Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Ne znam koja je diagnostika u pitanju. Morao sam na posao pa ga je zena odvezla. Ako saznam javicu.

A sto se tice pocetnickih gresaka moram reci i to da se mom klincu (17-to godisnjaku koji se trnutno poceo da se obucava za vozaca) 3-4 puta ugasio uzastopno kada se unervozio na jednoj raskrsnici. Da li je moguce da je to napravilo neki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika na koju je odvezla zena auto se zove Texa. Koriste je u jednoj lokalnoj firmi koja se bavi medjunarodnim transportom, za dijagnosticiranje na njihovim kamionima. Nisam bas siguran koliko su vesti u radu sa njom. Meni su samo ocitali da je neispravan grejac (sto sam i sam znao jer mi ispisuje to pri svakom paljenju). Ono sto nisam pomenuo je da auto ide normalno, ubrzava kao i ranije. Nema gubljenja snage, stucanja, dimljenja na auspuhu i sl simptoma. Jedino sto sam primetio je da ujutro kod prvog paljenja (mozda zbog ove hladnoce) nema miran ler gas , vec 10-tak sekundi kao da zatrokira a onda sam podigne obrtaje na 1200. Tako osciluje od otprilike 800 do 1200 obrtaja a posle 10-15 sekundi se umiri na oko 900 obrtaja. Sem gasenja u voznji, juce i danas mi se desilo da se ugasi u garazi dok radi na leru i to posle nekih 5-6 minuta rada (zagrevanja motora pre voznje).

Hteo sam da pitam dve stvari:

- da li ovakvi simptomi mogu da budu posledica loseg goriva. Skidao sam danas filter nafte da vidim da nema mozda vode u njemu, ali filter je bio cist. Cini mi se da mi nafta u autu ima miris obicnog D-2 goriva i zelene je boje. Onu koju sam ranije sipao bila je cini mi se crvenkasta i imala je drugaciji miris.

- iscitao sam temu o dijagnostici sa ELM-327, pa me interesuje da li bih mogao da ocitam ovakve greske sa tom dijagnostikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se danas desilo nesto slicno... Izbaci gresku low oil press, pa zatim engine fault i ugasi motor. A ostane da svetli crvena lampica check engine. moram malo da sacekam pa da ga ponovo upalim i onda izgubi sve greske. Posla par km voznje opet mi to ispise i ugasi motor. Temperatura je jutros bila -12 i kada sam ga upalio varirao je broj obrtaja izmedju 800-1200 jedno 5 min, uopste nije mogao da slozi rad. Bio sam kod majstora kaze da mu se nekoliko njih sa fiat stilom, puntom i vektrom c javilo da nece auto da im ide i da im menja samo filter za naftu. Danas sam i ja kupio filter pa cu da vidim sutra dal je stvarno do njega.

Ako ima neko sa nekom idejom sta bi moglo da bude neka se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ shimika:

Nisi li pomesao redosled ispisivanja poruka. Valjda prvo ispise Engine Fault pa potom Low Oil Press. Kada se ugasi zbog neke "muke" ispise da je mali pritisak ulja zato sto je i dalje u radnom modu, a zapravo se ugasio i nema pritiska ulja. Objasnio je to Nesa u postu na stranici pre ove. Ja ne znajuci to sam petljao oko senzora za pritisak ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuta lampica sija zbog raznih problema. Neki će usloviti probleme u vožnji, neki neće. Mora da se očita šta je prijavio.

Ovako ti malo može bilo ko pomoći, jer jednostavno...ima mnooogo mogućih razloga zbog kojih se pali ta lampica... Ne znam odakle si, ali ima sigiurno neki bolji servisu u blizini. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Now sam pa rekoh da se predstavim ma da verovatno nije pravo mesto za to....

ja sam Mario iz Nisa i imam problem sa mojim fiatom jtd 1.9 2002 godishte,naime od juche je na on bordu pochelo da mi pojavljuje uobichajene kontrole izmedju ostalog "stop engine" i " air bag failure" e sad je pravi problem doshao na kontrolnoj tebli! sad se pojavi "ENGINE FAULT" 3-4 sekunde kasnije se motor ugasi a posle 1-2 minuta zaverglam i motor radi ide 10km i opet isto ali sad ima i dodatak "low oil pressure" i o5 posle 3-4 sekunde gashenje,stim shto sad na tabli pored displeja stoji i crvena lampa u znaku motora,i upaljena je non stop (kad imam kontakt)

