Jump to content
FAS Goran
Dusman

Uvoz polovnjaka iz Evrope (norme, inicijative, katalozi...)

Recommended Posts

Nije to u genima naseg naroda. 
Uvek ce pre uzeti iznjakani Merc ili Audi nego novu Fabiu za iste pare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak, kod vecine ljudi koji, na zalost, cine osakaceni srednji ili visi nizi stalez (gledajuci sve vece razlike medju njima, tj nama), auto koji posedujemo ce nam biti mnogo vredniji ako je u ispravnom stanju, jerbo za njega nit cemo moci da dobijemo bog zna sta a da se ne pruzimo solidno za neki noviji u koji cemo po pravilu morati da utucamo bar 300-500e da bi nam glava bila mirna, a opet cemo moci da ga za tih 500e sredimo da nas sluzi jos solidno vremena.... 

 

Zalosno, ali ide ka tome opet. Voleo bih da nisam u pravu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar komentar sa B92, na temu dali će poskupeti polovnjaci

 

Quote

Mislim da je početak teksta ključ. "Prosečna cena polovnjaka u Nemačkoj je prešla 22.400 eura".
Polovnjaci koji čine 70% prodaje u Srbiji su do 10.000 eura (po istraživanju sajta polovniautomobili od pre dve godine), a slede do 15.000, pa do 20.000 na koje zajedno otpadne jos 25%. Svega 5% polovnjaka koji se prodaju u Srbiji ima cenu preko 20.000 eura.
Vecina vozila koja dolaze do nas, najčešće se ne mogu ni prodati u EU - za kupce su isuviše stari, u lošem stanju, ili ne ispunjavaju ekološke norme. Njihova cena neće skakati. Takodje, da bi cena rasla, i kupci treba da imaju više novca, a čak i u najboljim scenarijima svega četvrtina gradjana ove zemlje bi mogla da prebaci 10.000 eur za automobil (ako bi to i hteli naravno).
Sudeći po izgledu placeva za prodaju automobila, gde i dalje stoje automobili od 2, 3, 5.000 eura po godinu dana, nešto nisam ubedjen u ovu priču

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da ti od 2000-3000 nece poskupeti znacajno jer ce im skok biti od 50-200€ u zavisnosti da li se radi o Puntu ili BMW E46 ali Italija je krenula da daje subvencije za kupovinu novih kola i sad najveci krs racunaju 2500€ i to je takodje diglo cenu i tih kola jer sto bi ga davao za 500€ kad mu ga racunaju 5x vise ako kupi nov auto. 
E sad ako pogledate na temi ovog foruma gde se kupuju kola vecina trazi auto iznad 2010 godine a bas ta kola su na udaru nase carine a i u inostranstvu sto se tice rasta cena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/21/2021 at 10:57 AM, Dule 021 said:
Ja da nisam prosle nedelje dobio kaparu za 3008 digao bi ga samo tako sada i to za 1000 gore jer sam platio carinu 600€ a sad ce biti i 2000. 


Ovo nije uredu. Zasto da dignes cenu za 1400€ ako si platio dazbine po starom?

I posle neko napise nesto "lose" za preprodavce odmah skacete.

Ja sam samostalno uvezao jer vidim da je tako najbezbolnije po novcanik i znam sta sam kupio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina je da ovo nije realno resenje jer ce da cepaju 20% po katalogu amss-a umesto po katalogu drzave iz koje se auto uvozi. Pederska posla, nije prvi put da tako rade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verujem da bi ti tvoj auto dao po staroj ceni, nema veze sto je svaki drugi na oglasima skuplji po 1000-2000eur? Ajd malo realnosti u prici. Svako od nas "vlasnika" kada prodaje auto prvo pogleda kako se krecu cene na trzistu, pa mu onda ni oni skuplji sa oglasa nisu dovoljno dobri jer "ja znam sta sam sve promenio, servisirao, revistrovao, i najjace ulozio puno truda i ljubavi, a ovo je neka macka u dzaku..."
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam odkud ti to? Ja kapiram da svako kada resi da prodaje svoj auto pogleda koliko taj auto vredi na trzistu otprilike. Ili trazis koliko ti treba para u datom trenutku ili hoces tek da se otarasis viska? Nesto ne znam za takve slucajeve , mozda ih i ima :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mozda ja lose kapiram..Ali evo lepo te pitam: da li bi ti voleo da das 8000€ umesto 6600€? Da li je to ok? :)

Da je on platio carinu po novom nema problema, ali ovako to je cist bezobrazluk. Mora da ima racune sta i koliko je platio.

