Jump to content
FAS Goran
bax76

FAS Punto Classic PROBLEMI sa garancijom

Recommended Posts

Jao Bax, stavi Sachs, prežali pare, i zajebi fabričku garanciju i ovlašćeni servis. Ja bih tako uradio, otišao bih kod Gorana, i održavao auto kod njega. Pa imaš firme koje imaju veliki vozni park, kupe nova vozila i održavaju ih njihovi majstori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb10500.jpg

 

Aj da skratimo ocigledno zamlacivanje, i snimanje testova sa Bubanj potoka, evo prtscr mejla kojim mi je iz servisne mreze FAS-a, potvrdjeno da mi kvacilo ne valja, jel dovoljno sad?

 

Ono sto je veci problem je sto ne valja ni na drugom primerku koji sam juce probao.

I sta sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Bax, stavi Sachs, prežali pare, i zajebi fabričku garanciju i ovlašćeni servis. Ja bih tako uradio, otišao bih kod Gorana, i održavao auto kod njega. Pa imaš firme koje imaju veliki vozni park, kupe nova vozila i održavaju ih njihovi majstori.

Svaka ti cast na savetu,ali mislim da nije bas realno osim ako nemas bass pare za bacanje,ako ti je auto u garanciji,znam da je tesko kada je tako nesto isterati,ali reklamiraj kada god da te nesto muci,odreci se garancije,otici na drugo mesto dok je vozilo u garantnom roku nema smisla !

Ja sam vozio ,pa sigurno jedno 10tak puntica 1.3mjtd,nikada nisu imali problema sa kvacilom i tvrdim da je original fiatovo kvacilo,mislim na set dobar i kvalitetan,imao sam priliku isto tako da vidim mnogo vozila sa raznim setovima,tacnije markama setova i losiji su ti setovi od originala.

Bax76 ako ti je vozilo u garanciji i redovno si ga odrzavao,radio servise u ovlascenom servisu,idi i predaj vozilo,da se zameni set :) pozz

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoče obrtaji i kada je klizava podloga, još kako

Jes, eto to sam zaboravio, normalno da skoče kad nema otpora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ta garancija. Nije punto MK2 pun elektronike pa da treba da ti baba vračara stravu olovom saliva. Mislim, i ono je teška prevara kod KIA, 7 godina garancije. U prevodu 7 godina dranja kože. Par kolega i prijatelja je kupilo nove automobile, konkretno Renault, i hteli su da bace bombe u ovlašćene servise, tako da se ne zna ko je gori.

Ja bih stvarno batalio ovlašćeni servis i garanciju, jer su mi miliji moji živci i vreme. Kako reče jedan kolega arhitekta, koji ima Megana kačketa, zabrinuo se za sebe kada se javio majstoru iz servisa, slučajno ga je sreo u šetnji Zemunskim kejom. Još malo pa će na slavu da ga zove :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bax76

E, pošto je to ''moj test'', neću da ti kažem. Bezveze je da se tu sad nešto sprdaš, pa sugerišeš da ja kao izmišljam neke testove, ''moj test'' šta li...

 

Evo zato, banjo će da ti kaže:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40022-punto-jtd-lamela-proklizava/?p=775790

 

- Vozi u četvrtoj, isto ovako patosiraj gas sa 80 ili 60...pa vidi šta se tada dešava sa brzinom nakon patosiranja gasa.

- Slušaj motor, da li počinje da se dere na patosiranju gasa a brzine nigde, ili kako se već čuje...

- Ubaci u drugu, povuci ručnu i kreni da puštaš kvačilo. Ako se odmah ugasi bez ikakve zadrške, ne kliza ništa. 

 


To kada obrtaji idu gore, a nema ubrzanja znači da je set kvačila odslužio svoje.

