Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

Ova ti je ka Njegoseva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divim ti se kada sa ovakvim ``Gandijevskim mirom", ideš u ovu agoniju da isteraš glodare iz rupe i da ih naučiš pameti! Podržavam te u svakoj tvojoj reči i nameri napisanoj ovde. Pročitao si moju temu pa ti je jasno i zbog čega te savršeno razumem, kako je tvojoj duši!? Ja sam toliko nerava iskidao ali ne sa osiguranjem nego sa ‚‚sprdačinom" koja sebe naziva ovlašenim serviserom. Barem su mi ovi iz ‚‚Triglava odradili svoje korektno.

POZDRAV i zovi ako šta treba! Toliko je čemera u meni, od jada i bede u ovoj naopakoj i poludeloj državi, da bih išao sa tobom gde god pozoveš , da uz podršku tebi, iskalim svoj bes na nekim majmunima koji su to zaslužili! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktirao sam drugara koji je novinar,cekam odgovor pa javljam da li je zainteresovan da sve ovo medijski isprati.Inace njegov je onaj clanak za Dacica i onu skrivenu kameru koji se vrteo i po CNN-u i kod nas,tako da ima paznju.Pozdrav.

Inace,u potpunosti te podrzavam,necu sada ovde da palamudim jer se ne razumem u to,al po ovome sto se pise u ovoj temi nema sumnje da si u pravu Neso.

Edited by alekssa93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retko kad pisem po forumu .. ali da se nadovezem na ovu temu, sava osiguranje definitivno posluje po ne bas legalnim metodama. Kod nas je sledeci slucaj: kod njih smo osigurali samo jedno vozilo i platili normalno osiguranje istog, nikakvih drugih dodirnih tacaka nasa firma nema sa njima a svakih nekoliko meseci dobijamo racun za ove ili one usluge... pritom to nije neka "ponuda" nego bas racun sa elementima tipa ukoliko ne platite kamata, osam dana rok itd. Po meni je ovo i gore navedeni slucaj cist pokusaj prevare ako prodje-prodje.Imam racun kod mene pa ako nekog interesuje mogu i da ga skeniram .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da ti stizu nikakvi naknadni racuni, osiguranje placas po registraciji vozila i nikakva naknadna placanja, sve ostalo je cista prevara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo deluje kao da oni nisu registrovali vasu uplatu za osiguranje, pa vas sad jure da platite/odnosno dokazete da ste platili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deluje tako ali je malo neozbiljno za bilo koga ko drzi pijacnu tezgu a kamoli njih..... da je tako moglu su da napisu " Uplata za to i to vozilo nam nije legla pa vas molimo da nam dostavite kopiju uplatnice" s tim da ni ovo ne pije vodu jer smo proverili izvod banke za uplatu kao i to da moras da im das potvrdu o uplati iz banke pre nego sto preuzmes polisu .

pada mi na pamet da sam kao fizicko lice uplatio osiguranje i oni da mi posalju... ups izgubili smo uplatu posle 10 meseci i vise nemate osiguranje , pa onda trazi kopiju uplatnice i dokazuj im da si uplatio osiguranje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu, ja sam samo izneo pretpostavku jer sam slicno ja dobio nedavno od jednog drugog osiguranja, za osiguranje imovine, pa sam im se slatko naj***** majke. "Gresku u sistemu" mi nije problem da razumem, ali odmah pretnje sudom, a njihova je greska, e to nisam mogao da oprostim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktore foruma sreca pa tebi nije nista to je najbitnije

naravno posle toga materijalna steta

ima negdje na forumu sam ja pisao kad je burazer imao udes sa Fiat Bravo iz bosne sam inace

i njemu su nudili neku sicu bla bla i onda je trebalo na sud sve da ide

nasli smo extra advokata koji je bio siguran da moze da izvuce cak 20 000 € cistih para(materijalna i nematerijalna steta) burazeru

to bi potrajalo nekih 2-3 godine po sudu

pa je burazer pristao na vansudsku nagodbu sa osiguranjem za 5000€ jer mu je bilo mrsko(nije imao para za drugo auto) cekati te 2-3 godine

izguraj to do kraja tvoje su pare :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto meni su uplatili na racun u predvidjenom roku , i materijalnu i nematerijalnu ,sad dajem kola na popravku .

