Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Milutinac

Na pomolu novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Recommended Posts

Ma sta ce da urade kako valja, opet ce da izmisle toplu vodi... A mi cemo opet da placamo njihove radne grupe, eksperte itd... Ako vec ne valja kao sto ne calja i kazu da ne valja, ajde da vidimo onda ko je taj odgovoran ko je taj zakon napisao, izmenio i kao takav los usvojio. Mlate nas kao da smo debili i da treba da zinemo i veujemo u sve sto oni kazu. Glavna fora put i rupa ko je odgovoran itd... I putari odgovorni. Aha, nije nego, a na radiju cujes stanje redovno, pazite na udarne rupe... Strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakonski će postojati mogućnost da mu se oduzme vozilo, bilo da je u njegovom vlasništvu ili ne

Bas me interesuje kako ce neko da oduzme vozilo pijanom vozacu koji je pozajmio kola od komsije.Oduzimanje privatne svojine u kapitalisticom drustvu je veoma ozbiljna procedura i moze se sprovesti uz debelu sudsku odluku.Tako da mi ovo deluje kao nebuloza

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tablice mogu da dodju da mi urade asfalt u ulici sto sam i reko jednom policajcu kad mi je rekao da su prljave, kaze to nije u nadleznosti saobracajne policije, a jos manje njega licno zanima moja kaljava i blatnjava ulica ... na kraju je odustao od pisanja jer sam rekao da idem u perionicu na pranje .. sta meni vredi da 2 sata perem auto i kad krenem do glavnog puta sam je blatnjav posle kise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazna za prljave tablice je takva sramota da je to strasno. A jel ima kazna za prljav put? Jel od cega se tablica isprljala? Od toliko drugih stvari oni se bave glupostima... Ko da nema nista bitnije, ajde molim te. Pa od cega ce ta tablica da se isprlja? Zasto ne uvedu jednostavno kaznu za prljav auto, pa da bude 60.000din. Zasto samo za tablicu da kaznjavaju! Kako da ne, krenem sa Zlatibora po susnezici, sve prljavo, blatnjavo, magistrala bukvalno masna, sve se to lepi na kola, sljunak ili sitan pesak koji se u vreme zime zove rizla leti na se strane (osam soferki sam do sad ostetio tako, sto polomio sto reparirao) i onda na ulasku u grad neko ce da me zaustavi i naplati kaznu za sve to.... A ko sta radi, sve se svodi na vece kazne! I eto resenja. Ne krse se ljudi na auto putevima svaki dan i ginu kao ludi, a ipak svi voze 120. Najvise se gine po regionalnim i lokalnim putevima... Ali o tome niko ne brine, bitno je da se stavi znak 50, na putu koji je preopterecen i zagusen i onda na kraju velikog pravca eto ti patrole koja ce da klepa ogromnim kaznama i to je sve sto cemo dobiti. A to sto su putevi losi, preopterecini i slicno... to nema mnogo veze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moraju nekako da pune budzet koji je busan kao svajcarski sir,bole njih uvo za narod i sta kome smeta.

Ovo je legalno otimanje para i mi nazalost tu ne mozemo nista jer nismo slozni i svi na kraju slegnu ramenima i plate sve sto oni nametnu.

Ne znam zasto se muce sa povecanjima non stop,zasto ne zaracunaju koliko para fali drzavi,podele po glavi stanovnika koji su na srecu negde zaposleni i da lepo par meseci ili godina udelimo nase plate drzavi,pa ako umremo od gladi do tad ko nas sisa,jer opet kazem,boli njih uvo za narod,mi smo samo masina za novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek odvoje od svojih usta, svojih rezervoara i svojih racuna na raznim ostrvima i po raznim bankama ... ja kazne sto sam napravio prekrsaje i ne placam, necu ni da placam, a preksaj se desi ... ne pravim ni prekrsaj namerno ... uostalom ni oni nemaju zimske gume pa ih niko nije kaznio, a treba prvo svoje gume da pogledaju pa da sude o mojim!!

kad raznorazni tetkini, ujkini i strinini pocnu da se kaznjavaju za svoje preksaje bice sve u redu i nece nam trebati nikakvi novi zakoni svake godine ...

citam ova nova pitanja za polaganje i sve su uredili tako da je po novom zakonu ... sta ce sledece godine da rade, da smisljaju i nova pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazna za prljave tablice je takva sramota da je to strasno. A jel ima kazna za prljav put? Jel od cega se tablica isprljala?

Terza, podseti me, ciste magistrale Srbije izgledaju otprilike ovako:

000211_151400.jpg

Jos je ovo slika iz puta, soferku i farove sam oprao iz bezbedonosnih razloga, a tablice da ne popasem disciplinsku :) . Inace je sve bilo sa*rano kao branik.