 

Moje mišljenje koje važi i tada i sada...ustvari, kako kaže Marko, sada ja ustvari štitim FAS.  :D

 

Usputni link:

http://www.auto-delovi.org/saveti/kako-radi/problemi-sa-kvacilom/


cxcb10500.jpg

 

Aj da skratimo ocigledno zamlacivanje, i snimanje testova sa Bubanj potoka, evo prtscr mejla kojim mi je iz servisne mreze FAS-a, potvrdjeno da mi kvacilo ne valja, jel dovoljno sad?

 

Ali, to nije auto sa snimka, tj. to nema veze sa slučajem o kojem pričamo, čiji smo snimak gledali. Auto sa snimka nije tvoj auto, nije auto na koji se odnosi taj Email.

Share this post


Link to post
Share on other sites

   To sa mejla je auto sa snimka, to je moj auto. To je bio nov auto sa 6000km na satu.

 

 

Juce sam vozio drugi auto(isto Punto Mjet 70.000km), koji nisam snimao.

 

 

Snimak bi bio isti kao i snimak koji sam vec postavio.

 

 

Nadjite mi treci auto pa da probamo.

 

 

Ako treba pisacu jos krace recenice, posto vidim da sam i dalje nejasan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro ponovo sledi iskljucenje sa foruma (previse pisem izmedju redova), tako da ako me neko nesto pita, nek saceka na odgovor par dana(nedelja), dobio sam zvanicnu opomenu, hvala na paznji.

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali, to nije auto sa snimka, tj. to nema veze sa slučajem o kojem pričamo, čiji smo snimak gledali. Auto sa snimka nije tvoj auto, nije auto na koji se odnosi taj Email.

Neso, kako si zakljucio da auto sa snimka nije njegov auto, i to da nije auto na koji se odnosi Email ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Imao sam danas priliku da probam jos jednog Punta Classic Mjet, uzet pre par godina, presao oko 70.000km.

Takodje proklizava kvacilo, kao moje sa kojim sam imao problem, nego ljudi to ni ne primete...

 

Ovo se se manifestuje kad se u 5oj brzini potopi gas, pratite kazaljku gasa, ona krene da raste, potom da se spusta, pa opet da raste kad uhvati...

 

I, onda ide video koji to pokazuje, još nam kaže da pratimo obtomer, pa sam odmah mislio da je to taj auto koji je probao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam "pogrešno" razumeo

 

Takođe. Rekao bih da je čak i ključna rečenica naknadno dodata jer sam ja sve vreme mislio da se radi o koleginom vozilu koje ima 70 000km..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde samo da napisem svoje zapazanje sa klizanjem kvacila. Odmah da se ogradim - jesam mod ali necu braniti ni Neshu ni FAS ni Baxa. Btw u pitanju je Stilo 1.9jtd 85kw, valeo set star par hiljada km...

Prvo sam osetio kao da kliza kao da ne vuce ravnomerno u petoj, kao kao kao...
Posle mesec-dva mi u petoj brzini, na patosiranje gasa skoci obrtaljka sa 2000 do nekih 2500 obrtaja, ali bez osetnih proklizavanja... u najmanju ruku bio sam zbunjen.

Jos veci trip je bio kada je to pocelo ucestalo da se desava, znaci prebacim iz cetvrte u petu, nabodem gas, kad stigne na oko 2000obrtaja tj max Nm, blago prokliza ali auto i dalje ubrzava... jos uvek zbunjen.

Inace vec sam menjao par setova na ranijim automobilima i dobro znam kako kliza kvacilo ali ovo nije bilo isto. Onda sam probao da testiram - stanem u mestu, ubacim u petu, nabijem gas, pustim kvacilo-ugasi se auto. Probam cetvrtom-isto. Kvacilo ne kliza! Ponovo zbunjen.

Onda jednog dana krenem da obidjem kamion, vratim i cetvrtu, nabijem gas, kvacilo prokliza, nije bila zavidna situacija i resim da tako ne zelim da vozim!
Odem kod Gorana u Zemun, skine covek set i kaze ovim recima "zamajac dobar, korpa bukvalno nova, lamela nova ALI MASNA!!!" Odakle mast-nestrucna zamena seta, nije stavljeno zaptivne mase gde treba i ulje je jako jako malo nakvasilo lamelu koja je sad masna pa nekad prokliza, nekad ne......

