Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

Ja više nemam volje i vremena za tebe Berkut.

Ti si prosto čovek koji ne sluša, kome argumenti ne vrede, koji tripuje da mu neko iz Osiguranja izlazio u susret jer mu brzo šalje procenitelja, koji misli da je ok da naplati za potres mozga 70.000 dinara (za samu povredu), a čovek sa foruma za povređeni palac naplatio 60.000, itd...šta ću ti ja tu.

http://www.fiat-lanc...=40#entry725471

http://www.fiat-lanc...=60#entry739628

http://www.fiat-lanc...=60#entry749840

http://www.fiat-lanc...=80#entry749874

I da ne zaboravim da magarci iz osiguranja nisu hteli ni blizu da isplate koliko treba pa cu morati ovih dana da ih tuzim, ali nema veze, sad meni odgovara da se malo vucemo po sudu jer kamata ide svaki dan kao i njihovi troskovi. :harhar:

Ni njemu nisu hteli...ma, nije moguće... :D

Ne znam samo da li si takav bio i pre potresa mozga, ili si nakon toga postao takav lik.

Ti pravdaš njih...kao, za motor je ok da mi računa maksimum jer sam ja izraubovao druge sisteme na vozilu...super, što ti je onda opet za prednji most (vešanje) računao maksimum za odbijanje?

Ali, ne vredi..ne mogu, nemam vremena više za tebe jer ga uzalud trošim. Mogu mnogo pametnije da ga potrošim nego na tebe.

Dakle, živi i dalje u tom svom ubeđenju.

Plus, obrati pažnju šta pričaš oko doktora, doktorki i slično...ovo je ozbiljna tema, nećeš je pretvoriti u sprdnju. Sve će to biti pobrisano čim dohvatim malo vremena.

Evo, ja baš danas bio u AMSS CMV, trebao mi jedan papir od njih...i čim su videli Sava Osiguranje, odmah rečenica:

'' Nećete nam verovati, ali se najviše žale na njih. ''

Zamisli. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hee ,e ovo prvi put cujem , obicno kazu da sam dobar slusalac.

Ali ne brini Neso tebe sam i cekao ,sve je gotovo ,stigao je odgovor ,evo sta su strucnjaci rekli na tu temu i uvazicu njihov sud koji se izgleda slaze sa mojim:

Poštovani xxxxxxx,

nakon što je doktor koga angažujemo, inače sudski veštak pregledao dokumentaciju koju ste mi poslali mailom zaključak je da bi eventualno mogli da napišete prigovor za nematerijalnu štetu. Iznos koji su Vam isplatili je korektan i slaže se sa uredbom o naknadi štete koja je bila na snazi do skoro i sa sudskom praksom. Svakako ne preporučujem da idete dalje od prigovora, odnosno nemojte ulaziti u sudski postupak jer su male šanse da na osnovu samo jednog lista med. dok. možete dobiti više novca, a prigovor Vas ništa neće kosštati.

Što se tiče materijalne štete, tu morate sami videti da li ste na gubitku ili ne. Pošto vidim da je vaše vozilo staro oko 3,5 godine, molim Vas da mi kažete da li Vam je taj iznos koji ste dobili od osiguranja dovoljan da kupite sličan automobil kada prodate ostatak vašeg i dodate ovaj iznos koji su vam isplatili. Ukoliko niste zadovoljni tim iznosom koji je isplaćen, možete pisati prigovor i za materijalnu štetu. Tu postoji i mogućnost sudskog postupka, ali je pre toga neophodno obaviti mašinsko veštačenje Vašeg automobila, videti da li je osiguranje dobro procenilo upotrebljiv ostatak havarisanog vozila, vrednost tog ostatka itd. Ukoliko imate još nekih pitanja, stojim Vam na raspolaganju. Srdačan pozdrav,

Spremo xxxxxx

Zahvaljujem i ja svima, i ocekujem moju temu Sava-die beste! :)

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i ocekujem moju temu Sava-die beste! :)

Samo ti očekuj. :D

Kada budeš znao nešto o tome kako rade osiguranja u Srbiji i znao naročito za praksu Sava Osiguranja, onda će ti sve biti jasno. Uostalom, još davno sam ti rekao, idi i raspitaj se o njima kod advokata, AMSS.

Ne mogu da imaju takvu temu oni koji samo gledaju kako da zakinu. Nikada.

E da...za nematerijalnu.

Trebaš da ideš kod lekara kad te boli glava, npr. onda kad nisi mogao da premeštaš nameštaj po kući jer ti se mantalo, pravac odmah kod lekara da dobiješ još jedan papir medicinske dokumentacije, da se vidi da toliko i toliko dana posle udesa i dalje imaš probleme, tegobe. Rekao sam ti još odmah, sve što nemaš na papiru kao da se nije ni dogodilo.

Ali dobro...te greške koje si ti imao neće imati drugi, biće lepo uskoro sve napisano šta i kako treba da se radi kako bi se dobijali maksimalni iznosi za materijalnu i nematerijalnu štetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jos nesto da odgovorim za lekare posto si lepo primetio, znas bio sam ja na kontroli 3 dana nakon sto sam izasao iz bolnice kod hirurga sto me primio to vece,i opet nakon problema sa namestajem, i sve opisao , doktor je rekao da mi nije nista bice to dobro ,nije hteo da me uputi ni na magnetnu rezonancu sto sam trazio, i prepisao mi opet diklofenake duo 2x dnevno, isto kao kad sam i otpusten...

ali ja ne pljujem nikog ,svakom nek se vrati po zasluzi , ja vise necu biti na forumu niti pratiti ove teme, jer mi se sve ovo vec pomalo smucilo .eksperti koje si ti preporucio su rekli svoje ,ti vodis ovde neki svoj rat ,lozis narod da baca pare tuzeci se, a ja necu da budem deo toga. svako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ti vodis ovde neki svoj rat ,lozis narod da baca pare tuzeci se, a ja necu da budem deo toga.

