Jump to content
FAS Goran
mstankovic

Stilo 1.8 16v - zupčenje

Recommended Posts

^^^ Predostavljam da si ti cuveni bosista iz niske banje ali nema veze,kazi mi ta 2 cuvena majstora fiat u nisu da ih nadjem?' nije problem cena rada, nego je problem naci resenje sta dovodi do toga, ja sam ovde da bi prikupio sto vise informacija o tom problemu a majstori su zaduzeni da vide sta je problem, znaci ja sam prvenstveno ovde da se informisem, podelim misljenje i pomognem u resavanju problema!

Jedan zub na remenici je oko osam stepeni puta cetiri zuba oko trideset dva stepena,e to krivi ventile,dva stepena ne krive.U varijatoru postoji plasticna podloska ,opruga,rotor i stator,ova opruga sluzi da drzi u fiksnom polozaju rotor i stator posto su oni spiralno ozubljeni i da nije opruge oni bi se usled vibracije motora stalno pomerali i pravili kliktanje koje mozes cuti kada opruga izgubi svojstva,sto bi rekli "lupa varijator".Kada ventil pusti ulje ono pod pritiskom udje u varijator sabije oprugu i po spiralnom ozubljenju gurne rotor preko statora sto se manifestuje zakretanjem remenice.Mozda sam malo konfuzno objasnio.Posto tebi usisna remenica "zuri " u odnosu na kais jedan od mogucih uzroka moze da bude pohabanost zuba rotora i statora i da sam varijator prezubi unutar sebe.To ti se manifestovalo kada si na autu pomerao remenicu i kazes da je klimala levo desno.

Rasturi varijator nije to neka nauka i proveri stanje zuba na rotoru i statoru moguce da je tu problem...

Rasturio varijator odneo kod majstora pogledali smo obadva zupcanika i nema fizickih ostecenja,ja ipak sumnjam u ventil da ne pusta pritisak ulja nazad vec ga zadrzi ceo varijator u tom polozaju i dovoljno je da stigne ventile,sad idem kod jednog majstora za fita pa cu videti sta ce mi reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva Niska Banja, ja sam iz Prokuplja druze, nisam ja Banjac ako na njega mislis :laughing: . Dovedi Vojkana ili Icu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca1555.jpg cxca1556.jpg

cxca1557.jpg cxca1558.jpg

meni je ova konusna osovinica fiksirana na bregastoj, nisam pokusao da se odsrafim ne znam da li je i moguce?

Kakva Niska Banja, ja sam iz Prokuplja druze, nisam ja Banjac ako na njega mislis :laughing: . Dovedi Vojkana ili Icu..

Vojkan sto radi alfe iz Panteleja? vec sam bio kod njega i nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Variator razvoda faze ventila ne moze da izazove takav kvar i da je potpuno neispravan, moze doci samo do loseg rada motora to jest da benzinac zvuci kao dizel.

Ali imam ideju sta bi moglo da bude predpostavljam da je to isti ili slican motor kao u Alfi 156 TS tamo se javljao problem ako se remenica pogresno okrene posle zamene semeringa ako su nemci prilikom servisa menjali i semering moze se desiti da su pogresno montirali remenicu posto u jednom slucaju montaza odgovara za 1.6 ts motor a ako je okrenes za 180 stepeni da predna strana dodje do motora tada pase za 1.8 ts.

Pokusacu da ti nadjem sliku na netu i posaljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je, samo da tako nesto urade u ozbiljnom servisu je ravno ludilu.

Koliko ima km od Cuprije do Nisa?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar u slucaju da je remenica kontra okrenuta kais ne bi stajao ukoso posto je u tom slucaju razlika samo u aksijalnoj udaljenosti centra remenice sto opet nema veze sa brojem obrtaja . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Variator razvoda faze ventila nemoze da izazove takav kvar i da je potpuno neispravan, moze doci samo do loseg rada motora to jest da benzinac zvuci kao dizel.

Ali imam ideju sta bi moglo da bude predpostavljam da je to isti ili slican motor kao u Alfi 156 TS tamo se javljao problem ako se remenica pogresno okrene posle zamene semeringa ako su nemci prilikom servisa menjali i semering moze se desiti da su pogresno montirali remenicu posto u jednom slucaju montaza odgovara za 1.6 ts motor a ako je okrenes za 180 stepeni da predna strana dodje do motora tada pase za 1.8 ts.

Pokusacu da ti nadjem sliku na netu i posaljem.

isti je motor kao kod alfe ts daj izbaci sliku da vidim o cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema veze sa prezubljivanjem,da je remenica okrenuta za 180 stepeni primetio bi da kais ne gazi sredinom remenice,ako ti kais gazi regularno onda imas po par mm sa obe strane kaisa lifta do kraja remenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam izbegavao da pomenem to okretanje remenice jer nisam hteo da uvodim jos jednu promenljivu u ceo skup nepoznatih...

to moze da bude razlog... ali to implicira da ako je remenica okrenuta za 180` motor nikad nije bio uzupcen kako treba... sto ceo sistem vraca na moju konstataciju

ali sad desava se taj pomeraj tj. preskakanje kaisa

i to u trenutcima kada 2 i 4 klip dolaze u GMT...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nastavimo ovako, tema ce se prtvoriti u 1000 zasto e 1000zato i od nje niko nece imati koristi.

