Jump to content
FAS Goran
cane

Punto Sporting mk2b 1.4 16v

Recommended Posts

ja razmisljam i da ga oblepim parcetom nekog jakog itisona, da bude onako kao na skupljim kolima, a i sigurno ce smanjiti buku po kisi i sugavom putu

uradio kod sove i rucicu menjaca danas... ispalo extra, slikacu sutra. A Stubove sam slikao pa cu okaciti posle kad se nakanim da ukljucim komp... mrzi me sa telefona

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako je bilo pre

 

IMG_20130722_174907.jpg    IMG_20130722_174923.jpg

 

a evo sad

 

IMG_20130723_102029.jpg     IMG_20130723_102044.jpg

 

a kupio sam i onu torbu za rezervni tocak pa je sad i gepek uredniji

 

IMG_20130723_163543.jpg

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAm sam skinuo staru foliju, sto je u sustini mnogo veci problem a foliju mi nalepio drugar za 1 min cisto da ne shebem nesto. Kad sam skinuo foliju i lepo ocistio lepak doslo mi i da ne stavljam novu foliju jer je onako sve lepo u boji kola i kul izgleda al reko ajd kad sam vec kupio foliju i iscimao ortaka. Ali ako se ova nova nekad deformise ili nesto slicno skinucu je i cao zdravo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracemo da popricamo malo na parkingu nekom na tu temu :D

I moja je odrpana, pa ne bi bilo lose detalj da odradim isto sto i ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, mozem da skinemo tu odrpanu i lepo skinemo lepak, furas tako neko vreme pa ako ti se ne svidi, navatamo nekog da zalepi foliju. Treba nam samo onaj industrijski fen da bi skinuli staru

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i rucice menjaca

 

IMG_20130724_125954.jpg      IMG_20130724_130004.jpg

 

i stara koza je bila sasvim ok ali bas volim kad su volan i menjac ko novi. Radicu i volan ali tek kad nadjem identicnu nijansu koze, kod sove imam nijansu tamniju i nijansu svetliju :D  bojim se da ce strcati airbag

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da je danas gotovo frka sa pustanjem freona, pu pu da ne ureknem, nego nova igranka danas ide ovako: vracam se sa intervencije sa klimom i ispred vidim belu tecnost na putu, ma rekoh nesto bzvz sigurno i prodjem kroz to kad ono gusto nesto, bem li ga dal je silikon ili smola neka. Narednih par kocenja abs se palio na sam dodir kocnice. Tako cam celo popodne proveo na stolicici sa srafcigerom skidajuci tu osusenu tekucinu sa guma... zavuklo se u svaki kanal bukvalno. Kao da skidam neku krtu nalepnicu, ide lepo ali sporo i mora srafcigerom (cetka i kercher nista nisu uradili)....POPIZDEO SAM. ali kontam dobro je da nisam bio motorom, pao bih k'o sveca

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako nesto :D bem li ga, nesto izmedju smole i silikona, video sam i crni poklopac pored, od onih kanti velikih od 25kg.... ma show sta sve nema na nasim putevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

puntisa picio 200 malopre, ito na plin i sa 3 osobe po 90kg :-) odusevio sam se, hteo sam da slikam ali mi bilo frka nesto je mnogo lagan volan na vecim brzinama... e sad dal cajger laze ne znam, burazer me obisao S klasom bas polako, kaze da je isao 220

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko da bih spustao auto, jeste mnogo lepse ali gubim dosta na funkcionalnosti, cesto mi je i ovako nizak :D  gotivio bih da na dugme iz kabine mogu da ga spustim i dignem.... to bi bilo pun pogodak!  A sad kontam da je moguce da mi VSS (Vehiacle Speed Sensor) brljavi, to objasnjava zasto mi je volan na malim brzinama tezak, tj za nijansu tezi nego na ostalim automobilima koje vozim... Jel zna neko nesto vise o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Ja nemam klimu, ali imam plin i u dva navrata sam ga dogurao do 155 i mislim da ni ne može brže... Eh taj 1.4 bi mi baš bio prava mera :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako nesto je i moja Y-ka hvatala, a ovo je sasvim druga prica, doduse oseca dosta kad je pod opterecenjem, uzbrdice, klimu, al je opet raketa za 8V......sledeci zvrk, boze zdravlja za 2 godine  Grande 1.4 t-jet, mozda i neki abarth  :heart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dogovoreno kod pirketa u ponedeljak zadnji lonac protocni, da malo puntic zabrunda, ali ce spolja biti sve kao fabrika, tj auspuh se nece ni videti, samim tim nema potrebe za onim prohromskim zavrsetkom, a samim tim i cena duplo manja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para lonac kod Pirketa? Posto i ja planiram da stavim neki kod mene ali da se vidi.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam tacno.... izmedju 8 i 10 hiljada su ti sa prohromskim zavrsetkom, zavisi valjda koliko cevi, sta kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Montiran malopre auspuh kod pirketa, zvuk onako bas kulturica, za nijansu bucnije od fabrickog, cuje se najlepse na malim obrtajima, dok stajem, krecem itd ali se razmisljam da to jos malo pojacam tako sto cu skinuti srednji lonac? Sta mislite? snimicu veceras pa kacim ovde

 

i odgovor za lunu, sport lonac sa prohromskim zavrsetkom 9000 sa sve nosacima i po potrebi zasecanjem branika da bi to sve leglo i izgledalo "fabricki". 3 godine garancije i jos ako si clan, moze cena jos dole :)

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...