Rečeno ti je, znaju to i svi ljudi koji čitaju temu kako stvar funkcioniše. Dakle, pokretanje postupka (ako advokat proceni da ima osnova) ne košta. Trošak za bilo koga je 0 dinara. Tako SVI advokati rade za SVE slučajeve za koje su sigurni da će dobiti spor, jer znaju da će te pare (za pokretanje postupka) dobiti nazad. Isto je tako i sa troškovima vođenja postupka pred Sudom, to se NE PLAĆA ništa kada advokat to uzme na sebe.

Ti sve ovo znaš jer sam ti rekao, dao link ka sajtu gde sve to piše...ali opet dođeš na forum i napišeš ovu gore citiranu glupost.

To je onda zato što si ili zlonameran (što mislim da je verovatnije), ili si jednostavno glup. Treće nema. :thumbup:

Mene tužba košta 0 dinara. Isto toliko košta i sve druge....kod BILO KOG advokata za BILO KOJI slučaj kada na osnovu papira proceni da dobija na Sudu 100%.

Vođenje postupka (angažovanje veštaka, izlasci na Sud, dnevnice...) me isto tako košta 0 dinara. Isto toliko košta i sve druge....kod BILO KOG advokata za BILO KOJI slučaj kada na osnovu papira proceni da dobija na Sudu 100%.

Zašto onda lupetaš ono gore?

...eksperti koje si ti preporucio su rekli svoje...

Pa, šta da kažu drugo kada si im dao jedan papir medicinske dokumentacije jer više od toga i nemaš, a rekao sam ti još odmah...sve što nemaš na papiru kao da se nije ni dogodilo.

Dakle, ti koji si bio hospitalizovan, išao posle na te silne preglede...i ja koji nisam bio hospitalizovan (zadržan u Bolnici), nisam išao na naknadne preglede...ti i ja imamo isti 1 list. Ko je tu pogrešio? ;)

Evo sad još nešto da ti ukažem, čisto za tvoj budući život:

NE POSTOJI opcija da ti doktor kaže ''nije to ništa'' ako ti već imaš tegobe, probleme. Dakle, imaš tegobe, imaš problem, odeš kod doktora, on ti kaže kako nije to ništa i ti uradiš šta...odeš kući??? NE POSTOJI opcija da on neće da te uputi na određeni pregled ukoliko imaš simptome, tegobe na koje se žališ. Ukoliko te tako ''odjebe'' doktor iako ti imaš tegobe, probleme, to je zato što si kao pacijent takođe ispao glup.

Postoje i privatni lekari, privatne zdravstvene ustanove. Papiri dobijeni od njih su JEDNAKO validni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Održao obećanje, otkačio Savu vratio se u Uniqa osiguranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijava protiv „Sava osiguranja“: Utajili u Srbiji 52 miliona dinara


„Sava osiguranje“, čiji je većinski vlasnik slovenačka kompanija „Pozavarovalnica SAVA“, utajilo je u Srbiji 52 miliona dinara poreza, saznaje „Blic“.
 

45a59c55d46ead7127b9921a1e4e67c5.jpg


Poreska policija već je podnela krivične prijave nadležnom tužilaštvu protiv odgovornih u toj kompaniji. Oni se terete da su tokom 2012. i 2013. izbegavali plaćanja poreza na dobit pravnih lica tako što su sklapali lažne ugovore i na taj način oštetili budžet Srbije za skoro pola miliona evra! 

- Kompanija je zaključivala fiktivne ugovore o zakupu poslovnog prostora. Reč je o ugovorima koji su „Sava osiguranju“ veštački uvećavali troškove, obarali dobit i smanjivali iznos poreza koji je trebalo da plate. Sve to se događalo u delu neživotnih osiguranja tokom dve godine - kaže dobro obavešteni izvor „Blica“ iz Vlade Srbije.
 
“Sava osiguranje”, koje u Srbiji ima tridesetak poslovnica, danas je u vlasništvu slovenačke grupe “Pozavarovalnica Sava”, koja poseduje osiguravajuće kuće u celom regionu.
 Krivična prijava protiv odgovornih u kompaniji nastavak je akcije srpskih poreznika kojom je u prethodnih nekoliko meseci otkrivena utaja poreza od ukupno 64 miliona evra kod još tri domaće i strane osiguravajuće kuće, između ostalih i kod “Milenijum osiguranja” čiji je suvlasnik država Hrvatska.
 
„Sava“: Ne znamo za prijavu
U Poreskoj upravi juče nisu hteli ni da potvrde ni da demantuju informacije “Blica” jer, kako su nam rekli, po zakonu ne smeju da daju podatke o poreskim obveznicima. U “Sava osiguranju” kažu da redovno izmiruju poreske obaveze i da nemaju saznanja o podnošenju krivične ili bilo kakva prijave za utaju poreza.
 

izvor - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam sta ce meni sava da plati, ali koliko sam izguglao bice veselo. Inace sve pohvale za dunav, oni su bili tacni kao sat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...