Jump to content
FAS Goran
Dusman

Uvoz polovnjaka iz Evrope (norme, inicijative, katalozi...)

Recommended Posts

On 6/18/2021 at 6:51 PM, majkicbane said:

Jer spediter u Nisu mi kaze 1800e ako imam eur1, ako nemam jos 900 preko.


A iz Subotice jedan kaze 2050, ni ne pita za eur1, kaze samo auto i saobracajna.

 

Eto i koliko košta eur1 iz štampača u boji   :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa? 

Sve i da jeste tako ,a nije, sto se ne obratis carini pa da vidis sta ce ti reci? 

Ako je tako uvezeno stotine hiljada automobila sto si ti sad pametan i spominjes fotokopir? 

Malo realnosti molim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se probne tablice mogu dobiti bez uverenja iz agencije za bezbednost saobracaja, ili je potrebno cekati uverenje?
Zna li iko koliko su azurni sada? Koliko se ceka na uverenje?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane

 

7-10 radnih dana. 

Ono sto je smesno je sto ne mozes da dobijes probne tablice u npr BG ili NS ako je auto carinjen u Subotici.

Kazu da odes u Suboticu pa izvadis probe sto je priznacete suludo al eto jos jednom nase glupe drzave i administracije na delu. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Dule 021 said:
7-10 radnih dana. 
Ono sto je smesno je sto ne mozes da dobijes probne tablice u npr BG ili NS ako je auto carinjen u Subotici.
Kazu da odes u Suboticu pa izvadis probe sto je priznacete suludo al eto jos jednom nase glupe drzave i administracije na delu. 

Meni bi i trebale u Subotici, ali znaci moram da cekam to uverenje pa tek onda?
Pitam jer mi je jedan spediter kada sam zvao procao da moze to da mi zavrsi da ne cekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko znam i ne treba ti homologacija do faktura na tvoje ime, JCI, licna karta, vozacka dozvola....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mogu. 

Jedino u MUP-u kad ih vadis traze i tehnicki a u agencijama ne traze. 

Bar je tako u Novom Sadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, integralac said:
Kod mene ne moze bez tehnickog ali on posle vazi i za registraciju tako da je to ok

Koliko izadju za dva dana sa tehnickim, 135kw je auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan do 24h tj ponoci tablice su 4200 dinara a dodatni dan je oko 1000-1200 din sto ne znam tacno jer niko jos nije vadio za dva dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno , ni ja ne znam da je neko vadio za vise od jedan dan :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021

Ok to što ne traže Agencije Tehnički prilikom izdavanja probnih tabli nego, mene interesuje šta Policija kaže u tom slučaju.

Koliko znam po važećem ZOB-u svako vozilo bez Teh. pregleda se smatra tehnički neispravnim.

Kako sa takvim vozilom u saobraćaj...?

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalepis ih na auto, prekrstiš se i polako ka kući. ;)

 

On 6/23/2021 at 11:09 PM, Dule 021 said:

@majkicbane

 

7-10 radnih dana. 

Ono sto je smesno je sto ne mozes da dobijes probne tablice u npr BG ili NS ako je auto carinjen u Subotici.

Kazu da odes u Suboticu pa izvadis probe sto je priznacete suludo al eto jos jednom nase glupe drzave i administracije na delu. 

 

 

Ovo ne da je smešno i suludo, već apsurd nad apsurdima. Pa, kakve veze ima ako je auto u NS, ide u KG, a ocarinjen u SU?!?!? Npr ..

Koliko je samo mojih kupaca htelo probne table, pa cvrc.... neće da može. Nego im uradim tehnički u NS, pošaljem sve papire i dodaju posle sa tablama po makinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim i ja tako ali ima ljudi koji nece da dolaze 2x i hoce probe pa senekako dovijam i snalazim. 

Ali zaista je neverovatno da u istoj drzavi ne mogu da se izvade probne tablice u nekom drugom mestu osim u mestu carinjenja. 

