Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Način rada Sava osiguranja u Srbiji

Recommended Posts

Vazno da ste svi dobro!

Prosledio link na sve kontakte ;-) ko ih shljivi kad ne valjaju, nema veze odakle su, ako neshto ne valja mora da se ispravi i gotovo! Srecno sa nashim sudovima! al bice to oke, bash me zanima ishod i nadam se da ce biti pozitivan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Nešo pozlilo mi je od nerviranja kad sam ovo video, skočio mi je pritisak na 160. Još sam ja dobro prošao posle mog sudara (mada sam pljuvo staklo 10 dana), a i ranije sam čuo da DDOR vrlo korektno isplaćuje štetu, za razliku od ostalih.

OVO JE BANDITIZAM I NASILNIČKO PONAŠANJE KOJE JEDNOSTAVNO NE SME TEK TAKO DA PRODJE.

Možda je ovo prava prilika da porazgovaramo o tome KOJA JE UOPŠTE SVRHA ovog kluba.

Da se ovo dogodilo članu nekog drugog kluba, ili nedaj bože članu nekog taksi udruženja,, već bi ceo grad bio blokiran. A što mi da budemo ludi?

Ajde lepo sledeću subotu malo ranije (oko 9 ujutro) skupljanje na parkingu kod Hajata, i krenemo u blokadu Sava osiguranja nekoliko sati, i da napravimo ALI NAJ GROZNIJI URNEBES, sve sa turiranjem motora, trubama, bacanjem praznih flaša i GOMILOM KOJEKAKVIH NJASRA da se bukvalno svi zaposleni zabrinu dal' će uopšte živi ostati. I da najavimo stalne blokade poslovnica Sava osiguranja, i ko ne dodje, dabogda mu otpala ...

Ako u ovakvoj situaciji, kada je član našeg kluba i naš drugar prej... ko majmun, ne pokažemo solidarnost, onda ovaj klub apsolutno nema nikakvu svrhu.

Neka nas i rastera policija, ali ako nas bude bar kao na roštilju, ili izletu u Novi Sad, sigurno će samo da gledaju i sklanjaju se od kolone.

Neša je ostao bez auta. Stavite se u njegov položaj, i sevnite tek tako 5-6 soma evra za drugi auto. Ja ne mogu da zamislim kako se kreće po gradu, ja sam bio posle sudara 3 meseca bez kola, i zapamtio sam ta tri meseca.

Ja stvarno nisam nekakav agresivni ludak, i svi ste svedoci da ću prvenstveno gledati da se sklonim od potencijalnog sr.., pa makar popio i kritiku (glede mog saveta da se ne ide u Osijek ili gde se već išlo, ako se sećate dosta sam popio preko kojekakvih delova tela), ali ovo je odvratna prevara i stav "ko te jebe tuži me".

Mislim da jednostavno NE SMEMO dopustiti da ovo prodje tek tako, pa nas ima koliko hiljada beše? Neka dodje 10 posto, ali onda tih 10 posto treba da zna da ćemo im doći i u Novi Sad, i u Niš. i u Kragujevac, i gde god treba da dođemo, a ne da žderemo roštilj dok nas svaka baraba zaj.. kako hoće. A i oko ambasade Slovenije može da se vozi baš lepo u krug. Da im napravimo jedan krug oko bloka, da vidiš kako bi krenuli da kukaju na B92! (ovde moram da naglasim da sam ja pripadnik slovenačke nacionalne manjine u Srbiji, al ako se organizujemo, biću u koloni. Interesi članova FIAT kluba su iznad nacionalnih i ostalih sitnih interesa!!!) A da vidite kako bi u Sava osiguranju reagovali da ih pozovu u ambasadu i pitaju "ma jestel' vi normalni bre, ambasada je pod opsadom zbog vasih svinjarija!!", sve se pitam da li bi otisli sve pešaka i kupili Neši makar isti takav polovni auto u roku od 3 sekunde!!!

i kada bi se tako reagovalo, i stajalo čvrsto iza svakog člana, uskoro se ne bi ni dogadjale nevolje.

Ako se ovo ne organizuje, i ako se ne skupimo u ozbiljnom broju, možemo slobodno da zatvaramo klub. Predlažem da oglasimo preko fejsa kao "društveni dogadjaj sa organizovanim pražnjenjem nagomilanih frustracija".

