Jump to content
FAS Goran
Stefanpunto2

Fiat Punto mk.2 - kabal za povezivanje sa kompom / priključivanje dijagnostike

Recommended Posts

na puntu 1.8 2002 ne mogu da nadjem konektor... on bi trebalo da ima 16-esto pinski konektor, OBD-u?  i da li se na vozilima koji imaju tropinski konektor, dijagnostika radi preko racunara ili preko blink koda.?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji imam problem sa obd dzekom ne prepoznaje ga dijagnostika elm327. Auto je od skoro kod mene. Pregledao sam osigurace svi su ok. Jer ima neko neki savet sta da radim, koji su sledeci koraci?

Punto mk.2 1.2 8v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam onaj kineski elm 327 preko blututa sa torque obd2 android aplikacijom. Nece cak ni da upali diodu na uredjaju kao da nema napona na obd dzeku.
Probao sam osigurac f39 koji je za diagnosticki port provodi sve ok ali obd ne radi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta bi na kraju ?

 

Koji je najjeftiniji a proveren OBD čitač i brisač grešaka za Fiat ( Punto mk2 ) ?

 

Ima li koji da briše airbag greške ?

Navodno na oglasima ima neki VAGCOM 409.1 za 20e ali pre ću da poverujem iskustvu forumaša / fiatista

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Zastavnik10 said:

Šta bi na kraju ?

 

Koji je najjeftiniji a proveren OBD čitač i brisač grešaka za Fiat ( Punto mk2 ) ?

 

Ima li koji da briše airbag greške ?

ELM + KKL, sve to preko Alija dobijes za 10-ak eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam hteo da narucim sa Alija (inace narucujem sa njega), ali dok sacekam da stigne, plus koja stotina dinara sigurno za jos neki trosak (ptt, bla bla bla), lakse mi je bilo da kupim odmah za 20e. Za sada me sluzi bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

ELM + KKL, sve to preko Alija dobijes za 10-ak eura.

Ne razumem bas najjasnije .

To su dva uredjaja ili jednan ?

Mozes li neki link sa slikom da postavis i jesi li to probao ili video u praksi ( brise greske, airbag i ostale) ?

 

4 minutes ago, snebojsa said:

I ja sam hteo da narucim sa Alija (inace narucujem sa njega), ali dok sacekam da stigne, plus koja stotina dinara sigurno za jos neki trosak (ptt, bla bla bla), lakse mi je bilo da kupim odmah za 20e. Za sada me sluzi bez problema.

 

 

Nije mi hića. Greška na jastuku mi stoji pola godine otkad sam petljao po bravici. Briga me da stoji jos toliko ali ako za istu cenu koliko me kosta jedno brisanje greske u servisu , mogu da kupim ceo uredjaj za sebe - zna se sta cu se odluciti.

A i odavno planiram da probam AliEx pa nikako nesto konkretno.

 

 

@Axic

Ako znas pouzdanog Kineza na Aliju da prodaje te stvarcice, daj link ( u pp ili ovde ako sme) . Najbolje taj od kog si i ti kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/2014-new-hardware-for-fiatecuscan-and-vagcom-kkl-409usb-oem-factory-price-free-shipping/1579961871.html?spm=2114.30010308.3.70.74wUXl&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10057_10056_10065_10037_10055_10054_301_10059_10033_10058_10032_10017_107_10060_10061_10052_414_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=99bd06e7-1092-4294-9442-4b99a56a114b

Samo ovo je ok  za Fiat/Lancia/Alfa, briše sve, elmovi su igračke a taj kkl gore moze za vw ili sa sto adaptera dodatnih da ga nateraš na multiecuscan...samo kkl sa prekidačima!!!!!!.....

+ multiecuscan program koji obično dobiješ ili skineš sam neku varijantu/ u oglasima od 20-ak eur a iz kine pola toga............tvrdim jel ga imam ja...... bio zadovoljan sa Alfom, a  i ove Fiate sam čitao i briskao, ali nisam odavno ništa čačkao,  pa ne pitajte kako šta ...ima na YT uputstvo kako sa njim koja funkcija i za razne varijante softvera........

Edited by Palio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko uskustva sa onim obd2 wifi/BT uređajima što rade preko telefona/tableta?
Jel vredi to šta?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima neko uskustva sa onim obd2 wifi/BT uređajima što rade preko telefona/tableta?
Jel vredi to šta?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


Za neke osnovne informacije da. Bolje uzmi kkl za 1000din sa oglasa i skini mes. Dosta bolja solucija.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio ovo od drugara na poklon,njemu koristila dok je vozio punta 2b,sada je uzeo rapid 1.2 i ne radi mu...
Imam i 147ts 120ks...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima neko uskustva sa onim obd2 wifi/BT uređajima što rade preko telefona/tableta?
Jel vredi to šta?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


Sa dobrom aplikacijom (npr. alfaobd) za telefon moze da bude bas dobra stvarcica, a isto tako moze i da se koristi i sa MES-om preko racunara, i ako je za racunar bolja verzija sa kablom, da bi imao potpunu dijagnostiku potrebni su i elm i kkl.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...