Jump to content
FAS Goran
lan_fan

Lancia Thesis - Skyhook, komp. ovjesa (vešanja, oslanjanja)?

Recommended Posts

Molim društvo , ako netko zna, gdje je fizički smještena kontrolna jedinica ovjesa na Lancia Thesis Skyhook?

Znam da je negdje nazad, ali gdje točno, ne nađem je tek tako.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekoliko mjeseci imam osjećaj da ovjes na mojoj Tezisici nije onakav kakav je bio, posebno prilikom prelaska preko pruge i sličnih neravnina i pukotina na na cestama.

Pokušavajući nači odgovor zašto je tome tako i kako dovesti ovjes u prvobitno stanje, naišao sam na masu odgovora i savjeta. Od toga da treba zamjeniti sve amortizere i senzore, pa do "..a to je takav ovjes, i to se ne može dovesti u red..!..

Nisam bio zadovoljan odgovorima pa sam orao bespućima interneta dok nisam došao do odgovora kako si pomoći, i urediti stvari, jer od majstora i "majstora" nikakve vajde.

Uglavnom, krivac je ovo malo biiip:

 

cxca1405.jpg

 

...a nalaze se / 2 kom/ na centrali za korekciju Skyhook ovjesa:

 

cxca1406.jpg

 

koja se opet nalazi ispod suvozačevih nogu, ispod malog tepiha koji skriva broj šasije, ispod plastike koja se skida križnim odvijačem i ključem 10, pa se centrala otpusti na 2 mjesta, otpoji se skart kabl, izvadi van, otpertla kučište na 6 mjesta, na pločici su kako je vidljivo 2 kond, vrijednosti:220 mF/50 V i 470mF 35 V

Opće poznata stvar sa kond je da vremenom gube svojstvo pa i potpuno izgube kapacitet što je na jednom bilo vidljivo i golim okom.

Zamjenom istih i povratkom u prvobitno stanje sam dobio ovjes kakav je i bio, ne kažem kao i kod nove T ali zamjenom svih komponenti ovjesa bi tako bilo. No sada je auto neuporedivo udobnije nego prije zahvata.

Najzanimljivije u sve šta je popravak koštao, pazite sad: 0,50 Eura, ili u HR 3,6 kuna.

Na znanje svima koji imaju ili će imati sličan problem.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim iz tvoje muke i price i kod vas u HR ima dosta nadri majstora kao i u Srbiji!

U svakom slucaju hvala na objasnjenju i dopuni foruma.

Uzivaj u svakom danu provedenom sa tvojom gospodjicom Lanciom!Da te sluzi i da ti ne zadaje muke vec samo zadovoljstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren vozio sam Thesis i sa jako malom i sa velikom kilometrazom i svaki je imao problem tvrdog vesanja pri jako maloj brzini. Ako je to tvoj problem i ako si ga resio svaka cast, ali nisam bas siguran da svaki Thesis koji sam probao, a broj je veliki ima isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potreban kraj letve desne strane,da li mi neko može pomoći ili da šaljem na remont kod čika Tejovića u KG?!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Juce sam bio u ovlasteni servis,odradio mali servis 180e,neka ramena itd.Auto sam prikopcao na dijagnostiku najvise zbog AVARIA SKYHOOK na ekranu,koja mi,barem mi se cini,nista pametno nije otkrila.Na pitanje zasto mi amortizacija ne radi ustanovili su da su amortizeri ispravni i da je vjerovatno centrala u pitanju.I taj odgovor mi je djelovao kao MOZDA i VALJDA.

Ljudi,sad iskreno,da li je taj skyhook toliuko nerjesiv toliko nepoznat svima da niko ne zna sta konkretno treba uraditi na istom da bi proradilo?

Da li postoji neko u bivsoj Jugi da zna odraditi ovo bez gatanja i nagadjanja?

