Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

pa mozda bi rekao i ovaj pricali smo siroko ali detaljno , necu sad o tome ,mislim nismo u hagu da nekoga odma proglasavamo krivim , imas pravo na svoje misljenje ali sud je sad merodavan i niko drugi ovde. svakako ako su krivi da treba da plate sa kamatom za svoju osionost. ja sam posle zvao osiguranje i sam platio naravno ostatak lezarine i slep do autolimara.

nisam jos dobio papir sa obrazlozenjem materijalne pa ne mogu da kazem konkretno, ali prosledicu kad bude dosao kod advokata sto si mi preporucio. decko sto radi u autogarantu mi je slobodno procenio na 3-2.5k evra nakon sto smo se culi ,jedan advokad na 280 hiljada din. U odnosu na obe procene ja sam dobio vise -i to mnogo vise.

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i sam platio naravno ostatak lezarine i slep do autolimara.

I taj račun (šlep do limara) im pošalji da ti refundiraju novac.

...ali sud je sad merodavan i niko drugi ovde. svakako ako su krivi...

Ma šta tu ima ''ako''... :D

Je l' si pročitao da su tebi isplatili ležarinu, a meni ne...a, ono...u istoj smo državi, po istom Zakonu moraju da rade, iste obaveze imaju u oba slučaja, ali ih ne sprovode isto. Nema tu šta više ''ako''... ;)

----------------------------------

Ne zanimaju te ''procene'' oko materijalne štete sve i da Bog siđe sa neba i kaže ti koliko On misli da treba da bude isplaćeno. To je matematika, računa se. Niko od tih ljudi ti nije ništa računao, nego su onako...lupili, prosto rečeno. Videćeš kada ti stigne obračun kako se sve to lepo izračuna, samo što se oni trude da sve cifre, koje se uzimaju za osnovicu te matematike, smanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ako je sve tako kako si naveo nerazumem sto ti nisu isplatili , meni jesu ,ali ja sam tako i napisao da sam zadovoljan.

ok poslacu oni su rekli da vise ne placaju nista nakon sto je procenitelj otisao ili ja nisam razumeo dobro.

limar je privatnik nije ovlascen ,radi sve zivo. :laughing:

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, je l' taj servis ''njihov'', oni te uputili tamo ili si slobodno otišao kod koga želiš? Ako je ovaj drugi slučaj, onda ne moraju da ti plate šlep do tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste predlozili su nekog servisera cak u Arandjelovcu, mozda si i ti cuo za njega , ovaj nisam prihvatio nasao sam privatnog limara u Cacku opravlja taksije sve modele i tako to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ako je sve tako kako si naveo nerazumem sto ti nisu isplatili...

Zato što, pored plate za koju rade, imaju i ''bonus'' za svaki odštetni zahtev koji je okončan, a isplatili su manje nego što su morali. A, oni isto tako znaju koliko moraju da isplate i uvek nude manje od toga kao prvu ponudu.

Taj tvoj koji ti je vodio slučaj materijalne štete nije bio alav, a ovaj koji je radio moj slučaj hoće i bonus, kako se ono kaže...''hleba preko pogače'', tj. ''pogaču na ljebac.'' :D. Zato je tebi plaćena ležarina, a meni ne...

''pogaču na ljebac''

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bih ipak o imenima pise njegovo na zapisniku koji sam skenirao i poslao , mislim covek je bio korektan i pogledao je dobro kola i pregledao sve sto smo trazili , ispisao ,obrazlozio ,izasao mi u susret .

ja sam bio zadovoljan sa svime tako da sam i napisao ovde svoje utiske. takodje je rekao da on ne obracunava nematerijalnu da to radi druga koleginica (ne bih da pominjem ime) i doktori i dal sam dostavio otpusnu listu kad sam isao u "savu" da popunjavam onaj papir-zahtev, ja reko jesam, i pozdravili smo se.

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ah, evo sad sam video da mi administrator i editovao neke prethodne postove na ovoj temi izgleda da se ovde vodi neka politika a mene politika ne zanima-stvarno!

