Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sto si na kraj srca :D

Samo je cudno sto uz siber, prskalice farova i ostalo nisu mogli da stave i MF volan, cisto da zaokruze paket

Ja sam se u alfi vozio 3 puta i nisam neki strucnjak za alfu ... zato nisam ni znao ovo za prozore.

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je mrak, auto je bomba, sve izgleda odlično, vidi se da dečko vodi računa sa svake strane. ;) 

 

Ja bih samo dodao da mene lično polovan auto ne kupuje opremom nego stanjem. Naravno, imam neki limit ispod koga neću da idem, ali nažalost kada se uzima polovan auto ne može sve da se zadovolji. Kada sam uzimao svoju 147, imao sam za jako sličan novac varijantu koja je imala ja mislim sve bukvalno, sem kože. I MF volan, i centralni board i 16v 150ks i sve ostalo...ali kroz par detalja sam shvatio kako je auto bio tretiran u prošlosti, a kada sam upalio i probao odustao sam momentalno... 

 

Ova koju sada vozim nema apsolutno ništa posebno od opreme, jedini kriterijum mi je bio bež enterijer i po mogućnosti beli cajgeri jer mi se to mnogo dopadalo. Mada sam se vrlo brzo pokajao zbog bež enterijera :) .  Kada sam nju prvi put probao, iako je slabiji motor, brže mi je odgovarao na gas, imao lepši zvuk, sve je bilo utegnuto maksimalno... I nju sam i uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala bogu,oprema nije najbitnija. najbitnije je stanje,jer polovan auto je svaki lutrija.

oprema mi je dosla ,mogu reci "gratis" i zadovoljan sam, samo jos MF volan :D priznajem volio bih da ga imam,ali ne po svaku cijenu da stavim nesto ispucanog airbag-a sa izlizanom kozom,to ne ne.

i samo da dodam da mi se Totti-ev predlog za CRNO NEBO najvise svidjeo, i vec neko vrijeme imam to u planu samo ne znam kako to kvalitetno odraditi, najradje bi ostavio svoje al da moze kako da se trajno oboja, jer mnogo bi ljepse bilo sa crnim nebom, sivo mi nekako kvari utisak... :)

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh neke tockove OZ Gemini Racing :)   svidja mi se kako izgledaju,a najvise me odusevilo sto su izbaceniji i laksi od fabrickih za cak 5kg.

 

IMAG0486.jpg  IMAG0482.jpg

 

IMAG0476.jpg  IMAG0472.jpg  IMAG0469.jpg

 

novi 4300k xenoni, i jos malo spusten :)

 

IMAG0471.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

super izgleda alfa,a i brza je bas,licno sam se uverio letos,al meni nekakako one njegove felne lepse izgledaju,barem meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da,sve je to stvar ukusa :)  meni se svidjaju,al opet bice i drugih, auto mi se ne mijenja jer sam svakim danom sve zadovoljniji sto je ovo moje.  al zato mogu da ga prezuvam :)

 

izgled je vazda diskutabilan,ali performanse koje se dobiju laksim tockovima,i lezanje koje se osjetno popravi izbacenijim ET-om tockova me i te kako raduje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoraniću, da li je razlika u težini felni zaista nešto što može da utiče na performanse? Za izbačen ET mi je jasno, ali razlika u težini felni nije toliko velika da bi se osetila razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jos lepsa sa OZ felnama.

Ne znam,nekako nije uniformisana.

Razlikuje se i to je super.

Bas bas lep auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci dosta na pogonakim tockovima, otprilike 1kg na pogonskom tocku kao 10kg u autu, vise dobijes sa laksim tockovima nego sedista da povadis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je bas taj odnos,tezine,ali istina je,inace ,alfa je stvarno po meri kako treba da izgleda :)

Stvarno lepe ove felne,kako si ga spustao kojim oprugama i koliko ?

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoraniću, da li je razlika u težini felni zaista nešto što može da utiče na performanse? Za izbačen ET mi je jasno, ali razlika u težini felni nije toliko velika da bi se osetila razlika?

 

Uticaj obrtnih masa... Može da utiče na performanse itekako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

utice kako ne utice,  ranije kad idem u 3brzini 50kmh i poklopim gas povuce dobro al ne ukljucuje ASR ,   sad kad idem na 2000rpm u 3coj isto tako 50, i zabodem gas odma svijetli lampica od ASRa i auto se dosta jace trgne.

 

Osjetno je brzi, a izbaceni ET je omogucio da jos bolje lezi i bukvalno ne mrda kroz par ostrih krivina dje je ranije i znao da zapisti.  

 

 

 

Jebi ga, i covjek koliko god da je nabildovan brzi je kad trci u patike nego u cipele :)  moze auto da ima 300ks,  tockovi su mu noge i svaki kilogram osjeca!

 

nisam ni ja vjerovao da tezina toliko utice, ali utice.    I tezina tockova, i nize teziste kad se auto spusti takodje ,sto sam se uvjerio jos onda kad sam montirao Eibach pro kit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da nadjem slike,imas li kakav nastavak na suspuhu ili neki poseban zadnji lonac,cisto da vidim da ti ukradem forum,a onda cu ja tebe nesto da pokazem,sta cu da radim,mislim da ce ti se dopasti,jedan deo u karbon da se presvuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

utice kako ne utice,  ranije kad idem u 3brzini 50kmh i poklopim gas povuce dobro al ne ukljucuje ASR ,   sad kad idem na 2000rpm u 3coj isto tako 50, i zabodem gas odma svijetli lampica od ASRa i auto se dosta jace trgne.

 

Osjetno je brzi, a izbaceni ET je omogucio da jos bolje lezi i bukvalno ne mrda kroz par ostrih krivina dje je ranije i znao da zapisti.  

 

 

 

Jebi ga, i covjek koliko god da je nabildovan brzi je kad trci u patike nego u cipele :)  moze auto da ima 300ks,  tockovi su mu noge i svaki kilogram osjeca!

 

nisam ni ja vjerovao da tezina toliko utice, ali utice.    I tezina tockova, i nize teziste kad se auto spusti takodje ,sto sam se uvjerio jos onda kad sam montirao Eibach pro kit...

 

Zato i spuštaju kola / smanjuju hod amortizera, ubacuju deblje balans štangle i obavezno distanceri kako bi dobili bolje ponašanje i ležanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami Zoki druze,felne su da se smrznes,mnoogo su lepe,a jos lepse stoje na autu! :thumbsup: A samo jedno pitanje,jel prva slika sa Ostrva Cvijeca?! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...