Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - engine fault / check engine

Recommended Posts

Nije, video sam taj vec. Hvala svakako.

Nasao sam na otpadima n ekim za 10-15e, pa cu videti da uzmem. Ili da promenim na licu mesta i znam na cemu sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l treba da se cuje kuglica u nosacu filtera goriva kad se prodrma rukom?  Skinuo sam svoj filter i prodrmao kuciste i cuje se kuglica kako se pomera.

Bio sam predvece da pokupim kuciste filtera, kad ono nije skroz identicno, vodovi za gorivo su sa jedne strane, dok su kod mene unakrst, te bih morao prilicno da savijem crevo dovoda goriva pa na kraju ni ne uzeh. I tako sam veceras opet nemocan da nesto drugo probam...

Jos sam na dijagnostici video da pritisak nije stabilan, npr. na leru je desire 305 bar a moj varira od 300bar do 315bar.

Edited by vicaNo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim, bio sam malo u frci prethodnih dana.

 

Odvezao auto kod majstora, on skinuo pumpu u rezervoaru i kaze probusio neke rupe na membrani, tako da pumpa prima vise goriva.

Od tada, nema nikakvih zvukova iz rezervoara, kaze da je pritisak koji daje pumpa posle filtera goriva oko 2.5bara i da je to ok.

Sa odsecenim regulatorom pritiska, auto sad radi ok.

 

Zbog goriva koje sipam, iz kante, pametno bi bilo da ocistim rezervoar. To cu videti uskoro da odradim...

Hvala svima na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre vozim uz brdo ( jtd 85kw), preticem do 3000rpm, presaltam i drzi gas al nece da primi. Vratim u nizu i nekoliko puta uzastopno kada dajem gas i prelazim nekih 2500-3000rpm zapisti i pali check lampu, par puta nece da primi gas preko 3000rpm. Lampicu ne pali konstantno nego samo preko tih obrtaja. Sad sam probao nekoliko puta i prima gas, razvlaci do crvenog ali mi se cini da je mozda malo nijansu tromiji. Sta ovako napamet da pregledam i da li je zapamtio u memoriji ovu gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj crevca od vakum ventila.Tako se meni ponasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na ravnom, a na ler gasu je primao. Pala su mi na pamet crevca al ko zna koje moze da bude. Trebace mi dizalica il kanal da proverim. Dal je zapamtio ovu gresku u memoriji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protokomer proveris odmah.Raskacis ga i ako je gecrkt odmah ce bolje da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to upravo. Ako mu sad ne prima preko 3 nek raskaci protokomer i ce ustanovi da l jr do njega. Ako je on ok, onda je neko crevce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su crevca turbina ti se ne cuje u mestu kada dajes gas.Nema onog zvizdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neko zacepljenje bilo.Ne sikiraj se.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sigurno gresku u memoriji, prvo to proveri pa onda sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bio na dijagnostiku. Zapamtio je gresku od one veceri. Prijavio je problem sa punjenjem turbune. Nakvasio se onaj deo ispod akumulatora sto regulise vakume pa nije punila turbina. Iskreno, sumnjao sam na to ili na neko crevce, ali posto od te veceri radi normalno hvala Bogu, znaci da je do toga bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Over bost ventil,isti slucaj imao. Isto se desavalo kod mene.

Prvo su rekli da je protokomer jer kada ga je majstor raskacio,bolje je primao gas...ali na kraju je over bost ventil zamenjen i sve sljaka kao ludo. Protokomer i dalje isti...

Ako imas,pozajmi od nekog na probu i prebaci ga na kuciste akua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste prestalo ali ce opet sigurno cim naletis na vecu vodu to su mu prvi simptomi,a onda ce da pocne cesce da zeza....izmesti ga na kuciste dok je vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos bolje,ali ako se ponovi,da znas sta da probas...

Nemo se bijes o'ma

Ja sam kupio nov i majstor ga je odma premestio gore...i fala bogu,nikakvih problema nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se kupuje novi,moze i taj sto zeza da se resi rasklopi i ocisti pisano je vec o tome ja sam 3 do sada cistio i vratio ih iz mrtvih i dalje rade bez problema.Koga mrzio da se jebava i ko nezna on da 50+e i nema se cima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...