Predlažem da se odmah pošalje obaveštenje svim članovima kluba, otvori nova tema, da se sigurno zna ko hoće da dodje, i organizuje NAJ KASNIJE za sledeću subotu ujutro. Još bolji bi bio radni dan, ali to nije mnogo realno.

Ko oseti za potrebno da me zbog ovog stava kritikuje, potpuno je slobodan da napiše šta oće (ko Neša u Sava osiguranju).

Uf, ja sam se žešće iznerviro. Predložio bih i gore stvari, mislim bolje, samo drastičnije, alć se plašim da me ne provalite.

Edited by boxon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta jeste ali hvala Bogu da ste prosli sa laksim povredama. Sto se tice osiguranja sva su ista i koriste princip kao sto rece Zvezdo APP. :thumbdown:

Pre mesec i kusur dana sam imao "bliski susret" sa neregistrovanim vozilom. Policija odradila zapisnik, alkotestiranje, sve po propisu. Odem u svoje osiguranje (Delta Generali) za procenu stete. Procenitelj vrsi "usluznu" procenu stete, besplatno. Fotografise sve i kaze za par dana dobicu procenu. Tako i bude. Uzmem da citam procenu i sto bi rek'o Aksentije Topalovic: "Kad se sad nisam slogir'o, necu nikad!". :help: Procenitelj napisao pod "stanje vozila" "ispod proseka". Inace rec je o vozilu koje je 1997 godiste, Lancia Delta HPE, unisten prednji branik i poziciona svetla u njemu, far, migavac, desno krilo... Mozete zamisliti ako je vozilo staro petnaest godina i napisano stanje ispod proseka onda je to blago receno KRS! :question:

Zatim je u rubrici radni sati napisao da limar ima posla 4.7 sati a farbar 2.5, ukupno 7.2 sata. Da je limar madjionicar :sorcerer: nema sanse da to odradi za tako kratko vreme. Sto je najgore, u napomeni stoji da je servisna radionica duzna da cuva delove i da su vlasnistvo OSIGURAVACA! :question: Zamislite bezobrazluk. :realmad: Ne budem lenj pa pozovem procenitelja telefonom pa ga pitam sta to sve znaci. On mi objasnjava da je to njegovo "subjektivno" misljenje o stanju vozila. Otkad to ovlasceno lice ima "subjektivno" misljenje? :question: Radne sate je uracunao kao 100% tacne i tvrdi da za to vreme servis moze da odradi. Napomenu je kao kompjuter izbacio i to je tako. :sick:

Odem do tri ovlascena servisa za Fiat, Alfu i Lanciu, ljudi pogledaju zapisnik i fotografije i samo se nasmeju. Svi su rekli da je bar duplo vremena vise potrebno za popravku.

Na kraju odem do sudskog vestaka saobracajne struke (koji je isto tako sa smehom komentarisao zapisnik procene stete) i on napise svoj nalaz opsirno i temeljno.

Zatim kod advokata pa smo poslali garantnom fondu zahtev za nadoknadu stete. Cekamo, ako odbiju idemo na privatnu tuzbu i protiv drugog ucesnika i protiv garantnog fonda.

U osiguranju Delta Generali imam polise za dva automobila i rekao sam im da cu traziti izjasnjenje zasto su mi prihvatili uplatu polise osiguranja ako je moj automobil ispod proseka? I kako su mogli da mi naplate istu cenu osiguranja za taj automobil kao i za neki koji je mozda "iznad proseka"? :rtfm:

Mogu samo da zamislim kako bi se oni ponasali da je drugo vozilo koje je ucestvovalo u nezgodi bilo osigurano kod njih, verovatno bi mi rekli da nema uopste stete na mom automobilu. :rant: :rant: :rant:

P.S.Potpuno se slazem sa kolegom boxon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno vec postoje agencije koje se bave uterivanjem duuugova na fin nacin preko advokata. Odes u tu agenciju (u 100% slucajeva oni tebe nadju posle saobracajke) potpises punomocje advokatima i oni same rade sve za procenat od 15. Sta je caka. Caka je da oni priprete sa svojim timom advokata (a to su uglavnom uhodane masine sa svojim vezama u panduraciji sudovima lekarskim ordinacijama i poznanstvima na visokim mestima u svakoj osiguravajucoj kuci) i kazu ili plati ili sud. Svi znaju racunicu i dogovore se za cifru, ovi tebi predloze, ti pristanes ili ih jos malo nategnes, oni posle pljunu lovu i svi srecni, Osig. kuca mozda ustedela koji dinar ti dobio bez nerviranja svoju nematerijalnu stetu i lepo svima....

