Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

EDIT:

Pisalo je ovde pitanje za Berkuta kojim se priča nastavlja dalje, ali...ne vredi. Ja ipak ne bih dalje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

editovao si par postova od ranije a presli smo na drugu stranu pa ispada da ti kao nisam odgovorio....

Ne znam na koje pitanje konkretno mislis??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam editovao ništa osim svoj poslednjeg posta i tu zato piše EDIT.

Kada se nešto citira, ne mora ceo post da se citira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kičerica

Sestre su bile mlađe. B)

@ Berkut

Ma, nije popravka mog auta značajna za ovu priču. Idu isto kao i proteklih 5 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto tu je glavni problem, da si ispostovao doktorku mozda te ne bi ocrnila kod Save.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ja sam samo predao otpusnu listu osiguranju ovde i oni su to prosledili za beograd na procenu.

imam 1.fizicka bol 70.000 2. strah 60.000.

Eto tu je glavni problem, da si ispostovao doktorku mozda te ne bi ocrnila kod Save.

pa mozda se drao i na nju tamo izmedju ostalih ,i eto sad.....

ja uvek kazem: ljubaznost, kultura, postovanje, uvazavanje ,to su bitne stvari...

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro ovo je moj nadimak od kad sam se prvi puta registrovao, bio sam pre na vrele gume forumu, kad malo bolje razmislim neko mi je poslao tamo bio poslao poruku da napisem i ovde svoja iskustva sa metanom....elem

,nego nesa mi bre mnogo nesto nervozan ,i cini mi se ne shvata da se tako nista ne resava. sav je nekako napet. mozda bi trebao da ide kod te doktorke da ga leci :laughing:

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel salila doktorka ovaj strah, nije malo 60000? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro ovo je moj nadimak od kad sam se prvi puta registrovao, bio sam pre na vrele gume forumu, kad malo bolje razmislim neko mi je poslao tamo bio poruku da napisem i ovde iskustva sa metanom....elem

,nego nesa mi bre mnogo nesto nervozan ,i cini mi se ne shvata da se tako nista ne resava. sav je nekako napet. mozda bi trebao da ide kod te doktorke da ga leci :laughing:

Jel tebi pomogla?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe necemo biti kvarni .

nije, kazem samo stigla uplata i par dana kasnije i papir sa obrazlozenjem.

malo je duza prica to nisam mogao da sednem za volan jedno 3 nedelje pa polako.

ali i kad se vozim kao suvozac sve kad mi neko prilazi cini mi se kao da ce da me udari.kad je na 10 metara auto cini mi se preblizu . to je nesvesno i jace od tebe.

A jel salila doktorka ovaj strah, nije malo 60000? :lol:

i to ide za popravku menjam celu zadnju stranicu i traverznu , ako ostane jos sta uplacujem privatno magnetnu rezonancu da snimim glavu i to ce da kosta 15-20.ooo , sta ostane ulozicu da sredim kola malo protiv uroka, mozda zatamnim stakla il kupim alu felne zavisi. evo radi mi drugar novu rucicu menjaca specijalno za mene sa skorpijom ,bice uskoro gotova steta sto je ova tema zamrla bas bas lepa tema http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40619&st=0 Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam taksirao ,ali radim u drugom gradu pa putujem svaki radni dan. ipak 102.068km za 3 god i 5 meseci je podosta.

Za koga je podosta? Ja ne putujem u drugi grad na posao pa pređem toliko dok odem na piće i u bioskop. To što oko nas ljudi prelaze 5000km za 3 godine je nešto drugo, ali 100kkm za tri godine praktično nije nikakva kilometraža. ;)

ne znam ja sam samo predao otpusnu listu osiguranju ovde i oni su to prosledili za beograd na procenu.

imam 1.fizicka bol 70.000 2. strah 60.000.

Ovo je kao da su ti zalepili neku uvredljivu poruku o tebi na čelo i pustili te 3 dana da ideš kroz grad.

nego nesa mi bre mnogo nesto nervozan ,i cini mi se ne shvata da se tako nista ne resava. sav je nekako napet. mozda bi trebao da ide kod te doktorke da ga leci :laughing:

To si potpuno u pravu. Ubi ga napetost. :D Ali da ne širimo dalje, ponudiće mu ovi iz Save kompezaciju koju neće moći da odbije, a neće biti novčana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam pozitivna iskustva sa milenijum osiguranjem, ljudi su isplatili Materijalnu stetu na osnovu cenovnika novih Delova delta auta, zaracunali realan rad i isplatili sve. Ne razumem zasto je tesko ostalim osiguravajucim drustvima da postuju procedure, em Ce dobiti pozitivan publicitet em ce ustedeti vanredne troskove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto je tesko ostalim osiguravajucim drustvima da postuju procedure, em Ce dobiti pozitivan publicitet em ce ustedeti vanredne troskove.

