Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

pa mnogo se bolje vidi od standardnih, a 2 god sam imao one bijele led, sa nijansom plave koje su sad popularne.  i svi mi se cude sto sam ih skinuo i stavio ove koje "nisu sminka",  al meni se zato i svidjaju sto ih svi ne forsiraju :)

 

razmisljam cak i o xenonima  3000k zuckastim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je navike. Ja kad sam stavio xenone nisam se mogao navici a sada kad sjednem u auto bez xenona cini mi se da su narandzasta svijetla...meni se vise svidja ona bijela sa primjesom plave ali bitno je da si ti zadovoljan. Ja porucio sebi za unutrasnjost sa 6 diodica :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da podijelim sa vama jedini "problem" koji imam sa ovom Alfom vec 2 godine od kad sam je kupio? :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=CD7OsfKmmxE

 

auto ide odlicno,ne dimi,ne trosi ulje,pali na po kljuca.  ali u poredjenju sa drugim JTD 16v motorima,cak i starijim JTD 8v , radi mnogo bucnije.  A da stvar bude jos komplikovanija,iznenadjujuce mirno radi bez vibracija.  Samo ovaj metalni zvuk koji se cuje u pozadini mi ne na mira :(  misterija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti da je do dizni, ali nekako baš i ne čujem taj metalni zvuk čekićanja... Kad dizna zeza, onda baš štekti, a na ovom snimku i ne čujem baš to. Kad daš gas, jel se posle unormali zvuk ili isto čuješ nepravilnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je to mJet, tu se verovatno mogu videti korekcije dizni, zakaci ga na dijagnostiku i ocitaj njihove vrednosti.

Ako ima puno odstupanja, znas sto ti je ciniti.

 

A najsigurniji metod ti je da oteras kod bosiste na radni sto da ih testira na radnom pritisku,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr blokiran vec vise od god.dana. Dizne provjeravane,sve u fabrickim mjerama, kao nove. Do dizni nije sigurno. Izgleda da sam nasao, neki od spanera na ovaj vanjski kanalni kais pravi taj zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3000k samo u maglenke, nikako u oborena svetla, to je čisto žuta boja :)

 

A ovaj warm white mi se oduvek mnogo više sviđao nego ona cool varijanta, gde si našao ove module?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aliexpress.com. ma ja sam svo hladno bijelo plavo odvratno (trenutno u trendu) skinuo. Xenoni 4300k, warm white rasvjeta, a pozicije i tablice obicne sijalice radnog napona 2w i sve radi kako treba bez greske na tabli! U maglenke cu da narucim one yellow plus halogenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam na poslednja dva automobila ostao komplet na redovnim sijalicama, smorile diode, koje sam cak pocupao iz Punta kog sam vozio dva meseca i poubacivao redovne sijalice za enterijer, tablicu, pozicije... Mada mi se dopada ova warm varijanta za enterijer ;) daj neki broj artikla ako imas sacuvano, da porucim isto za 156 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/20pcs-injection-molding-SMD5050-4LEDs-piece-led-Modules-Waterproof-IP65-DC12V-white-free-shipping/1581441182.html

 

 

i kao sto rekoh i mene su smorile led u tablicama i pozicijama, pa da znas dovoljno je 2w malu u far staviti obicnu, umjesto one bezpotrebno "velike" male kao halogenke.

pozadi cak nadjoh 1w najmanju mogucu snagu,eno ne javlja gresku!  i sa obicnim sijalicama stedimo struju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako stojim sa fabrickih 140ks, protiv 156 2.4 20v JTDm.

 

 

inace snimak je od prije skoro god dana,od tad nemam EGR ,ciscen je usis i imam odradjen blagi remap na 160ks.

 

sad vec mogu da postidim fabrickog 2.4.  Dok 2.4 ne cacne malo parametre.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li to Vasko ludi sa 156icom? Ja mu pricam 1.9 em jeftinija registracija,em manje trosi,em sa chipom ide isto ako ne i bolje... :-)

Odlicno ide tvoja alfa kad se ovako drzi 2.4...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih 200m ne mora nista da znaci pogotovo ako razlika u snazi nije bas drasticna, tu dolazi do izrazaja start, pa saltanje, gume itd, vec tamo posle 100 dolazi snaga do izrazaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...