I sami znate koja je muka kupiti polovni automobil i sad jos da poskupe taman. :)

I na tu staru cenu on ima dobru zaradu i brzo ce da se proda u odnosu na druge primerke na oglasima zbog novog zakona carinjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je standardno za naše uslove. Evo, moje veleprodaje teraju sad i kinezi a i naše vlasti da legalno uvoze delove i oni to hoće da iskoriste da još više zaradjuju. Tako i ovo. Zašto da se ne iskoristi monenat kad možeš da zaradiš koji € više na račun novog propisa moji povećava cenu robi? Po meni je legitimno ali možda ipak nije ispravno...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, clover said:

Ovo nije uredu. Zasto da dignes cenu za 1400€ ako si platio dazbine po starom?

I posle neko napise nesto "lose" za preprodavce odmah skacete.

Ja sam samostalno uvezao jer vidim da je tako najbezbolnije po novcanik i znam sta sam kupio.

Ne razmisljas realno. 
Eto nor kupio si stan pre dva meseca koji te kostao 25000 i sad su naglo skocile nekretnine  i pretpostavljam da ces ga ti davati po istoj ceni jer si ti posten a ne kao trgovci? 
Mani se takvih prica jer trgovina je surov biznis i nema tu milosti jer nisam bas budala da dajem nesto po ceni za koju cu moci da kupim samo auto preko a gde su jos troskovi. 

41 minutes ago, clover said:

Mora da ima racune sta i koliko je platio.

I jel si ti jeo bunike? 
Sta tebe ili bilo kog kupca treba da bude briga koliko je nesto placeno? 
Cena je ta i ta i odgovara ti ili ne a idi sam pa ga dovezi i carini pa ces da vidis koliko ce da te izadje.  Ti si vec odradio to ali pre ovog poskupljenj i sad izigravas postenjacinu a svi koji su digli su smece jel tako? 
E pa vidis ne ide to tako kako si ti zamislio a vec sam ti napisao poredjenje sa stanom. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha sta sve covek nece da procita :) znaci ako ja sad dobijem neki auto na poklon u ch ovde treba i da ga cenim samo koliko mene kostaju troskovi prevoza i carine? Sta kupca briga koliko sam ja platio auto i dal sam carinio po srarom ili po novom i koliko cu da zaradim? Pa sve i da imam 2000e zaradu zasto da ne zaradim 2500 ako mogu a kamoli vise od toga.  Stvarno ne kontam neke komentare, ovo je trgovina, kakav bezobrazluk, kad ides u prodavnicu i vidis da je nesto poskupelo trazis od prodavca da ti da racune po kojoj ceni je nabavio robu? Jer stvarno je bezobrazan sto je digao cenu i hoce vise da zaradi umesto da radi za dobrobit naroda sa minimalnom zaradom :)

Aman ljudi dajte malo realnosti.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam sam uvezao auto i sad kad vidim koliko je to lako uvek cu tako raditi..a ne da me neko pravi budalom sa cenama i pritom uvaljuje lesinu.

Ali dobro sve je to biznis i normalno kako vi kazete pa vas necu ometati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro tebi je lako bilo mozda da uvezes auto, nekom nije i za nekog su to španska sela a ima i onih koji nece da se cimaju i uvoze nesto na slepo vec hoce da pogledaju i probaju auto pre kupovine pa moraju da idu na plac ili kod nekog ko uvozi a polovan auto je polovan auto ni za taj sto si ti uzeo nemas garanciju kolko ce te sluziti, mozda si i ti kupio lešinu samo se to jos nije pokazalo, daj boze i da se ne pokaze ali eto kad vec pricamo da pricamo realno, sve je moguce kod polovnjaka niko tebi ne moze da tvrdi za taj auto da ce te sluziti 10tine hiljada km ma koliko ga majstora gledalo i proveravalo ne moze bas sve da se vidi i predvidi ne zavaravajte se  ;)