A sam da pokucas na vrata i sve ovo da trazis jer ti pripada.....hahahahaha....nece da moze. Cudi me da posle odlaska u UC nisi dobio ponude za naplatu stete, jer da si to uradio, dobio bi i naknadu za duks na koji ti je kanula krv. Bolje dati i tih 15% njia izaobici svu ovu srdzbu...Na zalost kada se sam pojavis u svaku O.kucu, kao da si ti tamo zbog njih a ne oni zbog tebe...i ceo ovaj slucaj ne vazi samo sa SAVA O ...Dunav je tu veoma blizu i svi ostali

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti slucaj sa skoro svakim osiguranjem sa kojim sam dosad imao posla. uvek je APP varijanta i gledaju da te zaj**** koliko god mogu. nije SAVA nista posebno ni novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su gamad ti iz osiguranja... Nisam imao posla sa njima, mada mislim da ni kod nas u Republici Srpskoj nije nista bolje. Svi samo gledaju kako da te zajebu. Sreca da niko nije ozbiljnije povrijedjen. Ako Bog da bice neki novi, bolji Fiat

Edited by drazen89

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao korektan odnos sa njima, naime pauk mi je polomio ratkapne prilikom odnosenja, platio parking servisu 2000 za odnosenje + kazna koja mi nikad nije stigla.... posto sam nekad bio u poslu sa prevozom vozila znam za JADAC da ratkapne pucaju.... pozvao ih odma dok je auto bio na placu, napravili zapisnik i otiso u Sava o. jos pitao njihovog zaposlenog da nije bezobrazno da uzmem original fiatove ratkapne (negde oko 10000) i lik mi sa smeskom savetuje nemoj bas toliko.... :laughing: i lepo odem u prodavnicu i onako sa osmehom odaberem lepo ratkapnice za 4000 (inace moje prethodne sam platio cak 800din. :laughing: ) i odnesem im racun za 20ak dana pare legnu na racun.... tako da hvala parking servisu i Sava osiguranju.... al nikako ponovo da mi dignu auto.... da ostete felne, valja im jedno dobro farbanje.... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Edited by Saleuno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao im dva mejla za zana.rankovic i

zarko.serbedzija da ih obavetim između ostalog "

Mogu Vam obećati da sa Vama nikad neću poslovati . Sve ljude koje znam lično i preko interneta ću obavestiti o Vašem „poslovanju“ i preporučiti da sa Vama takođe ne ulaze u poslovne odnose .

„S poštovanjem“ " . Da se malo proširi ova priča o prevari i da se iskoristi Fejs i ostale društvene mreže da ljudi znaju sa kim imaju posla !

Edited by MiroslavL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njima konkretno ova tema treba da bude mnogo bolnija od bilo kojih pretnji, razbijenih prozora i ostalih obračuna jer, koliko se sećam, jedna zadovoljna mušterija za sobom povlači 3 nova kupca u proseku,a jedna nezadovoljna 15 u proseku po nekom jako preciznom istraživanju. Pomnožite ovo sa brojem ljudi koji su ovo pročitali i doći ćete do jako lepe cifre

Ima još i da mole Nešu da se skloni ova tema :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prikupi svu dokumentaciju-DOKAZE, koje si naveo na početku o tačnom modelu vozila sa paketom opreme, pošalji opomenu pred utuženje i tuži za svaki oblik štete koji ti pripada, pa će onda oni tebe da jure da se "nagodite". Nikada osiguranje neće dobrovoljno da da isplati pun iznos, on može da se dobije samo presudom suda sa kamatom i troškovam postupka, zato će oni da ti uplate deo za koji smatraju da treba da im ne bi išla kamata.

Iz profesionalnog iskustva samo tužba i naravno ŽIVCI KAO SAJLE, jer oni na tu kartu i igraju, da ćeš kao i većina neukog i frustriranog sveta, da digneš ruke i da bude po sistemu DAJ ŠTA DAŠ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde mora svako da zaradi nesto da bi ti dobio pare!

Tako da ti je najbolja varijanta advokat jer kao sto @punto2 kaze, to je uhodana masinerija koja ima seme i semice.

Po meni, 15-20% od naplacene sume da das njima je bolje nego da se cimas i gubis zivce jer sam u nasoj pravnoj drzavi, tesko ces sve to izgurati.

