Jump to content
FAS Goran
mstankovic

Stilo 1.8 16v - zupčenje

Recommended Posts

Hvala druze na ovim slikama,samo mi reci kako mogu da ispitam da lije dobar ovaj ventil?da liga dijagnostika moze otkriti ako ne funkcionise kako treba? on stoji na usisnoj grani? i reci mi sta je ova prva slika? posto ne mogu da razumem samo prvu ovo ostalo znam sta je? Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva slika objasnjava kako funkcionise ventil.Nalazi se na glavi odprilike izmedju 1 i 2 dizne vidi slku 3.

Ventil ne moze da napravi takav problem da motor prezubi ali zapusen uljni kanal moze.

Jedan prijateljski savet PROMENI MAJSTORA!

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes da usisna bregasta pozuri cetiri zuba,to znaci da je ona prosla tvoj obelezeni reper u desno.Motor kada prezubi remenica uvek kasni za reperom jer se remenica ne okrece brze od kaisa pa da ode ispred njega,nego kais kada preskoci zub remenica uvek kasni za njim toliko zuba koliko je preskocio kais.Razmisli malo logicno je.Skini ti remenice radilice i izduvna bregasta pa proveri u kakvom su stanju kajle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zupcasti kais mozeda bude spolja OK ali prilikom preskakanja preko remenice moze da osteti armaturu koja se nalazi ispod gumiranog dela zato se uvek menja,neces valjda kais koji je dva puta prezubio da vratis na motor?

Trudimo se da ti pomognemo drugarski ali tebi majstor popravlja auto a ne ti,taj problem sto ti imas uopste nije neresiv i sto bi rekao Gusar "svaki krsten majstor" bi ti resio bez problema potrebno je samo ceo razvodni mehanizam proveriti dataljno,ako nisam pomenuo :D stanje svih remenica i kajli,da li se pumpa za vodu okrece normalno tj. ne glavi.da ne riba spaner,stavi klipove u srednji polozaj pa okreci kljucem bregaste vidi da ne ribaju negde.NOV KAIS.Ja bih na moju odgovornost smeo da sve spakujem i pun gas odmah,ako sve ispostujes motor ne sme i nemoza da prezubi.

A mozda probas i drugog majstora ako taj ne zna sta je u pitanju ili ne vidi nikakav kvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Vidi, moj burazer je elektronicar,razbija kako radi elektroniku i sve oko auta,menjanje kljuca koda i ostalo,on je zaposlio mehanicara koji radi kod njega gledao sam kako je radio audi 2007 godiste 4,200 kubika sve ga u delove rasturio zamenio lezajeve radilice i vratio nazad tako da mislim da ima iskustva i sa ovu kantu,a sad mi bedara da menjam majstora posto mi je to od burazera radnja i majstor,pozvao sam jos neke fiatove majstore da dobro pogledaju,moguce je da je zapusen neki kanal,remenice smo gledali,kajlice su ok,sto znaci da njega zeza samo pritisak u varijatoru ili sami varijator,auto sam kupio uvezen,servisna knjiga odradjen veliki servis u germani,posle servisa nema ni 2 kilometra predjenih znaci ja sam taj koji je uzeo takav auto,ko zna sta su glupe svabe uradile pa sad nemozemo da resimo problem,mada detaljno cemo ga procesljati, a reci mi ako zeza ovaj solenoid ili kako vec kako se moze utvrditi da lije on ispravan??

Prva slika objasnjava kako funkcionise ventil.Nalazi se na glavi odprilike izmedju 1 i 2 dizne vidi slku 3.

Ventil ne moze da napravi takav problem da motor prezubi ali zapusen uljni kanal moze.