Stavio sam isti Valeo set, nemam problema, u garanciji je i sve radi kako valja.

Ono sto sam hteo da napisem je da ne mora da znaci da ako auto ubrzava da kvacilo ne kliza, kod mene je klizalo po malp ali ubrzanje je bilo jedva jedva manje.
Sa druge strane, ne mora da znaci da je set los, vrlo moguce da je set odlican, ali da nesto drugo zeza, od nestrucnog majstora do nestrucnog vozaca!

Bax-svi smo tu da ti pomognemo po nekim savetom ili licnim iskustvom, ali na zalost svako bije svoju bitku sam. I da umem da ti pomognem, pitanje je da li bi ti to prihvatio, da li bi mogli da se organizujemo, da li bi garancija dozvolila......
I meni niko nije dosao i popravio bilo sta na autu, morao sam sam, ali bilo je lakse kad poslusas nekoga ko je prosao kroz sve to. Ima gomila ljudi koji hoce da pomognu, znanjem i iskustvom, ali gurati nekoga, koga ni ne poznajes, u prve redove svog rata......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Marko-Topola
 
Pa?
Bax je malo kasnije editovao svoj post (to možeš da vidiš ispod tog posta), možda je tada dodao tu rečenicu da je njegov auto u pitanju...nemam pojma.
Koliko vidim, nisam jedini pomislio da auto sa snimka nije njegov...
 
------------------------

@ kolega.janković
 
Pominjao je i Nidža ranije tu situaciju sa uljem u onoj temi koju sam linkovao:
 
 

Možda je i lamela okej, nego je procureo kroz šrafove na zamajcu - ja sam imao taj slučaj. U svakom slučaju, kad se rascopa, treba staviti novu i zalepiti šrafove. To sve znaju ovi naši serviseri, koje ti i toplo preporučujem....


 ------------------------
 
Kako nam je bax76 rekao, ako sam dobro razumeo (sad treba uvek stavljati ovu ogradu :) ), njemu je taj set promenjen, ali on i sa drugim setom koji je stavljen opet nije zadovoljan.
Da sam ja serviser...skinuli bi i pogledali taj prvi set da nije masno. Ukoliko je sve ok po tom pitanju i pošto prirast brzine nakon patosiranja gasa postoji i to sasvim u skladu sa performansama tog auta (oko 3 sekunde u petoj sa 80 na 100), ja mu ne bih zamenio set u okviru garancije, naročito ako nema drugih simptoma lošeg kvačila (ne trese, nije tvrdo, ne hvata visoko...). Ali eto...njemu su zamenili, to ionako ne ide na teret ovlašćenog.
 
Ja mu onda ustvari dođem čak više rigorozan  :D :D , tj.:
 

To kada obrtaji idu gore, a nema ubrzanja znači da je set kvačila odslužio svoje.


Napisano pre 3 godine, dakle nema veze sa konkretnim slučajem. Ističem ovo oko datuma da ne bi opet neko možda počeo sa teorijom kako ustvari branim ovog ili onog... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam 2 komada kupljena novi u BG, dva su bila provrtela, na mizernoj kilometrazi (za pristojan auto i 70.000km je nikakva kilometraza da se menja kvacilo)

 

Neso, probao sam sve varijante, od filmica, slicica, grafikona, teksta, ti brate (sad se tako oslovljavamo?) na zalost nemas pojma o menjacu, o prenosnim odnosima, na kraju krajeva o mehanici kvacila, ocajnicki se trudis da dokazes da lazem, montiram, da menjam postove, da vas zbunjujem do ludila, karikiram (to znaci preterujem, preuvelicavam, pravim karikturu ) da me je postavila CIA da miniram reputaciju Fiata-a na ovom prelepom forumu.