Ispalo je sve dobro malo sam se iscimao oko ovih prenegativnih postova.

Sve u svemu ja zadovoljan sam nacinom rada Sava osiguranja u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da i ovakve teme pomažu da likovi iz Sava Osiguranja ubuduće rade kako treba, a ne da rade suprotno. To što su u tvom slučaju uradili kako smatraš da je ok, ne umanjuje argumente da u ko zna koliko drugih slučajeva nisu (kao što je i moj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa drugom konstatacijom se ne bih slozio ,ima tu ljudi u "Savi" koji su i pre postojanja ovog foruma bili pravi profesionalci i koji su mi cak i pomogli u vezi nekih pitanja koja sam imao ,a cija imena necu navoditi...pa u dosta slucajeva su ljudi i zadovoljni sa njima jer sam se raspitivao okolo privatno ,ali niko ne otvara teme o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u bilo koju advokatsku kancelariju u Beogradu koja radi štete. Pitaj za osiguranja, tj. sa kojim imaju najviše problema. Napiši onda ovde šta su ti rekli. ;) To ti je na osnovu hiljada slučajeva.

Nemoj biti naivan da je cilj osiguranja da ti isplate ono što je realno, da ti kako kažeš ''pomognu''. Ako si zadovoljan, to je možda zato što i ne znaš šta su trebali da ti isplate, pa si zadovoljan onim što su ti dali.

Svi ti ljudi koje pominješ rade za platu i bonuse. Znaš li kada dobiju bonus? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sto bih isao bilo gde, ja sam govorio o mom slucaju i jos nekih ljudi kod kojih sam se raspitivao kako su prosli ,mozda da neko anketira te advokatske kancelarije mada pristrasni su oni i normalno da loze narod jer tuzbe ih lebom rane, ali nije to moj posao...

okej mislio sam da napisem kratko ,nisam hteo da se upetljavam ,ali imao sam sudar druga strana 100% kriva i njegovo je sava osiguranje ,moje je dunav nebitno.

http://img4.imagetit...-1411.49.49.jpg

odslepam u autogarant de sam i uzeo auto iz salona, i oni naprave fakturu 5.500e za popravku geometrija da se sredi delovi novi i to.

ali to je vec u okviru totalne stete , i dobio sam od osiguranja 3.500e onaj mi iz servisa reko ako dobijes 2.500e super.

za nematerijalnu potres glave lake povrede glave i tela nema preloma 1.200e.

Ako sam prosao lose ja onda nista ne znam....pfff

jos im procenitelj u cacku bio na odmoru pa dosao u prolazu drugi iz beograda posao da proceni neke druge slucajeve i svratio da ne cekam dugo -zahvaljujem se .

ah, evo sad sam video da mi administrator i editovao neke prethodne postove na ovoj temi izgleda da se ovde vodi neka politika a mene politika ne zanima-stvarno!

ja kad sam kupovao punta novog svi mi govorili sta ce ti to ,sta ce ti garancija ,uzmi polovno....

e pa to je problem uzmes polovno -kad se nesto desi dobijes polovne delove.

uzmes novo imas pravo na nove :)

smanjis kilometrazu motoru sa 500.000km na 123.456 km zbog prodaje i jos se hvalis kako vuce i onda se cudis sto ti racunaju motor kao dobar i daju ti jaci procenat vrednosti...

pa ne moze i jare i pare.

Edited by neshaoct
skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošao si loše. Veoma loše. Tačnije, mnogo lošije nego što si mogao.

Ovo za procenitelja je jeftin trik. Tako stalno lože ljude. Njima je u interesu da se šteta to pre proceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošao si loše. Veoma loše. Tačnije, mnogo lošije nego što si mogao.

