Jump to content
FAS Goran
mstankovic

Stilo 1.8 16v - zupčenje

Recommended Posts

Hvala puno poslucau vas savet koji mi je bio potreban oko resavanju problema,auto nece ostati bez ulja ni u ludilu jer prvo ulaze u auto pa u sve ostalo :) samo mi reci jos samo ovo posto su mi i to rekli neki,jer je bitno u kom polozaju treba staviti varijator pri uzubljivanju? neko kaze na desno neko na levo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze veruj mi da me boli glava, aj sutra na tu temu, mada mislim da je neko vec objasnio na poceku teme.

Evo jos ovoliko ako ti sada na odprilike 4000rpm motor poteze kao lud, variator je dobro postavljen.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno odprilike dvadeset godina smo imali jednu posalicu za takve slucajeve kao sto je tvoj.

A ona glasi:

LETEO JE KAO PTICA, AL MU CRČE RADILICA!

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu Kičerica brate ala ti imas živce kao konopce svaka ti se dala........

mstankovicu na pitanje o varijatoru prilikom ozubljivanja vise puta je pisano a i ja sam ti objasnjavao na predhodnim stranama,vrati se malo unazad pa procitaj sve polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno odprilike dvadeset godina smo imali jednu posalicu za takve slucajeve kao sto je tvoj.

A ona glasi:

LETEO JE KAO PTICA, AL MU CRČE RADILICA!

Leti FIAT kao ptica ode njemu radilica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morali smo da prodjemo sve jos jednom, da bi, kako njemu tako i drugima bilo jasnije sta se tacno desavalo.

Ma dobar je Ckalja, samo je mnogo sujetan.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam veliki problem ,otisao kod majstora da zamenim pumpu za vodu , oni namontirali -uzupcili... presao 20km probio drugi klip napravio karambol, steta 600e sta da radim da nisu oni zeznuli nesto

 

Pumpa za vodu nije radila- dizao temperaturu, odvezao auto do majstora ,kupio nove delove , mastor rekao da auto nije bio dobro uzupcen navodno i ako sam ga ja vozio bez problema ikakvih . Posle njihove intervencije sam parkirao auto na jedan dan i sutradan kad sam krenuo sa njim puce sve zivo . Dosli odslepovali rastavili ceo motor i onda slozili pricu da se to desilo zbog zapusene dizne i svecice...ili sta vec .

Sta da radim ? Sutra moram po njega dal da zovem inspekciju , da prihvatim kvar ? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

zupcasti je bio nov kupljen skoro , majstor je rekao da ne treba da se menja , ali nije pukao zupcasti niti spao samo je puklo u motoru

 menjani su i spaneri 

Share this post


Link to post
Share on other sites

morala pumpa vode da se zameni i ujedno sam zamen io i spanere.. kajs je vracen stari za to sto je majstor rekao da je ok , auto sam vozio i puklo je nesto kad sam otvorio haubu poklopac motora koi su skidali zbog zupcenja je naprsao . zupcastom nije nista ceo i nije ni mrdnuo



FIAT servis na Smederevskom putu



Sta da radim dal da se zalim koga da zovem...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ,imao sam druge intervencije tipa pumpa goriva ,nove svecice, akumulator nov ,i bumbina al na 4-tom cilindru



ovde je drugi izbio napolje malte ne



Sta da radim sad, auto je kod njih rastavljen ja pare za novi motor nemam . Molim neki savet bilo sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto sam dosadan, jos jednom mi reci do trenutka havarije ili 10 min. pre toga, motor se ponasao normalno?

Nije tresao, cimao, gasio se ili nesto slicno?

I na kom gorivu je radio tog momenta, plin ili benz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre njihove iontervencije auto je isao normalno, tog dana kad se desilo osetio sam da slabije vuce u 3-coj brzini auto je bio na plinu. Malo posle toga je nesto puklo ,mislio sam da je zupcasti ali nije on je stajao normalno a puko je poklopac koi su skidali kad su ga zupcili ,dosli odslepovali i rastavili ceo motor i onda me zvali -drugi klip ,ta svecica na njemu i sve vezano za njega je unisteno...



posle njihove intervencije auto je presao oko 20 -30 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi sutra do tog servisa i neka ti pokazu sve to sto je pokrivljeno na tvom motoru.

Ako su ga rasturili neka ti pokazu glavu, klip, klipnjacu i sve ostalo.

Namoj da dogovaras nista da popravljaju dok ne budes siguran u kvar motora.

Ako imas nekoga ko se razume u mehaniku, neka podje sa tobom.

Kazes da je motor radio normalno do njihove intervencije na motoru, ako je tako onda su oni nesto pogresili.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokazao mi je sve sem glave koja kaze da joj nema leka. sta god da je sigurno nece priznati gresku i uvek mogu da izmisle nesto zbog cega se to desilo. nemam pojma bas sam ....da ulazem dalje ne isplati se vec sam dao 500e na ovo sto sam menjao u zadnjih 2 meseca i da dam jos 500e ,jedino da ga prodam tako.. nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video si svoj rasturen blok motora sa izvadjenim klipovima ili ti je pokazao delove na stolu?

Budi uporan trazi da ti pokazu tvoju glavu.

Povedi nekog sa sobom, makar kao svedoka.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...