 

Biraj teme u koje se ukljucujes, pisi o necemu o cemu imas tri blage, pa tebi nije jasno sta se tu odvija, nije ti jasan odnos obrtaja radilice, i odnos brzine (predjeni put u jedinici vremena) vozila, to je stvar za koju postoji jednostavna matematicka formula, gde se koriste prenosni odnosi menjaca, i obim tocka, napises sracunas, i to je to, nema palamudjenja....

 

To i ne moras da znas, ali sta se onda petljas i ispadas smesan, pred nekim ko zna o cemu pricamo, konsultuj se sa svojim kolegama iz tima, i ako je neko tehnicki pismen potvrdice ti, da je sve sto sam pisao ovih par dana  tacno, a da ti sve vreme pricas neke gluposti, i ne odustajes.

 

Nije ni to sto procas gluposti, nego brate zatrpavas svaku temu ogromnom kolicinom shuma, i ubijas svrhu ove price. Ja znam da ti ni ovo nista neces shvatiti, ali jebiga, mozda te ovi tvoji malo instruiraju...

 

Samo nemoj da mi vise pises da podignem rucnu, ubacim u petu, i vidim sta ce da se desi, jer je to najbolji test na svetu...

Edited by neshaoct
skinuta jedna rečenica koja predstavlja konkretnu priču za koju postoji posebna, druga tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nemoj da mi vise pises da podignem rucnu, ubacim u petu, i vidim sta ce da se desi, jer je to najbolji test na svetu...

 

Ovo ti niko nije rekao.

 

Ja ništa ne znam. Ok.

Ti znaš sve. Ok i to.

 

Radi kako god misliš da treba da radiš. :thumbup:

 

EDIT: Hvala na pohvalama, forum je stvarno prelep. :thumbsup:

Hvala i na tome što misliš da se neko namerno zbunjuje, pa eto više nas nismo shvatili šta postavljaš, o kom autu je bila reč...ali pssssst...mi smo se to zajedno urotili protiv tebe da pokažemo kako lažeš. :D :D

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malko strasti da se smire.

Bitno da kolega Bax dobija novo kvačilo na kontu garancije. Živce i  izgubljeno vreme garancija ne pokriva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živce i  izgubljeno vreme garancija ne pokriva ?

 

Ne, to pokriva forum i njegovi clanovi prilikom ovakve grupne terapije.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bitno da kolega Bax dobija novo kvačilo na kontu garancije. 

 

Pa, dobio je već.

Ali mu se ne dopada kako radi ni to drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Pa nije u ovoj temi to bitno, ovo je tema o ne(kvalitetu) Fiata

Meni se strasti lako smire, malo me iskljuce sa foruma, i super, ionako samo ja imam i javnu opomenu trenutno, ali eto da ne umisljam da sam ja na tapetu.... E najdrazi su mi ovi kibiceri, sto se brze bolje, sloze da su i oni bili obmanuti sa volsebnim editovanjem posta...

Pa ljudi treba da imate svoj integritet, jebes stalno slaganje sa tudjim misljenjem...

Edited by neshaoct
skinut deo koji je trolovanje, 3 warn-a po Pravilniku Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjavljujem se do daljnjeg, sve je receno oko kvacila.

 

E, sad...ja baš hteo da razjasnimo da li si stavljao dva prsta desne ruke ruke na pedalu kvačila kad je bio prvi set, ili onaj drugi set...i nakon što si osetio na prstima ruke određene vibracije na pedali kvačila si išao da reklamiraš.

Uvek zaboravim (makar mi je opravdano jer sam glup) sa kojim setom je to bilo...čini mi se onaj prvi?

 

EDIT: Moram ove poslednje postove posle da prebacim u Off...da ne kvarim ovu temu o ne(kvalitetu) Fiata....ustvari, trebalo je da piše (ne)kvalitetu Fiata - eto, i ja glup nešto malkice znam. :D

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...