Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Meni se cini da ste krenuli u pogresnom pravcu i da ovo nema veze sa gorivom. Koliko sam razumeo, covek je rekao da mu je izbacio Engine Fault koji se odmah ugasio, ali je ostala da sija crvena lampica motora i auto je u Safe Modu:

ja gas a on cvrc, nista, mrtav...i upalio mi crvenu lampicu, kao cesmicu!

Tj. ova crvena lampica:

image.png

Da je voda u gorivu, ispisao bi Water in Fuel i upalio ovu narandzastu lampicu (to bi se resilo ispustanjem vode na ventilu na filteru goriva, u svakom slucaju mozes slobodno da probas da odvrnes i ispustis vodu ako je uopste ima, cisto sumnjam da ce to pomoci):

image.png

Ja ovako daljinski tipujem da je nesto oko turbine, mozda ventil na njoj, vakuum boca kod EGR ili probuseno neko od tih creva.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ako ti je senzor prijavio vodu postoje samo dva razloga zasto je to uradio...ili ima vode ili je neki bag ali ti si vozio koliko sam skapirao od trenutka pojavljivanja greske pa do sad...ako stvarno ima vode ona bi usla i napravila haos..hidro udar i cao...ali opet kazem ti si vozi i auto ti normalno pali jedino sto je u safe modu...

.i upalio mi crvenu lampicu, kao cesmicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio na ovu drugu, ali ne znam kako je to kod Stila..Na drugarovom kombiju jtd isto se upalila ova prva crvena i nece preko 2500rpm, ja isto sumnjam da je u Safe modu i cekam da prodje praznik pa da vidimo sta je na dijagnostici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike...nije mi ispisao da ima vode...znaci ipak postoji sansa da je nesto vezano za tubinu...Znaci jedino diagnostika pa da se pogleda...idem sutra da pogleda majstor pa da vidimi sta ce da kaze.Definitivno ne pali turbinu...

To je ona lampica sto je Ivan postavio...

Da, auto sam normalno vozio...ali je mrtav i sija lampa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se desi bilo koji problem sa turbom izbacuje engine lampicu i ulazi u safe mod,posle gasenja i vadjenja kljuca recimo 1min auto bi trebalo opet normalno da radi sve do nekih obrtaja kada ce opet izbaciti gresku i uci u safe mod..ako je u pitanju neki fatal error auto se gasi u voznji..mislim zato ti silni senzori i postoje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je upalio engine fault kada sam dao pun gas i presao 4hiljade obrtaja...ali to sam namerno uradio jer prethodno kada je trebalo auto nije hteo da povuce...i tada mi se upalila i ta crvena lampa...posle sam palio auto, sasvim normalno..ali ta lampa ostaje da gori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da znamo o cemu pricam...ne bitno je na sta lici...sada trenutno mi zivce kida :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smem da tvrdim, ali mislim da nemas razloga bas da kidas zivce. Pretpostavljam da je neki problemcic oko turba i auto je u Safe Modu trenutno. Npr. meni je pre neku godinu bila identicna situacija, identicni simptomi, naprslo crevce koje ide u vakuum bocu (kod EGR). Banalan problem, sam sam i pronasao i sredio.

kada sedesi bilo koji problem sa turbom izbacuje engine lampicu i ulazi u safe mod,posle gasenja i vadjenja kljuca recimo 1min auto bi trebalo opet normalno da radi sve do nekih obrtaja kada ce opet izbaciti gresku i uci u safe mod.

Boki, kod mene je lampica bila non-stop upaljena, a problem je bio gore opisani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako...sija non stop...vec je smrklo...ali mislim da cu ici da vidim to pomenuto crevce. To crevce se nalazi negde oko egr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nesto sto moze da bude jedno od...

Videces gore kod EGR ventila crnu plasticnu kutiju, vakuum bocu. U mom slucaju je naprslo crevce koje ulazi u nju, kacilo je ovlas za blok motora, a bilo prekriveno onom srebrnom "tkaninom" pa se nije videlo na prvi pogled.

(Bez ljutnje - nemoj da pobrkas vakuum bocu sa relejom grejaca, relej je blize filteru goriva i usrafljen za zid, iskljucivo sa kablovima sa donje strane)

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, tu smo svi da se pomognemo i pokusamo da resimo problem ;) .

Ne kazem da je to, ali moze da bude nesto tako banalno (nadam se). Simptomi su identicni kao sto je to bilo kod mene. U svakom slucaju tipujem da je nesto oko turbine, mozda i ventil na njoj, sama vakuum boca...

Aj pa javi sta si uradio i sta je pokazala dijagnostika, da vidimo da li smo bili blizu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocu naravno. Ja cu posle pogledati to crevce...a sutra idem na dijagnostiku pa cemo videti. Javljam u svakom slucaju sta je bilo u pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista uradio...pogledao sam to vakum crevce i meni deluje ok...Smem li ja to tako da vozim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smes naravno auto je i usao u safe mod da bi sebe sacuvao ajde tako da ti objasnim odvezi auto na dijagnostiku,i majstor ce ti resiti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako i bez nervoze, koliko je to moguce...

Nego u koji kraj si isao preko pancevca posto sam ja preko 20 godina bio zitelj Koteza? :D

Izvinjavam se za mali off :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao za Krnjacu,kod zeninih...

Znas kako,ja se nerviram kao da meni nije dobro,eto bukvalno tako shvatam auto...

Prosto ne mogu da docekam sutrasnji dan da odem do majstora... :turned: :turned: :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da bi veceras isao negde samo da imam gde,na dijagnostiku...ali na zalost....Nista i niko ne radi...Samo sutra da resim problem :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...