A sa druge strane, imas advokate koji se samo i iskljucivo bave naplatom stete i autoodgovornosti, odes kod njega i resis stvar.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

rizikujući da budem javno prokažen....

smatrajte me naivnim, ali ja uvek polazim od toga da ljudi, iako ponekad greše, ne greše namerno.

a takođe mislim i da je originalni post zloupotreba administratorske pozicije jednog foruma.

sustina je da je postavljac teme vise uvredjen nego povredjen time sto drugacije misli od nekih autoriteta.

i onda naravno posegne za nekom vrstom odmazde u smislu, e sad cete vi videti kada ja otvorim topik na forumu....

za sta je covek ostecen?

prvo, nigde nije napisao koliku odstetu su mu isplatili - da ne gresim dusu, ali verovatno iz razloga sto bi svi mi ovde rekli da auto ne vredi toliko.

drugo, paketi opreme i slicno.... ma daj.... uzeli su pravi paket opreme ali nisu neke nadogradnje....

trece, stanje motora pre i posle nescrece... jeste, sad ce da ga neko nosi na vestacenje da bi utvrdili stanje pre i stanje posle udesa....

prijatelju, cuvaj zivce , trebace ti za bitnije stvari u zivotu.

ako si dobio koliko -toliko realnu odstetu, idi dalje, probaj da zaboravis te ruzne stvari.

i jos samo nesto.

pominjes cesto kako su to Slovenci u pitanju i kako se samo bahato ponasaju ovde u Srbiji... mislim da ti ovo uopste nije trebalo.

zatim, javno iznosenje imena, koja je svrha toga? ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je svrha? Da se stane na kraj bahatom ponasanju osiguravajucih kuca! Nisu oni jedini ovakvi ali ocigledno su jedni od najgorih! Sve ovo sto si napisao si lupio. Naravno da treba da se uzmu u obzir svi dodaci na autu koji su papreno placeni kad je vozilo bilo novo i da naravno da se motor nosi na vestacenje i utvrdjuje njegovo stanje, ali osiguravajuce kuce to nece da plate zato sto je cifra paprena, pa onda daju neki osrednji iznos sto je opet lopovluk ako je motor zaista unisten, sto je u ovom slucaju 99% moguce.

O kakvoj realnoj odsteti pricamo kada covek nije dobio odstetu za telesne povrede, sta je tu realno?

Za te pare koje je dobio naravno da moze da kupi auto ali da bude u takvom stanju e to tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi odustajanje, da popusti pred lopovima, nikako. Neka tera to do kraja, da im uzme dusu sa sve kamatama, nikako ne odustaj...Teraj do poslednjeg dinara, samo dobar advokat i udri...Ne treba uvek popustati, takav sam ja, kazem, ma nema veze a kidam se sam u sebi, sto je jos gore! Nema odustajanja :rolleyes: Tuzi ih za sve, za dusevnu bol i patnju, sve im uzmi, srce, dusu, jer oni prema tebi nisu ispali fer...Skoro je drugar za nista uzeo skoro hiljadu eura, za nista, boleo ga vrat, tj, tako su samo napisali kod lekara...pa malo li je!? A plus koliko sam shvatio, decko se zaista povredio...pa zasto bi im oprostio, ne vidim razlog! Samo napred ;)

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

neshaoct ovo je strašno, kao da je čoveku malo što je imao udes, nego ga još posle vozaju u krug i prave ludim. kada treba da platiš osiguranje (kasno, osnovno, itd), i te kako su fini i ljubazni, a kad treba da isplate...

koliko sam razumeo, ti si imao dodatnu opremu koju si ugradio pri kupovini auta. šta se radi u slučaju kada je neko naknadno ugrađivao dodatnu opremu, ili radio neki tuning-styling?

nemam facebook, ali ću da proširim na Autobusi.NET, tamo ima dosta zainteresovanih za ovakve priče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvoj realnoj odsteti pricamo kada covek nije dobio odstetu za telesne povrede, sta je tu realno?

Odšteta za telesne i phisicke povrede moraju biti isplaćene

Za te pare koje je dobio naravno da moze da kupi auto ali da bude u takvom stanju e to tesko.

U kakvom stanju?

Ko iz osiguravajućeg društva zna kakvo je bilo stanje tog auta pre sudara i kako će utvrditi?

Ali vrlo dobro znaju koja je vrednost Stila iz 2002 godine!!!

