Jump to content
FAS Goran
Red Dragon

Lancia Lybra - ne radi centralna brava / gde se nalazi modul centralne brave?

Recommended Posts

Pozdrav za sve i jedno pitanje drugari! Dogodilo mi se to da ne mogu da otključam auto daljinski! Kljulč gurnem u bravo otključam samo vozačeva vrata, ostala ne reaguju. Migavci se normalno pale i čuju se releji kako odrađuju! Crko mi je osigurač koji je za centralno i za radio! Mislio sam da će da proradi kad sam zamenio ali nije. Centralana ne radi i dalje , radio je osposobljen! Šta može da bude problem? Gepek se normalno otključava. Skontao sam da nije problem u daljinskom otključavanju, pošto to sve normalno odreadjuje, dobija komandu i izvršava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

otklonjen kvar. To sam inače probao i nije hteo da radi, medjutim zaglavio se onaj dilčik na suvozačevim vratima pa nije isao dp kraja!!! najverovatnije će se opet to događati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege, može li mala pomoć.

Danas na Lybri prestade centralna sa radom. Kada na daljincu pritiskam otključavanje i zaključavanje migavci rade ali se ništa ne dešava. Kada dam kontakt i ručno zaključam auto hoće na daljinac da otključa ali ne i da zaključa.

Uz ovaj problem nemam ni osvetljenje kabine niti onih sijalica na kvakama sve dok ne dam kontakt.

Ne radi mi ni otključavanje gepeka na taster daljinca bio auto na kontaktu ili ne, preko prekidača unutar vozila radi ali opet samo kada je dat kontakt što ranije nije bio slučaj.

Znači kao da neki vod nema struju a dobije je na kontakt...ne znam šta da gledam više. Osigurače proverio, gledao u snopovima da li ima neka žica da je cvikovana...

 

Ima li neko neku ideju? Prilično mi je hitno jer bi  trebalo sa autom za CG na odmor da idu matori. Hvala unapred

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam i šljakalo je do juče normalno da bi sad opet pobudalila. Pošto se ide na put neću da razmišljam i da tražim problem. Zamenio i ćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što Zabari znaju da razvuku žice. Logika - šta je sve na istom osiguraču, liniji mi nikada neće biti jasna :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio i nosač uloška brave vozačevih vrata pošto je riknuo odavno (hteo da zaključa ali ne i da otključa) za celih 500din! :laughing:

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko gde se nalazi modul zq centralnu bravu kod libre

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre mi se javio problem sa centralnom bravom, zaključavanje i otključavanje radi normalno s tim da su zadnja desna vrata zaglavila, nekad se i otključaju i zaključaju ali uglavnom neće, ne miče se ni onaj pipak za zaključavanje. U čemu može biti problem, da li je do motorića na tim vratima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se on nalazi, tapacir sam već skidao ali ne znam gde je taj motorić, je li u sklopu brave?

Edited by stefaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...