Neka covek proveri osnovne stvari pa da se ide dalje.

A mogao i bi da dovede krstenog majstora ili ako je neko u njegovoj relativnoj blizini neka se ponudi da pomogne coveku na licu mesta.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad zdravo razmislim mozda je kicerica u pravu je sve skupa nema ni malo logike. Kako je uopste bilo moguce voziti takav auto preko 4000rpm kada on ima problem za prezubljivanjem izmedju 3000 i 4000rpm dakle na manjim obrtajima sto vraca stvari na pocetak .Nebi da sirim teoriju ali imam jos jednu ideju.Znate da ponekad tocak kada nije izbalansiran hoce da trese pri manji brzinama a onda pri vecim taj osecaj nestane sto me opet vraca na zakljucak da postoji problem sa remenicama pod uslovom da je motor lepo uzubljen i novi zupcasti naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nastavimo ovako, tema ce se prtvoriti u 1000 zasto e 1000zato i od nje niko nece imati koristi.

Neka covek proveri osnovne stvari pa da se ide dalje.

A mogao i bi da dovede krstenog majstora ili ako je neko u njegovoj relativnoj blizini neka se ponudi da pomogne coveku na licu mesta.

Danas sam poradio oko auta,uzeo usisnu granu na koju ide ventil koji regulise pritisak ulja solenoid ili kako vec,povezem ga na 12 volti i nema nikakvo desavanje osim sto varnici,rasturim ga izvucem osovinicu kad unutra mulj od ulja naprskam odmascivacem sve delove unutar osovinice i ventil i posle nekog vremena ventil sve lagano pocinje da funkcionise,sad konacno radi perfektno.dal je moguce posto je bio zaglavio da je do njega???

Kad zdravo razmislim mozda je  kicerica u pravu je sve skupa nema ni malo logike. Kako je uopste bilo moguce voziti takav auto preko 4000rpm kada on ima problem za prezubljivanjem izmedju 3000 i 4000rpm dakle  na manjim obrtajima sto vraca stvari na pocetak .Nebi da sirim teoriju ali imam jos jednu ideju.Znate da ponekad tocak kada nije izbalansiran hoce da trese pri manji brzinama a onda pri vecim taj osecaj nestane  sto me opet vraca na zakljucak da postoji problem sa remenicama pod uslovom da je motor lepo uzubljen  i novi zupcasti naravno.

danas proverene remenice original su od njega,provereni kanali glave sve je ok osim ventila koji je bio ukocen,solenoid ili kako se vec zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanale sam proverio sprejom da lisu zacepljeni i nisu,remenice izmerio sublerom i pozvao i rekli mi iste velicine,nego mi ti reci posto je ventil bio ukocio dal je to do njega bilo?? ako je do njega onda sam resio problem,posto mi je trebalo dosta vremena da ga razradim i sad radi kao sat :D izgleda da auto pre nego sto sam ga kupio dugo vreme stajao nije paljen...a kanale sam ocistio one koje vode ulje do ventila i gde prolazi ulje do varijatora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas ti protokomer signal dolazi iz motornog kompa.

Signal putuje preko tog osiguraca i tog releja aj sad samo lagano.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao bih sad da vidim to ali mi je auto u servisu a ja sa stigao kuci,zapisao sam oznake osiguraca i releja i sutra cu ih proveriti :) posto ih nema kolega da se ukljuce u diskusiju sta mislis mogao li je to ventil da uradi posto je bio ukocen? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno NE!!!

Sad se setih,u nekom predhodnom postu si napisao da kada je bregasta bila na glavi da si probao varijator i da je klimao levo-desno,a danas si napisao da je majstor gledao varijator i da je dobar,to su kontradiktorne stvari.Ne moze i da klima i da bude dobar,ili stvarno klima a majstor opet nesto previdja ili si ti lose napisao ili sam ja lose shvatio.

Edited by simonen

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg :D razocara me sad skroz,taman pomislio resio sam problem i ti mi ubi volju :D mada ja predpostavljam da je do njega jer nije vracao pritisak nazad,i varijator je bio pod pritiskom i toliko da sredi ventile moje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varijator u kome god da je polozaju,bio pod pritiskom ulja ili ne,NE KRIVI VENTILE....po tvojoj teoriji cim ventil pusti pritisak ulja i varijator pomeri fazu ,motor bi trebao da pokrivi ventile.Ne radi to tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta se desava ako je kanal stalno otvoren to jest ventil?

Usput taj varijator treba da pogleda neko iskusan jer je tvoja prica u suprotnosti kao sto rece kolega Simonen.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta se desava ako je kanal stalno otvoren to jest ventil?

na video klipu koji je postavljen ovde na nasoj temi prikazuje se 3d simulacia ventila koji pusta pritisak ulja u varijatoru i kako ga vraca,sto znaci u mom slucaju varijator je kod mene od samog starta pod pritiskom sto znaci da ga pomeri za 2 stepena kako je i pokazano na slici, nakon odredjenih brj obrtaja solenoid dobija signal da otvori klipcic da izbaci pritisa iz varijatora sto kod mene se ne desava sto znaci da je moj varijator uvek pod pritiskom i na taj nacin se desi to sto se desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...