Jump to content
FAS Goran
bax76

FAS Punto Classic PROBLEMI sa garancijom

Recommended Posts

Za tu Zastavu Sombor sam čuo dosta sličnih komentara... meni deluje kao da oni potroše tvoje pare kad uplatiš (otplate neka dugovanja šta li već) i onda tako par meseci skupljaju da ti uopšte naruče vozilo iz KG... možda grešim, ali sve su tako neki komentari npr da se Punto čeka par meseci, a u KG odeš možeš tri aerodromske piste da napuniš Puntićima koji stoje kao višak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okači ovu temu na njihovu zvaničnu FB stranu, imaju 32.000 poštovalaca, možda ubrza rešenje problema.

A ja se baš iznenadio da bridgestone stavljauju na punta. Poslao bih ja direktno mail proizvođaču guma, iz mog iskustva to najbolje funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cu sutra da kazu da kontaktiram i Valeo i Denso, Magneti Marelli, PPG, Bosch, NGK, kad nesto sledece rikne u garanciji.

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Zamisli da se nesto dogodilo sa farbom, pa da moras da juris fabriku boje..? :crazy:

Ti si kupio automobil, gotov proizvod a neispravan.

Zalio si se prodavcu par dana posle kupovine.

Njihova duznost je da tebi izadju u susret i nadoknade nedostatke, pa oni posle neka prebacuju odgovornost i jure jedni druge.

Nisu ti otklonili kvar u zakonskom roku (45 dana a mozda i krace po novom zakonu).

Ti si sa tvoje strane bio korektan, ispostovao si ih, ucinio sve sto je u tvojoj moci.

Sad nastupaju nspekcije, novine, televizije.

Voleo bih da sam ja na tvom mestu... :smoke::whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cu sutra da kazu da kontaktiram i Valeo i Denso, Magneti Marelli, PPG, Bosch, NGK, kad nesto sledece rikne u garanciji.

Ne treba njih da kontaktiraš, nije ista situacija kao za gume. Garanciju za gume uglavnom ne pokriva proizvođač auta već proizvođač guma. S tim što se pravo na garanciju ostvaruje preko prodavca auta (u ovom slučaju FAS-a). Zašto si onda uopšte išao u Coning i kod FAS-ovog dobavljača guma? Kada bi imao problem sa farbom sigurno ne bi išao kod proizvođača boje. Ne mešajte proizvođača ostalih komponenti sa gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, to sto kazes ne stoji u garantnom listu. Ako treba i to mogu da okacim.

Gume nigde nisu izdvojene kao neka posebna stavka.

Ja sam isao u AK Radulovic, koja je ovlasceni Fiatov serviser, a oni su tamo doveli coveka iz Bridgestona (Firestona).

Kad su mi propale sve normalne opcije da sredim problem, isao sam u Conning po stampani izvestaj, da me ne bi pravili vise budalom.

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

bax76, koji je DOT na gumama, kad su proizvedene? I kad je uopste proizveden auto? Opet nije proizvodjac guma kriv, ako je auto stajao godinu dana ili sest meseci ili koliko vec, sa gumama nedovoljno naduvanim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca2022.jpg

Mislim da je proizvodnja guma, pocetak prosle godine, tj sad vec pretprosle.

Ko je kriv nek se dogovore, JA NISAM KRIV, ni po jednom osnovu, cak sta vise nasamaren sam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba njih da kontaktiraš, nije ista situacija kao za gume. Garanciju za gume uglavnom ne pokriva proizvođač auta već proizvođač guma. S tim što se pravo na garanciju ostvaruje preko prodavca auta (u ovom slučaju FAS-a). Zašto si onda uopšte išao u Coning i kod FAS-ovog dobavljača guma? Kada bi imao problem sa farbom sigurno ne bi išao kod proizvođača boje. Ne mešajte proizvođača ostalih komponenti sa gumama.

Zašto su gume drugačiji deo automobila od bilo kog drugog dela? Mislim, ja verujem da u praksi to tako funkcioniše, ali njega to zaista ne treba da interesuje. Ode i kaže - ovo je neispravan automobil. Želim drugi. Tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam gore istakao moj garantni list, gume se nigde posebno ne pominju, to sto me oni zavlace sa Bridgestonom, je nacin da kupe vreme, dok kupcu ne pukne film, i prevara glatko prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle ce da se vade da je to od voznje, i da si ti kriv kad prodje 5-6 meseci, a tvoje nerviranje, tvoje potroseno vreme, neodlaske na posao, potroseno pare na gorivo i odlaske u raznorazne servise niko nece da plati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kaze novi zakon.

Šta god kupili od prvog januara (2011) garancija je dve godine. U prvih šest meseci teret dokazivanja je na trgovcu i potrošač ništa ne mora da dokazuje. Jednostavno, ukoliko se uređaj pokvari u tih šest meseci smatra se da je imao skrivenu manu, odnosno da je taj nedostatak postojao i kada je proizvod kupljen. To, naravno, važi pod uslovom da je njime rukovano na odgovarajući način – objasnio je Petar Bogosavljević, predsednik Pokreta za zaštitu potrošača.

Novina je i što kada se desi da, na primer, tehnički uređaj prestane da radi kupac neće morati sam da traži servis i da nosi aparat na popravku.

– Potrošač više nema nikakve veze sa serviserom. Kada se uređaj pokvari u garantnom roku, prigovara se kod trgovca, tamo gde je roba i kupljena – istakla je Vera Vida, predsednica Centra potrošača Srbije (CEPS).

