Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

...kad mu objasnis da bez nekih delova tela ne moze da radi svoj posao da ne moze da slika te havarisane automobile da ne moze da vozi bez nogu....stvarno sam mu sve to NAJOZBILJNIJE rekao i to sam i hteo da uradim ukoliko nastavi da se pravi lud, izgleda je shvatio poruku i ubrzo uplatio za burazerovog punta 2000EUR a nudio je 1000EUR...

Dušmane bre :D , čita ovo i Šerbedžija, svaki dan je na forumu, šta ako te čovek sad demantuje... :D :D :D

Bićemo istrajni i bićemo kako kažeš ''bezobrazni'' koliko treba i naravno da ćemo izgurati sve. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 nas da ne osigura auto u Savi (ja neću sigurno, burazer isto u martu) to je u proseku nematerijalna šteta, i još 10-15-20 nas to je razlika u prevari. Neka nastave.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nakon ovako necega nitko tko je procitao ovo nece sigurno da im da svoje pare! Cak sta vise zaobilazit ce ih u sirokom luku!

U principu mozda je to i vecina drugih osiguranja uglavnom OK ali sliku o njima uvek kvare ovakve individue! Misle ako si dosao kod njih da si nepismen i da mogu sa tobom sta i kako hoce i da ces im biti beskrajno zahvalan ako ti daju bilo kakvu crkavicu! Zbog cega onda postoje sve te silne tablice i zakoni?

Svi ti bednici rade za platu kao i svi drugi i sta im treba to da im se imena povlace po svim forumima na netu?

Pokusali su da za firmu za koju rade pribave neznatnu financijsku korist a sta su napravili? Svoja imena su ukaljali dok su im deca ziva, za sebe verovatno nisu nikakvu financijsku korist ostvarili (ako i jesu to je smesno) A ime firme su gurnuli u provaliju na nasim prostorima.

Zbog cega molim vas? I sta im je to sve trebalo?

Nijedna kuca koja se bavi osiguranjem nije na gubitku ako se slepo drzi slova zakona i isplacuje onoliko koliko je zakon propisao!

Ali ovde kod nas sve mora drugacije! Svi oni umesto ovlastenih servisa imaju neke svoje divlje majstore koji delove nabavljaju na otpadima a dobit dele sa onima koji su ih kod njih poslali.

Zalosno i smesno svoja imena prodati za sicu a pri tome unistiti ime i reputaciju sebe i firme za koju su i radili i jos i na kraju dobiti zasluzeni otkaz jer se nisu slepo drzali jasnog protokola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate, pukli su...ovo je ozbiljan forum, jos kada se razglasi na sve strane, mogu da zatvore njihovo osiguranje slovodno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka Neša napravi glasanje. Koliko nas je u Savi i koliko neće više, drugo može u procentima. Skromno mišljenje posle svega , da neće 100 %. I treća opcija ko neće posle ovakvih informacija da ima posla sa njima. Do danas 8561 članova foruma.

Pa neka insajderi i stručnjaci za marketing=potrošnja toalet papira računaju štetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno gledano, za mene su sva osiguravajuca drustva prevaranti, uzimaju maksimalno koliko mogu, odnosno koliko im nasa naivnost dozvoljava, a trude se da ne daju nista ili, ako moraju, minimalno.Ali, mislim da odgovornost nije na njima vec na drzavi koja se ne stara da se pravila igre strogo postuju. Kad se na to doda korupcija onda oni pocnu da divljaju. Ne sme da se desava da neko dobro prodje a da vecinu maltretiraju.

Sitni primeri vezani za osiguranja ( unapred se izvinjavam za OfTop):

Cerka (1.r. gimn.) donosi iz skole papir koji treba da potpisem ako necu da platim da se osigura u skoli. Odbio sam i da potpisem i da placam osiguranje.

U petak mi stigao racun za vodu za prosli mesec i na njemu dodato nekakvo osiguranje (250 din.) i napisan ukupan iznos za uplatu (sa tim osiguranjem). Kao, za januar gratis a od februara placamo. U startu sam popizdeo i jedva cekam sutra da ih pitam odakle im uopste pravo da mi predloze takvo nesto i takav racun proslede.

Protivzakonski su dosli do spiskova penzionera i dave za zivotno osiguranje. Prestali su kad sam zapretio da cu ih tuziti za uznemiravanje.

