Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Pozz drugari, evo da se pohvalim i ja istom greskom :P

Malo je opsirniji problem pa se izvinjavam svima koji citaju.

Elem Stilo ide odlicno i nisam imao nekih problema osim termostata koji sam zamenio pre mesec dana, bas da crkne u sezoni mrazeva :rant:. Uvek jutarnje paljenje praktikujem bez obzira da li je toplo ili hladno da sacekam grejace i pre dve nedelje (inace pali na pola kljuca) nije hteo iz prve da upali, pomislio sam da sam pustio kljuc da nije dovoljno zaverglao, inace vrti odlicno. U toku dana i popodne pali i radi odlicno, vuce odlicno. Uvece kad sam ga uparkirao u dvoriste opet odlicno :D Ujutru standard sacekam grejace kad keo, vrti ali nista, probam ponovo ni meo, nista samo vrti i nece da startuje. Probam sa drugim kljucem isto se desava...grrr a taman me cekalo mesto u perionici da ga operem. Na poslu precesljam forum i nadjem da nema Stila kome nije crkao senzor broja obrtaja i da je to uzrok ili mozda EGR, a primetio sam u zadnje vreme pri preticanju da pravi oblak dima iza, dok na leru pri vecem obrtajima nema dima na auspuhu.

Dodjem kuci otkacim egr, nista, ocistim egr, nista....dovod goriva ima, procackam sve sam sam nasao na forumu i opet nista.

Zadnja solucija slepanje kod majstora. :rant:

Majstor je uspeo da ga startuje prskanjem elektronike kontak sprejem ili cime vec na kratko.

Zamenio je senzor broja obrtaja-radilice ali opet nista, tako da je sledeci bio na redu senzor bregaste.

Kad je vec menjan senzor bregaste zamenili smo set zupcenja i auto pali i radi kao satic, cistio je i egr tako da sad ne dimi i ide kao blesav.

Ali posle servisa odmah kad sam preuzimao auto upalio je gresku engine fault. Zakacili ga na dijagnostiku i pokazao je gresku brzine ventilatora, posle brisanja greske i ponovnog startovanja auta opet se pojavi. Zurio sam tako da nismo cackali da resimo problem posto auto pali i ide :P:P .Par dana posle pojavila se i greska grejaca preheat failure.

Da napomenem da auto pali i dalje na pola kljuca i da radi i vuce odlicno.

Zbog obaveza nisam stigao prosle a ni ove nedelje da idem da to resimo ali u toku sledece idem definitivno.

 

Moje pitanje ako neko zna sta bi to moglo da bude da skratim vreme provedeno kod majstora i da se pripremim psihicki i novcano ako je nesto skupo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi pravi problem sa mojim stilom od kako ga vozim!

Sinoc se vracam sa posla i krene da mi prijavljuje crvenu gresku airbaga. Nastavim ja jer znam da stilo brljavi itd. Kod vukovog spomenika mi upali crvenu lampicu motora, ugasi mi motor i upali se oznaka za nizak pritisak ulja. Ja ga parkiram na trotoar, sacekam par minuta, upalim i sve ok.Nastavim dalje ruzveltovom i posle par semafora opet crvena lampica motora i ugasi mi auto, ali ovaj put bez lampice za ulje. Provalio sam da je prvi put upalio lampicu za nizak pritisak ulja jer je ugasio motor pa je registrovao da nema pritiska ulja. Parkiram ga na trotoar, otvorim haubu posle 10 min i proverim ulje. Sve ok. Upalim ga opet, turiram on radi. Krenem ka pancevu i na sred mosta mi upali crvenu engine lampicu i opet ugasi auto! Upalim sva cetiri, sedim kao budala na sred mosta, pokusam opet da ga upalim- nista. Nece da kresne i non stop gori crvena lampica za motor! Morao sam da ga odslepujem do Panceva, sad je kod majstora koji je u guzvi pa cekam da vidim sta ce da mi kaze. Poludeo sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je banalan problem, recimo RPM senzor (senzor radilice, eventualno bregaste). Ako je kod majstora, videce vec na dijagnostici, a mozes da prelistas ovu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan said:

Moguce da je banalan problem, recimo RPM senzor (senzor radilice, eventualno bregaste). Ako je kod majstora, videce vec na dijagnostici, a mozes da prelistas ovu temu:

 