Kada istekne prvih šest meseci, garancija traje do isteka druge godine od kupovine, ali tada će potrošač ipak morati da dokaže da je pravilno rukovao proizvodom, objasnili su u udruženjima za zaštitu potrošača. Procedura ostaje ista. Kada potrošač reklamira kvar ili nedostatak ima pravo da zahteva popravku, a ukoliko to nije moguće da traži nov proizvod.

Novina je u tome, što više neće postojati rok od 45 dana za popravak. Zoran Nikolić, potpredsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS), objašnjava da novi zakon predviđa da nedostatak mora da bude uklonjen u „razumnom roku”.

– U zakonu se ne navodi precizan rok za popravku jer uslovi popravke nisu uvek isti. Ukoliko se, na primer, klima uređaj pokvari usred leta, razuman rok za popravku je dva ili tri dana. Ali, ukoliko popravka potraje dvadesetak dana potrošač će imati prava da traži nov proizvod – objasnio je Nikolić.

U organizacijama za zaštitu potrošača, ipak ističu, da će biti problematično sprovesti deo propisa o razumnom roku. Prodavcu razuman rok za popravku mobilnog telefona može da bude 15 dana, a kupcu koji ostaje bez mobilnog telefona, to je predugo. U takvoj situaciji, kažu naši sagovornici, potrošači bi trebalo da igraju na kartu tržišnog inspektora.

Znaci i to sto si bio kod Bogunovica, kod Adama, u Coningu... i to je previse sa tvoje strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj garantni list nije precizan, čim dozvoljavaju sebi da napišu "itd". U vezi guma, one jesu drugačiji deo od ostalih komponenti ali to ne znači da na njih ne važi garancija. Rekoh da se kod većine proizvođača naglašava da za gume garantuje proizvođač istih ali se podrazumeva da se pravo na garanciju ostvaruje preko prodavca/uvoznika. Iz tog razloga sam naveo da bi trebao da napiše mail direktno Firestonu tj Bridgestonu.

Postoji varijanta da kuka 3 meseca i čeka zvanične mailove ili da proba da malo "pogura". Koja je poenta pisanja ovde ako će da čeka zvanično (regularno) rešenje problema?

Ja znam da bih do sada sigurno rešio problem. U krajnjem slučaju parkirao bih auto na ulazu u salon i ne bih ga pomerao dok ne reše gume.

Skoro sam upoznao jednog starijeg čoveka koji je čekajući da oni reše problem izašao iz garancije, a imao je mnogo veću muku od Bax-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U krajnjem slučaju parkirao bih auto na ulazu u salon i ne bih ga pomerao dok ne reše gume.

Mislim da je ovo realno resenje ... i jos bi uzeo megafon, odrzao govor i sve to u medije, pa nek me pomere ako mogu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume se nigde ne spominju kao zasebna tacka u garanciji, postoje samo tri:

1. motor + sve ostalo

2. lak(farba)

3. lim

Ako se ne varam a mislim da ne to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kukam ja ovde zbog guma, zabole me vise za gume, vec zelim da napisem sta ce ljudima da se desi, ako kupe nov auto kod Fiat Automobile Serbia.

Bice prevareni, ponizeni i nasamareni.

Pa vi izvolte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zelim da napisem sta ce ljudima da se desi, ako kupe nov auto kod Fiat Automobile Serbia.

Bice prevareni, ponizeni i nasamareni.

Pa vi izvolte.

Jeste, kad bi prodavali ~ 1 auto godišnje. Znaš i sam koliko veze sa mozgom nema takvo generalisanje, uopštavanje.

Previše si pasivan. Složio bih se sa ljudma koji su to već napisali. Previše kukaš tipa jadan ja, nasamaren sam...

Dat ti je Email Kluba, pošalji nešto kad do sada nisi (lični podaci, podaci o vozilu, kad je i gde kupljeno, prigovore koje si slao po datumima i odgovore koje si dobio...), pa ćemo videti šta će odgovoriti. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovao sam print screen par mejlova, ovi izmedju su uvek isti, sa pitanjem sta se desava?

Ako ih znas, raspitaj se za slucaj, znaju oni o kome se radi.

Nisu ljudi bas od juce, i nije moj slucaj jedini, seti se Save sa raspalim lakom na Putnu Classicu, bila je skoro emisija na RTS. Imas na Youtube kako je prosao sa FAS-om.

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovao sam print screen par mejlova, ovi izmedju su uvek isti, sa pitanjem sta se desava?

Ako ih znas, raspitaj se za slucaj, znaju oni o kome se radi.

Hoćeš li ti da se pomogne ako nešto može oko rešavanja problema koji imaš, ili ćeš da kukaš? :D

Dakle, šalji podatke koje sam ti tražio. Šta ima koga da pitam kada ti ni ime ne znam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba pomoci, naravno, samo nije poenta resavati svaki slucaj pojedinacno vec postaviti stvari tako da se problem resi bez bilo cije intervencije sa strane.

Sta je na kraju uradio Sava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava je na kraju, posle dve godine, dobio ofarban auto, ima na kraju priloga, ali tek posto je izasao na TV-u sa svojom zajebancijom.

Ja sam dobio neka nova uveravanja, da ce mi 5og resiti moj problem.

Hvala ti na ponudi, obecao sam da cu sacekati ovih par dana.

Ako me opet ispale, javljam ti licne podatke, a i ja cu da pokrenem pricu na TV, pored pravnog postupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...