Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Ni jednom do sada nije ispisao Lose Conection.Evo vec koji dan vozim auto sasvim normalno,pa cekam kada ce se desiti da ga tesko upalim pa da izbaci engine fault, pa da vidim sta cu .

A kako se manifestuje kada senzor bregaste neradi?Da li je nekom na forumu otkazivao senzor bregaste ,ili zna nekog sa slicnim iskustvom, i gde se taj senzor nalazi ,a gde ovaj od radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv bio,konacno jedan pravi odgovor.Dogovorili smo se da menjamo senzor bregaste ,ali sad vec mislim da bi trebali da probamo sa senzorom radilice.Bio sam kod majstora malo pre i nista se ne desava pa cu da se vozikam dok opet ne izbaci engine fault ,pa cu videti sta i kako.Hvala jos jednom i ako ima jos neko kakva iskustva neka napise,jer nigde jos nisam nasao kako se manifestuje problem sa senzorom bregaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tole senzor radilice se proveri tako da kada nece da upali izmeri mu se otpor izmedju pinova na konektoru (imas u Autodati podatak ali mislim da je od 700 do 900 oma raspon za ispravno)

Provericu ti kad mi das podatke o autu.

A senzor bregaste mislim da mora na osciloskop( il sl aparat) jer daje digitalni signal (tzv. hall senzor)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

automobil je fiat stilo, 1.9 jtd , 2004 god. presao 150.000 km. Za sada auto i dalje pali i radi , Da li na sve ovo sto mi se desavalo moze uticati lose gorivo? jer opet je problem nastajao sa paljenjem?a u cetvrtak sam sipao gorivo na drugoj pumpi i od tada nista (do sada sam uzimao od komsije , on kamiondzija ),ali opet videcemo ,valjda ce za koji dan da se desi nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce tokom paljenja automobila probam da ga upalim sa ukljucenim svetlima,ventilatorom ,i stisnutim kvacilom,i on prijavi engine fault,nazovem majstora ///drugog// i danas idem da vidimo sta se desava.Inace ovih dana kada sam zaustavljao auto ,iskljucim svetla,klimu,izbacim iz brzine,i lepo ga ugasim .Tako sam ga i palio bez kvacila i potrosaca i palio je bez problema pa dve stvari koje proveravamo je akomulator i senzor radilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto posle izvesnog vremena sam uzeo nov akomulator i za sada se nista ne desava tj nema nikakvih problema.

Porazgovarao sam sa nekim ljudima i kazu da je moguce da usled slabijeg napona izbacuje greske.Alternator mi je dobar akomulator takodje pa sad cekam da vidim mada je vec proslo dobrih 5 dana a gresku na bregastoj ne izbacuje.Jednostavno je i savet da se pre svega proveri akomulator pa posle ostalo(samo da se ne ureknem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Odnedavno dobijam upozorenje air bag failure, ali sam pre neki dan zamenio kaiseve i spanere i od tada dobijam upozorenje air bag failure, a potom engine stop. Ne mogu da provalim da li je to jedna te ista poruka, mislim da li je vezana za stanje vazdusnog jastuka ili ima veze sa motorom. Radio sam i dijagnostiku i tu se javlja izvestan apsurd. Pokazuje da je temperatura motora 215 stepeni, a da je broj obrtaja 213-215, iako termometar pokazuje temperaturu paraflu tecnosti od 91 stepen a obrtomer je na leru oko 1000 obrtaja. Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude problem. Skidao sam i kleme, u nadi da ce se restartovati i da ce prestati kad spojim kleme ponovo. Buni me zasto se ne pali trouglic ili neka druga sijalica, ako je ozbiljan problem,koji iziskuje da se ugasi motor. Inace motor se ne gasi, ne dize temperaturu i auto vuce kao i normalno do sada. Unapred zahvalan na odgovorima (inace nov na forumu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojli je tvoj auto Stilo JTD ili 1.6 16 V ? Stavi i god.

Struja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, pardon nisam precizirao. Stilo je JTD, 2002. godiste. Samo mi je bitno da ustanovim da li je problem sa motorom ili je stop engine vezano za prethodnu poruku air bag failure.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stop engine ide uvek sa airbag failure, ti imaš još par problema i veliki br. obrtaja na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima, bio danas kod elektricara, nasli cuvene narandzaste kutijice ispod sedista i bio je problem u kontaktu, tako da je sve reseno za 10 minuta (i 200 dindzi:-)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima .. vozim stila 1.9 mjet ( chipovan ) i danas mi na 4000+ obrataja upalio engine fault ... jel neko zna zasto se to desilo i kako to da sredim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preveliki turbo pritisak verovatno, ko što reče Boki, ali bi trebalo da se javi na manjim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao sličan problem sa (engine fault) na instr.tabli? Naglim ubrzanjima se ne pali (engine fault), pri vožnji 140-150kmh nakon 20 min. se upali (engine fault) i nestane. Auto normalno ide, nema nikakvog trzaja, interval nije uvek isti (vožnje na otvorenom).

U gradskoj vožnji se nikada nije pojavljivalo upozorenje...

meni se sve to desavalo nedelju dana koliko imam auto i odjednom nece vise da upali...idem kod majstora pa javljam sta je bilo

trebalo bi da je senzor na radilici

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sada resio problem samo diagnostikom brisanjem gresaka i restartovanja kompjutera...vec nedelju dana ni jednom nije prijavio gresku, nadam se da sam uspeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj prvo ovo:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=104

Naročito:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54065

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042

Tako ćeš videti PP od pre neki dan sa linkom ka temi gde ti je pitanje bilo prebačeno, i onda više nećeš ponovo pitati isto misleći da ti je nešto obrisano:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41467entry852857

Videćeš i kako da koristiš pretragu foruma i da onda sam lako pronađeš temu za EGR:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=32497

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo 115ks prilikom ubrzanja pali mi gresku motora,odmah iskljuci, pa mi rekose da naprskam te neke kontakte.

Jel moze neko da mi kaze gde se nalaze ti kontakti ili da vidim sliku bi bilo najbolje da probam da resim problem hvala.

Mislim kada ga na gazim upali gresku,malo se ugusi pa zatim nastavi normalno, ne znam u cemu je stvar kazu neki kontakti na overboost ventili, ne znam gde je i koji je to ventil i gde se nalaze ti kontakti da probam da resim sam....malo mi je nezgodno u preticanju plasim se da me ne izneveri, pa bih resio problem odmah uz vasu pomoc

hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima imam jedan problemcic koji mi se desio danas,upalim auto on radi nekih 10min. u mestu,sve ok,da krenem on nece da primi gas i ugasi se,pokusam da ga upalim nece vergla i tako 5-6 puta i pocne da pali sve lampice i da blinka,probam i 7 put i upalim ga posle duzeg verglanja 6-7 secundi,a on u tom trenutku izbaci oblak crnog dima...krenem i vozim normalno pa ga nacepim on ne dimi sve ok parkiram se i malo ga turiram on ne dimi sve ok,ugasim ga pa ga upalim normalno i sve ok,a pritom nije pokazivao nikakve simptome pre toga da upali neku lampicu,ne znam sta mu je pa ako ima neko ideju sta mu je neka pise hvala..poz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj boze a cistio sam ga pre 6 meseci i usis,jedino ako su e majstori slagali jel nisam prisustovao zahvatu.A desava mi se u 1-oj kad je krece kao da ce da se ugasi,ma strasno,ostale brzine ok,,jel postojí mogucnost da je lamela. Uf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...