U vezi teme, interesuje me kakav je odnos ( i odgovornost ) maticne kuce - Sava osiguranje u Sloveniji prema ovom slucaju. Mozda bi bilo pametno obratiti se njima jer se ovakvim radom filijale blati njihovo ime. Verujem da im je do imena i renomea stalo, pogotovo u inostranstvu.

U potpunosti podrzavam Neshu i u tom cilju se javno obavezujem da cu Sava osiguranje izbegavati do kraja mog vozackog staza ( bez obzira sto su svi oni, po meni, isti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedno osiguranje nije javno predzeće.

Javno preduzeće se bavi proizvodnjom artikala (robe) od javnog (opšteg) značaja ili pružanjem usluga od javnog značaja. Npr. firma koja pravi struju je javno preduzeće (jer nam struja svim treba, ne možemo bez nje).

Firma koja prodaje polise nije javno predzeće.

Ovo je demokratska država i pravo na protest je Ustavom garantovano. Ispoštuješ proceduru, prijaviš i to je sve što treba da se uradi. Ne treba dozvola za okupljanja, protest.

Nema potrebe za protestom ispred Sava osiguranja u ovom trenutku. Ako zatreba, sve će se prethodno uraditi kako propisi traže. :thumbup:

pravnik sam znam vrlo dobro sta je javno preduzece.... ne odredjuje se po tome sta proizvodi i cime se bavi... mozda si ti mislio na drzavno preduzece ili sta vec...? :laughing:

pravno se to kaze subjekt kome su zakonom data ovlacenja da vrsi javne funkcije (u ovom slucaju prodaja polise, a polise ne moze prodavati svako, vec pravni subjekt koji je ovlascen, ili fizicko lice po ovlascenju i u ime tog subjekta)

kako god da ga okarakterisemo, problem je i javno mesto, kako ulica ispred SO, tako i njihov parking jer je dostupan vidiku sa javnog mesta.... a svaka veca grupa od vise od 2 clana se smatra grupom, bilo kakav protest ili okupljanje gradjana se mora prijaviti mesno nadleznom organu un. poslova... i ako je ustavom zagarantovano moze da se digne tamo nekom u muriji i da ne odobri skup.... da bas imate srece da ne zovu muriju nisam siguran.... veruj mi sve sto vidis na tv-u (skupovi,protesti,mitinzi) su prijavljeni.... znas valjda i kad prijavljujete FLC skup...

samo da se razumemo ne branim SO niti imam sta protiv takvih osiguravajucih kuca, tu sam da pomognem pravno sto se lakomislenih ideja tice... pozdrav svima i moja podrska...

Edited by Saleuno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno gledano, za mene su sva osiguravajuca drustva prevaranti, uzimaju maksimalno koliko mogu, odnosno koliko im nasa naivnost dozvoljava, a trude se da ne daju nista ili, ako moraju, minimalno.Ali, mislim da odgovornost nije na njima vec na drzavi koja se ne stara da se pravila igre strogo postuju. Kad se na to doda korupcija onda oni pocnu da divljaju. Ne sme da se desava da neko dobro prodje a da vecinu maltretiraju.

Sitni primeri vezani za osiguranja ( unapred se izvinjavam za OfTop):

Cerka (1.r. gimn.) donosi iz skole papir koji treba da potpisem ako necu da platim da se osigura u skoli. Odbio sam i da potpisem i da placam osiguranje.

U petak mi stigao racun za vodu za prosli mesec i na njemu dodato nekakvo osiguranje (250 din.) i napisan ukupan iznos za uplatu (sa tim osiguranjem). Kao, za januar gratis a od februara placamo. U startu sam popizdeo i jedva cekam sutra da ih pitam odakle im uopste pravo da mi predloze takvo nesto i takav racun proslede.

Protivzakonski su dosli do spiskova penzionera i dave za zivotno osiguranje. Prestali su kad sam zapretio da cu ih tuziti za uznemiravanje.

U vezi teme, interesuje me kakav je odnos ( i odgovornost ) maticne kuce - Sava osiguranje u Sloveniji prema ovom slucaju. Mozda bi bilo pametno obratiti se njima jer se ovakvim radom filijale blati njihovo ime. Verujem da im je do imena i renomea stalo, pogotovo u inostranstvu.