Slika je sa forumaskog takmicenja za najprljaviji auto, pre jedno 2 godine ( http://www.fiat-lanc...showtopic=45159 ).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koju godinu kada sva kola budu umrežena tablica neće ni biti potrebna, sa sada i iz praktičnih razloga stoji ta stavka da tablica na vozilu mora biti čista. Zbog svih nas i budžeta.

Neka samo prepišu nemački + skandinavski zakon prevedu na srpski i prilagode kazne našim neprimanjima i prosto. Koji stručnjaci koja čuda. Šta su izmislili ? Najveći izum tzv. svetlosni trčeći pešak koji upozorava na pešački tj pešake u 90 % slučajeva zaklanja semafor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan imam još luđu sliku od mog prethodnog vozila, daj neka neko obnovi to takmičenje, odnosim pobedu pod garancijom :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zaprljanosti i tablica i vozila (spolja) tvrdim da sam favorit. :smoke:

Sto se tice kazni, koristim svoje gradjansko pravo koje je koristio Mahatma Gandi-BOJKOT I PASIVNA REZISTENCIJA! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me interesuje kako ce neko da oduzme vozilo pijanom vozacu koji je pozajmio kola od komsije.

Isto kao sto bi oduzeli pistolj nekome ko ga je pozajmio od komsije, a onda bi i taj komsija odgovarao zbog pozajmice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali recimo, sta ako sinu das auto...On se u gradu negde zapije sa drustvom, a ti ostanes bez auta... :) Ne mora nuzno da znaci da je uzet od komsije. U principu, mala je sansa da auto pozajmis i toliko se naroljas... Ako nista drugo, ko god uzme tudji auto, malo vise vodi racuna nego kad je njegov licno u pitanju! Al ajd sad nek bude :) Ako ce vec ovako da bude, voleo bih da uhvate nekog naroljanog sa sluzbenim autom, pa nek ga drzava zapleni i posle moze i javno da ga proda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, drzava mora da resi prvo problem svojih pijanih, drogiranih i mentalno zaostalih vozaca sa rotacijama i mozgom koji misli da moze sve ... pa onda da krene da kaznjava one kojima novcane kazne i zabrane ne pomazu, da im oduzima automobile i da ih salje u zatvor ... samo prvih 10 da dobije po 6 meseci i nikom nece pasti na pamet da se tako ponasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, drzava mora da resi prvo problem svojih pijanih, drogiranih i mentalno zaostalih vozaca sa rotacijama i mozgom koji misli da moze sve ...

Ovo u našoj državi nikad neće biti ! Nažalost ! :hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam ove nebuloze o našim ponovo novim zakonima, mogu reći da postoji gomila stvari koje nemaju logike, prvo i pre svega, visina cena kazni, ali hajde, nema veze, računaju što viša kazna, više će poštovati zakone, ok. Volim stroge zakone i sve to stoji, ali zašto ne naprave zakone i ograničenja za one koji vole da voze brže? Kao u Nemačkoj, nema ograničenja van grada, voziš koliko možeš, putevi su 3 puta širi i nema koga da ugrožava. Onda, još gomila gluposti, prljave tablice, auto... i da, vožnja sa maglenkama! Zaustavi me pandur i kao što voziš sa upaljenim maglenkama, u sred dana, (da na primer ne palim xenone i trošim bezveze), i preti mi kako ću biti kažnjen, i u tom trenutku prolazi u susret pandurski auto, isto sa upaljenim maglenkama, i ja kažem, čekaj, a kolega pandur može, a ja ne mogu? I onda kao aj vozi.. Pa za zatamljena stakla, pa za ozvučenje u autu.. Na kraju najbolje da zabrane da vozimo, da svi idemo tramvajem i eto, rešen problem, neće biti udesa, strašno :whip:

Edit: Onda voze bez svetala, ne daju migavce, staju na sred ulice bez sva četiri, ne rade im sijalice po pola godine... Volim da poštujem zakone, da su strogi i sve, ali da važe za sve, šta vredi da narod poštuje, a vlast ne poštuje...

U našoj državi mogu da uvedu i najsavršenije zakone, ali ne vredi kad su ljudi takvi da ih boli uvo, vlast ponajviše.

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih želeo da uslikam vozni park ispred Kragujevačke policijske stanice i da okačim slike čime se oni voze, nego imaju kamere svuda okolo pa ne bih ni da pokušavam, ali od tridesetak parkiranih vozila, nema nijedan normalan auto osim novog golfa 6, svi ostali su polupani branici, farovi, ne rade svetla, brave polomljene, očešani sa strane, lajsne otpale, sedišta pocepana, katastrofa, bukvalno sem tog golfa su svi unakaženi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...