Jump to content
FAS Goran
mstankovic

Stilo 1.8 16v - zupčenje

Recommended Posts

servis koji ti je radio to mora da ti refundira stetu i jos po nesto... zakonski su u obavezi nisu dobro uzupcili motor

idi pravac servis i trazi pare na sunce...

ali pod obavezno nemoj da ides sam nego povedi nekog sto krupnijeg rodjaka, drugara.. i obavezno ponesite poluosovinu od nekog vozila moze i sa homokinetickim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pogresno uzupcen, ja mislim da nisu dobro usrafili svecicu, i da je kompresija izbila, izbacila napolje.

@Puzle mora to da proveri i utvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto svecicu mogu da ostavim stegnutu rukom i ona nece da ispadne a kamoli da upuca nekog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji poznaju tvoj rad znaju da ti imas carobne prste, nego ..

Ako je ukrivo usrafljena par krugova, po sistemu drzi vodu dok majstori odu, sta se onda desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to moze da se desi samo coveku koji nikad nije zasrafio nista a takav ne postoji...



definitivan zakljucak posle citanja celog problema ponovo

``majstoru`` pobegla bregasta ili bregaste prilikom zatezanja tj. spanovanja zupcastog kaisa i stigao klip ventil definitivno ``majstorska greska```

neispravna svecica ne moze to da uradi

neispravna dizna postoji mogucnost...

ali kod tebe to nije slucaj... zato sto bi se neispravna dizna manifestovala mnogo ranije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam radio v.servis na vectri 1.8, posle servisa je auto cukao, radio neravnomerno, bio bucan...
odmah nakon 500m se vratim kod majstora i predocim mu problem, kaze bilo je vec tako, i onda natezanje jeste nije, jeste nije i dogovorimo se nekako da ga razzupci i ponovo uzubi!
kad je to uradio, upalili smo auto-samo sapuce....
ko zna sta bi bilo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

redovna pojava zato sto vecina majstora ne koristi original blokatore i onda pobegne ili radilica ili bregasta i cao zdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zupcasti je bio nov kupljen skoro , majstor je rekao da ne treba da se menja , ali nije pukao zupcasti niti spao samo je puklo u motoru

 menjani su i spaneri 

 

 

morala pumpa vode da se zameni i ujedno sam zamen io i spanere.. kajs je vracen stari za to sto je majstor rekao da je ok , auto sam vozio i puklo je nesto kad sam otvorio haubu poklopac motora koi su skidali zbog zupcenja je naprsao . zupcastom nije nista ceo i nije ni mrdnuo

FIAT servis na Smederevskom putu

Sta da radim dal da se zalim koga da zovem...?

 

 

pre njihove iontervencije auto je isao normalno, tog dana kad se desilo osetio sam da slabije vuce u 3-coj brzini auto je bio na plinu. Malo posle toga je nesto puklo ,mislio sam da je zupcasti ali nije on je stajao normalno a puko je poklopac koi su skidali kad su ga zupcili ,dosli odslepovali i rastavili ceo motor i onda me zvali -drugi klip ,ta svecica na njemu i sve vezano za njega je unisteno...

posle njihove intervencije auto je presao oko 20 -30 km

Nigde ne piše da je prezubio. Da nije neki sličan slučaj  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=58762

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutak nepaznje i ode svecica ukrivo.

Najlogicnije je da nije dobro uzupcen, samo mi nije jasno zasto krije glavu motora.

Ta sumnja namece zakljucak da je glava cela, da nije polupana.

Zbog toga mi ova cela situacija izgleda kao dupla obmana.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako brate moze da krije glavu,pa ne trazis ti da vidis neki negov specijalni tajni projekat.Budi ti lepo uporan slikaj sve delove koji su osteceni,polomljeni,okaci slike ovde pa da vidimo kako je nastala havarija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa drugari da vam javim da je AUTO napokon gotov . Uz veliku pomoc naseg dobrog druga "kicerica"  nas veliki majstor je zamenio sve sto je trebalo zameniti ,uraditi ,obraditi a bogami i ono sto nije trebalo da se radi on je odradio :) Auto se ponasa odlicno na putu i cini mi se da je cak i malo bolje nego pre famozne havarije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ga dobro uzupcili a mozda i sapner nije bio podesen, zategnut, pa je polupao sve sto je mogao.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo nikakve fizicke sile, osim ako poznavanje materije i pojedinih ljudi iz tog kraja ne nazovemo silom.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nema tu nicega vise, zato sam se i trudio da prodjemo sve momente u toku diskusije.Kako ja, tako i svi ostali ucesnici.

Naravno do juce.

Inace vozim isti takav auto.

A to sto vozis isti auto uzmi prodaj to kupi sebi jtd da uzivas u voznji ;)

 

 

 

 

 

Hvala ti Stankovicu na savetu ali posao mi je takav da nemam potrebe za poljprivrednim masinama.

 

 

Na ovaj komentar od kicherice sam plakao od smeha :laughing: :laughing: :laughing::turned: :turned: :turned:

 

Kralju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je tu raznih hitova.

Na forumu je vecina kolega uvek spremna za sprdnju, ali je zato direktor strog pa je obrisao ...........

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...