kaže ništa. On će samo da sastavi Zapisnik.

Onda ima rok da ti pošalje obračun štete. Tu ćeš videti šta je napisao.

Biće sve obrazloženo, tipa toliko sati rada farbanje, toliko sati rada limar, popravka ili zamena dela. Npr. ako je pošteno udareno, neće se ni peglati, nego će se staviti druga vrata i krilo. Ali, neće nova vrata kupljena od Fiata, nego će računati polovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci meni vrata ako su bila kao nova on ce mi racunati kao da je neko polovno izguljeno? ajde vrata i treba samo da se ofarbaju, a krilo treba drugo.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kao polovno izguljeno, nego potpuno ok vrata/krilo, ali polovno.

Ništa ti njemu ne govori kada on bude pravio Zapisnik...ništa tipa ''ovo može da se pegla i gituje, ovo da se menja''.

On će da računa cenu novog krila i vrata, pa da taj iznos umanji za npr. 50% po osnovu amortizacije. U stvarnosti on zna koliko košta polovno krilo/vrata plus farbanje, i podesiće računicu tako da ti novac koji isplate to pokrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neše da nema, trebalo bi ga izmisliti. Sve precizno i detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije zabranjena trgovina polovnim auto delovima ? Koliko znam nema niti jedne prodavnice i slično. Pa što bi tebe osiguranje guralo u sivu zonu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zabranjena. Otkud ti to? Ima nešto oko delova vitalnih za tehničku ispravnost vozila i bezbednost putnika (diskovi, doboši, pločice, letve volana...), ali to nije ovo.

Ovde nije trgovima polovnim delovima. Nego, prilikom obračuna štete će se krenuti od cene novog dela. Onda će da oduzima od tog iznosa sve do onog iznosa koliko zna da košta polovno sa farbanjem.

Ali, na papiru će pisati nov deo minus amortizacija toliko i toliko...i, gle čuda, potrefiće se ''slučajno'' da iznos koji se dobije bude dovoljan za kupovinu polovnog sa sve farbanjem.

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda da odeš do Bogunovića da ti naprave procenu štete daju ti papir?

I onda to pokažeš procenjivaču.

Čisto da imaš malo jači argument.

U ovakvim situacijama obično dobiješ malo više novca nego što je potrebno.

Kontaktiraj Savu GT, on je poslednji na forumu naplaćivao štetu i dobro je prošao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, neće nova vrata kupljena od Fiata, nego će računati polovno.

 

Ili novo-zamensko.Znaci nov ali ne originalan deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje original polovno, nego novo kopija.

Primer su samo branici, kako se prilikom blazih udara ponasa original a kako kopija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...