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tebe druze stvarno ne razumem. Kakvi racuni od preko ili odavde? I sta tebi znaci ako sam ja platio auto preko lupam 500e i sa svim dazbinama mene iskosta 1500, a trzisna cena mu je oko 3000e? Hoces ti da mi odredis koliko cu da zaradim? Ja da to radim mogao bih uvek da ti pokazem koliko me sta kosta eto cisto da ti ucinim ali ti to nebi promenilo moju cenu po kojoj ga prodajem nikada :D To je velika muka prvo, drugo veliki rizik i veliko ulaganje za neku zaradu, nekad finu, nekad gubitak i na kraju to macovanje sa kupcima a ima ih svakakvih ne moze niko da ti plati. Na kraju, to je licno prodavceva stvar ( auto) i on odredjuje za koliko ce ga prodati, isto kao i ti svoj kada budes prodavao.
Ne znam zasto auto samo odvajas od svake druge robe, artikla. I on je roba isto kao i garderoba, tehnika, bilo sta. Zasto onda budes tako slep kod ociju i udjes u prodavnicu necega i kupis stvar na dobar dan i dovidjenja? Znas li koliko zaradjuju prodavci obuce i uvaljuju falseve, hemije, telefona i pratece opreme gde je marza dosta puta veca od nabavne cene. Prodavci auto delova eto imaju baaas dobru zaradu a ko zna kako nabavljaju pa platis punu cenu i kazes hvala :D I eto , na kraju uvek imas tu opciju kao sto si i uradio. Spakujes kofer i odes preko negde i izaberes sta ti se svidja a tog tamo me pitas koliko je platio
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banalni primer velike zarade srazmerno nabavnoj ceni > prodavci na KP/sajtovima sa garderobom, opremom i slično kupljeni sa Aliexpressa/kod kineza. I sada ti meni reci kako ih nije sramota da zarade blizu 300-800% na nekom proizvodu, a zna se koliko on košta u nabavci (npr zaštitna stakla za telefon, garderoba raznog tipa i slično).

 

Ponekad nije problem prodati u smislu prodaje npr stan u starogradnji po ceni od pre recimo 3 godine kada nisu cene skočile drakonski i potogotvu što će opet malo skočiti shodno poskupljenju materijala za gradnju, koliko je problem po toj ceni po kojoj ćeš to prodato pokušati da kupiš nešto drugo...i onda shvatiš da si prilično kratak, pogotovu kada se radi o više desetina eura.

 

Logično da će tako biti i ovde. Tržište diktira cenu...može i pojedinac, ali samo za svoju robu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bespredmetno je porediti "komfor" koji imaš kad kupuješ auto ovde na gotovo i odlazak u kupovinu tamo negde sa svim rizicima, mukama i troškovima koje takva kupovina nosi.

Ovde ga vidiš, probaš, pregledaš kod majstora i ili kupiš ili doviđenja, prijatno.

Tamo kad ideš imaš troškove puta, hotela, hrane, taksija... i onda to nije to što si očekivao. Tada imaš tri opcije: vratiš se praznih ruku i sa bespotrebnim velikim troškovima, kupiš nevoljno to što nije to da ne bi pukao pare ili juriš na brzinu "daj šta daš" da takođe ne bi pukao pare.

A možeš i da imaš sreće da to bude to... ali i ne mora. Nismo mi izmislili prevarante i varajiće

A celokupna logistika odlaska i sređivanja papirologije je za 99% ljudi špansko selo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, dach@ said:

Revija Sat+

 

IMG_20210422_140508547.jpg IMG_20210422_140530778.jpg

A ne znas ko vise palamudi u izjavama, da li carina ili spediteri. Znaju svi odlicno cim vide ulazne papire da li je faktura originalna ili nije. 

Najebace buduci kupci jer se nekad moglo kako se moglo pa sad vise ne moze. Ali to je sve vec vidjeno, carina je banda lopovska, cak i kada su koristili strane kataloge desavalo se da kola iz italije carine po nemackom katalogu jer je bio skuplji. Nikad se kod nas nece uvesti red. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,zanimljiva diskusija..doduse ne znam kako se doslo do preprodavaca kad ce cenu mladjih polovnjaka da digne sama drzava. Koja se pri tome izdaje za nekog ko je toboze zainteresovan da joj stanovnistvo ima mladji vozni park.
Ok,kao sto smo procitali u ovih nekoliko clanaka,cene polovnjaka ce ocito ici gore i na zapadu,ali prevashodno ce poskupljanje proisteci od nasih organa uprave.

Da se razumemo.
Ja nisam protiv toga da se drzavi plati sto se mora. Protiv sam toga da se njihove sheme&kombinacije na kraju prelamaju preko nasih ledja (citaj:novcanika)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako, sve će više ljudi kupovati nova vozila i polovnjake oko 5 godina starosti, pa nek je I Tipo 1.4 al je nov ili očuvan sa servisnim istorijom.
Država će da dere na porezima, carinama i ostalim dadžbinama oko uvoza polovnjaka al će dileri automobila u Srbiji beležiti rast prodaje.
Živi bili pa videli.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako lepo to zvuci da svi se preorijentisemo na nova kola, tj da se ista priuste... Samo mi se cini da ce to i prodavci da vide pa ce i tu da drmnu cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...