Jump to content
FAS Goran
Woodoo

Ukraden Fiat Stilo 1.6 benzin

Recommended Posts

1205_500136610027471_1166559493_n.jpg

Drugaru je ukraden Stilo sa slike, sada mu je registracija BG-111BF. Ima petokrake alu felne, male plave nalepnice "DELTA M" na vozačkom i suvozačkom prozoru i na dnu zadnjeg stakla nalepnicu "DELTA AUTOMOTO" sa logom fiata, alfe i lancie. Auto je imao ugrađen BRC plin. Na njemu su zimske gume. Ukraden je u nedelju na Miljakovcu. U poslednje vreme su dizeli mnogo traženiji pa će možda biti uočljiviji na nekom otpadu.

Svaka pomoć će biti nagrađena, informacije preko PP-a.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namnozili se ko golf 2.Potraznja za delovima velika.

Jel imao nesto od zastite?

Ja sam bio ubedjen da se stilo ne moze tako lako ukrasti,zbog svih tih veza ecu-body-brava i kodova .

Stekao sam ustisak citajuci ovaj forum-stilo se tesko moze ukrasti.Jbg,izgleda moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta sve "majstori" ne mogu da ukradu samo je pitanje vremena i spretnosti. Nego pomaže li da razglasimo po društvenim mrežama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je imao peh pre nekog vremena, izgubio je torbicu sa svim dokumentima i ključevima. Posle toga je išao u servis da mu ponovo urade novi kod za ključ. Moguće je da su mu uzeli pare u servisu a da nisu ništa promenili, pitaću ga u vezi toga. E sad, da li je lopov po adresi iz dokumenata našao auto može samo da se nagađa. U toj istoj torbici je imao USB sa slikama tih petokrakih alu felni za koje mi je rekao da su specifične. Inače bih postavio slike, da bar po nečemu bude prepoznatljiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto nije dignut da bi se prekucao i vozio,plasim se da je on vec u delovima i da sraf na srafu nije ostao... :(

Ali nada zadnja umire,valjda ce imati srece da ga nadje....

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno, iskreno se nadam da ce naci neki trag. Jedan mali savet za sve ostale posto je za Wodoovog drugara kasno, ako iko ikada izgubi kljuc, cim to sazna, odma na auto nek stavlja neku dodatnu zastitu, zeder ili neki jeftini alarm od 20-30 evra, bez obzira sto je to najjeftiniji alarm, to mu moze sacuvati auto, a zatim nek preduzima i neke druge mere zastite, samo da ni jednu noc ne prenoci auto totalno nezasticen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se nekom desi nešto slično, dobije od mene prenoćište u garaži, ako i dalje bude kod mene u zakupu.

Priča sa gubljenjem torbice, ključeva i dokumenata je prevelika koincidencija.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašno zaista. Inače, slažem se da je jako čudno da čoveku nestanu ključevi i posle toga jako brzo i auto. Definitivno kome se desi da mu nestane ključ neka ostavi kola u nekoj garaži ili čak i bude pored kola dok ne zameni kompletnu BRAVU koliko god to koštalo.

Naglasio sam bravu jer naši servisi rade samo na principu da dekodiraju ključ,a kod se iščitava samo na bravi kod volana dok je bez obzira na dekodiranje moguće otvoriti vrata sa starim ključem.

Kontretno za moju Astru je bio problem kad smo je uzimali. Kola su "vraćena" sa lizinga, ali ne i drugi ključ. Predložili su nam da dekodiramo samo ključ i to je to, ali smo na kraju spustili cenu kola za 400e zbog toga što je falio ključ i zamenili brave za vrata i zeder, šta je sigurno-sigurno je, ako ništa drugo bar mirnije spavam zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je poodavno u nekoj garaži.

Prvi scenario nije promenjen kod , lik došao upalio i odvezao se.

Drugi scenario, promenjen kod, lik došao otključao ,seo u auto i odšlepali ga.

Treći scenario, napravljen treći ključ kod ključara.

Koliko je prošlo od gubitka torbice tj pravljenje ključa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miljakovac leglo narkomanije, dobro je da i njega sa stilom nisu odvezli, to se odmah proda nekom auto otpadu i ide u delove . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Custom zaštita je iz raja izašla. Kada sam tek uzeo Stila i dok je vredeo puno više nego sad, na pranju kola nisam ostavljao glavni ključ, nego rezervni bez alarma, a alarm sam onesposobljavao ručno. Takođe, nije me mrzelo da pročitam uputstvo od alarma, pa sam stavio šifru na sakriveni taster za deblokadu alarma (mora da se otkuca 2cifren broj umesto samo da se stisne i otključa alarm kada se da kontakt).

Takođe me nikad nije mrzelo da aktiviram deadlock na fabričkom daljinskom (dupli klik na zaključavanje). Srećom ga niko nikad nije dirao.

Stavljajte dodatne zaštite.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam tek uzeo Stila i dok je vredeo puno više nego sad

Heh, kao sebe da slusam... Meni je iz tog srecnijeg vremena ostao Zeder, odlican alarm i moja "caka". Od kako je masovno krenuo da se uvozi i kako mu je drasticno pala cena, deluje smesno da je toliko "baceno" za zastitu. Ali, sto kaze Nidza, pametno je bar nesto imati, koliko da eventualno rutiras na neki nezasticen. Nije Stilo nikako atraktivan za kradju kao model, ali ga se nakupilo, traze se delovi, a kriza je zestoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad shvatam da je jako korisna stvar taj zeder...imao sam srecu pa sam kupio auto sa vec ugradjenim zederom. Ali eto i pored njega i alarma, ipak treba smisliti jos nesto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je zao dok citam ovo, ja znam kako je ostati bez kola, doduse ja sam imao udes, a njemu su ukrali.. Nadam se da ce imati srece i naci ga.. inace vecina od vas nije videla klip na youtbe, gde pravi profesionalci obijaju nov dzip, nesecam se koja marka, al tipa Q8, X6, ML, u roku od 11 sekundi upaaju u auto koj ima najmocnije sisteme obezbedjenja koj se ugradjuje u kolima o kojem stilo moze da sanja, i isto toliko im je trebalo da startuju motor, dakle u roku od 20tak sekundi ode dzip od 80-100 000 evra!! srecom sto takve ne zanimaju jeftini automobili od 2,3 000 evra.. dakle profesionalci sa pravim alatom, obijaju sve u pitanju sekundi.. sve je to zabelezeno sigurnosnom kamerom.. covek nikada nemoze biti siguran..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde molim te pravi profesionalac ce da ceka da ga snimi kamera i da dize auto od 100000 evra, ili ce od svog posla da pravi tv emisiju tipa kako se to radi ... Nije ti ovo Amerika!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos mu pridje Alvirovic i kaze: "Evo,na 135-om kilometru od Beograda zaticemo lopova kako obija najnoviji BMW-ov dzip koji smo vam predstavili u prosloj emisiji". :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u auto koj ima najmocnije sisteme obezbedjenja koj se ugradjuje u kolima o kojem stilo moze da sanja...

Stilo, uopšte Fiatov CODE sistem je jedan od najnaprednijih koji postoji. Meta alarm kao fabrički, tj. onaj koji se ugrađuje u Fiate takođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da je vec u delovima, jos mu se ni motor nije ohladio od kako su ga ukrali.

100% je u nekoj garazi i kada se smiri situacija onda ce krenuti u cerupanje......a meni se smeju kada stavljam lavlju kandzu i palim alarm.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...