Danas auto radi u fulu motor prede bez problema i u toku vozne o5 sve iznova gasi pali ide 10km shta se tu deshava,jedan drug sumnja na (turbinu :) ) a ima snage da poleti moj cale na zapushen filer goriva, a ja sam najgori na pumpu za gorivo ili ti BOSCH pumpu ako se tako zove kod fiata?

milim za pomoc ako je to moguce preko neta jer sam u jeb...j Sloveniji i ne bih da me oderu ko machka :) Hvala unapred !!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ti druge nego da odes na dijagnostiku i vidis sta se tacno desava, da li si zapazio jel se greska pali pri nekim odredjenim obrtajima ili uvek razlicito?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Boze da je do filtera goriva. Jutros nisam mogao na posao autom jer se gasi. A sad cu pravo kod majstora da mi zameni filter pa vam javljam sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene ista situacija

stari uzeo auto da ode kod burazera puklo mu grijanje zaledilo bla bla

i zove me kaze gasi se auto izbaci lampicu od motora i pise ono engine fault kako vec

jbg sutra u servis idem pa vidjet cemo sta je ????

al je problem sto je stari na pola puta 50 km od kuce a 50 km do burazera

tako da je nastavio tamo valjda ne napravi kakvu vecu havariju :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ti druge nego da odes na dijagnostiku i vidis sta se tacno desava, da li si zapazio jel se greska pali pri nekim odredjenim obrtajima ili uvek razlicito?

kod mene se ovo desava ispisuje gresku i gasi se samo pri vecim obrtajima

al auto jos nije stiglo kuci stari kaze preko 2000obr :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam bio u servisu

dosao sam sa autom nije mi se ni jednom ugasio

zamjenili smo filter goriva

i da kada sam upalio auto radio je 20 sec i ugasio se uz poruku ENGINE FAULT

onda drugi pokusaj gori lampica ENGINE FAULT al ne mogu upaliti

i tako upali pa se ugasi

i posle 10 puta proradi normalno

auto cijeli dan radi perfektno bez da izbacuje pomenutu gresku???

a presao sam 200km danas

kad smo spojili na diagnostiku samo je prikazivao nesto za EGR ventil al to je valjda posto je zatvoren i za jedan grijac koji je u planu da se mjenja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam MAP i MAF senzor kao i leptir usisa ocistio jesenas a zbog velikih naslaga cadji u usisnoj grani zatvorio sam EGR ventil. To sam jesenas uradio po savetima iz tema sa ovog foruma jer mi je auto znao povremeno da "stuca". Posle toga simptomi stucanja su se izgubili.

Sipao sam 20 litara goriva jer je ovo prethodno (na koje sam sumnjao) potroseno do vrha crvenog polja na pokazivacu. Skinuo sam filter nafte i sa donje strane ispustio naftu iz njega u staklenu teglu. Nafta iz filtera je cista, nema tragova vode i prljavstine. Danas sam vozio u nadi da ce biti bolje ali opet se gasi. Cini mi se cesce kad iz veceg stepena prenosa prebacim u nizi pa se obrtaji naglo povecaju i kada je hladan. Auto mi je neophodan narednih 10-tak dana te ne mogu da idem kod majstora (eventualno da zakazem za neki period kasnije).

Sad mi je jasno da bez dijagnostike ne mogu da uradim nista. Ranije sam iscitao celu temu o dijagnostici a juce i prekjuce sam procitao jos jednom. Skinuo sam zadnju verziju Fiat EcuScan-a i krek. Razmisljam da uzmem na Limundu neki ELM-327 i probam sam da resim ovaj svoj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je moj drug pitao nekog mehanichara iz KIA automobila (ovlashcen) i pita on nas,da li auto u mestu radi? ja mu kazem DA,chim krenesh posle 1km -max 3km da li se gasi,Ja mu reko DA,on ko iz topa: nije menjan filter ulja i samim tim posle odredjenog vremena nakupi se gomila gluposti i taj filter se zapushi pa samim tim pumpa od muke nema gde da gura pritisak pa zato otkaze :/ e sad ako je to to gledam u AP sportu koshta oko 25e da li je to moguce? mislim na sve ovo shto sam vam gore napisao....