Ako dobije odštetu i odštetu za telesne povrede = iznos s kojim moze kupiti drugi auto, to je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako sam lupio, neka sam lupio, ali stojim iza svega recenog.

nemam apsolutno nista protiv da se tuzi ko hoce i kad hoce... mozda se i dobro prodje.

ne svidja mi se lov na vestice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, nedaj boze da se tebi desi nesto slicno...pitao bi te onda da li bi tako pricao...Ma sve neka im uzme...Moraju da mu ipslate sve...i za auto, a bogami i za povrede! A kakav je auto bio, postoje vestaci koji to procenjuju, ali to kod nad ne funkcionise, na zalost.

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je sasvim realan u svojim zahtevima i nije im trazio nista sem onoga sto mu sleduje, ali kad su se tako postavili onda eto uzece im mnooogo vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je 2002. godište. Isplatili su oni u prvoj polovini decembra 2012. šta misle da treba za materijalnu štetu.

Ali, u tom obračunu:

- umanjili su novonabavnu vrednost jer su računali manji paket opreme.

- uvećali su vrednost ostatka tako što su računali skoro maksimume procenata po stavkama, a da uopšte nisu utvrđivali stanje automobila, samim tim ni vrednost ostatka.

Koliko su isplatili, to nigde ne navodis, ako su ti isplatiti 8000e koliko si napisao, ajd probaj naci polovnog Stila koji kosta toliko para?

ne svidja mi se lov na vestice.

Ti bi ih ostavio, da nam popiju krv :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko bi kostala popravka sa svim novim delovima a posto je procenjeno kao totalna steta onda se racuna na onaj nacin koji je on naveo u svom tekstu . . .

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

rizikujući da budem javno prokažen....

smatrajte me naivnim, ali ja uvek polazim od toga da ljudi, iako ponekad greše, ne greše namerno.

a takođe mislim i da je originalni post zloupotreba administratorske pozicije jednog foruma.

sustina je da je postavljac teme vise uvredjen nego povredjen time sto drugacije misli od nekih autoriteta.

i onda naravno posegne za nekom vrstom odmazde u smislu, e sad cete vi videti kada ja otvorim topik na forumu....

za sta je covek ostecen?

prvo, nigde nije napisao koliku odstetu su mu isplatili - da ne gresim dusu, ali verovatno iz razloga sto bi svi mi ovde rekli da auto ne vredi toliko.

drugo, paketi opreme i slicno.... ma daj.... uzeli su pravi paket opreme ali nisu neke nadogradnje....

trece, stanje motora pre i posle nescrece... jeste, sad ce da ga neko nosi na vestacenje da bi utvrdili stanje pre i stanje posle udesa....

prijatelju, cuvaj zivce , trebace ti za bitnije stvari u zivotu.

ako si dobio koliko -toliko realnu odstetu, idi dalje, probaj da zaboravis te ruzne stvari.

i jos samo nesto.

pominjes cesto kako su to Slovenci u pitanju i kako se samo bahato ponasaju ovde u Srbiji... mislim da ti ovo uopste nije trebalo.

zatim, javno iznosenje imena, koja je svrha toga? ne razumem.

Zloupotreba administratorske pozicije je isto kao kad neko drugi popi*di i onda zove tetku koja radi u novinama, švalerku koja radi na TV-u da objavi vest o tome kako je NEKO TAMO oštećen na ovaj ili onaj način.

Naravno da je i uvređen i povređen, očigledno nisi bio u toj situaciji pa ne znaš kako je kad se 4 meseca cimaš po kiši, snegu i kijametu po prevozima i barama, a radiš posao koji se radi kolima.

Oštećen je u parama. Njegov putnik je za iste povrede dobio skoro duplo veće pare, a za auto nije dobio ni polovinu realno najmanje procene vrednosti vozila. Nije objavio iznose zbog toga što je to privatna stvar, ali ja znam koliko je dobio i da sam na njegovom mestu ja bih već polupao pola stakala na onoj Savinoj fensi zgradi. Ja koji imam čelične živce se divim njegovim živcima.

Vrlo je važno pominjanje i Slovenaca i imena zaduženih za slučaj. Između ostalog jer su već dobili 10-15 mejlova ljudi koji su ovo pročitali a dobiće od ponedeljka i par poziva od medija. Velika je lična sramota kad te neko ovako javno isproziva, a ti nemaš argument da si bio u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...