Sve što je skinuto je priča oko podešavanja korisničkog profila za primanje Email-ova. Kada si rekao da si to podesio, skinuta je onda ta rečenica i iz tvog i iz mog posta.

Isto tako si, za svaki slučaj dobio i PP u kome te upućujem kako da podesiš svoj profil u vezi primanja Email-ova.

Za nematerijalnu si loše prošao. Imaš čoveka na forumu koji je i pisao o tome, uz advokata za povredu palca (nije ga slomio) prilikom udesa u kojem nije bio kriv, isplaćeno mu je 60.000 dinara. To je sve što je imao od povreda. Palac...ali uz advokata.

Ponovo kažem, kada budeš imao vremena, raspitaj se kakva je praksa Osiguranja u Srbiji, raspitaj se koliko se dobija na Sudu za povrede kao što su tvoje (ako se završi na Sudu), pa ćeš videti koliko su te ''zakinuli''.

Što se auta tiče, tj. materijalne, vrednost tvog automobila na dan udesa, minus ostatak. Koji ti je procenat računat na ime vrednosti ostatka? Je l' 30% plus/minus par procenata?

Stigo mi je obracun ostatka,

1.motor 15%

2.menjac 5%

3.vesanje most 2%

9.vrata i 5.vrata 3%

branik ,staklo itditd....

32,5%

moj motor je bio kupljen nov odrzavan iako je preso 100,000 eto 15%. uzet je i metan u obzir to je 1000e. starost 3god 5 meseci to ti daje oko 60% vrednosti , isplatili su i slepovanje njihov deo ....meni deluje sasvim korektno , ja ne znam za sto se ti zalis?

za sada od advokatske kuce jos nisam dobio odgovor.

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može se pomoći onome ko ne želi da mu se pomogne. ;)

Dakle, ako ti hoćeš i dalje da veruješ da je njima cilj da ti isplate realno, objektivno...izvoli...veruj i dalje npr. da je procenitelj došao brzo da sastavi zapisnik o oštećenjima na tvom vozilu zato što te je neko od njih ispoštovao, učinio ti...a ne zbog toga da bi što manje platili za ležarinu, da bi što manje dana prošlo.

Zar ne vidiš da sam ti rekao još pre neki dan da će ti obračun ostatka biti na 30% (plus minus par procenata)...i...je l' bilo tako? Šta ti to govori? Dobio si default obračun, onako kako rade svima kada su totalke u pitanju bez obzira na konkretan slučaj.

15% za motor je maksimalno što može da ti računa (kako bi povećao vrednost ostatka), maksimalno što može da ti odbije od utvrđene vrednosti automobila na dan udesa. Vidiš koliko te ''voli'' ;), pa ti uzima maksimum da ti odbije...Je l' upisao kilometražu tog motora u Zapisnik? Inače, za motor može da ti računa od 3% do 15%. Tebi je računao maksimum.

5% za menjač je takođe maksimum koji može da ti računa kako bi ti bilo isplaćeno što manje. Za stavku menjač može da ti računa od 1% do 5%.

Nisi napisao koja je novonabavna vrednost tvog auta u tom obračunu, je l' računat sa odgovarajućim paketom opreme?

Godine starosti ne daju ništa ''oko'', tako da ako već pišeš, piši onda precizno. Stope amortizacije po osnovu starosti su Zakonom definisane i tu Osiguranje nema šta da ''zakine.'' Zato zakidaju na novonabavnoj i obračunu ostatka gde idu sa maksimumima dozvoljenog raspona kako bi isplatili što manje, tj. kako bi ostatak bio što veći.

Od advokatske kuće ti je rečeno kad ćeš dobiti odgovor, danas sam baš i ja pitao, rekoše u toku nedelje, tvoji dokumenti su na medicinskoj ekspertizi.

...ja ne znam za sto se ti zalis?