i meni se pali sledece ( air bag,engine fault,i na kraju oil presere .... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja vec 5 dana vozim bez problema

ne pojavljuju se nikakve greske posle zamjene filtera goriva koji je bio i predvidjen da se menja tako da kod mene je to bilo 100%

tako da mi to i ne dodje neki vanredni kvar :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim... Posle zamene filtera nafte auto se i dalje gasio kad mu se da jaci gas. A dok je majstor menjao filter primetio je da mlaz nafte kad se da kontakt izlazi se nekim mehuricima i posumnjao je na pumpu za gorivo. Zamenio je pumpu i auto sad radi normalno. Polovna pumpa 50e, filter oko 900 din, i za ruke 1500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas skinuo pumpu iz rezervoara da vidim u kakvom je stanju sito. Jedva sam odvrnuo onaj beli prsten. Kada sam izvukao pumpu imao sam sta da vidim. Oko 5mm pihtijaste mase izmesane sa nekim sitnim muljem bilo je nalepljeno na situ. Ocistim i izduvam sito pa sve lepo spakujem. Jedva sam uspeo da zavrtim prsten (valjda krupna loza pa stoji malo nakrivo a ja sam misli da loza pogresno hvata). Skinem izlazno crevo sa filtera goriva i na kratko dam kontakt da vidim da linafta prolazi i kroz filter kako treba i sve je bilo OK, bacalo je bas jak mlaz. Podjem da upalim auto i on upali radi oko 3 do 5 secundi i ugasi se. Pozovem neke momke sa dijagnostikom (nisam pitao koja je dijagnostika, imaju OBD prikljucak koji je nekim kratkim kablicem povezan sa malom crvenom kutijicom koja sa racunarom komunicira bezicno a kao racunar koriste nesto malo vece od kutije cigateta na touch sa olovkom). Prijavio je gresku high fuel regulator preasure (od nervoze nisam siguran da lije bas takav naziv bio), mislim da je code bio p0109 ili p0190. Rekose mi da je verovatno neispravan ili je zaglavio senzor pritiska goriva ili regulator pritiska goriva (na samoj pumpi visokog pritiska). Sutra cu da ih skinem i da ih zamenim. Interesuje me postoji li nacin da se otkrije koji je od njih crko ili moram oba da menjam i da lioni hoce samo da zaglave i eventualnim ciscenjem da se osposobe ponovo za rad.

Zaboravih da kazem se auto sad stalno gasi posle 3 do 5 secundi rada posle zahvata ciscenja sita(probao jedno 20-tak puta). Kao i da smo probali da merimo parametre u radu (one koje ukazuju na pritisak goriva) ali smo stalno gubili konekciju posto se ubrzo posle paljenja motor gasio.

Edited by dejo72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec mesec dana imam problem sa gasenjem automobila o cemu sam pisao u nekoliko postova pre ovog. Cackao sam ne bih li resio nesto. Al eto ispade za nijansu gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muke se nastavljaju!

Majstor je skinuo senzor i regulator, oprao ih i izduvao kompresorom. Auto je radio neko vreme u mestu bez problema (na dijagnostici nije pokazivao nikakvu gresku sem one stare da je neispravan grejac) a potom vozen nekih 10-tak km kada se ponovo ugasio (i ponovo ispisao gresku p0191). Opet je skinut regulator sa pumpe visokog pritiska i opran u ultrazvucnoj kadi. Namontiran i motor je opet radio neko vreme i ponovo se ugasio. Nabavili su mi neki polovni regulator iz Beograda za 50 eura i dobicu ga tek u nedelju.

Znate li da lije ovo realna cena za polovni deo i da liu radnjama uopste moze da se nadje novi deo (sobzirom da je sastavni deo pumpe visokog pritiska)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sa tuznim vestima opet. :wallbash:

Stigao polovni regulator pritiska iz Beograda i montiran na pumpu. Auto upaljen i ponovo se gasi. Majstor skine regulator i tek tada je primetio da iz pumpe visokog pritiska na otvoru sa kog je skinut regulator izlazi nafta sa nekim muljem i metalnim opiljcima. Nova dijagnoza je da je stradala pumpa visokog pritiska a njen nepravilni rad i opiljci (za koje se sumnja da zacepljuju regulator) prouzrokuju gasenje. Bas me oce ovih dana..... :crybaby:

Da li je moguce da se ona nije napajala dovoljno naftom (sito u rezervoaru je bilo poprilicno zacepljeno) te je to prouzrokovalo cesta gasenja motora i ostecenje pumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...