Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

U Srbiji 30.000 ljudi vozi službena kola

Recommended Posts

vlada%20srbija.jpg

Srbija se nalazi u samom vrhu u Evropi po broju vozila koja se koriste o državnom trošku. Prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, u registru se nalaze imena skoro 24.000 funkcionera koji voze službena kola.

Broj službenih vozila koje koriste državni i lokalni predstavnici vlasti, rukovodioci javnih preduzeća, direktori škola i bolnica, sudije i tužioci, kao i svi drugi koji zvanično spadaju u državne funkcionere, je najverovatnije veći jer nisu svi prijavljeni. Samo Uprava za zajedinčke poslove republičkih ograna ima nešto više od 300 vozila, plus još oko 8.500 ministarstava, ne računajući resor odbrane, koji ima oko 17.500 vozila. Od preostalih ministarstava, najviše kola ima MUP, oko 7.500.

Što se tiče zemalja u regionu, Hrvatska ima oko 6.000, a BiH nešto više od 3.500. Samo Beograd, odnosno gradska uprava i javna preduzeća, ima 1.040 službenih vozila. "Ove astronomske brojke ne čude, ako znamo da nam je ceo javni sektor preglomazan i preskup" kaže Đorđe Vuković iz Cesida. On smatra da neće doći do bitnijih promena ovih brojki dok postoji partijska država, jer posle svakih izbora vlast mora da udomi sve one koji su je tokom predizborne kampanje zadužili.

Damir Okanović, iz Srpskog komiteta za bezbednost saobraćaja je izjavio da nije redak slučaj i korišćenje službenih kola u privatne svrhe, kao i da ima dosta zloupotreba kao što su istakanje goriva, nerealne fakture za stvarne ili izmišljene auto-delove i popravke, ali i poslovanje sa servisimakoji nisu najpovoljniji. Damir smatra da bi Vlada što pre trebalo da reši ovaj problem jer bi uštede u budžetu bile ogromne.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dajte nije to istina,sve je to u sluzbi drzave i sve se radi po zakonu,a naravno da paze sluzbena auta,maze i paze kao da su njihova licno :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sluzbena vozila ako se misli na vozila vlasnistva drzavnih sluzbi ili svih privatnih firmi?

velika je razlika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha meni je ovo fascinantno :laughing: Nema pas za šta da nas ujede, a plaćamo ko zna kome i ko zna kakva kola da se vozika gde god poželi. Samo mi nije jasno odakle..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate koja su jedina kola koja mogu da se voze stalno 150kmh po makadamu?????? SLUZBENA :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sluzbena vozila ako se misli na vozila vlasnistva drzavnih sluzbi ili svih privatnih firmi?

velika je razlika!

Govori se samo o državnim službenim vozilima. Za privatne firme nikog ne boli ćošak na šta će da troši pare ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to je sasvim normalna slika i prilika u Srbiji. Ja sam imao prilike da se uverim koliko se i kako voze sluzbena vozila...veliki broj vozaca zaista pazi ta kola ali uvek ima neki pajser :) Mahinacije i zloupotrebe su na svakom cosku sto se tice goriva i servisa ali to je "normalna" stvar. Dok se ne digne kuka i motika nece nikome biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate koja su jedina kola koja mogu da se voze stalno 150kmh po makadamu?????? SLUZBENA :laughing:

Koji je automobil bolji i pouzdaniji od novog automobila? SLUZBENI! :guitar:

Pre neki dan ja kod vulkanizera, guzva, klinac (primljen na posao ko zna kako) vozi opstinsku Ladu Nivu sa prikolicom i kaze mi da pomerim svoj auto da bi on mogao da se okrene jer ne ume da vrati u rikverc prikolicu. Ja naravno odbijem i kazem da ako ne ume da vozi , neka otkaci prikolicu pa je okrene "rucno" ili neka plati nekog ko zna da vozi. Medjutim, nisu svi bezobrazni kao ja pa se nadje dobar covek koji je pomerio svoj auto da bi klinac prosao i u obliznjoj elektrodistribuciji koja ima poveci parking okrenuo "skup vozila". Naravno, uz negodovanje nas nekolicine koji smo bili radi da gledamo "profesionalnog vozaca" kako rucno okrece prikolicu. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sluzbena vozila ako se misli na vozila vlasnistva drzavnih sluzbi ili svih privatnih firmi?

velika je razlika!

Govori se samo o državnim službenim vozilima. Za privatne firme nikog ne boli ćošak na šta će da troši pare ;)

U vreme stare Jugoslavije drzava je imala 240.000 sluzbenih automobila (jedna Nemacka tada je imala 30000)

Ovi nasi su nakrljali 30.000 na ovu krizu.

a sve mi placamo. strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...