Jump to content
FAS Goran
mstankovic

Stilo 1.8 16v - zupčenje

Recommended Posts

E zbog ovoga sam i pitao da li su isti alati.

Ima covek dosta problema jos i ovo da ga zbunjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve pise u uputstvu i sta treba da se ima za 1.8 i druge motore bitan je princip koji je opisan u uputstvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ovaj cika to bas lepo radi, ima jos njegovih klipova vezanih sa ovom popravkom u pitanju je bas zamena varijatora.

Blokiranje bregastih. Ako ovako uradite auto ces verovatno odvesti kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svi hoce da pomognu i to je dobra stvar ali u ovom slucaju gde su vec jednom polupali motor iz ne znanja, po meni je mnogo pametnije da mu to ovog puta odradi majstor.Motor nije bio uzupcen kako treba od pocetka i ova tema je trebala da se zove

KAKO DA UZUPCIM MOTOR NA STILU 1.8 POSTO SAM VEC ZAHEBO STVAR I NEMAM POJMA STA I KAKO FUNKCIONISU RAZNI ELEMENTI I SKLOPOVI MOTORA !

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je receno, prezvakano, prepricano, nacrtano, slikano, pokazano video klipovima, tako da bi sada mogao svako ko je pratio temu da zna i zmureci da uzubi stilo 1,8...sada je na njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, uzmimo u obzir da je dosao na vec rasturen motor gde treba da vrati glavu i bregaste i da vrati zupcasti (da uzubi) kako treba, ako posle ovoga nebude znao onda jbg. Definitivno treba da zovne slep i auto preveze za BG gde ce mu to neko srediti zmureci -_- . Moje srdacne zelje za uzubljenje :rtfm:

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svi hoce da pomognu i to je dobra stvar ali u ovom slucaju gde su vec jednom polupali motor iz ne znanja, po meni je mnogo pametnije da mu to ovog puta odradi majstor.Motor nije bio uzupcen kako treba od pocetka i ova tema je trebala da se zove

KAKO DA UZUPCIM MOTOR NA STILU 1.8 POSTO SAM VEC ZAHEBO STVAR I NEMAM POJMA STA I KAKO FUNKCIONISU RAZNI ELEMENTI I SKLOPOVI MOTORA !

Tema bila zasto bregasta pozuri kapiras? svi ovi snimci koji sam pogledao su korisni i tako smo i mi uzupcili moj auto ali isto kao i alfa samo sto su blokiraci bregastih bile okrenute prema zamajcu,sto znaci da je profil brega lepo upao u blokirac,doveli klip u mrtvu tacku skroz gore navukli kais i to se desilo,znam kako ide zupcenje ali mi nije jasno bilo kako je mogla bregasta da pozuri kapiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bez nervoze!

Koliko ja mogu da vidim tema je,

Stilo 1.8 16v - zupčenje.

Nego kad zavrsis sa majstorom, ako te ne mrzi, javi nam utiske o ponasanju ispravnog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad popravis auto javi u cemu je bio kvar samo to me jos interesuje sta to moze da bude da prezubi usisna "unapred" i da pokrivi ventile a kako kazes variator je dobar i dobro namesten.

Niko nije rekao da si debil, zar je svako ko nezna da uzubi motor debil?

Natovari auto na slep i pravac u ovlasceni fiatov servis da ti to caskom spakuju.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde svi hoce da pomognu i to je dobra stvar ali u ovom slucaju gde su vec jednom polupali motor iz ne znanja, po meni je mnogo pametnije da mu to ovog puta odradi majstor.Motor nije bio uzupcen kako treba od pocetka i ova tema je trebala da se zove

KAKO DA UZUPCIM MOTOR NA STILU 1.8 POSTO SAM VEC ZAHEBO STVAR I NEMAM POJMA STA I KAKO FUNKCIONISU RAZNI ELEMENTI I SKLOPOVI MOTORA !

tema bila zasto bregasta pozuri kapiras????? svi ovi snimci koji sam pogledao su korisni i tako smo i mi uzupcili moj auto ali isto kao i alfa samo sto su blokiraci bregastih bile okrenute prema zamajcu,sto znaci da je profil brega lepo upao u blokirac,doveli klip u mrtvu tacku skroz gore navukli kais i to se desilo,znam kako ide zupcenje ali mi nije jasno bilo kako je mogla bregasta da pozuri kapiras?

Koliko puta treba da ti se ponovi nisi uzupcio motor kako treba

zurenje remenice se dogodilo u trenutku kad je vec klip stigao ventil...

zurenje bregaste je posledica a ne razlog sudara ventila i klipa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude trebala podrska u slici i reci mogu da postavim nesto "malo" strucne literature iz eLEARN-A za taj motor u vezi zupcenja?. :smoke:

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji

^ M A J S T O R I ^ dolazio je danas covek koji radi samo alfe i fiata auto je PERFEKTNO BIO UZUPCEN BEZ MILIMETRA ODSTUPANJA problem su bili hidro podizaci koji su bili prenapumpani sto mnogo od ovih majstora i ne zna za tu caku kad se skida bregasta mora se i podizaci skroz isprazniti

Tako da ste su me odavde ^par^ njih bez potrebe ubedjivali da je auto bio lose uzupcen,da sam ga ponovo uzupcio na istin nacin ponovo bi polomio ventile! Nema veze Remenica, KAIS,Zadnji desni tocak ili antenica na krov Problem su bili HIDRO PODIZACI ;) kad sam mu spomenuo varenje varijatora covek se izgubio,nisu italijani glupi sto su ga napravi tako da radi,tako da se odavde moze izvuci i dobar zakljucak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka Vam je Bog u pomoci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slagao te majstor ... varijator moze da se vari u trenutcima ocaja kad nemas pare ili ne mozes da nabavis nov da bi ga sredio

naravno da si ga zupcio na isti nacin kao prvi put opet bi ti prezupcio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece fantom neka vam je bog u pomoci. :laughing: Dobri su vam ti sto su pakovali taj motor.

To sto navodis kao razlog zasto je prezubio je besmislica jer su to osnove kada se nesto radi kao kod tebe da se isprazne (tvoj razlog je ravan tome kao da si rekao da je prezubio jer niste zategli kais, i mi, kako nas nazivas "MAJSTORI" treba da predpostavimo da je problem bas u tome jer ne znate kako se zateze zupcasti. Ma hajde molim vas...), tako da ova tema moze u kontejner jer nema nigde istine u tvoim postovima od samog pocetka. :thumbdown:

Jos nas ubedjuje kao da smo mi deca. Za sebe ne mogu reci da sam majstor ali prica ti je "suplja"...

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj sad, jeste li vi bre uopste merili pritisak na hidro podizacima dok je auto ugasen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...