Jedan prijateljski savet PROMENI MAJSTORA!

na odredjeni br obrtaja se cuje kao da neki podizac lupa i posle toga nema,sto se isto i cuje na leru,moguce da ventil ne daje dobar pritisak,jedino njega nisam rastirio da ocistim,ali cu to sutra uraditi i taman da kompresorom izduvam kanale glave moguce da je zapusen kanal..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rasklopio auto kod kuce i odvezo ga na slepku kod nji rekao sam da je problem jer je auto prezubio i nasao sam parce starog kaisa na njemu,oni su zamenili klip klipnjacu ventile glava obradjena namestena i auto smo upalili na prvi kljuc niko nije predpostavljao da je nesto drugo u pitanju jer sam ja mislio da je problem parce starog kaisa,kad smo provozali auto on je ponovo pokrivio ventile,i tek sad ustanovili da ni prvi put nije to uradio zbog parcica kaisa vec iz druge muke,danas je majstor zavrsio glavu,stavio sve nove ventile usisne i izduvne,4 nova podizaca ja uzeo drugi dihtung ali ga necemo sklopiti dok ne pronadjemo uzrok problema posto se problem javio samo izmedju 3 i 4000 obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne moze da zna sve to sto je rasturio i sklopio audija nije nikakav pokazatelj znanja...

buduci da si napomenuo da je auto do 3000 rpm mrtav zakljucak se namece da ni jednom auto nije bio dobro uzupcen i zato se to desava sto ti se desava

uzgred koje je ventile polomio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lomi samo usisne,prvi put je to uradio na drugom klipu,sad na cetvrtom,a reci mi ako auto nije uzupcen dobro jer je moguce da pali iz prve,i ja ga vozio od novog sada do aleksinca 170-180 km/h i sve preko 5000 obrtaja i cim ga spustio na 3000-3500 on ponovo secka kubi snagu i ja mislim da je samo dizna neka losa o kad na tom obrtaju on polupa ventile prvi put,od odmah cim sam ga uzeo sa placa je poceo to da radi a ja sam ga ganjao jer sam bio u zurbi, cim mu spustio obrtaje on napravi stetu,stvarno mi nije nista jasno...

I kako zupcite motor?

Stavimo klipove u pola.namestmo dintung spustimo glavu,na usisnoj bregastoj stavimo alat na trecu polutku fiksiramo jednu bregastu,na drugu bregastu stavimo na drugu polutku alat i nju fiksiramo zatim dovedem radilicu na reper,ubacim komparator na prvom klipu da gledam ako mi pobegne,stavim spaner i navucemo kais dotegnem spaner otpustim alat,okrenem par kruga radilicu i sve gunkcionise perfektno,auto upali iz prve i miran rad ima, radi sat ipo u mesto predje 3000 obrtaja i ako se tu zadrzim obavezno se cuje neki zvuk kao da lupa podizac,ili da probije neka svecica i obavezno se ugasi cim podignem glavu vidim da je pokrivio ventile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da upali ako nije dobro uzupcen. isto tako moze da upali i ako nije njegova bregasta ili remenica.

Ima jos koliko hoces razloga zasto to moze da se desi, dovedi nekog majstora koji ima iskustva sa tim motorom pa krenite redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sad jurim majstora koji je imao problema sa tim,koji ima vise iskustva oko fiata i oko varijatora ja sam rekao da mi cena nije problem da resim problem sa tim vise, a reci mi kako da proverim da lije dobar ventil koji je na usisnoj grani koji regulise pritisak ulja u varijatoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze da upali i kad nije dobro uzupcen...

ajd sutra kad budete bili u radionici otidji do radnje i pitaj ih da ti pozajme set remenica i izmeri svaku

i onu od radilice i od bregastih

bitan je podatak to sto si rekao da bregasta pozuri 4-5 zuba buduci da je bregasta pasivna tj nema sta da je pokrene nego nju pokrecu onda dolazim do zakljucka da je tu problem u vezi izmedju remenice radilice i remenice bregaste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se Gusare smrdi i na Varijator.

I na majstora koji radi glavu a ne skida ventil varijatora.

Proveri unimerom ali on ne moze da ti napravi takav PROBLEM da motor prezubi!