Kome da se javim,na sta barem da im obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

Juce sam bio u ovlasteni servis,odradio mali servis 180e,neka ramena itd.Auto sam prikopcao na dijagnostiku najvise zbog AVARIA SKYHOOK na ekranu,koja mi,barem mi se cini,nista pametno nije otkrila.Na pitanje zasto mi amortizacija ne radi ustanovili su da su amortizeri ispravni i da je vjerovatno centrala u pitanju.I taj odgovor mi je djelovao kao MOZDA i VALJDA.

Ljudi,sad iskreno,da li je taj skyhook toliuko nerjesiv toliko nepoznat svima da niko ne zna sta konkretno treba uraditi na istom da bi proradilo?

Da li postoji neko u bivsoj Jugi da zna odraditi ovo bez gatanja i nagadjanja?

Kome da se javim,na sta barem da im obratim paznju?

 

Nema tu mozda i valjda. Ili ne znaju da urade dijagnostiku kako treba ili nemaju delove. More senzora aksijalnih ubrzanja, amortizeri...Sedi u auto i dodji. Imam i centralu ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martini, je l' ti poznato kakav je tacno signal tacho, koji ide i na skyhook i verovatno je bitan parametar rada u smislu tvrdoce amortizera pri razlicitim brzinama? Ili da kacim instrument i snimam vrednosti...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima iskustva vezano za Skyhook sistem? Naime, dobijam grešku "Skyhook Avaria". Istraživao sam dosta i video sam da je par njih napisalo kako na našim, tako i na stranim forumima, da se problem može rešiti tako što se na centrali Skyhooka zamene dva kondezatora i navodno posle toga sve bude u redu (Znam da može svašta da bude i svestan sam da zamena kondezatora možda neće rešiti problem, ali mi trebaju saveti u kom smeru da idem). Zanima me da li je neko skoro imao taj problem i kako ga je rešio. :)  Auto je "tvrd" trenutno  i želeo bih to što pre da rešim, bilo bi dobro ako neko zna neki servis, gde ljudi znaju šta je i kako da rade sa Thesisom, bio bih jako zahvalan da mi ostavite kontakt telefon, ne bih da budem "sam svoj majstor" i napravim neke veće probleme.

Inače, auto je fenomenalan i ne verujem da ću ga uskoro menjati. :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo kasnim sa savjetom, ali nikad nije kasno...ja sam nakon popravka centrale promijenio i prednje opruge, prednji kraj je na očigled bio niži od normale zahvaljujući godinama i teškom motoru...nakon tog zahvata prednji kraj se nadigao za oko 2 cm i postao osjetno mekši...imao sam osjećaj da one stare opruge nisu imale više prostora za sabiti se prilikom dolazaka na neravninu...toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/8/2019 at 9:53 PM, Dark Phoenix said:

Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima iskustva vezano za Skyhook sistem? Naime, dobijam grešku "Skyhook Avaria". Istraživao sam dosta i video sam da je par njih napisalo kako na našim, tako i na stranim forumima, da se problem može rešiti tako što se na centrali Skyhooka zamene dva kondezatora i navodno posle toga sve bude u redu (Znam da može svašta da bude i svestan sam da zamena kondezatora možda neće rešiti problem, ali mi trebaju saveti u kom smeru da idem). Zanima me da li je neko skoro imao taj problem i kako ga je rešio. :)  Auto je "tvrd" trenutno  i želeo bih to što pre da rešim, bilo bi dobro ako neko zna neki servis, gde ljudi znaju šta je i kako da rade sa Thesisom, bio bih jako zahvalan da mi ostavite kontakt telefon, ne bih da budem "sam svoj majstor" i napravim neke veće probleme.

Inače, auto je fenomenalan i ne verujem da ću ga uskoro menjati. :)

 

 


Cisto da javim. Problem je bio u zadnjem desnom amortizeru, tacnije, kabl koji ide iz amortizera je bio pokidan i zbog toga ceo sistem skyhook nije radio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam pitanje da li je moguce da vesanje na tezisu bude kruto,a da ne izbacuje gresku vezano za skyhook? Da li postoji neko stelovanje?

Po meni logicno je da pri manjim brzinama taj sistem bude meksi, dok pri vecoj brzini treba da bude kruci. A ova moja pri maloj brzini lupi na svaku sitnicu kao da nema amortizere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...