Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

ostoji mogucnost da je sve i svasta :) Ali, da je lamela ne bi cadio i gasio se jer se gusi i nema snage. Lamela proklizava itd... Recice ti jos neko, ali po svemu sudeci i po svemu sto si napisa, simptomi najre navode na egr. Meni je bilo slicno sa totalno zacepljenim egr... Nema veze sto je ciscen pre 6 meseci, ako je los, brzo strada ponovo. Proveri i ostalo, mozda nije, ali meni ovvo prvo pade na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok terza videcu i egr i protokomer i map senzor,ali odjednom bas mi neprijatno a i podigao mi je potrosnju,ne znam jel i to ima veze? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to sto si opisao u prvom postu se desavalo i meni dok nisam ocistio EGR. Prvo kreni od njega, pa sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala,a sem egr jel su simptomi za jos nesto!

Moraš da kreneš da radiš stvari koje ti ljudi pričaju, prestalo je vreme za priču. :thumbup: Još pre 4 dana si dobio gore linkove sa temama u kojima je objašnjeno kako se sve radi...i šta si ti do danas od toga uradio? Ništa. ;) Ne postoji mogućnost da ti neko preko foruma potvrdi sa 100% da je ovo ili ono, već uzmeš npr. kreneš od tih čišćenja (ionako tu ništa ne menjaš, ne kupuješ drugi deo), pa onda dođeš na forum i napišeš jel' to pomoglo ili nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vozim stila 1.9 JTD 2002 god. i imam sledeci problem ako moze neko da mi pojasni o cemu je rec:

auto sve normalno radi ali pri vecim brzinama pogotovu kod preticanja negde oko 3-3,5 000 obrtaja pocne da pisti i upali se lampica pumpe goriva i naravno napise stop engine! Ko moze naka mi objasni sta da preduzimam.

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vozim stila 1.9 JTD 2002 god. i imam sledeci problem ako moze neko da mi pojasni o cemu je rec:

auto sve normalno radi ali pri vecim brzinama pogotovu kod preticanja negde oko 3-3,5 000 obrtaja pocne da pisti i upali se lampica pumpe goriva i naravno napise stop engine! Ko moze naka mi objasni sta da preduzimam.

Hvala!

isti problem i kod mene i na dijagnostici dobio

P0404 - EGR

Exhaust Gas Recirculation Circuit Range/Performance

Greška je nastala jer ECU nije dobio signal sa senzora. Greška trenutno nije prisutna, ali je zapamćena u memoriji. Poništite grešku i pratite da liće se ponovo pojaviti. Lampica upozorenja na instrument ploči bila je aktivirana za tu grešku.

moze li ko da mi objasni o cemu je rjec

P.S. egr je blokiran

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje,ali pre toga zelim svima srecnu novu godinu...

imam stila multijet 140 ks ili 16v,motor nekad radi na tri cilindra,u voznji trokira do 2000 obrtaja,preko 2000 ponasa se normalno i upalio mi je check engine? hvala u napred :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari...malopre sam se frapirao...krenuo sam u goste, upalio auto kao i svaki drugi put...naravno, ne gazim auto dok je hladan...ali sad na pancevackom mostu...ja gas a on cvrc, nista, mrtav...i upalio mi crvenu lampicu, kao cesmicu! Sta bi to moglo biti? Pozzzz

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne...to je lampa za ulje...ja mislil da je ova lampa sto se meni upalila vezana za gorivo..>_>

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je gorivo jedino senzor vode u gorivu...kad otvoris haubu pogledaj da li ti je na filter goriva zakacen jedan senzor i od njega se spustaju neke zice i odlaze negde...za sve ostalo vezano za gorivo palio bi ti se engine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upalilo mi se engine fault...ali se ugasilo...a ta lampica je ostala da svetli...ali mi ni turbina ne radi...nema onog povlacenja kako stilo to ume, mrtav auto skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nema sta jedino seznzor koji otkriva vodu u gorivu,pogledaj da li ga imas rekoh ti gde stoji

ponasa se tako zato sto je usao u safe mod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Bokijem, pogledaj obavezno. mozda mozes i da ispustis vodu tako sto ces da odvijes senzor, mada bolje zameni filter sutra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam...ima gore iznad filtera neka dva dzeka sa leve strane...a dole ispod filtera...uma i dole nesto ali nisam uspeo da vidim sta je. Znaci usao u safe mod pa zato ne radi turbina? Hocu, hocu...sutra idem kod majstora...pa ako treba da menjam filter! Auto isao kao metak a sad kao baba od 180g...kao da je 2 dana mladji od dunava:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to gore nema veze rekoh ti ispod filtera se nalazi,tj usrafljen za dno filtera i crne je boje i iz njega izlaze zice ako ga nemas onda je tu samo neki plasticni deo koji zapusava rupu...kad si sipao gorivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji put pre 5dana odprilike...imam pola rezervoara...ima neka budza dole sa zicama usafljeno u dno filtera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscurece nafta i voda, ali mozda je bolje da nediras ako si vec u gostima, da ne bi mozda povukao vazduh pa da nemas slucajno problema posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...