Jump to content
FAS Goran
majstormica

ADSL iskustva?

Recommended Posts

Jel ima neko da koristi ADSL preko ptt? Kako ste zadovoljni?

Trenutno imaju akciju koja traje do kraja marta, a nude 6Mbit za 1400 dindzi. Veoma sam zainteresovan, ali ne znam koliko je ptt pouzdan provajder.

Evo info :right:http://www3.ptt.rs/akcija_adsl_2013/

Svaka informacija je dobrodosla :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga koristim preko 2 godine,jedino sto imam 1.5mbit ali se nije desilo ni jednom da nema neta...imam neki modem pireli crveno crni sa dve antene...po meni totalno ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od samog pocetka kada je ADSL poceo preko telekoma, ja sam ga medju prvima uveo i koristim ga i dan danas. Za ovo vreme, nemam nekih velikh prituzbi, kao sto ti neko rece ADSL ko ADSL....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par godina, silom prilika sa kablovskog presao na ADSL i smorio se. Nikada vise ADSL (ako bas ne moram)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je krenula cela prica sa ADSL-om i kada je telekom imao primat sto se tice portova, njihov Adsl je bio imba u odnosu na kabal. Danas je to drugacije, pa je kablovski trenutno mnogo bolji od ADSL-a, ali iskreno, mene mrzi da se cimam da odjavljujem ADSL u telekomu, pa da se prijavljujem na kablovsku.... Za moje potrebe telekom zavrsava posao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se baš složio osim ako nije razvučen optički kabl. Kod mene u firmi npr SBB daje "specijalne uslove" za pravna lica u smislu brzine, kvaliteta usluge i efikasnosti otklanjanja kvarova... i tako smo mi prešli s njima na ti i znamo svakog lika koji dolazi da popravlja kvarove. I to za samo 6 meseci. Mogu samo da zamislim kako je običnim smrtnicima koji nemaju "specijalne uslove".

@chikavili

Šta to tačno znači?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamaram nesto mnogo mozak sto se tice ADSL-a, ovo sto sam naveo u prethodnom postu je konstatacija mojih dobrih drugara koji su zesci zaludjenici za kompove i net.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kući u Ts-u imam kablovski, neki paket koji plaćam oko 1.400 din i koji zadovoljava sve moje potrebe.. Probao sam jednom prilikom ADSL kod drugara koji ima isti računar i veoma sličan paket što se tiče protoka i cene i daleko više mi se dopalo kako radi kablovski, bio je primetno brži... Kasnije je on u SBB-u uzeo neki paket u kome je internet koji je tri puta brži od mog i HD kanale, s tim što je vezao ugovor na dve godine, plaća isto kao ja, a ima i bolju kablovsku i duplo brži internet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo na SBB-u od samog početka, tj prvi bili u kraju pa su morali kompletnu instalaciju da pretresu i to je bilo jedino čekanje. Svo vreme puno veće brzine u odnosu na ADSL.

Koliko znam ADSL ima ograničenje u klasičnoj tel. mreži pa verovatno ostaje za dalje povećanje brzine razvlačenje optičke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telekomov ADSL koristio pet godina i nikakvih problema nisam imao. Pošto su postali bezobrazno skupi prešao ljetos na SBB i za iste pare dobio skoro osam puta brži internet.

Sad se fiber počinje širiti polako.

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili

Šta to tačno znači?

Konkretno, prelaskom sa kabla na adsl sam dobio:

- realno sporiji download za slicne pare

- realno mnogo sporiji upload uz ceste gubitke paketa (pa je slanje velikog attachmenta u mailu cesto bilo na granici nervnog sloma)

- cesce pucanje veze

- cescu potrebu za resetovanjem rutera

- cescu potrebu zvanja tehnicke podrske koja je jos gora od poslovicno lose sbb-ove

Da se ogradim - ovo su moja licna iskustva i ne mogu da tvrdim da je generalno takva situacija. Ja sam kablovski net koristio u stanu koji je bio relativno blizu cvoristu koje je bilo povezano optikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...