Misliš na tvoj ili moj slučaj materijalne štete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može se pomoći onome ko ne želi da mu se pomogne. ;)

Dakle, ako ti hoćeš i dalje da veruješ da je njima cilj da ti isplate realno, objektivno...izvoli...veruj i dalje npr. da je procenitelj došao brzo da sastavi zapisnik o oštećenjima na tvom vozilu zato što te je neko od njih ispoštovao, učinio ti...a ne zbog toga da bi što manje platili za ležarinu, da bi što manje dana prošlo.

Zar ne vidiš da sam ti rekao još pre neki dan da će ti obračun ostatka biti na 30% (plus minus par procenata)...i...je l' bilo tako? Šta ti to govori? Dobio si default obračun, onako kako rade svima kada su totalke u pitanju bez obzira na konkretan slučaj.

Ne znam kako ne zelim ja sam se konsultovao i sa osiguranjem i sa autogarantom (oni su bili u pregovorima da otkupe krshinu ,ali nista od toga) i sa magistrom saobracajne struke ovde i sa nekim drugim ljudima, i ovde na forumu bas sam se raspisao, i sa adv. kancelarijom koju si preporucio....stvarno ne znam sta vise treba?!

Jeste ,obracun ostatka je bio oko 30%, tacno. Ja koristim ta kola svaki dan za posao i meni je takodje bilo u interesu da se to sto pre resi.Ja nisam danguba....

15% za motor je maksimalno što može da ti računa (kako bi povećao vrednost ostatka), maksimalno što može da ti odbije od utvrđene vrednosti automobila na dan udesa. Vidiš koliko te ''voli'' ;), pa ti uzima maksimum da ti odbije...Je l' upisao kilometražu tog motora u Zapisnik? Inače, za motor može da ti računa od 3% do 15%. Tebi je računao maksimum.

5% za menjač je takođe maksimum koji može da ti računa kako bi ti bilo isplaćeno što manje. Za stavku menjač može da ti računa od 1% do 5%.

Nisi napisao koja je novonabavna vrednost tvog auta u tom obračunu, je l' računat sa odgovarajućim paketom opreme?

Godine starosti ne daju ništa ''oko'', tako da ako već pišeš, piši onda precizno. Stope amortizacije po osnovu starosti su Zakonom definisane i tu Osiguranje nema šta da ''zakine.'' Zato zakidaju na novonabavnoj i obračunu ostatka gde idu sa maksimumima dozvoljenog raspona kako bi isplatili što manje, tj. kako bi ostatak bio što veći.

natero si me pa sam sad trazio -pise tacna kilometraza i u zapisniku i u obracunu stete.

znas kako meni je na rate dinkicev -staro za novo-model punto klasik bez klime radio ali sa abs ,i ovaj mesec mi ide 94e (vozio/ne vozio) x 7 godina- oko 7.900e . to ti je sad po kursu (110din-za 1e)870k dinara. e sad gledam pod C: cena novog vozila 985.000 !

eto to ti je ta razlika za metan kad dodas od 1000e. Posteno.

Ova vrednost za godine sam rekao -oko- jer tu ima starost 55,7% pogonski ucinak-0, opste stanje-0 ,invest. ulaganje-0 ,eksploatacija- minus (-10% ), ponuda i potraznja- 8%.

Od advokatske kuće ti je rečeno kad ćeš dobiti odgovor, danas sam baš i ja pitao, rekoše u toku nedelje, tvoji dokumenti su na medicinskoj ekspertizi.

...ja ne znam za sto se ti zalis?

Misliš na tvoj ili moj slučaj materijalne štete?

Ok. pa za oba ,mislim da je sve ok.

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. pa za oba ,mislim da je sve ok.

:D

Dakle, ok je da npr. tebi isplate ležarinu, a da isto osiguranje za isti slučaj meni ne isplati? I tebi je to ok? :D

Tebi je ok da mi ne isplate ništa za nematerijalnu štetu jer kažu da se ''ne vidi iz medicinske dokumentacije da sam povređivan'' a, iz te iste medicinske dokumentacije tužilac vidi da sam povređivan, Policajac takođe to vidi i napiše u Zapisniku...Dakle, tebi je ok da su svi ludi, tj. i tužilac i Policajac i Hitna pomoć koja me odvezla sa lica mesta u Urgentni zato što valjda nisam bio povređen...i svi su ludi samo je osoba iz Sava Osiguranja pametna???