U potpunosti podrzavam Neshu i u tom cilju se javno obavezujem da cu Sava osiguranje izbegavati do kraja mog vozackog staza ( bez obzira sto su svi oni, po meni, isti).

u pravu si za sve... svako radi kako mu se prohte... gledaj samo banke, nama sankcije ne trebaju unistice nas.... banke su u stvari nekada bila zelenaska drustva...

a to zvanje i spiskovi govori koliko su jadni da se reklamom probiju, pa moraju da ti u klonju udju dok se**s... :laughing:

dok sam studirao placao sam neko osiguranje,(ne mozes da overis godinu ako nemas tu nalepnicu u indeksu) kasnije se ispostavilo da je to prevara da je neko uzimao pare, a ne znam da je neko odgovarao za to ili da mi je vracen novac koji sam davao za to osiguranje...

banana drzava eto sta smo mi... njih stiti sistem a nas samo ko ima dobru kicmu ili mu je teca advokat... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bitno siriti pricu, da sto vise ljudi zna, da se cuje kroz medije, da se vidi na netu, ono sto neko gore pominje silu i neke pretnje, to kod njih ne pije vodu, jer danas su neki ljudi spremni i batine da istrpe, ali posle sve to lepo naplate ... A kad oni naplate svoje, nema nista od Nesinog novo auta ... bolje je ovako strpljivo i polako, bice vise para

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, nase je da pruzimo maximalno podrsku i naravno da sirimo pricu kako god umemo, jer prica je nasa, argumentovana 100% sa svim papirima tj. dokazima crno na belo, znaci nije rekla kazala nego cista istina i necemo se obrukati pred nikim time sto sirimo jedno od mnogih losih iskustava sa osiguravajucim kucama :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, ja mnogo toga pametnog procitam na forumu, pa kad procitam da 10-20 ljudi pljuje neku radnju, firmu, nekog majstora, znam da nikad necu otici tamo pa makar bili poslednji koji se bave odredjenim poslom, a reci cu svima iz moje okoline da trebaju da ih izbegavaju iz odredjenih razloga, pa ce rezultat doci kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se u te pravne zavrzlame,ali samo bih da konstatujem ,da je najbitnije da su svi ucesnici u toj nesreci prosli bez vecih povreda(zdravlje na prvom mestu).Zao mi je sto si ostao bez dobrog auta,al kad bude vreme doci ce i drugi na to mesto.Ti si u pravu 1000%,ne sumnjam da si se raspitao za taj sudski spor,kakvi su ti izgledi,i teraj to do kraja,ako mozes i znas.Ja sam godinama osiguravao auta u ddor novi sad,mada to nema veze gde si ti osiguran,nego gde je osigurano vozilo koje je napravilo stetu.

Sa moje strane podrska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad prvi put čujem za Sava osiguranje (hvala Bogu). Sad ni slučajno ne može da se desi da osiguram neki od autića tamo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Princip poslovanja svih osiguravajućih kuća je: obećati "kule i gradove", namamiti mušterije a onda vrdati kod isplate što manje. Zato i imaju gomilu advokata.

Bonusi zaposlenima idu po principu: ko je koliko više "uštedeo" na račun klijenata - njemu veći bonus.

Ono šta je nezgodno u celoj priči je da je osiguranje obavezno po zakonu - pa osugaravajuće kuće mogu bahato da se ponašaju jer klijenti hteli - ne hteli moraju da im zakucaju na vrata (nešto slično kao ovlašćeni servisi za novokupljene automobile)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina sam i ja osigurao u Delta osig. i kada je šoder sleteo sa kamiona na moj auto i razbio šoferku što je video i jedan policajac ovi iz Delte nisu hteli da mi priznaju jer sam pomerio vozilo sa lica mesta, desilo se baš na raskrsnici kod bivseg Ktitora (leto ja dvoje male dece u kolima) ja dovezao auto do tok policajca i kada smo pozvali saobraćajnu patrolu oni nisu mogli da dodju odmah tek za sat vremena ja pozvao osiguranje i objasnio celu situaciju (da ja odvedem decu kući i vratim se kod istog policajca dok ne stigne saobraćajna patrola i usput svratim do njihovog osiguranja da oni slikaju) oni su mi odmah rekli da od naplate štete nema ni govora jer sam auto pomerio čak sam i telefon dao policajcu da im objasni ali oni su ostali po svome, ... izvadio sam njihovo osiguranje pocepao i pacio u kantu ispred policajca i rekao da javi patroli da nemora da dolazi idem da sredim to u svom trosku, čovek koji je vozio kamion mi je preporučio da im istovari ceo kamion šodera na njihov parking :) ali eto,... tek da znate da u ovoj zemlji mislim da nema neko pravo osiguranje i da je bacanje para KASKO osiguranje jer mislim da se pare neće lako izvući ...

Puna podrška za sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ide da gari Pumpa Diznu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...