Jump to content
FAS Goran
PIXI

Naknadna ugradnja prskalica za farove

Recommended Posts

Molim clanove ovog foruma da mi pomognu oko ugradnje nekih delova u svoj auto. Imao sam udes kod paragova 2. januara ove godine te sam nabavio sve delove za auto al imam neke nejasnoce u vezi sa tim. Branik koji sam nabavio ima ugradjene strcaljke za pranje farova, pa me inretesuje kako se i gde prikljucuje crevo za pranje farova i dal ide na postojecu kutiju sa vodom ili se mora izvrsiti neka prepravka...

Fiat Marea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da imaš posebnu pumpu koja će terati tečnost u te prskalice za farove, Ti je 90% nemaš, a postojeća pumpa koja tera vodu na prskalice za šoferku nije u stanju da ''nabije'' potreban pritisak za prskalice farova.

Čak i da zanemarimo da ima i posebna posuda za tečnost za pranje farova, koliko mi se čini.

------------------------------

Zbog toga što se ne može praviti ''kupusara'' od teme, tj. trpati sve što te zanima u jednu, pogledaj ove:

http://www.fiat-lanc...showtopic=40560

http://www.fiat-lanc...showtopic=45554

...i nadoveži se u njima ako želiš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno mora da ima posebna pumpica koj vuce tecnost da bi isla na farove, a ta pumpica se nalazu i istoj posudi gde je i pumpica za sofersajbnu, pumpica je sama po sebi veca od ove za staklo, a da bi to sve radilo, moras da promenis samu rucicu sa brisace, da vuces posebnu instalaciju za drugu pumpicu, promenis samu posudu, ali to je sasvim nepotrebna investicija koja kosta, a mislim da ti nije preko potrebna, evo i slika da vidis kako ustvari izgleda pumpica i posuda, inace slikano je na mom autu, levo je pumpica za farove, a deno za sofersajbnu, nadam se da sam uspeo da ti pojasnim :)

DSC05218.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može na istu instalaciju da veže i drugu pumpicu, samo druga ( veća) posuda za tečnost i cepaj. Kad isprlja šoferku sigurno su i farovi prljavi i često i obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da moze i tako, samo sto mora da stavi relej i sa ovog motorica da preveze + na drugi motoric tj pumpicu, ali posudu svakako mora da menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maximalna ušteda, relej će da izdrži, samo možda jači osigurač i veća čantra i pola problema je rešeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me gde bih mogao da nabavim prskalice za farove (Grande Punto)? Pošto imam xenone, a uskoro ću da stavljam i sočiva, hteo bih da kompletiram sve tako da nemam problema sa plavcima preko grane...

Ako je neko ugrađivao, ili ima bilo kakvu informaciju o tome gde/koje prskalice kupiti, značilo bi mi puno! :unworthy:

(pa onda da obogatim temu slikama kako sam šta radio, verovatno će nekima pomoći :thumbsup:  )

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kod partnera kluba mislim da su 25e. Komplet sve sa pumpom.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53104-prodaja-i-ugradnja-xenona-parking-senzora/page-13

E sad kakve su i kako se ugradjuju ne znam. 

Kada napravis sve cekam slike!!!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako želiš malo kemijati nabavi na otpadu 2 prskalice za šajbu, ubuši si rupe na branik i stavi ih, skoro pa da ih ne moraš ni spojiti jer nitko te neće ništa pitati, ali možeš ih spojiti.  Vidio sam na hr fiat forumu da dosta ljudi to radi baš iz razloga što su napravili veliko sr...e s tim tehničim,a ljudi ne žele vadit ksenone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...