Jump to content
FAS Goran
Dusman

Uvoz polovnjaka iz Evrope (norme, inicijative, katalozi...)

Recommended Posts

7 minutes ago, shell said:

Ako nije tajna koje je godiste automobil i priblizna cena istog? Koliko sam cuo iz prica poznanika, za starija vozila poskupljenje je svega par procenata.

2015
10.000evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis da je skocilo skoro za 1000€ u odnosu na ranije? 

Doduse jos uvek ne znamo o kom se autu radi ali tako otprilike ispadne. 

Kod Premium brendova je jos veca razlika i sto je mladji sve je skuplja tj veca carina sto je i logicno. 

Ali ovo vam je po PS-u a svi volite posteno. Setite se kad je pre dve godine isla finansijska policija i zvala kupce koji su kupili kola na placevima da ih pita koliko su platili auto pa ako se izlanu u evrima i po onoj ceni koliko zaista i jesu platili auto bilo je privremenog oduzimanja automobila dok se ne plati porez iznad fakturne vrednosti koja stoji na papiru.

E sad toga vise tesko da moze biti jer mada i dalje su fakture nize od prodajne cene u praksi jer se opet zavode na minimalne cene ali bez povlastica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule da li moze sada da se vrati PDV za kupljena vozila i sta je za to potrebno. Ukoliko je moguce to bi nekako moglo da kompezuje ovo povecanje za novija vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da izjavim za dnevnik.

Ja ne mislim da je visina poreza "dobra". Prilicno je paprena. Ja sam samo hteo (u svom postu) da naglasim kako sam se bojao da ce ici i preko 2000. Mozda i do citavih 2500 evra..posebno sto nisam u materiji,pa i sam ne umem da procenim cifru,niti da uradim kalkulaciju.

Zato napisah da mi je cifra prihvatljiva

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, shell said:

Dule da li moze sada da se vrati PDV za kupljena vozila i sta je za to potrebno. Ukoliko je moguce to bi nekako moglo da kompezuje ovo povecanje za novija vozila.

Pa moze ali za vozila kupljena od firmi. Plus se to ne odbija tek tako lako kako se to misli jer se plti u fulu pa se onda daje dokaz da je vozilo izaslo iz zemlje i tek onda se uplacuje na racun a bilo je slucajeva da su se neki pravili i malo grbavi. No nije sve tako crno ali je svakako komplikovanije nego da se uzme redovan auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napisem.
U obrascu postoji opcija da se navedu i bruto i neto cena auta,sto sam ja i ucinio obzirom da se auto i oglasava (prodaje) tako. Verovatno i to ima veze?

1 minute ago, Dule 021 said:

Pa moze ali za vozila kupljena od firmi.

Ali samo za one firme koje takvu mogucnost pruzaju,ne za sve,jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa stoji u oglasu da li imaju povrat poreza ta i ta kola. To je ono kad gledate oglas pa vidite da ima i cena umanjena za VAT.  

Od fizickih lica to mozete da zaboravite ali gledajte samo safasnju situaciju gde uglavnom vecina prica kako treba da se kupuje auto od vlasnika i nekad se bezalo od kupovine kola od firme jer se znalo koja su najbrza kola a danas se gleda da se iskljucivo kupe takva kola jer su jeftinija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se sad umesto na nekih 150000-200000 din ovaj GP vodi na 390000 din na fakturi. 

A kako je ranije bilo eto primera gde mi se Dacia Dokker 2015 vodi na svega 119000 din. 

Htedoh da uzmem jedan Pasat 2014 al kad je uvoznik video da ce da prodyva na tu cenu zbog carine nije hteo nikom da ga proda i sad cekam da vidim na koliko ce da ode pa ako bude odgovarali uzecu ga. 

Sve u svemu ovo generalno vazi za kola iznad 2010 mada ima i nekih koji su kao novi bili skupi pa tako BMW X3 2.0d 2006 je sad skuplji za 450€. 

20210518_191524.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Zanima me kako se sada, 5 godina nakon objave da BMW, Audi i VW ne izdaju izjavu proizvodjaca za EUR 1 obrazac ovi automobili uvoze? Po mojoj proceni, bar 50-60% na oglasima su upravo vozila ovih proizvodjaca. Nelogicno mi je da svi placaju 12.5% carinu i da im se isplati?

 

Postoji li neka alternativa?

 

Citam da je problem kada se kupuje od fizickog lica jer onda vi morate da jurite tu potvrdu, a ako se uzima od pravnog lica, na nekom placu, onda oni to zavrsavaju. Medjutim meni rekose upravo ovo sto sam procitao vec, da BMW, Audi, VW i Renault ne izdaju vise te potvrde.

 

Inace, vozilo je iznad 6000e pa ne moze izjava prodavca na fakturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj išao par puta do Japana, skokno do rodbine. Mogao ga je još malo voziti i dobiti nov od Vagen grupacije, za preko 1M kilometara :D 

 

Čekam ga ovde na Black Friday sa 940K na 140K :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi se tako delili novi automobili za jedno obicno milionce niko ne bi spustao kilometrazu default_D.gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, majkicbane said:

Ali na osnovu potvrde o poreklu, ili kako vec, koju izdaje ko? Proizvodjac?

Da, da bi izvadio EUR1 papir treba ti potvrda proizvođača da je konkretan auto proizveden u EU.

Možda @Dule 021 ima dodatna saznanja o tome koliko često danas uopšte hoće da se smaraju po Evropi sa izdavanjem tih potvrda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali eto primera razlike kad dođeš ovde da gledaš i kupiš auto na placu gde je sve na izvol'te i kad sam hoćeš da se bakćeš sa uvozom...
Glava da ti pukne od mozganja, birokratije i potencijalnih problema

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=12117]majkicbane[/mention]
 
Ma to samo predate spediteru i on vam obezbedi eur1. 
 
 
Jel ovo provereno?
Jer spediter u Nisu mi kaze 1800e ako imam eur1, ako nemam jos 900 preko.

A iz Subotice jedan kaze 2050, ni ne pita za eur1, kaze samo auto i saobracajna

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno da je provereno kad radim dugo s kolima. Ja im dam pare i ne pitaju me za eur1 jer se on podrazumeva. 

Al moras stalno biti u kontaktu sa spediterom da ti kaze korake kako to sve ide. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Dule 021 said:

Pa normalno da je provereno kad radim dugo s kolima. Ja im dam pare i ne pitaju me za eur1 jer se on podrazumeva. 

Al moras stalno biti u kontaktu sa spediterom da ti kaze korake kako to sve ide. 

Jel te mogu kontaktirati u privatnoj poruci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezi od Nisa bre, samo Su izadje te skoro duplo jeftinije

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno je svejedno gde ce ga cariniti jer nema vise povlastica. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...