Hvala, procitacu . Malo pre me zvao majstor. Kaze da ga je upalio i da trese, a dijagnostika prijavljuje da su mu otisle sve cetiri dizne! Kaze majstor da nema sanse da sve cetiri odu i da je naj verovatnije pokvaren komp ili nesto zeznuto u instalacijama. Sve u svemu trebace mu nekoliko dana da sve ispita. Javicu sta je bilo cim saznam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji update. Majstor kaze stampana ploca na kompu tj neke komponente riknule, sve zamenjeno, da dodjem po auto. Cena- prava sitnica... 160 EURA!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, MS PK said:

Bolje da su ti sve 4 dizne crkle ipak :D

Bolje jbt. Nego citam forum i nisam nasao da je na jtd- u crko ecu. Da li sam samo ja toliki baksuz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te ne levati možda?

Dal ti je pre popravke rekao šta je i koliko će da košta?

Dal si otišao da pogledaš to što ti priča ili si samo telefonom komunicirao sa njim?

 

Meni je na 1.9d crkao komp motorni ali tako da nije bilo šanse da se startuje motor. Komp zamenio polovnim, oko 100e koštalo ako se ne varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam samo telefonom jer zbog posla nisam nikako mogao da budem kod njega. Kaze mi da je od 3 razlicita kompa uzeo delove i skrpio moj. Dao mi je i kao garanciju 6 meseci. Vise nikad kod majstora, sam cu da drndam. Ma najgore je sto mi je stao na sred mosta pa sam ga nocu odslepao do majstora misleci da je neka glupost. Moguce i da je samo ocistio kontakte, ali kako sad mogu to da znam jbg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda je i samo zamenio RPM senzor. 

Baci pogled na njega kada dovezeš auto kući da li je nov možda.

A i komp pogledaj. Videće se da li je diran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ti pokaže stare delove, šta je ostalo a šta je zamenio, kada te je već odrao na neviđeno valjda to zaslužuješ po meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo da probam auto, presao 500 metara i opet engine fault i ugasi se! Vratim se do majstora koji kaze da ga nije probao u voznji!!! Prikaci ga na dijagnostiku kad ono ne pokazuje nikakvu gresku. Ostavio sam mu jos do sutra, hoce da ga proba sa dijagnostikom u voznji. Ja mu budala dao pare. Ako sutra ne bude sve ok trazim pare nazad i uzimam auto!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma napravicu biiip. Kad mi padne roletna...

Pogotovo kad osetim da me neko radi. Krenuo jos da mi prodaje pricu da ako ne radi jedna dizna kako treba hoce da pokvari kompjuter!!! EEEEE JBT!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovem danas majstora i on kaze sa dijagnostikom u voznji mu je prijavio prvo kvar trece dizne pa posle toga sve 4. Kaze da je treca dizna zapekla i da je naprskao nekom kiselinom i da ce sutra da je zameni. Majstor je definitivno budaletina i sad sam sto posto siguran da nema sanse da takav bolid uspe da mi popravi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sam 100% siguran da ti nije ništa oko kompa čačkao.

Iskreno, ako možeš da svoje pare izvučeš nazad ili bar većinu uzmi i teraj auto kod nekog drugog.

Ako te tako slagao i izbaronisao u startu laže te i sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Markobgd said:

A ja sam 100% siguran da ti nije ništa oko kompa čačkao.

Iskreno, ako možeš da svoje pare izvučeš nazad ili bar većinu uzmi i teraj auto kod nekog drugog.

Ako te tako slagao i izbaronisao u startu laže te i sada...

To i ja mislim. Sutra idem do njega da trazim i auto i pare. Ako nece da vrati pare moracu da zovem inspekciju ili sta vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore kad ne znas sam nesto (a ne mozemo svi znati sve), a onda neko kome bi to trebalo da bude posao krene da te pravi majmunom.

Najlakse ces proveriti da li je stvarno nesto radio na kompu, pa ako viis da nije, a videce se... onda jbg...

U zavisnosti kakav si tip coveka, izaberes nacin za resavanje problema.

 

Nadam se da ces uspeti da izvuces pare, a u svakom slucaju reci o kom se majstoru radi da neko drugi ne naleti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2017 at 9:04 PM, Smireni said:

Najgore kad ne znas sam nesto (a ne mozemo svi znati sve), a onda neko kome bi to trebalo da bude posao krene da te pravi majmunom.