Zbog app (ako prodje - prodje), masa ljudi nema novca za preganjanje sa njima, niti ima dovoljno znanja o tome sta, kako i koliko se naplacuje i racuna...Evo kolega Berkut covek prezadovoljan, a kada smo malo "zagrebali" ispod povrsine, ispade da su ga lepo "zavrnuli"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog app (ako prodje - prodje), masa ljudi nema novca za preganjanje sa njima, niti ima dovoljno znanja o tome sta, kako i koliko se naplacuje i racuna...Evo kolega Berkut covek prezadovoljan, a kada smo malo "zagrebali" ispod povrsine, ispade da su ga lepo "zavrnuli"...

izvinite "kolega" ali ja ne znam sta ste vi to zagrebali i kako ste dosli do zakljucka ko je tu koga zavrnuo? molio bi da mi ne inputirate reci koje nisam izgovorio ,i uputicu vas na moj prvi post na ovoj temi.

http://www.fiat-lanc...160#entry885266

dakle zadovoljan sam, kolko covek sto je prosao kroz takvu nesrecu moze biti.

na sta je nesa odgovorio da je to zahvaljujuci njegovom forumu i temi kojoj je otvorio sto je meni bilo malo cudno :question:

Za koga je podosta? Ja ne putujem u drugi grad na posao pa pređem toliko dok odem na piće i u bioskop. To što oko nas ljudi prelaze 5000km za 3 godine je nešto drugo, ali 100kkm za tri godine praktično nije nikakva kilometraža. ;)

Ovo je kao da su ti zalepili neku uvredljivu poruku o tebi na čelo i pustili te 3 dana da ideš kroz grad.

To si potpuno u pravu. Ubi ga napetost. :D Ali da ne širimo dalje, ponudiće mu ovi iz Save kompezaciju koju neće moći da odbije, a neće biti novčana :D

pa 50% kilometraze je zbog posla , da mi je firma preko ograde bilo bi 50tak hiljada ,ali u pravu si za zapadnu evropu kilometraza nije nista posebno.

ne razumem , kakvu uvredljivu poruku? kolko tebi treba da se nebi uvredio molim te ? to tako ne ide i ti to znas...

pazi sta je sudbina meni se desi saobracajka ,neso pokrece temu ,dolazi doktorka, neso povlaci tuzbu (i doktorki gace :laughing: ), a sava daju kola i budu kumovi :harhar:

za sve sam ja u pravu-videces :unworthy:

Ma, ovo je čista logika:

Dakle, kad im odgovara, onda je tvoj auto imao teške uslove eksploatacije i skidaju ti zato odmah maksimalnih 10% od vrednosti (a, što ne 5% ili 7.5%)...a, kada sad treba taj motor manje da vredi (prilikom obračuna vrednosti ostatka) jer je eto u kratkom periodu prešao dosta kilometara, onda op...odjednom motor postade kao nov i računaju maksimum od 15% kako bi ti opet odbili što više para?

Dakle, je l' tebi kao odrasloj, punoletnoj, zdravorazumskoj osobi ovo logično?

Zašto, ako već odbijaju na uslove eksploatacije, odmah uzimaju maksimum od 10%? To se radi samo kada je auto imao i ranije havarije, već bio lupan, farban. Mogu da računaju i 5%, i 2%...nije 10% obaveza, nego je to samo raspon, dakle do 10%. Je l' ti razumeš da je svaki procenat preko kojeg tako olako ''pređeš'' ustvari preko 9.000 dinara?

Da je ranije lupan, farban, onda bi i to odbili na stavci ''opšte stanje'', ima i ona u obračunu.

da znas da ima logike , jer pazi ovako razmisljao sam danas i znaci dosao sam do zakljucka da sasija i motor su razlicite stvari u automobilu i pomalo odvojene jedno od drugog ,motor je mozda u perfektnom stanju italijani prave bas extra male motore tako recimo kao meni sto je bio , ali sasija ,amortizeri ,upravljacki mehanizam ,i ostali delovi bas nisu na tom nivou. mislim losi su nam putevi rupe rizla so kamenje ,kocnice istrosene, filteri zapuseni , ulje prljavo i tako to i onda otud takva razlika u procentima !

znas na bubanj potoku kad kazu prodavci sasija je malo dotrajala ali je motor kao casa!

eto, jesam u pravu sta kazes?

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sta je nesa odgovorio da je to zahvaljujuci njegovom forumu i temi kojoj je otvorio sto je meni bilo malo cudno :question:

Ovo nije Nešin forum. Bar ne koliko ja znam. ;)

pa 50% kilometraze je zbog posla , da mi je firma preko ograde bilo bi 50tak hiljada ,ali u pravu si za zapadnu evropu kilometraza nije nista posebno.

ne razumem , kakvu uvredljivu poruku? kolko tebi treba da se nebi uvredio molim te ? to tako ne ide i ti to znas...

pazi sta je sudbina meni se desi saobracajka ,neso pokrece temu ,dolazi doktorka, neso povlaci tuzbu (i doktorki gace :laughing: ), a sava daju kola i budu kumovi :harhar:

za sve sam ja u pravu-videces :unworthy:

Hteo sam da kažem da to što su ti odbili deo na kilometražu apsolutno nije opravdano jer to nije nikakva kilometraža.

Vidi, kad neko napiše ili na javnom skupu kaže da si magarac, ti možeš da ga tužiš za duševnu bol i patnju i vansudski dobijaš 50-60 hiljada bez problema, na sudu dobijaš 100+ hiljada. Pa ti sad izračunaj koliko dođe pretrpljeni strah i patnja usled saobraćajke. ;)

Pazi, Neša već duže vreme nije napisao kako slučaj napreduje, čak i kad se vidimo prećutkuje... sumnjiv je kao penal na ivici šesnaesterca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...