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze da upali i kad nije dobro uzupcen...

ajd sutra kad budete bili u radionici otidji do radnje i pitaj ih da ti pozajme set remenica i izmeri svaku

i onu od radilice i od bregastih

bitan je podatak to sto si rekao da bregasta pozuri 4-5 zuba buduci da je bregasta pasivna tj nema sta da je pokrene nego nju pokrecu onda dolazim do zakljucka da je tu problem u vezi izmedju remenice radilice i remenice bregaste...

Kad se sve to desilo kad je prezubio ja sam uzeo doterao radilicu na tacku i izduvnu isto na tacku koje smo mi predhodno obelezili i uzeo srafciger i polako poceo da okrecem usisnu bregastu i kad vidim odjednom pocne da se okrece zupcanik bregaste a bregasta u mesto stoji i to se okrece za 2-3 zuba taman za koliko je pokrivila ventile,uzeo ja kljuc proverim sva cetiri srafa perfektno stegnuti nema sanse da mrdne, varijator sa bregastu mrdne par milimetara a bregasta stoji u mestu,kad sam skinuo bregastu pokusam da je okrenem sa remenicom nema sanse da mrdne stavo bregastu u stegu i ponovo pokusao da okrenem remenicu nece da mrdne,moj zakljucak je da dok je bila pod pritiskom ulja na samoj glavi ona je mrdala cim je izaslo ulje iz varijatora ona vise ne moze da mrda zato sto se vratili zupcanici na svom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sumnjam na remenice i na neki deo razvoda... na prvom mestu

na drugom mestu je samo zupcenje

na trecem mestu je strano telo u nekom uljnom kanalu mada su sanse za to minimalne.... tipa da dobijes sutra sedmicu na loto-u iako nema izvlacenja....

sto znaci da je 4-5 zuba preskakanja u odnosu na varijator... kao kad poredis 1m i dvadeset centimetara...*

*-odnosi se na sliku clana kicerica prim.autora

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca1550.jpg

Evo sta radi varijator.

Deleci iskustva sa vama moja procena je da samo varijator to uradi,posto slika kaze da bregasta se pomera za 2 stepena,znaci kad se u varijatoru napravi pritisak bregasta podje za 2 stepena napred i onda kad treba da ispusti pritisak da bi se vratila u svoj polozaj to se ne desi ona ostane napeta za ta 2 stepena sto se na remenicu manifestuje za par zuba,varijator ostaneo pod pritiskom ne zatvori ventile na vreme i sretnu se sa klipm?

Da li moze tako da se kaze? da ipak ventil ne pusta pritisak,ili kanal povratnog pritisa je zacepljen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ove stvari laik, ali ako je kais oteran unapred, radilica radi posao i jedna bregasta to znaci da kais ide prebrzo za bregastu koja lomi. Posto kais ne moze da ide prebrzo ili presporo jer ga pokrece radilica tako kako ga pokrece ostaje zakljucak da je remenica spora. To je moguce ukoliko je veca nego sto treba da bude. I zato kais mora da preskoci. Mada ako bolje razmislim moze na drugoj bregastoj da bude manja remenica pa nju vrti sporije........

nebitno, u svakom slucaju da je u pitanju remenica, posto je u pitanju zupcasti kais, prezubilo bi mu za tih sat i po rada na leru. Ili tih 5000 obrtaja do aleksinca. Tako da od toga mrka kapa.

ako ti vec zaostaje remenica usisa a tu i lomi ili krivi ventile, onda je nesto htelo da zaustavi bregastu i to bas pri 3000obrtaja jer tada ima bas takve uslove. Posto se sve vrti pa vrti, mislim da je resenje u pritisku ulja ili slicnoj promenljivoj koja je najnepovoljnija bas u tim obrtajima i ima dovoljnu silu da uspori bregastu da prezubi.

ima smisla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ jankovic

nisi dobro procitao njemu bregasta ne zaostaje nego pozuri...

@ stankovic

pomera dva stepena ali to je 4 zuba ako je remenica precnika 50 cm a sigurno nije... ili su tebi zubi mnogo sitni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...