Najlakse ces proveriti da li je stvarno nesto radio na kompu, pa ako viis da nije, a videce se... onda jbg...

U zavisnosti kakav si tip coveka, izaberes nacin za resavanje problema.

 

Nadam se da ces uspeti da izvuces pare, a u svakom slucaju reci o kom se majstoru radi da neko drugi ne naleti.

 

Juce nije radio zbog bolesti ☺ Cek da vidim kako ce da se zavrsi pa cu obavezno da kazem koji je servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjena famozna dizna, stavljena polovna i auto ispravan. Nisam mogao da provalim da li je stvarno nesto radjeno i na kompu. Na moju konstataciju da su me prevarili sto se kompa tice, majstor se kune da nije. Suma- sumarum: pali se engine fault, auto se gasi, na dijagnostici pokazuje sve 4 dizne pokvarene, navodno se popravlja komp, auto posle 500 metara opet pali engine fault i gasi se, radi se opet dijagnostika koja pokazuje da je treca dizna crkla, menja se dizna i auto ispravan. 

Sad jbg sta je, tu je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim ljudima dobre volje, od skoro sam vlasnih fiat stila 2004 godiste 1910 cm3  i 103/140 (kW/KS) .

Imam par pitanja, u oglasu kad sam kupovao auto navedeno je da automobil poseduje ESP sistem , e sad ESP se pali sam ili ga rucno negde palim, ja nisam nasao taster , jedini koji je dostupan je taster za city voznju pored menjaca, ostala dva tastera nisu u funkciji ili mi se cini?

Drugo nisam siguran dali ovaj auto ima senzor za kisu?

Trece, pali mi se lampica na tabli, bio je na dijagnostici i majstor kaze da je u pitanju neka smesa vazduha i ponistio mi je gresku, ali se ona posle vratila i gori non stop!

Na autu uradjen veliki servis komplet.

Pre velikog servisa nije sijalo nista, majstor kaze da je moguce zbog radova neki senzor odlepio , ali ipak da postavim pitanje na forumu jel vidim da komentatori imaju iskustva sa ovim autom.

Inace auto ide kao zmaj , nisam primetio nikakva trzanja ili nedostatak snage, mada sam ga vozio po gradu i nisam isao na neku dalju relaciju da bih proverio potrosnju itd itd, od ulja je sipana selenia w5-40 .

WP_20170609_003.jpg

WP_20170609_001.jpg

TABLA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodosao, pravilo No1 je da ne pravimo svastare od tema (zbog funkcionalnosti foruma).

Tema je vezana za Engine Fault problematiku - lampica koja ti je upaljena je univerzalna za vise potencijalnih problema, za bilo sta detaljnije pozeljno je ocitati kod greske.

Vezano za ASR/ESP, proveri koje se lampice pale pri cekiranju sistema na tabli. Takodje mozes uneti VIN u ePer i pogledati spisak opreme. Ili pogledati da li postoji ESP modul, sve je zajedno sa slikama opisano u odgovarajucoj temi (dugme za aktivaciju/deaktivaciju samo ASR je postojalo na nekim modelima, za ESP ne):

Automatiku za brisace imas ako postoji sistem koji sadrzi odgovarajuci senzor iza retrovizora - princip rada je opisan u sledecoj temi (koja sadrzi i video) i korisnickom uputstvu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

Ulje koje je sipano je odgovarajuce po fabrickoj preporuci za MultiJet, naravno da moze i neko drugo/bolje u okviru predvidjenih specifikacija, tema o tome:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Fiat Stilo 1.6 16V benzinac (gas). Od juče počela je da mi non stop trepće "Engine fault" lampica i u toku vožnji i u Mil položaju.... Pre skoro mesec dana isto mi se tako upalila lampica ali samo dok je bilo u mil položaju, kada se auto startuje izgubi se, lepo odem kod majstora on izbriše i sve lepo radilo. Kad evo sada počelo da treperi i u toku vožnje, odem opet kod njega priključi auto na dijagnoostiku i kaže mi pa ovde ne prikazu kao grešku, gledam u laptopu nema greške a na kompijuteru u kolima treperi lampica.... Šta mi je raditi ? Čitao sam da može biti izduvna grana ili Lambda sonda ? Da li je neko imao sličnih problema ? Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...