Ovo za procenitelja je jeftin trik. Tako stalno lože ljude. Njima je u interesu da se šteta to pre proceni.

ne znam samo kako . nece da plate toliku fakturu autogarantu -ovlascenom serviseru- ide totalna steta:

http://www.registrac...rocena〈=sr#

po katalogu licno sam proverio punto klasik 1.2 8v septembar 2009 (doduse naknadno sam ugradio metan ):

Minimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 419.615,95

Maksimalna kataloska vrednost Vaseg vozila je: 581.490,73

Minimalna ocekivana vrednost poreza je: 10.490,40

Maksimalna ocekivana vrednost poreza je: 14.537,27

Ali oduzimaju se dobri delovi a to je ceo prednji deo i desna strana, dobro sam prosao i u saobracajki da me je delic sekunde ranije zveknuo po srednjem stubu nadrljao bi. isao je preko 60 na sat.

Samo da napomenem i boca zajedno sa nosacem je tu spasla stvar da ne raznese zadnji kraj ,na debeo celik metanske boce razbio se i on dobro napred ehhh,

eto jos jedan razlog ugraditi metan ,boci nije nista samo da napomenem :)

cxca5100.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za materijalnu štetu se da računati... Neša je objasnio kako se računa i to iskreno ne znam kako tačno proveriti bez kataloga.

Ali za nematerijalnu si samo u cenjkanju mogao bar duplo više, a na sudu još više od toga. Oko 100 000rsd (plus minus 10-15 hiljada) je samo povreda od pojasa, a ti si imao potres mozga i još štošta još...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ah, evo sad sam video da mi administrator i editovao neke prethodne postove na ovoj temi izgleda da se ovde vodi neka politika a mene politika ne zanima-stvarno!

Sve što je skinuto je priča oko podešavanja korisničkog profila za primanje Email-ova. Kada si rekao da si to podesio, skinuta je onda ta rečenica i iz tvog i iz mog posta.

Isto tako si, za svaki slučaj dobio i PP u kome te upućujem kako da podesiš svoj profil u vezi primanja Email-ova.

Za nematerijalnu si loše prošao. Imaš čoveka na forumu koji je i pisao o tome, uz advokata za povredu palca (nije ga slomio) prilikom udesa u kojem nije bio kriv, isplaćeno mu je 60.000 dinara. To je sve što je imao od povreda. Palac...ali uz advokata.

Ponovo kažem, kada budeš imao vremena, raspitaj se kakva je praksa Osiguranja u Srbiji, raspitaj se koliko se dobija na Sudu za povrede kao što su tvoje (ako se završi na Sudu), pa ćeš videti koliko su te ''zakinuli''.

Što se auta tiče, tj. materijalne, vrednost tvog automobila na dan udesa, minus ostatak. Koji ti je procenat računat na ime vrednosti ostatka? Je l' 30% plus/minus par procenata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

takoje ,ali si editovao usput i jos nesto oko slanja mejlova korisnicima naokolo. nebitno.

znaci za materijalnu i pored toga sto mi nisu racunali metan sto uvecava vrednost -sam dobro prosao?

a za nematerijalnu kolko onda po tvom misljenju?

Prošao si loše. Veoma loše. Tačnije, mnogo lošije nego što si mogao.

Ovo za procenitelja je jeftin trik. Tako stalno lože ljude. Njima je u interesu da se šteta to pre proceni.

zar je bitno vreme za procenu? i o cemu se tu radi ?

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za primer koliko moraju da isplaćuju na ime nematerijalne i koliko u praksi isplate kada osete ''tvrdo'':

>>> Nematerijalna šteta

Ova vrsta štete obuhvata naknadu za povrede koje možemo zadobiti u saobraćajnom udesu. Povećan rizik od prouzrokovanja štete prilikom upotrebe motornih vozila u saobraćaju opredelio je zakonodavca da na specifičan način normira pravila o naknadi štete u ovoj oblasti:

tekst odgovarajuće Uredbe

...znaci za materijalnu i pored toga sto mi nisu racunali metan sto uvecava vrednost -sam dobro prosao?

Ne, loše si prošao.

Oprostio si im stotine eura jer su oni dužni da obračunaju vrednost tvog vozila na dan udesa. Nisu ga obračunali jer nisu uzeli da vozilo ima i pogon na metan i time su smanjili vrednost tvog vozila na dan udesa.

Ali, na njima je da pokušaju da zakinu...samo što si ti eto pristao na to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...