Jump to content
FAS Goran
Dusman

Uvoz polovnjaka iz Evrope (norme, inicijative, katalozi...)

Recommended Posts

Da kao ovi o "zagadjenju i euro normama" brinu o nama po pitanju mnogo bitnijih stvari, gde bi nam kraj bio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma pametno , oni misle da mi to ne znamo , evropski zakoni , evropski propisi , norme . . . a kada ce standard gradjana biti evropski !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ih opet uvoznici novih automobila, pa dokle ce bre vise raznorazne budale da kroje zakone u ovoj zemlji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropski standardi za nas će još narednih 500 godina biti nedostižni a recimo o putevima i da ne govorimo, a ovi naši nešto pokušavaju da urade samo da se dodvorimo jevropi, a ne bi me čudilo da se liberalizuje uvoz vozila da nema nikakav uslov za euro pošto je i to jedan od uslova za ulazak u famoznu i hebenu uniju pa da nama uvale sve te krševe iz evrope, kao što nas i pritiskaju i za zakon o genetski modifikovanoj hrani da bi mogli da nas truju sa tim američkim đubretom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista,sad svi pare iz slamarice i u salone,da se kupi novi auto,sta da uvozimo krseve....hahahaha...sta recibice kako su zamislili i tu je kraj... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euro normu je izmislio svabo radi registracije, tranzitnih dozvola i putarine. Osim u Nemackoj i pojedinim tunelima nigde vise niko ne pita koje je euro norme motor. Za mnoge zemlje ne treba tranzitna ni bilateralna dozvola ili CEMT ako je vozilo E5. Fora za uzimanje love... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debilna odluka, ako i mnoge u ovoj državi u poslednjih 20 godina.

Stanje vozila koja se uvoze nema veze sa tim koju ekološku normu ispunjavaju. Kao da je teško uvesti rigoroznije tehničke preglede ili neki pregled prilikom uvoza automobila, ali poenta nije da se spreči uvoz krševa nego da se po svaku cenu poveća prodaja novih automobila (što po meni neće uspeti, jer para nema pa nema, da ih ima svi bi kupili novi auto).

Najveću štetu će imati kupci, verovatno i ovi sitni dileri koji uvoze krševe (kojih mi nije žao), a koristi neće imati niko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kažu ljudi zbog čega je to

cena automobila sa motorom euro 4 za za oko trećinu veća nego sličnih vozila sa motorom euro 3.

veća cena=veći porez.

Mene ovo uopšte ne brine i ne pogađa. Kakva nam je država uskoro nećemo imati novca ni za autobus da se njim vozimo, a džabe neće moći jer biju ko nema kartu,

Ali bitno da se sve bolje živi kod nas, evo toliko napredujemo i da su nam postala loša kola sa euro 3 normom :wallbash: .

Da imam više vremena napravio bih kompletnu statistiku koje norme zadovoljavaju vozila na našim ulicama i poslao vladi, da vide šta se kod nas sve vozi i koliko smo mi daleko i od euro3 u proseku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se razmatra euro3 ili 4 a kad na punoj liniji zaglavim iza tamica koji mi decu potrova u kolima to nikog nr interesuje,Stvarno mi se par puta desilo da sam tako vozio i na kraju zatego stilka preko pune linije jer se ne moze izdrzati.Znam da je nemastina al sto je mnogo mnogo je ,isto se odnosi i na gradske autobuse ,nesmes da ga obidjes na stanici a kad krene ako ti nije zatviren protok vazduha spolja stvarno moras da stanes i da provetris auto.Ali bitno je da se uvozi euro 4, mene ne pogadja moji traktorcici su oba eu4 i necu skoro kupovati auto, ali preterase........ :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorancce ista priča je i kad, daleko bilo, naletiš na neku 706 na Batajničkom drumu. U pitanju su one žute dvodelne, verovatno na ugalj. Ja nikad ne vozim iza autobusa jer mi bukvalno isprlja kola i guši me. Ili vozim 40 dok se lepo ne udalji ili, ako ima mesta, pretičem čim mogu, ali bitno da kola ne smeju da zagađuju, a što ta ista 706 prođe sigurno 20 puta kroz grad dnevno to i nije neki problem..

Mislis da ce autobus biti jeftiniji da se kupi!? :smoke:

Ako je u pitanju ovaj koji gore ispljuvah, cenim da ne vredi više od 300 evra sa sve gorivom u njemu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, uvezeno je 100.000 polovnjaka prosle godine. Bukvalno se resavaju svog otpada.

