Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Zavisi kako ko gleda. Neko trazi auto u svakom smislu a neko samo da se kotrlja nesto i tu dzabe pricamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obziriom da auto ima 1.500kg zanima me izbor diesel agregata, potrosnja goriva i ulja kao i cena registracije. 1.6 MJET ima 120ks, sto bi se chipovanjem tj. optimizacijom ECU mape moglo podici na bezbednih 140ks. 2.0 motor ima 160ks sto je sasvim sigurno dovoljno i tu nemam dileme, imam za ovaj 1.6 16V, da li je to manje moderan agregat? Verujem da je max. razlika u potrosnji goriva 10-20% u koristi modela 1.6 ali ne znam za ulje jer sam cuo da 2.0 osetno trosi ulje?  Bitno je da moze da ubrza i da izvuce u situacijama za nedaj boze i kad je klima upaljena, pa ne znam koliku zalihu snage ima 1.6. Koja je razllika u voznji 8v i 16v dizel motora? Znam da je 1.6 MJET 16v zamena za 1.9 JTD 8v. Takodje, da li ovi 1.6 i 2.0 MJET/JTDM trose ulje vise od prvih JTD motora?

 

Sto se tice registracije, moze li mi neko dati deltu :) (tj. razliku) u ceni registracije? Godiste koje bih kupovao je 2011-2013, naredne godine (ne ove).

 

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by shomispc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je da je 2.0 165ks taman za nju, daleko od toga da je 1.6 16v 120ks los motor, ali mislim da za auto od ~1500Kg to "malo" ako volis zustriju voznju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko šta o ovoj Delti:

 

wqas003.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8101688/lancia-delta-19-twin-turbo?

 

Prilično dugo se oglas obnavlja na PA, meni deluje onako zanimljivo, najviše cena, mada je 2008. godište. Ali ima paket opreme koji se meni sviđa (eventualno bih voleo da ima i park assist eto čisto što postoji u Delti :)). Da li je to neko sa foruma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi se svidja, mozda stoji duze na oglasima zato sto je twin turbo varijanta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima zelim da zamenim svog stila 1.4 2006 godiste i razmisljao sam dugo i resio da sotanem veran italijanima i pored sve kuknjave o tome kako su italijani krsevi kako se raspadaju moj stilic me sluzi perfektno isto tako me je i sluzila lancija delta moja 93 god pa me zanima koji auto od ova dva izabrati  Lancia Delta Twin turbo 1.9 od 190 ks ili fiat bramo 1.9 od 150 ks ? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, zavisi samo koliko para zelis da das...bukvalno koliko para - toliko muzike...
 

TT se krecu oko 7000 (kod nas), i ima ih par dobrih na oglasima, a bravac vidim da je od 5000-6000. Uvek bih dodao 1000 evra za deltu

 

S tim da mnogo vise brava imas sa 1.6 i 2.0 motorom...veci izbor, nego bas taj od 150ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jel bila tema za twin turbo. Jel neko zna nesto vise?

Da li ima klapnice - swirl flaps?

Posto ima 2 turba, da li ima i 2 protokomera?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim razlog za dva protokomera, pa da sabira vrednosti da bi znao koliko vazduha ulazi.
Jedan protokomer, jedna usisna cev, nema niceg dva sem dva turba, ali su na istom dovodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 1000e mi ne igra nikakvu ulogu realno samo me zanim koji automobil je bolji po iskustvu nadam se da ima takvih automobila na nasem forumu pa da mi kazu nesto o automobilma koje voze?  naveo sam banalno primer 150ks za bravo ali TT nisam slucajno naveo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dve delte bt koliko ja znam, samo moras da isceprkas teme i da pustis poruke vlasnicima, a brava dizel ima kolko oces :)

Pa gledaj, koji je bolji, bolja je delta, lepse nasminkana i upakovana i to je to. U tvom slucaju je neuporedivo bolja iskljucivo zbog dizeja od 190ks. Da je neka druga motorizacija, ja nebih nikada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, DjordjeM said:

nadam se da ima takvih automobila na nasem forumu pa da mi kazu nesto o automobilma koje voze?  naveo sam banalno primer 150ks za bravo ali TT nisam slucajno naveo :D

 

Lancia Nuova Delta 1.9 twinturbo 245KS

Lancia Nuova Delta 1.9 TwinTurbo

Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo 190cv Palatino + Di Lusso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holandska redakcija AutoBloga je provozala Nuova Delta, i ovo su njihovi utisci:

 

 

Tu su titlovi na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Prethodnih dana sam imao jedno lose iskustvo pa da podelim sa vama...

 

Posle duzeg vremena pojavila se u oglasima fina Delta 1.9 mjet TT, 2010.god., black hard (mat) boja, prvi vlasnik, 140k km, 18 felne, 8500e.

Dogovorim se telefonom sa vlasnikom da pogledamo auto (naglasio sam mu da dolazim iz Nisa) i sve ide u dobrom pravcu: dosao sam u subotu, i popodne se nadjemo da pogledam auto.

Svideo mi se na prvu, par sitnih ogrebotina, neispravna brava na gepeku (otvara se samo na daljinac, rucno ne radi), maska naprsla na par mesta, malo vece ostecenje na ivici gepeka (verovatno je nesto malo teze ispalo dok je ubacivao u gepek), sve u svemu bez vecih zamerki. Gume letnje, skoro potrosene ali uz auto daje 4 nove zimske gume, diskovi novi. U voznji sve u redu (menjac, kvacilo, ubrzanje, zvuk...) i posto mi se auto bas svideo odlucim da ga kupim.

 

Cenu smo korigovali na 8000e. Dogovorimo se za ponedeljak ujutru da se pregleda u servisu (bilo je i vreme za redovan servis) kod Gorana (Altina) i ja ostanem u Beogradu do ponedeljka. U ponedeljak ujutru smo se nasli u servisu u dogovoreno vreme, jos uvek sve ide po dogovoru. Posto se nije ranije najavio, u servisu su nam izaslu u susret i obecali da ce auto biti servisisran istog dana (do 15-16h). Dogovorimo se da za to vreme (dok je auto u servisu) zavrsimo formalnosti oko dokumentacije (kupoprodajni ugovor, ovlascenje itd.).

 

Tu pocinju naznake da ce biti nekih problema, posto vlasnik kaze da se auto vodi na njegovu suprugu i da ce on otici po nju a ja da ga sacekam kod opstine Novi Beograd...Posle 3h cekanja javlja mi sms porukom da ne moze da se dogovori sa suprugom i da odustaje od prodaje (inace njegova supruga je bila prisutna prilikom prvog dogovora u subotu i sve je bilo u redu). Posle 1-2h uspevamo i da se cujemo telefonom gde mi isto kaze da vise ne prodaju auto, uz izvinjenje i to je to. Imao sam 150e troskova za dolazak i povratak i 3 dana boravka u Beogradu i na kraju sam ostao bez kupovine (ponudio sam cak i korekciju cene na gore ako je to bio neki problem ali bezuspesno).

 

30 minuta nakon ovoga oglas je skinut sa sajta polovniautomobili.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam.

Pratim od kad si se nameračio da je kupiš i iako se potera otegla nisi odustao!:thumbup:

Nadam se da si "ubo" neki dobar primerak. Daj neki hint gde je kupljena i sa kojim motorom...možda smo je gledali...

Svakako ti želim dobru i bezbednu vožnju:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MarkobgdKupljena je proslog petka u Imperial autu, 2010.god. 2.0 mjet 165ks platinum (ima sve osim panorame), siva boja...

Edited by Psycho018

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...