Tebi je ok da ti skinu 10% na ''eksploataciju''...znaš li da se to skida ako je auto bio na taksiju. Je l' si taksista? Je l' auto bio na taksiju? Je l' bio lupan auto, havarisan pre tog udesa, farban?

Tebi je prosto ok da ti računaju maksimalne iznose odbitaka, da ti odbijaju najviše što mogu, da ti odbijaju i za eksploataciju...i tebi je to sve ok jer si prosto takav čovek. Takav karakter. Ja tu ne mogu ništa, niko ne može. ;)

Skinuto ti je preko 90.000 dinara (10%) samo na osnovu eksploatacije...a, istovremeno ti je računao za motor 15%, tj. maksimum kad ti je radio obračun ostatka (gde motor najviše utiče na njegov obračun).

Pa, ili je auto već mnoooooogo prešao jer je bio npr. na taksiju i onda skida na ime eksploatacije (kao što ti je uradio), ali onda i taj motor koji je već toliko prešao (oborio je na uslove eksploatacije) ne može da i dalje nosi maksimum od 15% kao da je u idealnom stanju, a tebi računaju i jedno i drugo...i tebi to ne smeta. :D

natero si me pa sam sad trazio -pise tacna kilometraza i u zapisniku i u obracunu stete.

A, meni npr. ne piše, nije ga zanimalo da upiše kilometražu vozila. Šta ćemo sad?

Kako je meni računao 12% za motor, tebi 15%, a za moj uopšte i ne zna broj kilometara? Zašto i meni nije 15%? :) Ili 10%? Ili 5%? Kako kad ne zna ni kilometražu koju je taj motor prešao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu ,treba naknadno opet da posaljem cenu za lezarinu jer nisam otisao u njihov servis u Arandjelovcu. Javili su mi.

Zavisi sta ti je lekar zapisao ,mozda je sve bilo ok?, meni je zapisao povrede (navodio sam vec) ,i strah -te 2 stavke stoje na obracunu koji sam i poslao advokatima.

Nisam rekao ni ludi ni pametni, ja bas nevolim da dajem takve olake kvalifikacije za bilo koga ! To ce sada sud utvrditi i tako je verovatno najbolje u tvom slucaju. Za moj neverujem ali opet -videcemo.

Nisam taksirao ,ali radim u drugom gradu pa putujem svaki radni dan. ipak 102.068km za 3 god i 5 meseci je podosta.

Pa mislim da me ne poznajes dovoljno da bi mogao tek tako da ocenjujes moj karakter.

Poslao sam sada skeniran primerak obracuna stete na vozilu na istu adresu ,to bi bilo sve sto imam.

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta ti je lekar zapisao ,mozda je sve bilo ok?

E sad...ako ćemo da se pravimo ćoravi, onda jbg-a. Piše u prvom postu ove teme koji si čitao (i sam kažeš više puta):

U mojoj medicinskoj dokumentaciji sačinjenoj na osnovu pregleda kroz koje sam prošao tog popodneva u UC KCS (od davanja krvi...do rentgena) piše, citiram:

'' ...thorax cilindričan palpatrono bolno lako osetljiv napred desno u levoj klavikularnoj regiji trakasti hematom sa otokom od pojasa. ''

Zašto me Hitna vozi u Urgentni ako je sve ok, zašto doktorka iz Hitne traži da podignem majicu i kada je videla otoke i podlive po vratu i telu samo je rekla ''sedaj u Kombi, idemo za Urgentni''.