Radi bolje prodaje i nize cene prodaju se krsevi. Koliko puta smo spominjali u ovom podforumu da npr. isti taj auto u Nemackoj kosta isto ili skuplje.

Prodavci, koje je muka naterala, dovlace groblje u Srbiju. Svako zeli ocuvan auto, ali kad treba da ga plati gleda cenu nekog lesa kojem je dusa izvadjena. Koliko vas je popizdelo kad je htelo da proda svoj auto pa je zbog bezobrazno niskih ponuda odustajao, procesljajte samo nase oglase.

I kako moze ta odluka da utice na kupovinu novih automobila kada gadjaju deo trzista koje raspolaze sa 3-4 hiljade evra najvise? Ako zbog socijalne situacije u zemlji ne mogu da zabrane da se vozi raspali Tamic ili neki krs kupljen pre 30 godina , mogu bar nesto da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debilna odluka, ako i mnoge u ovoj državi u poslednjih 20 godina.

Stanje vozila koja se uvoze nema veze sa tim koju ekološku normu ispunjavaju. Kao da je teško uvesti rigoroznije tehničke preglede ili neki pregled prilikom uvoza automobila, ali poenta nije da se spreči uvoz krševa nego da se po svaku cenu poveća prodaja novih automobila (što po meni neće uspeti, jer para nema pa nema, da ih ima svi bi kupili novi auto).

+1, bas se tu uvek nekako slucajno nadje da pametuje neko iz Srpske asocijacije uvoznika vozila i delova. Slazem se da treba pomerati neke granice, ali sve u skladu sa plateznom moci stanovnistva. Ne kukam sto mene licno pogadja, da se sada odlucim za polovnjak gledao bih iskljucivo >= 2009., ali pogledajmo generalno stanje u zemlji.

Mislite da se ovde nece za najmanje pare opet dovoziti sada Euro 4 krsevi? Tu se nece resavati svog djubreta? Ma ne, pri toj kupovini na metar tamo dovozice se samo oni koji izbacuju gladiole na auspuh...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da treba pomerati neke granice, ali sve u skladu sa plateznom moci stanovnistva.

Malo si pomesao, kupovina automobila nije socijalna kategorija i ne treba da ima nikakve veze sa plateznom moci stanovnistva. Takodje, voznja automobila je privilegija a ne pravo.

U skladu sa plateznom moci stanovnistva treba da se koriguju cene osnovnih zivotnih namirnica, i da se uvedu pogodnosti za siromasnije gradjane prilikom placanja struje i komunalija. Nismo mi Kuba.

I opet, svako ko opet poveze zabranu uvoza euro 3 vozila sa povecanjem kupovine novih automobila neka da objasnjenje kako na kupovinu novih moze da utice deo trzista red velicine 3-4 hiljade evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si pomesao, kupovina automobila nije socijalna kategorija i ne treba da ima nikakve veze sa plateznom moci stanovnistva. Takodje, voznja automobila je privilegija a ne pravo.

Pa upravo je u celoj prici najtuznije sto je kod nas posedovanje automobila postalo privilegija, a ne najnormalnija stvar... Da je stanje bar delom kao u stabilnijim zemljama, ne bi uopste raspravljali ovde na tu temu...

Ne dovodim ja uopste u pitanje da bi idealno bilo kupovati nova vozila, tu se apsolutno slazemo, ali odakle kad pogledas generalno stanje...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woodoo nije mislio na tu vrstu privilegije već je govorio o tome da vožnja automobila nije osnovna potreba oko koje bi trebalo graditi sociološki aspekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar oni stvarno misle da ljudi ne bi voleli da voze nova kola ?

Odakle bre ljudi, razmisljajte o dizanju plata malo a ne samo o nacinima kako da dodatno opteretite gradjane. Slazem se da je privilegija imati auto dana, to ste upravu, ali cemu ovo vodi.

Sad ce ovo, pa za pola godine na euro 5.

Sto ne obrate paznju sta se registruje, a ne sta se uvozi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, Woodoo, opet kazem, slazem se sa vama 90%, ali imam obzira i prema onome sto vidjamo oko nas svakodnevno. Vec sledeca misao mi izlazi van konteksta i ove teme i naseg cenjenog foruma, tako da cu se tu i zaustaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hocemo u EU moramo da usaglasimo i zakone?

Da li je dozvoljen recimo uvoz euro3 iz nemacke u italiju? Ako je u samoj EU ovo dozvoljeno nesto ne verujem da ce kod nas zabraniti...?...

Mada imamo toliko natrpanih placeva da ima krsheva za prodaju min naredne 2 do 3 godine :)

TapaTalk G300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...