Dokaz koliko glupu vladaju jednom drzavom tj postavljaju glupe na pozicije gde osmisljavaju zakone koji su nenormalni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najbolje da je taj zakon donet nedavno? I za sve nam je država krivac kao da Marsovci donose zakone…
Nego, kakva je situacija sa uvozom automobila u drugim državama i uzimanje probnih tablica?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

u krusevcu mogu, ja skoro pitao, bez obzira gde je carinjen auto, samo odradis tehnicki kod njih i dobijes probne, cifra je oko 30e za dan , okvirno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li su zaista prave probne tablice, ili neke fals...

Ako si pitao u saobracajnoj policiji, onda mi nije jasno kako u KŠ moze...a u NS ne. 

5 hours ago, voodoons said:

Nego, kakva je situacija sa uvozom automobila u drugim državama i uzimanje probnih tablica?

U CH uzimas probne, tj izvozne, export tablice samo u kantonima.gde moze. Neuchatel npr ne daje. Valais isto. Itd...dakle, prvo se.obavestii, pa odna dalje. Sve rasavas u kantonalnim centrima.za Saobracaj i Nautiku. Veoma lako i brzo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, gile smederevo said:

Proveri da li su zaista prave probne tablice, ili neke fals...

 

 

kako mogu da znam dal su prave ili fals, to je tehnicki pregled i koliko znam drzi ga policajac pa verovatno ima neku šemu za te probne

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/26/2021 at 8:17 AM, OMP said:
kako mogu da znam dal su prave ili fals, to je tehnicki pregled i koliko znam drzi ga policajac pa verovatno ima neku šemu za te probne

Postoje valjda i probne koje se izdaju saml da se ode do tehnickog. Ne znam mnogo o razlikama, ali sam cuo da izdaju takve tablice, ti sednes i krenes kuci, a ustvari si u prekrsaju ako te zaustave.
Uzmite sa rezervom ove infotmacije, cuo sam samo tako
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ali kod ovog moras da uradis i tehnicki odmah i taj tehnicki ti vazi i za registraciju ne moras ponovo u svom gradu da radis, verovatno mu je to i uslov da dobijes probne a i tu mu je zarada, naplati ti i probne table i cenu tehnickog ili mozda ne sme da ti izda samo probne bez tehnickog, nemam pojma

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nestašica čipova mogla bi da pogura cene ''polovnjaka'' u Srbiji

 

218190-polovni rts.jpg

 

Trgovci upozoravaju da bi u Srbiji mogli da poskupe polovni automobili. Razlog tome je što kupci u Evropi i do šest meseci čekaju na nove automobile, jer za njihovu proizvodnju nedostaju čipovi i poluprovodnici koji se prave u Kini. Oslanjanje na kineske proizvođače čipova mnoge će odvesti u gubitke jer kupaca ima, a robe ne. Pojavio se još jedan apsurd da polovna vozila korišćena godinu dana u Nemačkoj budu skuplja nego kada su kupljena. Automobila polovnjaka nema ni za izvoz. Lista čekanja za nova vozila je duga do proleća, piše RTS.

 

''Prošle godine pad prodaje novih vozila je bio 26%, što i nije tako loše u odnosu na zemlje u okruženju'', kaže Aleksandra Graovac iz Udruženja uvoznika. U međuvremenu bio je Minhenski sajam automobila, ali na njemu skoro da niko ne nudi vozila na dizel i benzin. Svi koji izlažu prebacili su se na elektriku koja će do 2030. godine u Evropi biti obavezna u velikim gradovima. Za ova vozila takođe nema čipova, pa se i ona čekaju. ''Mi smo u završnici priprema prodaje električnih vozila i to će krenuti tokom ovog meseca. Krećemo sa modelima EQA i EQC, a od naredne godine sve premijere koje će biti predstavljene biće promovisane na našem tržištu'', navode iz Mercedesa.

 

Kod nas će sva ova događanja proizvesti dve stvari. Nestaće dobrih i kvalitetnih polovnih vozila iz uvoza, a cene polovnjaka će se povećati za 20%-30%, tvrde dileri. Već sada, na carini beleže pad carinjenja od 30%.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...