Zašto Policajac piše u Zapisniku, citiram:

''...izveštaj lekara specijaliste Kliničkog centra - Urgentnog centra iz Beograda, ul. Pasterova broj 2a od dana 01.10.2012. godine broj ambulantnog protokola PO-134659/12 u kome su od strane dr Dušana B. Jovanovića i dr. Siniše Matića konstatovane LAKE TELESNE POVREDE.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh nesto slicno je kod mene bilo ja sam vikao necu u bolnicu i cekao u kolima dok me "prodje" glava i nesvestica. i onda kad su dosli reko taj iz hitne moras da ides ajde i stavio mi kragnu i doneli nosila i izvukli me polako pa odneli na njih da legnem. to je procedura u takvim slucajevima znas adrenalin i sve to ne osecas pa i da si razbijen maximalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh nesto slicno je kod mene bilo ja sam vikao necu u bolnicu i cekao u kolima dok me "prodje" glava i nesvestica. i onda kad su dosli reko taj iz hitne moras da ides ajde i stavio mi kragnu i doneli nosila i izvukli me polako pa odneli na njih da legnem. to je procedura u takvim slucajevima znas adrenalin i sve to ne osecas pa i da si razbijen maximalno.

Ne razumem od kog je značaja ovo?

...Nisam taksirao ,ali radim u drugom gradu pa putujem svaki radni dan. ipak 102.068km za 3 god i 5 meseci je podosta.

Prvo, to nije ''podosta'' jer to kao termin ne postoji u ovim stvarima.

Drugo, čak i da jeste, super...onda si izraubovao auto za tri godine i 5 meseci, zato ti je oborio iznos na ''uslove eksploatacije''...ali kako se na te iste uslove eksploatacije nije pozvao i kada je trebao da smanji vrednost motora (tog istog izraubovanog sa kojim si prešao toliko kilometara za 3 godine i 5 meseci)...kako tada računa maksimum od 15% kao da je motor nov? ;)

Šta ti misliš o tome, baš me zanima?

Dakle, kad im odgovara, onda je tvoj auto imao teške uslove eksploatacije i skidaju ti maksimalnih 10% od vrednosti (a, što ne 5% ili 7.5%)...a, kada sad treba taj motor manje da vredi (prilikom obračuna vrednosti ostatka) jer je eto u kratkom periodu prešao dosta kilometara, onda op...odjednom motor postade kao nov i računaju maksimum od 15% kako bi ti opet odbili što više para?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ovo je čista logika:

Dakle, kad im odgovara, onda je tvoj auto imao teške uslove eksploatacije i skidaju ti zato odmah maksimalnih 10% od vrednosti (a, što ne 5% ili 7.5%)...a, kada sad treba taj motor manje da vredi (prilikom obračuna vrednosti ostatka) jer je eto u kratkom periodu prešao dosta kilometara, onda op...odjednom motor postade kao nov i računaju maksimum od 15% kako bi ti opet odbili što više para?

Dakle, je l' tebi kao odrasloj, punoletnoj, zdravorazumskoj osobi ovo logično?

Zašto, ako već odbijaju na uslove eksploatacije, odmah uzimaju maksimum od 10%? To se radi samo kada je auto imao i ranije havarije, već bio lupan, farban. Mogu da računaju i 5%, i 2%...nije 10% obaveza, nego je to samo raspon, dakle do 10%. Je l' ti razumeš da je svaki procenat preko kojeg tako olako ''pređeš'' ustvari preko 9.000 dinara?

Da je ranije lupan, farban, onda bi i to odbili na stavci ''opšte stanje'', ima i ona u obračunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi zakoni pravo to je jedna specificna oblast ,pravo i pravda nije isto , znas li da komsiji moras da ostavis prolaz (put) kroz tvoju njivu do njegove ako ne moze drugacije?

fakticki ti ostaje deo zemlje neiskoriscen.

skenirao sam i poslao ovaj obracun advokatima i videcemo sta ce reci.?

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ovo je čista logika:

Dakle, kad im odgovara, onda je tvoj auto imao teške uslove eksploatacije i skidaju ti zato odmah maksimalnih 10% od vrednosti (a, što ne 5% ili 7.5%)...a, kada sad treba taj motor manje da vredi (prilikom obračuna vrednosti ostatka) jer je eto u kratkom periodu prešao dosta kilometara, onda op...odjednom motor postade kao nov i računaju maksimum od 15% kako bi ti opet odbili što više para?

Dakle, je l' tebi kao odrasloj, punoletnoj, zdravorazumskoj osobi ovo logično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...